Skoči na vsebino

Orodje (poceni vs. drago, “noname” vs. brand name)


Janez007

Priporočeno sporočilo

pred 21 minutami je Janez007 napisal:

 

Se strinjam, da so lahko take stojke zelo nestabilne in nevarne, sploh če delujejo stranske sile. Ne dvomim, da Lidlovi zdržita podporo ene Mazde 6, če je vse idealno. V praksi ni idealno, zato si ne bi upal plezat pod avto podprt samo z dvema Lidlovima stojkama. Problematična se mi zdi že njihova zgornja naležna široka gladka ploskev (se nosilec Mazde ne usede zanesijivo na sredino stojke), ... premišljujem, da bi nanjo nalepil nekam mm gume.

 

Sam menjavam po eno platišče (v zraku vsakič le 1/4 avta), torej bo verjetno dvigalka + podkajlano z eno Lidlovo stojko, dovolj. 

 

Široka pravokotna lesena klada, postavljena tako, da je nosilec ne razkolje, je tudi po mojem mnenju veliko bolj varna. Če bom kdaj lezel pod avto, ga bodo podpirale klade ... tele na sliki so ga že .. 

 

20230326_141248.jpg

Aha, si prišel na moje. 😊 Les je zakon. 

Imam javorjev 5 centimetrski ploh(dim. 500 x 250 mm) s  katererim podložim dvigalko. Imam tudi trikotne lesene klocne, ki jih postavim pred sprednje in zadnje gume, da se avto ne more premikati ne napred ne nazaj. Ko dvignem avto dovolj visoko, ga podložim z lesenim čokom a pustim tudi dvigalko, da držita ob skupaj avto gor. 

Tako je dovolj varno za zamenjavo koles ali pa, če recimo barvaš zavorne čeljusti. A sam be bi šel nikoli pod avto, niti takrat, ko bi bil dvignjen na profil avto dvigalu. Enostavno ne vidim razloga, da bi bil pod avtom. 

pred 2 urama je Gelipter napisal:

Ja..pol je pa dober še ta vosek..to je ta rumen vosek 😉😁😁

Ja. Res zdrži dolgo časa in ful pranj. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne paše lih čisto v to temo,a se navezuje na komentarje "poceni Lidl roba" pro vs. kontra.

 

Jaz na stvar gledam v kontekstu cene,ker je zame očitno,da je v tem nakupu bila ta odločilna.

Seveda pa kot sem napisal-ob pravilni uporabi!

 

Za kaj pišem ta komentar?

 

Ker bi rad razjasnil "kaj,za koliko cvenka".

 

Z Janezom nisva vedno enakega mnenja,a mislim,da dobro ve,kaj je kupil. In po mojem mnenju je dobro kupil,ker je dal le en 20€ bankovec.

 

Npr. moj primer (k se lih z temi "lajtngami" ukvarjam),ko sem kupil kalibratorja za Pex-al-Pex cevi in "fedre" za krivljenje...nisem kupil pri nas,ampak prek Aliexpressa.

Kalibratorja sta bila po cca.10€/kom.,vzmeti pa dobrih 7€ z ptt vred.

Pri nas za ta cvenk ne dobiš nič...mogoče tisti 3v1 kalibrator "cel iz plastike" v Bauhausu🙄...fedre pa ne vem,če sploh imajo.

Ti moji kalibratorji so že "profi varianta",in definitivno več,kot bom bilokdaj potreboval-vzmeti pa tudi.

So pa seveda tudi stvari,k jih pa kitajčki "ne znajo" ali "ne zmorejo" narediti...tudi za "večji cvenk" ne.

Glej prilogo-takih klešč pri kitajčku ne boš dobil nikoli...v Lidlu za 20€ pa sploh ne...tudi leseno klado ne😂😉

IMG_20230316_181401.jpg

IMG_20230316_170215.jpg

IMG_20230326_163623.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne boš dobil...še :)

 

Včasih smo hodili v interdiskont, ker drugje ni bilo.... sedaj za hobi program najdeš v lidlu... kaj bo čez 20 let, ne veš.... verjetno bodo nehali prodajat, ker bo folk itak tako zabit da ne bo več rabil orodja za popravila, se bo pač klicalo majstre za 50 eur na uro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je NevLado napisal:

Ne boš dobil...še :)

 

Včasih smo hodili v interdiskont, ker drugje ni bilo.... sedaj za hobi program najdeš v lidlu... kaj bo čez 20 let, ne veš.... verjetno bodo nehali prodajat, ker bo folk itak tako zabit da ne bo več rabil orodja za popravila, se bo pač klicalo majstre za 50 eur na uro

Tokrat se strinjam s teboj 100%. In tej mojstri bodo milijonarji. Kot moj stric, ki je šel v šestdesetih s trebuhom za kruhom v Kanado in ker je bil električist, so ga sprejeli z odprtimi vrati. Nato je odprl firmo in  imel vedno več zaposlenih. Na koncu, ko je umrl je imel firmo z 300 zaposlenimi. In denarja... 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je NevLado napisal:

Ne boš dobil...še :)

 

Včasih smo hodili v interdiskont, ker drugje ni bilo.... sedaj za hobi program najdeš v lidlu... kaj bo čez 20 let, ne veš.... verjetno bodo nehali prodajat, ker bo folk itak tako zabit da ne bo več rabil orodja za popravila, se bo pač klicalo majstre za 50 eur na uro

Po moje nisi "zaštekal" konteksta,za kaj sem lih te klešče omenil.

 

Po moje nimaš prav.

Seveda,da boš ko bo potekel patent dobil take klešče ceneje...a ne "take" (mislim na stopnjo kvalitete),ker za ta cvenk so te klešče neverjetno ugodne

https://si.farnell.com/knipex/61-01-200/cutting-nipper-lever-action/dp/9168400?ICID=I-HP-STM7REC-RP-3

 

Ne vem🙄...mogoče ne veš za Knipex...res sem "orng počen na orodje"😂....in sem mnenja,da ne obstaja firma,k bi delala kvalitetnejše klešče...npr. tako opevan Unior...v mojih očeh "stran vržen denar" in "samo za v kanto za smeti"

 

Primer-Knipex Aligator. Knipex-ove najcenejše papagajke...glej sliko. Sem jih eno celo leto pozabil zunaj na soncu,dežji,snegu...na otroškem igralu (trdnjava z stopnicami,gugalnico,toboganom...)...in smo enkrat zunaj grillali,in kolega na obisku,in njegov mulc najde na igralu te moje klešče...sem jih takrat samo malce naoljil,in "kot da ni bilo nič"...in šele par dni nazaj,sem jih resno očistil,ker čeprav imam "malo morje" drugih Knipex klešč,so mi te med najljubšimi😍...OK,mogoče tudi zato,ker mi jih ni tako "škoda",in ker kljub svoji starosti (glej sliko,kaj piše na njih😲,in dobro razmisli,koliko let lahko imajo na grbi😉) vseeno "zagrabijo" enako kot "Cobre"👍

Za "lušte" en del Knipex klešč v priponki😉

 

Ko boš imel enkrat priložnost jih držati v rokah,in z njimi delati,boš mogoče razumel-ne-kitajc kaj takega ne bo znal narediti,ker je "v glavi drugačen".

 

 

 

Zelo zanimiv video-če kdo pozna kitajce,po tem jih Serpentza....poslušaj o kemičnem svinčniku...čipih...

 

Ja-kitajci znajo "enostavne stvari"...ko pa gre za tehnološke in kvalitetnostne dosežke za cvenk-lahko pozabiš! Ker če je kateri narod "v glavi drugačen,so to kitajci...če je priložnost "nekaj na hitro"...malce "pogoljufati"...so to kitajci.

 

Sicer je cel video zanimiv,a konkretno mislim na to o čemer govori v  5:30-6:10

To je ta njihova mentaliteta,katera jih "pokoplje" tudi pri kvaliteti...po ovinkih,na lahko,tudi če je treba pogoljufati...še posebaj,če je priložnost.

 

 

Alex pa itak nima prav,ker ne upošteva,da je ta njegov stric moral delati pridno,po vseh reglcih in zakonodaji,in upoštevajoč ceno in kvaliteto storitve...ker če pri elektriki zajebeš...saj vemo😲

IMG_20220425_163705.jpg

IMG_20230319_155020.jpg

IMG_20220418_131508.jpg

IMG_20220418_131525_1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Piterna napisal:

O ja😊👍....Knipex, Koken, KTC-Nepros, Stahlwille, Hazet, pa morda še kakšen.

To bi bil moj izbor 1A.

Jep-se strinjam🧐...čeprav za Hazet je že tako,da kakšno stvar,k izdelujejo drugi "boljše in cenejše",dajo njim v proizvodnjo...primer lih pumpica za mast 2162M-TOP zadeva-priporočam😃👍

 

Pa da rešim "uganko"-koliko let imajo "Aligatorke" na grbi...glej sliko-W.Germany...od kdaj več ne obstaja zahodna nemčija?😲😉

To so moje prve klešče-po mojem mnenju en najboljših nakupov,kar sem jih kdajkoli naredil...so doooolga leta bile moje edine klešče...pa sem začel počasi kupovati od Uniora..."drek od dreka"...in sem Uniorke počasi pošenkal,al pa v smeti....

In še en nazoren primer-ko sva z očetom predelala staro Feroterm peč na "boljši" termostat z sondo,ker je interni "škripnil...

In sva morala odstraniti bimetalni mehanizem za zapiranje-odpiranje vratc za dotok zraka v kurišče...na ročko in verižico,če se kdo spomni,kako je to delalo...

in oče vpraša,če imam rorcange...mulc z 20 leti takrat...seveda nisem imel...in niti ključa,niti francoza...nič,z čemer bi lahko zagrabil tistih...ne vem,mogoče 45-50mm...in prinesem edino,kar sem takrat imel-točno te Knipex Aligator...in me oče "čudno" pogleda🤔...in vpraša,če imam kako cev za podaljšek...seveda imam....

In se je oče obesil na klešče...in se Aligatorke že "nevarno zvijejo"😲...k "zapečeno" je bilo za "popiz..."

In vpraša,če lahko "kolikor gre"...in rečem-če grejo "rakom žvižgat"-svoje so že naredile...oče se obesi do konca in pok-navoj popusti...oče ni mogel verjeti,ko je videl,da klešče niso ostale zvite😲

 

To je Knipex...kaj takšnega za tak cvenk ne boš nikoli dobil v Lidlu.

Na Amazonu 16,99€ (+11,99€ptt)...v Bauhausu 24,95€🙄...npr. pr "Žabjek-u" Cobre-250 za 28,65€😃👍 🤫(Bauhaus 31,95€👎)...to je tako "poceni",in kupiš "samo 1x"...in za domačo uporabo,da bodo še otroci "podedovali".

 

In da se navežem na tiste stojke-za tistih 20€-najboljše,kar lahko dobiš,ker ostalo,pa ne,da bi bilo kaj veliko boljše,si takoj na 50-60€ ali več.

Če pa gledaš klešče...Unior,Stanley (China sranje) itd...kot sem že prej napisal-stran vržen denar.

 

In ker sem "jaz"😄...spet slike😉...kot sem že rekel-jaz imam slikano vse živo,in imam slik "k dreka"😂...in spet "nekaj majhnega" za lušte delat...in še ena "zanimiva" od par dni nazaj,k sem se "jebal z starimi "lajtngami2...odšraufat cca.1,5m stato železno cev od ventila,brez da bi ventil "spustil"...in ne prideš zraven z rorcangami,pa da se jeb...

In spodaj "kontra šponal" z Cobrami,cev pa odvil z Aligatorkami😃...in čeprav imam Knipexove rorcange,je padla odločitev o nakupu Cobre 400mm,ker rorcange ne prideš zraven,in tudi če zagrabiš,ko začneš šponati,obrneš za cca.15-20 stopinj,preden tako zagrizejo,da prenesejo navor...pri Cobrah tega ni!

 

Pa prijeten ogled slik😉...in dovolj o tem,če ne bo treba odpirati novo temo...al pa zaradi mene,če obstaja interes🙄...tudi če jo😃

 

WP_20160509_004.jpg

IMG_20230321_144219.jpg

IMG_20220705_093842.jpg

IMG_20220705_093706_1.jpg

IMG_20220630_111456_1.jpg

IMG_20220630_110411_1.jpg

IMG_20220418_131525_1.jpg

IMG_20220328_094928_1.jpg

IMG_20220328_095111_1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Boss napisal:

Ko maš spredaj dvignjeno je tisto zadaj treba samo malce dvignit in je dovolj ena pocen hidravlična dvigalka težka dve kili. Men recimo od oka prihrani dve/tri minute na vsaki strani. Zato ker delam na peščenem dvorišču pa je treba pod glavno dvigalko še podlogo iz pleha devat, ker se drugače dvigalka na koleščkih vkoplje v tla.

 

Potem moram pa kupit še eno 2T ali 3T dvigalko za kakšnih 20€, ko bo v akciji. :) Poleg Knipex klešč, za katere me je navdušil @skritikrt. Tele gledam https://www.orodje-zabjek.si/izdelek/KX8603XXX/kljuc-klesce-knipex, samo za eno priročno dolžino se moram odločit (20, 25 cm?).

 

Katero dvigalko, da ne bo spet iz Lidla ali Hoferja? Bo spodnja OK?  😀

 

Dodano: Na spletu vidim, da sem stojki z 20€ močno preplačal .... od decembra 2021 sta se podražili za 66% ?zmeden?. Koliko sta za ta denar lahko kakovostni?   

 

image.pngimage.png

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Janez007 napisal:

 

Potem moram pa kupit še eno 2T ali 3T dvigalko za kakšnih 20€, ko bo v akciji. :) Poleg Knipex klešč, za katere me je navdušil @skritikrt. Tele gledam https://www.orodje-zabjek.si/izdelek/KX8603XXX/kljuc-klesce-knipex, samo za eno priročno dolžino se moram odločit (20, 25 cm?).

 

Katero dvigalko, da ne bo spet iz Lidla ali Hoferja?  😀

 

 

Moje priporočilo-250ka ključ klešče znajo biti za veliko primerov 😉prevelike...če fiksno misliš kupiti le ene,je najboljši nakup 180ke.

Še posebaj,ker so novejše (jaz imam 180ke in 250ke stari model-spoznaš po tem,k nima narisane skale) z večjim max. objemom....seveda te pa moram opozoriti-to so najbolj "bolane" klešče,kar jih lahko kupiš...vredne vsakega centa..

Vsaj jaz jih uporabljam celo pogosteje kot Cobre (Cobra ena 250ka in si "zmagal").in lahko ti zagotovim,da boš "zbolel" ko jih boš imel...in boš hotel še ostale😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Janez007

 

Čist OK stojke-nisi v temo brcnil...take se prodajajo tudi za dvojno ceno,kot si ti dal za svoje.

Dvigalka za 2x na leto za menjavo gum čist OK-imam jaz tudi podobno.Če dvigne dovolj visoko,kot potrebuješ,je to to...ker pol pa itak ne smeš pustiti avta na dvigalki,ampak ga dvigneš,in odložiš na stojke,da je "krokodil" razbremenjen.

Za Knipex-zelo priporočam ogled😉

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam dve. Ena je z ID. Stara cca 14 let. Sem jo predelal, da je nižja ker sem imel takrat RS-a.😁 Imam pa že ene pet let aluminijasto, kot na sliki.

Nizkoprofilna in lahka. Nosilnost 1500kg

Priporočam. Cena cca 170€

Pozabil povedati, da avto dvigneš zelo hitro. Quick lift al kako se reče.

 

 

5012-500x500.jpg

Popravljeno od FuManchu

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je skritikrt napisal:

@Janez007

 

Čist OK stojke-nisi v temo brcnil...take se prodajajo tudi za dvojno ceno,kot si ti dal za svoje.

Dvigalka za 2x na leto za menjavo gum čist OK-imam jaz tudi podobno.Če dvigne dovolj visoko,kot potrebuješ,je to to...ker pol pa itak ne smeš pustiti avta na dvigalki,ampak ga dvigneš,in odložiš na stojke,da je "krokodil" razbremenjen.

Zakaj bi moral biti razbremenjen? S tem se ni za hvalit, ampak jaz že leta pri menjavi koles uporabljam samo dvigalko. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je FuManchu napisal:

Jaz imam dve. Ena je z ID. Stara cca 14 let. Sem jo predelal, da je nižja ker sem imel takrat RS-a.😁 Imam pa že ene pet let aluminijasto, kot na sliki.

Nizkoprofilna in lahka. Nosilnost 1500kg

Priporočam. Cena cca 170€

Pozabil povedati, da avto dvigneš zelo hitro. Quick lift al kako se reče.

 

 

5012-500x500.jpg

Jaz imam tudi tako rdečo iz Lidla. A to si tut mel prej pa se je zvila?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je NevLado napisal:

Jaz imam tudi tako rdečo iz Lidla. A to si tut mel prej pa se je zvila?

Ne maram z lidla nič od orodja.

Na lidlovi je sosedu cilinder spustil dušo. Dobro da je neko prikolico takrat dvigoval in ne avta. 

Lidlovo orodje je izključno za čiste amaterje, ki večina ne ve da obstajajo tud boljše stvari:bravo:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Janez007 napisal:

Zakaj bi moral biti razbremenjen? S tem se ni za hvalit, ampak jaz že leta pri menjavi koles uporabljam samo dvigalko. 

Ker ni varno...dvigaš le na eni točki,poloziš pa na dve. In stojna povrsina stojke je veliko sirša od krokodilčka...in tudi stojka stabilneje stoji ker ima tri noge...krokodilcek pa stiri (večja moznost,da eno kolo nima stika z povrsino npr. tlakovci ipd.).

Seveda je klada se boljša...a ne smeš narediti napako,in "eno na drugo" ipd...rabiš res "debelo" klado npr vsaj 20x20cm ipd.

 

Ne rečem...leeeta sem tudi jaz tako delal-samo krokodilcek in gaaas...in to je v redu,če gre vse po načrtu,in se nič ne zgodi....k vse je v redu,če je v redu...če pa ni v redu...

Za to pa izdelujejo in prodajajo stojke🙄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je FuManchu napisal:

Ne maram z lidla nič od orodja.

Na lidlovi je sosedu cilinder spustil dušo. Dobro da je neko prikolico takrat dvigoval in ne avta. 

Lidlovo orodje je izključno za čiste amaterje, ki večina ne ve da obstajajo tud boljše stvari:bravo:

Tukaj ima FuManchu prav-k problem je v tem,k dvigalka je "za dvigniti" ne za "varno odložiti" in gasa "šraufati",popravljati in ne vem kaj še.

Zato-Dvigni-odloži na stojki in če ena "škripne" je še druga"...če pa dvigalka škripne,si ga pa "najeb..."🤕🚑

Poglej še enkrat tisti video od Johna Cadogana-koliko avstralcev se "stegne" vsako leto zaradi tega...😬

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še vedno sem mnenja, da pri dvigalkah in stojkah je bolje vzeti malo boljše. 

Škoda umret pod avto, ker to ti pokvari cel dan potem:D

Šalo na stran ampak res se ni za igrat.

  • Všeč 2
  • Haha 2

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je skritikrt napisal:

@Janez007

 

Čist OK stojke-nisi v temo brcnil...take se prodajajo tudi za dvojno ceno,kot si ti dal za svoje.

Dvigalka za 2x na leto za menjavo gum čist OK-imam jaz tudi podobno.Če dvigne dovolj visoko,kot potrebuješ,je to to...ker pol pa itak ne smeš pustiti avta na dvigalki,ampak ga dvigneš,in odložiš na stojke,da je "krokodil" razbremenjen.

Za Knipex-zelo priporočam ogled😉

 

Tebe pa res ne razumem. 🤔

V enem zapisu hvališ "najboljše" orodje in da samo tega kupuješ in uporabljaš in da je Unior za na odpad, takoj nato pa v isti sapi  da je šrot od orodja z Lidla in hoferja v redu. Pa razumi to, če moreš. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

pred 2 minutama je Alex napisal:

Tebe pa res ne razumem. 🤔

V enem zapisu hvališ "najboljše" orodje in da samo tega kupuješ in uporabljaš in da je Unior za na odpad, takoj nato pa v isti sapi  da je šrot od orodja z Lidla in hoferja v redu. Pa razumi to, če moreš. 🤔

Moraš prebrati,kaj pišem-sem točno napisal-za domačo rabo-2x na leto za menjavo gum čisto OK..in sem omenil tudi teste z prešami in ugotovitve,da ENA!!! taka stojka zdrži cca 6 ton!!!

Ja-za 20€ dve taki stojki-TOP nakup👍...če ju bo pravilno uporabljal-čist zadosti za nekoga,k ni "počen na orodje"

 

Jaz sem pa nekaj drugega...ko je "višek cvenka",sem kupil pač Bahco-tove (čeprav isto od kitajca)...pač,k je "lepša barva" itd...sem že pisal,da ni bilo takrat takih kot jih je Janez kupil...so bile,a so bile le za "drobiž" cenejše od teh Bahcotovih...

 

Seveda,bi tudi jaz kupil enega Krokodilčka za 700-800€...lih Bahco ima tu lep asortiman...😍...samo vsega pa ne moreš imeti...k jaz bi "vse imel"😁

 

Tu grem pa po načelu,kaj bolj uporabljam-potrebujem...npr. klešče imam cca. 1x na teden v rokah...al ene,al druge...in "da ne začnem" kaj vse...

Dvigalko pa 2x na leto...Lidlov krokodilček (moj je iz Hofera-Mister Tool se mi zdi🙄)...kot rečeno-čisto OK....seveda pravilna uporaba itd.!!!

 

EDIT: "najboljše orodje" praviš-pri tej uporabi,kolikor jih jaz rabim...kaka jajca od Uniora,Lidl-roba itd...Uniorove sem že ene par "fental"...pa grejo ročaji dol,se zobi od členkov lomijo,zobi čeljusti že prec pri novih-sem hotel z kombinirkami odcvikati Fermacell-ov vijak...rezultat vdrtina v rezilu,so mi montirali klimo,in niso vedeli za Fermacell,in so not pokali vijake od Knaufa...in en-pok,in drugi-pok...pol jih pa dobi ven...z Uniorovimi papagajkami...pa je zjebal zobe...itd,itd...

Knipex kupim 1x in je mir.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je skritikrt napisal:

 

Moraš prebrati,kaj pišem-sem točno napisal-za domačo rabo-2x na leto za menjavo gum čisto OK..in sem omenil tudi teste z prešami in ugotovitve,da ENA!!! taka stojka zdrži cca 6 ton!!!

Ja-za 20€ dve taki stojki-TOP nakup👍...če ju bo pravilno uporabljal-čist zadosti za nekoga,k ni "počen na orodje"

 

Jaz sem pa nekaj drugega...ko je "višek cvenka",sem kupil pač Bahco-tove (čeprav isto od kitajca)...pač,k je "lepša barva" itd...sem že pisal,da ni bilo takrat takih kot jih je Janez kupil...so bile,a so bile le za "drobiž" cenejše od teh Bahcotovih...

 

Seveda,bi tudi jaz kupil enega Krokodilčka za 700-800€...lih Bahco ima tu lep asortiman...😍...samo vsega pa ne moreš imeti...k jaz bi "vse imel"😁

 

Tu grem pa po načelu,kaj bolj uporabljam-potrebujem...npr. klešče imam cca. 1x na teden v rokah...al ene,al druge...in "da ne začnem" kaj vse...

Dvigalko pa 2x na leto...Lidlov krokodilček (moj je iz Hofera-Mister Tool se mi zdi🙄)...kot rečeno-čisto OK....seveda pravilna uporaba itd.!!!

 

EDIT: "najboljše orodje" praviš-pri tej uporabi,kolikor jih jaz rabim...kaka jajca od Uniora,Lidl-roba itd...Uniorove sem že ene par "fental"...pa grejo ročaji dol,se zobi od členkov lomijo,zobi čeljusti že prec pri novih-sem hotel z kombinirkami odcvikati Fermacell-ov vijak...rezultat vdrtina v rezilu,so mi montirali klimo,in niso vedeli za Fermacell,in so not pokali vijake od Knaufa...in en-pok,in drugi-pok...pol jih pa dobi ven...z Uniorovimi papagajkami...pa je zjebal zobe...itd,itd...

Knipex kupim 1x in je mir.

Sam uporabljam v glavnem  originalne nemške gedore iz 80-ih, Tekton ključe, od klešč za električarska dela Klein, za cvikanje strun pa ravne cvikarce od Wurth. Križne in navadne izvijače imam od bete in nekaj od Wiha. 

Baterijsko orodje več ali manj Makita, nadreskarje za les od CMT, rezkalni stroji od makite in Bosch, tračna žaga 

De walt,električni  skobljič de walt, Makita, polirka de walt, ličarski pištoli od Sata.... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z dvigalko dvignes en del avta in podstavis s  "stojko". Iz dvigalke odstranim vso odvecno silo, ampak je ne spustim do konca dol. Odstranis gumo in jo das pod avto oz. poleg stojke za ziherco. Torej je vsa sila na stojki, kot preventivo imas se dvigalko in pa gumo. Tako jaz delam ze cel cajt. Komplet sprednjo/zadnjo os nebi priporocal da dvigujete z "lowbudget" dvigalkami. Sam imam tocno to iz lidla ze vec kot 6 let in sluzi odlicno. Uporabljal sem jo tudi pri menjavi ploscic itd.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak, ko tole berem, imam občutek, da vsi zlezete pod avto, ko menjate gume. Ne vem jaz jih z zunanje strani in načeloma na dvigalki avto ne stoji več kot 10-15min. Mislim, da so te dvigalke vseeno narejene za kaj takega. :nevem:

  • Všeč 5
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.