Skoči na vsebino

Število prodanih Mazd po modelih

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Ampak priznaj, da to glih ni premium poteza, da dajejo poceni dele tam, kjer jih ljudje ne vidijo, sploh, če je tolk mal razlike v ceni. Al pa recimo upokojitev več vodilne preme zadaj in nadomestilo z pocensko vzvojno premo, ki je mogoče šs sprejemljiva pri malčkih tipa polo al pa Mazda 2... v kao premium CX-30 pa glih ne. Ja Ok, pri penzionistični počasni vožnji iz A v B je nasčeloma vseeno, ampak, ko se od avta zahteva več pa večvodilna prema absolutno zmaga tako pri vodljivosti kot pri udobju in zanesljivosti pri malo bolj divji vožnji.

  • Všeč 2
  • Haha 1

33112_1.png

Napisano
pred 2 minutama je Boss napisal:

Ampak priznaj, da to glih ni premium poteza, da dajejo poceni dele tam, kjer jih ljudje ne vidijo, sploh, če je tolk mal razlike v ceni. Al pa recimo upokojitev več vodilne preme zadaj in nadomestilo z pocensko vzvojno premo, ki je mogoče šs sprejemljiva pri malčkih tipa polo al pa Mazda 2... v kao premium CX-30 pa glih ne. Ja Ok, pri penzionistični počasni vožnji iz A v B je nasčeloma vseeno, ampak, ko se od avta zahteva več pa večvodilna prema absolutno zmaga tako pri vodljivosti kot pri udobju in zanesljivosti pri malo bolj divji vožnji.

Kolikor sem jaz opazoval tvojo vožnjo, ti vedno le v levi ovinek ful poženeš konja, medtem ko v desno greš vedno DeSUS varianta. Torej ne rabiš toliko boljšega podvozja oz. zgolj deloma. :)))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 1 uro je Janez007 napisal:

A to resno, da ima CX-30 plastičen karter? 😲

Tanovi fordi ga imajo skoraj vsi. In ravno tako čep za izpust olja. Tudi navoja nima, ampak samo obrneš za 90° in to je to.

 

  • Všeč 2
  • Začuden 1
  • Zmeden 1

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 52 minutami je Alex napisal:

No, tudi če je to res, a je kdo od vas že kdaj razbil karter? To še lahko zgodi edino pacientom, ki ne pazijo, kako vozijo.

Jaz. In to že 2-krat. 😃

 

Prvič: kamen v travi na poljski poti. Lahko bi ga nabasal kdorkoli, tudi ti, ker se ga pač ni videlo.

Drugič: v nepoznanem okolju ponoči nabasal ležečega policaja. Ja, če bi vozil počasneje, bi se temu izognil.

  • Všeč 2
  • Ni všeč 1
Napisano
pred 26 minutami je FuManchu napisal:

Tanovi fordi ga imajo skoraj vsi. In ravno tako čep za izpust olja. Tudi navoja nima, ampak samo obrneš za 90° in to je to.

 

V bistvu pametna poteza. To je isto kot ko nekatere znamke dajejo na avte plastične havbe, blatnike in podobno. To so stvari, ki niso življenjsko pomembne. 😊

Pravkar je dvorjan napisal:

Jaz. In to že 2-krat. 😃

 

Prvič: kamen v travi na poljski poti. Lahko bi ga nabasal kdorkoli, tudi ti, ker se ga pač ni videlo.

Drugič: v nepoznanem okolju ponoči nabasal ležečega policaja. Ja, če bi vozil počasneje, bi se temu izognil.

Kot sem napisal, z normalno vožnjo po normalnih cestah (ne kolovozih) ga pač ne moreš razbiti. 

 

 

Napisano
pred 41 minutami je Boss napisal:

Ampak priznaj, da to glih ni premium poteza, da dajejo poceni dele tam, kjer jih ljudje ne vidijo, sploh, če je tolk mal razlike v ceni. Al pa recimo upokojitev več vodilne preme zadaj in nadomestilo z pocensko vzvojno premo, ki je mogoče šs sprejemljiva pri malčkih tipa polo al pa Mazda 2... v kao premium CX-30 pa glih ne. Ja Ok, pri penzionistični počasni vožnji iz A v B je nasčeloma vseeno, ampak, ko se od avta zahteva več pa večvodilna prema absolutno zmaga tako pri vodljivosti kot pri udobju in zanesljivosti pri malo bolj divji vožnji.

Sem preizkusil meje zmogljivosti cx30 v ovinkih in ni neke opazne razlike hitro odpeljanih ovinkov glede na 6-ko.

Ok, 6-ka ima gor super športne letne gume širine 245,medtem ko ima cx 30 pod povprečne bridgestone širine "le" 225.

Ampak na splošno gre tudi cx 30 kot po tirnicah in jo vozim popolnoma z enakim stilom vožnje kot 6-ko.

pred 3 minutami je dvorjan napisal:

Zato pa ti plastični avti nikoli ne bodo oldtimerji, ker bo prej vse pocrkalo.

V bistvu niti ne. Kovinski oldtimerji zgnijejo prej kot pa, da bi plastika razpadla. Zato pa se oldtimerje, da izgledajo lepi restavrira-beri povari, zbusi ter nadomesti gnile kose karoserije. 

 

 

Napisano

Se pravi so po tvoje vsi neumni, ker tlačijo dražjo večvodilno zadnjo premo namesto cenejše torsion beam?

 

 

 

 

 

pred 41 minutami je Z M A J napisal:

Kolikor sem jaz opazoval tvojo vožnjo, ti vedno le v levi ovinek ful poženeš konja, medtem ko v desno greš vedno DeSUS varianta. Torej ne rabiš toliko boljšega podvozja oz. zgolj deloma. :)))

 

V desno so vedno skrite pasti in je potrebno biti zelo previden. 😜

  • Haha 2
  • Ljubim 1

33112_1.png

Napisano
pred 16 minutami je Boss napisal:

Se pravi so po tvoje vsi neumni, ker tlačijo dražjo večvodilno zadnjo premo namesto cenejše torsion beam?

 

 

 

 

 

 

V desno so vedno skrite pasti in je potrebno biti zelo previden. 😜

V bistvu je slabost take preme ta, da potnike na zadnjih sedežih malo bolj predrami, če recimo   spijo, ko so kake večje neravnine na cesti. Prednost je pa ta, da zavzame veliko manj prostora in posledično je lahko prtljažni prostor bolj pravilne oblike in večji. Sicer se bo marsikdo začudil, kam vse tlačijo take zadnje preme. 😊

Well, cars like the Renault Megane RS and the FK2 Honda Civic Type R use torsion beam suspension setups. Even the Mazda 3 switched to torsion beam from multi-link, so they might not be so inferior aft

 

 

Napisano
pred 25 minutami je dvorjan napisal:

Zato pa ti plastični avti nikoli ne bodo oldtimerji, ker bo prej vse pocrkalo.

Divji prašič ti ga lahko obgloda, kot npr. trabanta:D

N7rRRL1.jpg

Napisano
Pravkar je FuManchu napisal:

Divji prašič ti ga lahko obgloda, kot npr. trabanta:D

Res je. Kovinskega pa pogloda rja.😊 Razen, če je aluminijasta cela karoserija. 

 

 

Napisano (urejeno)

Pa da ne pozabimo, CX 5 in M6 imata ogrevano tudi zadnjo klop, pa oba prednja sedeza elektricna v vec smereh nastavljiva in vozniski s spomini. Moja hcerka je navdusena ko si prizge gretje zadaj v CX5.

Tega nima CX 30 haha, pri njej je nastavljiv samo vozniski in to brez spominov.

Vem, ker ima CX30 frendica in to Luxury opremo z vsemi moznimi paketi.

O razlike v voznji, ter navoru moje CX5 2.5 G in njene 2.0. AVT., ki jo veckrat vozim pa raje nebi izgubljal besed.

 

Popravljeno od Visionsi
  • Haha 1
  • Zmeden 1
Napisano

Ej...Ni Res ..moja CX30 ima vse to kot si napisal plus usnje .. razen zadnja klop nima ogrevanja😁😆😉 lp

  • Všeč 2
  • Haha 2
Napisano
pred 9 minutami je Gelipter napisal:

Ej...Ni Res ..moja CX30 ima vse to kot si napisal plus usnje .. razen zadnja klop nima ogrevanja😁😆😉 lp


A nima CX-30 samo voznikov sedez elektricno nastavljiv? Vsaj tako pise pri konfiguratorju, ko izberes paket Luxury…

 

image.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 12 minutami je Visionsi napisal:

Pa da ne pozabimo, CX 5 in M6 imata ogrevano tudi zadnjo klop, pa oba prednja sedeza elektricna v vec smereh nastavljiva in vozniski s spomini. Moja hcerka je navdusena ko si prizge gretje zadaj v CX5.

Tega nima CX 30 haha, pri njej je nastavljiv samo vozniski in to brez spominov.

Vem, ker ima CX30 frendica in to Luxury opremo z vsemi moznimi paketi.

O razlike v voznji, ter navoru moje CX5 2.5 G in njene 2.0. AVT., ki jo veckrat vozim pa raje nebi izgubljal besed.

 

Ne vem, če bo držalo. 

Tu je diagram obeh. 

Screenshot_2022-12-11-21-29-26-32_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Pa še peformanse obeh z ročnim menjalnikom. 

https://www.automobile-catalog.com/auta_cmp2.php#gsc.tab=0

 

 

Napisano (urejeno)

Ja pri njej je samo vozniski nastavljiv pa se to v manj smereh, recimo nima dodatnega nagiba samo sedalnega dela sedeza.

 

Potem opazil sem tudi, da je pri moji CX 5 2021, boljsi Head up kot pri CX30, je vecji, slika je ostrejsa, pa pri meni dela veliko hitreje MZD connect 2, pa jaz imam 10 pa nekaj palcni displaj, CX 30 pa 8 in nekaj.

 

In v CX se pocutin kot da sem zaprt v bunkerju z majhnimi stekli, CX je tukaj veliko bolj zracen, tudi sedezi so sirsi in vecji...

pred 3 minutami je Alex napisal:

Ne vem, če bo držalo. 

Tu je diagram obeh. 

Screenshot_2022-12-11-21-29-26-32_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Pa še peformanse obeh z ročnim menjalnikom. 

https://www.automobile-catalog.com/auta_cmp2.php#gsc.tab=0

Oba avta sta z avtomatikom in ja 194G sploh ne obstaja z rocnim. Graf si dal za star 192 G motor, nov je izboljsan.

Popravljeno od Visionsi
Napisano (urejeno)
pred 6 minutami je Visionsi napisal:

Ja pri njej je samo vozniski nastavljiv pa se to v manj smereh, recimo nima dodatnega nagiba samo sedalnega dela sedeza.

 

Potem opazil sem tudi, da je pri moji CX 5 2021, boljsi Head up kot pri CX30, je vecji, slika je ostrejsa, pa pri meni dela veliko hitreje MZD connect 2, pa jaz imam 10 pa nekaj palcni displaj, CX 30 pa 8 in nekaj.

 

In v CX se pocutin kot da sem zaprt v bunkerju z majhnimi stekli, CX je tukaj veliko bolj zracen, tudi sedezi so sirsi in vecji...

Oba avta sta z avtomatikom in ja 194G sploh ne obstaja z rocnim. Graf si dal za star 192 G motor, nov je izboljsan.

2,5 obstaja tudi z ročnim menjalnikom. V Nemčiji je bil dobavljiv. Prvo se je potrebno prepričati in potem nekaj napisati. Je pa tudi novejši 2,5 podoben staremu in ni nekih vidnejših izboljšav. 

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
pred 6 urami je Bini napisal:

To vse povej Mazdinim inžinerjem, očitno v novi dobi ne znajo narediti boljšega motorja od g194 🤔

Tega motorja ni v ponudbi pri cx-30 ker bi bil predrag in prepožrešen zato pa imajo v ZDA 2.5 X motor😊

Ps; si nisem mislil, da bo tak rompompom..... 🥴:nevem:

Do tega pride, ker neutemeljeno pišeš, da ima GT Plus več opreme kot Revolution. Kaj potem sem imel jaz in moja objektivna dejstva prav, ali še čakam seznam teh “ipd etc stvari?” :lol:

pred 6 urami je Bini napisal:

To vse povej Mazdinim inžinerjem, očitno v novi dobi ne znajo narediti boljšega motorja od g194 🤔

Tega motorja ni v ponudbi pri cx-30 ker bi bil predrag in prepožrešen zato pa imajo v ZDA 2.5 X motor😊

Ps; si nisem mislil, da bo tak rompompom..... 🥴:nevem:

Do tega pride, ker neutemeljeno pišeš, da ima GT Plus več opreme kot Revolution. Kaj potem sem imel jaz in moja objektivna dejstva prav, ali še čakam seznam teh “ipd etc stvari?” :lol:

Napisano
pred 11 minutami je Visionsi napisal:

Ja pri njej je samo vozniski nastavljiv pa se to v manj smereh, recimo nima dodatnega nagiba samo sedalnega dela sedeza.

 

Potem opazil sem tudi, da je pri moji CX 5 2021, boljsi Head up kot pri CX30, je vecji, slika je ostrejsa, pa pri meni dela veliko hitreje MZD connect 2, pa jaz imam 10 pa nekaj palcni displaj, CX 30 pa 8 in nekaj.

 

In v CX se pocutin kot da sem zaprt v bunkerju z majhnimi stekli, CX je tukaj veliko bolj zracen, tudi sedezi so sirsi in vecji...

Oba avta sta z avtomatikom in ja 194G sploh ne obstaja z rocnim. Graf si dal za star 192 G motor, nov je izboljsan.

A bo ta primerjava boljša? Poglejte predvsem porabo. 😉 In vse ostale parametre. 

https://www.automobile-catalog.com/auta_cmp2.php#gsc.tab=0

 

 

Napisano

Najvažneše je to ,da je vak po svoje zadovoljen s svojim avtom( Mazdo ) 😉👌

Sicer pa mislim podobno kot @Janez007,da od vseh možnih dodatkov pri vozulu na koncu zares rabimo kakih 5 stvari :nevem:

Meni so bolj pomembne vozne lastnosti in počutje pa seveda dober izgled......:zoom-zoom:

 

Napisano
pred 3 minutami je Bini napisal:

Najvažneše je to ,da je vak po svoje zadovoljen s svojim avtom( Mazdo ) 😉👌

Sicer pa mislim podobno kot @Janez007,da od vseh možnih dodatkov pri vozulu na koncu zares rabimo kakih 5 stvari :nevem:

Meni so bolj pomembne vozne lastnosti in počutje pa seveda dober izgled......:zoom-zoom:

 


A ne bi dal dober izgled na prvo mesto? 😛

 

 

Napisano
pred 2 minutama je MazdaBoy napisal:


A ne bi dal dober izgled na prvo mesto? 😛

Npr,Ferrarija nebi imel pa je krasen.....:nevem:

Vse v kompletu mi je pomembno pri avtu,pri nakupu pa še cena.....😊👍

Napisano
pred 28 minutami je Bini napisal:

Npr,Ferrarija nebi imel pa je krasen.....:nevem:

Vse v kompletu mi je pomembno pri avtu,pri nakupu pa še cena.....😊👍

Jaz bi ga pa imel. In to FF-ja :bravo:

 

 

2012-ferrari-ff-photo-394052-s-986x603-1557780060.jpg

  • Všeč 1
  • Haha 1

N7rRRL1.jpg

Napisano

Izbiramo nov avto pa gledamo tudi CX-30. Baje je to najboljši in najbolj opremljen avto v naši galaksiji in bližnji okolici. Pa me zanima, če ima v serijski opremi tudi vibrator na desnem sedežu ali je to dodatna oprema?

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan | 24ur.com WWW.24UR.COM Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska...  
    • Jaz bom malce drugače napisal. Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja.   Je pa res,da je za to še več made in china dreka. Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek. Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK. Pigledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš.   Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni". Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom. Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube. Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti. Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd...   Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"... Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve. Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa. Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja. Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti. Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.
    • Kdo je pa po tem kriv za sedajšnjo 22% stopnjo za DDV,ki jo je zrihtala šivilja kot "začasni ukrep za sanacijo javnih financ", ki traja še danes...sklepam,da po tvoji teoriji sigurno šivilja🤔...ali se tukaj motin,ker ona je "naša"...   Ajd,da vidim,kakšnoo teorijo si boš sedaj izmislil😄😉
    • .... ne misliš menda one molzne Alfa laval🤔🫣😉 
    • Jaz dam pa na 23-24 odvisno je od zunanje temperature in ravo prav piha in tudi ohladi mi ok. Lopute odprem pa tudi k nogam in ne samo po sedini, da ne piha preveč v telo. Pozimi pa grejem na 21.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.