Skoči na vsebino

Orodje (poceni vs. drago, “noname” vs. brand name)


Janez007

Priporočeno sporočilo

Saj lahko za lidlovega dobiš snowfoam nastavek na spoliraj.si ali pa operi-avto.

 

https://www.operi-avto.si/penilci/3604-meguiar-s-snow-foam-cannon-kit-4260314990954.html

 

WWW.OPERI-AVTO.SI

Penomat za nanos pene

 

al misliš da ne bi noč pasalo?

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 3. 8. 2023 ob 17:51 je Janez007 napisal:

Končno, po dolgem kolebanju med Karcher K5, K7 in HD15/5, sem se odločil za slednjega, ker je menda neprimerljivo bolj vzdržljiv, poln medenine in temu primerno težak cca 26 kg. :) 

 

V primerjavi s prejšnjim  Hoferjevim Ferrexom, je ta opazno močnejši in tišji.

 

Sicer pa tudi Hoferjev sploh ni bil slab in to za 20% cene tega Karcherja. Mogoče me je najbolj motila plastična visokotlačna cev, ki se je ves čas zankala in sem jo moral odvijati. Prvič sem začel uporabljati visokotlačni čistilec šele pri svojih 51-tih letih (Ferrex za 99€, danes 3 leta kasneje 100W močnejši stane 139 €) in z njimi nimam dosti izkušenj. 

 

HD 5/15 C Plus | Kärcher (kaercher.com)

FERREX Visokotlačni čistilnik | HOFER

 

Primerjava Ferrex/Karcher:

 

  • moč: 2.400 W /2.800W
  • največji tlak: 170 barov/200 barov
  • nazivni tlak: 115 barov/150 barov
  • poraba vode: 500 l/h
  • glasnost: 94 dB(A) / 88 dB(A)
  • 10-m visokotlačna cev
  • z vgrajeno posodo za čistilno sredstvo/ samo cevka
  • na 2 kolesih
  • cena: 139€ /730€

 

20230803_171059.jpg

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

 

 

Čestitam za dober nakup👍

 

Me zelo zanima,kako si zadovoljen z pritiskom,k moje izkušnje z "poceni variantami" so take,da se daaaleč ne morejo primerjati...kot sem že omenjal-tlakovci,terac,granit ipd.....mora biti prav užitek,a ne😊?!

 

Še enkrat čestitke,in naj ti dooolgo služi😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Tilen5 napisal:

Saj lahko za lidlovega dobiš snowfoam nastavek na spoliraj.si ali pa operi-avto.

 

https://www.operi-avto.si/penilci/3604-meguiar-s-snow-foam-cannon-kit-4260314990954.html

 

WWW.OPERI-AVTO.SI

Penomat za nanos pene

 

al misliš da ne bi noč pasalo?

 

Če koga zanima-jaz imam tole

WWW.EBAY.DE

Entdecken Sie "PA" P.A. Italy Pressure Washer Snow Foam Lance for Karcher K2 K3 K4 K5 K6 K7 in der großen Auswahl bei eBay...

 

 

EDIT-imajo tudi z drugimi nastavki.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je NevLado napisal:

Top, pa se ti zdi vreden razlike v denarju?

 

Jaz z lidlovim operem bp, najbolj pogrešam ta prah, ki je v avtomatskih avtopralnicah.

 

Ali imaš še opcijo za dozo s peno pod nosilcem?

 

Sem dan pred nakupom v Hoferju našel še enega neprodanega Ferrexa. Pridem domov in povem ženi, da me je mikalo, da bi spet vzel kar Hoferjevega za 139€ pa bi imel 3 lega mir. Pa je odgovorila "da slučajno nebi". 😀 Ona je predlagala, da kupim K7 compact.

 

Screenshot 2023-08-05 12.55.08.png

 

Tega Karcher HD 5/15 sem staknil novega nerabljenega na Bolhi za 530€. Je pa garancije zato le slabo leto (na K7 bi dobil 5 let ... pogoj za podaljšano garancijo je slovenska trgovina). Če bi imel na voljo le opcijo za 730€, bi vzel K7 za 440€ pri Shoppster.

 

Ležišča za posodo pene HD 5/15 nima. Lahko kupim nastavek s kantico za cca 140 €. Problem profi verzije je, da vsi deli/priključki stanejo x3 glede na K hobi verzijo. 

 

WWW.BAUHAUS.SI

Šoba za peno Kärcher Advanced 1 je opremljena z glavnim elementom iz robustne in trpežne ekološke medenine Ecobrass za visokotlačno...

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
pred 12 minutami je FuManchu napisal:

Danes sem si za drobiž tole kupil. Včasih pride prav:prstgor:

IMG_20230813_142626.jpg

Čez čas,boš ugotovil,da je to eno najboljših orodij😃👍...tako v beterijski varianti pa še posebaj,ker samo "v roke vzameš na brzino"....zmeraj je kaka malenkost za počistiti,poščetkati,pobruziti,odrezati,spolirati itd...dokupi si še vpetje z rezalne diske...imajo včasih v Lidlu tudi lepe komplete za majhni cvenk😉

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je FuManchu napisal:

Danes sem si za drobiž tole kupil. Včasih pride prav:prstgor:

IMG_20230813_142626.jpg

Meni najbolj uporabno orodje. Za popravljati izvrtine za magnete na kitarah, za pobrusit kak višek lesa, za razširiti kako luknjo, za poliranje prečk... Skratka, zelo, zelo uporabno orodje. 👍

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem pred dvema letoma fasal trnek v ramo, je moj takrat 10 letni sin s podobno mašinco iz Lidla odrezal trnku "uho" in potem s "špiccangami" potisnil trnek naprej, naredil še eno luknjo v kožo in tam izvlekel trnek (verjetno veste, da gre trnek lahko samo v eno smer). Potem smo šli nazaj na ribolov, če pa nebi imel takega orodja, bi pa celo nedeljsko popoldne čakal na urgenci. 

 

Zelo uporabna zadeva za marsikaj, nazadnje sem pred mesecem obdelal elektronsko ključavnico, ki je bila (baje) izdelana po standardih EU, vendar je imela 3mm preširok ščegetavček ki premika zapah v vratih.

 

Rezervni komplet priključkov v majhnem kovčku se je tudi dal kupit v Lidlu.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po desetih letih "škripnila" Metabo LED lučka,in prec kupil novo-identično...je tako fajn,da se zmeraj vsi grebejo zanjo,če rabijo...k tako fajn sveti...res bomba-za tiste,k so na Metabu-absolutno priporočilo👍

Se vidi,da je tudi malenkost drugače-še močneje-robustneje narejena kot moja "stara" k je "crknila"

Pr Shoppsterju za 48,90€

https://www.shoppster.si/p/0774475

 

 

IMG_20230822_153211.jpg

IMG_20230822_153229.jpg

IMG_20230822_153345.jpg

IMG_20230822_153402.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem siguren...se mi zdi,da sem videl tudi v Bauhausu...sm kar debelo pogledal😳 

 

Ti pa lahko zastonj dam en nasvet.

Če res rabiš vse te različne eksoticne velikosti,pol ok,zna biti top...če pa ne,pa je po mojem mnenju najboljša Wiha PicoFinish...obstajajo različni seti,tudi bolj eksotični za popravilo telefonov itd...

Jaz imam enega še iz časov,ko je Conrad lih odprl trgovino v Lj. pod Emporiumom...leeeeeta nazaj,jevbilo dragocza popiz.. ,in ti rečem,to je eno najboljših orodij,kar jih imam...pa imam res ogromno orodja!!!

Za tak set se ne smeš čuditi,če boš moral odšteti cca. 50€+

Je vreden vsakega centa,in lahko povem,da sem zelo začuden,kaj vse sem z temi izvijacči delal...tudi "heblal" kot z malim pajserjem ipd...in so še zmeraj kot novi...res najboljši.

Za Wiho "dolgo nič", po tem mogoče veliko cenejša Wera,Wite ipd...

 

Ti Fixit in podobni seti pa...ne rabim ti razlagati...3x lahko ugibaš kdo proizvaja itd...pa ne,da bi rekel,da je to kaj slabega...daleč od tega...,samo vedeti moraš,kaj kupuješ.

 

IMG_20230822_220049.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole sem kupil enkrat da imam v službi za fina popravila 😋

Pomoje kak Hofer za 10€

 

65734daa4f488e9826487fa079fa

pred 13 urami je skritikrt napisal:

Po desetih letih "škripnila" Metabo LED lučka,in prec kupil novo-identično...je tako fajn,da se zmeraj vsi grebejo zanjo,če rabijo...k tako fajn sveti...res bomba-za tiste,k so na Metabu-absolutno priporočilo👍

Se vidi,da je tudi malenkost drugače-še močneje-robustneje narejena kot moja "stara" k je "crknila"

Pr Shoppsterju za 48,90€

https://www.shoppster.si/p/0774475

 

 

 

 

IMG_20230822_153402.jpg

 

Jaz imam od Makite - podobna zadeva

 

makita-DEADML801-800x800.jpg

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

K vidim,da je zanimivo...bom pa še eno malenkost predstavil,za katero mogoče marsikdo sploh ne ve,da obstaja...tudi od drugih znamk,ne samo Metabo,kot je to pri meni.

 

Gre za baterijski adapter...v bistvu več naprav v enem.

Pri Metabu so bili prvi,ki so ponudili delavne jakne z ogrevanjem...in za te jakne je potreben baterijski adapter z 14,4-18V na 12V.

In temu je v osnovi namenjen ta adapter,katerega se z kovinsko zaponko zapne za pas,in z izbranim baterijskim paketom se napaja ogrevanje jakne in USB-polnjenje telefona v žepu jakne.

Ima pa ta adapter dodatno k 12V izhodu še 2 USB-A priključka z po 2A in LED lučko...seveda ni tako močna kot pri prej predstavljeni svetilki,a že kar pošteno sveti...predvsem v tesnih prostorih,kjer težko zraven prideš (predvsem z majhnim 14,4V bat. paketom.👍).

Ima pa še eno konstrukcijsko posebnost-kovinska sponka deluje tudi kot hladilnik za elektroniko-Metabo pač😃

Super mi je,k ima dva USB izhoda,ker me zmeraj spremlja glasba z dveh Bluetooth zvočnikov...in ju je treba včasih lih med delom polniti...tudi kdaj telefon...zna pa biti za koga zanimivo tudi za druge USB naprave,kot so palični bat. izvijači ipd....mogoče celo za kak starejši prenosni Boombox,radio ipd. z 12V priključkom....

 

Seveda so Makita,Bosch in drugi takoj "zavohali" tržno nišo,in tudi ponudili svoje adapterje,jakne itd....

 

Stvar lepo dela-moram pohvaliti.

 

https://www.metabo.com/si/sl/stroji/baterijski-stroji/svetilke-za-gradbisca-radia-in-drugo/baterijski-vmesnik/pa-14-4-18-led-usb-600288000-baterijski-vmesnik.html

 

https://www.vsegrad.si/trgovina/metabo-pa-14-4-18-led-usb-600288000/

 

IMG_20230823_210413.jpg

IMG_20230823_210429.jpg

IMG_20230823_210436.jpg

IMG_20230823_210507.jpg

IMG_20230823_210546.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 21. 4. 2023 ob 16:53 je skritikrt napisal:

Pri takšnih stvareh sem pa bolj na japonske rešitve...zahodnji obliči mi nekako "ne ležijo"...k večje stvari itak z poravnalko-debelinko...za manjše so mi pa preveliki...je majhen japonski bolj stabilen k ga vlečeš...imam enga Kakuri-ja 40mm...moram še enega mal večjega 50mm🤔...večjega pa ne rabim...

 

Imaš ti električnega od Makite,če sem prav zasledil...imam en res dober nasvet...bom izbrskal slike in naredil en prispevek o preciznosti za vse k imajo Makita obljič-bo zanimivo😉

Kot sem že tukaj odgovarjal @Alex...da sem bolj počen na japonske rešitve...zahvala Alexu za še eno "brco v rit",k sem tudi pozabil spremljati.

In Sem 5. Julija naročil "večjega brata" 50mm širok Japonski obljič t.i. "Kanna" priznane in še "ne predrage" firme Kakuri....in danes prispel...in seveda je carinska pošta hotela še tistih njihovih 3,5€ 😡👎...je pa bila cena z "free Shippingom" toliko slajša-47,87€😲😋...k takšni obljiči so komot 100€,navzgor pa itak ni meje...

Tukaj zanimiv video,kako se takšni cenovno še dosegljivi obljiči v "industrijskem" stilu izdelujejo ...kovanje dvoplastnih-laminiranih rezil,lesenega "trupa" itd...

 

Seveda izdelan "v nulo",a kot večina japonskega orodja ni narejen "do konca",ker zahteva  številne modifikacije oz. prilagoditve na zahteve uporabnika.

Tukaj zanimiv video,kako se tak obljič pripravi za uporabo...jaz bom seveda brusil "drugače",ker stavim na diamant in folije...a v osnovi je postopek identičen....bo kar delo😅

 

 

 

IMG_20230824_104948.jpg

IMG_20230824_105015.jpg

IMG_20230824_105035.jpg

IMG_20230824_105101.jpg

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če koga zanima kje sem vzel😉

 

WWW.EBAY.DE

Entdecken Sie Kakuri japanisches KANNA 2 Klingen Flugzeug 50 mm Holzblockflugzeug JAPAN Import kostenloser Versand in der großen...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako kupil sem Makito 

 
WWW.MAKITA.SI

Najbližji trgovec

in me zanima ali se lahko pere z vodo spodnjo glavo, kjer je motor?

 

Evo že imam odgovor, se ne sme prati z vodo, samo se očisti. 

 

Popravljeno od mazdaman

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred kako uro...padalo v Lj. k blesavo...

Že včerej zvečer isto...in ponikalnica pred garažo v polkleti ni zmogla požirati...na ulici pa tudi komaj-komaj....krasen rezultat je bil na referendumu-budale...in če hočeš,da ponikalnice očistijo listja moraš sam plačati....pa pri nas še ni taka panika,po ulici pa enim že v klet teče🥺 ...me zanima,kaj si mislijo o nutrijah....po moje "veselo plešejo"...

 

In k je tema o orodju...naj omenim,kaj sem naročil...mogoče bo za koga koristno🙄

 

Sicer imamo staro,a delujočo potopno črpalko AL-KO SUB 8000...katera pa ni idealna za moje potrebe.

Ima "svoje težave",k pogosto (običajno lih takrat,ko jo najbolj potrebuješ🤨) noče "zagrabiti" in črpati....kar nekaj "melje in melje" in ne ustvari niti minimalnega pritiska. Je treba komplet odtočno cev napolniti z vodo,pustiti na istem nivoju kot je črpalka in čakati,kdaj se bo "spomnila" zagrabiti,da sploh rata en zadovoljiv pretok in vsaj minimalni pritisk,da lahko odtočno cev premakneš kamor pač želiš črpati...pač "ruska ruleta" oz.dela,če dela...

Ko je "padalo kot za stavo,sem imel srečo,da je "zagrabila",a z 8000L/h je komaj zaznavno "nižala" nivo vode....ma-stran je ne bom vrgel,a zanesti se nanjo tudi ne morem....kaj šele,da bi jo "postavil in pustil"...moraš biti skoz zraven😕👎

Pa sem že kak mesec nazaj,ko tudi ni na ulici "požiralo" malce pobrskal,kaj vse obstaja.

Rabim pa takšno črpalko,ki ima "drugačni" način vklopa,ker stikalo na plovec je bolj primerno za jaške ipd.,ker ima preveliko potrebno višino gladine za vklop.

Sem tudi naletel na dober youtube kanal okoli črpalk,a tudi tu zame ni bilo tistega,kar rabim...in po temeljitem razmisleku sem se odločil za Gardenin sistem "AquaSensor".

 

 

Sistem je prav genijalen,in točno tisto in še več od tistega,kar potrebujem.😃.

In sem včeraj zvečer naročil tole

WWW.GARDENA.COM

GARDENA, Europe's leading brand for high-quality and up-to-date gardening tools and accessories, presents the Clear/Dirty Water Pump...

 

In kje sem kupil?...pri nas "ne bomo o ceni",k tako zelo se mi ne mudi,da bi plačeval "pribite zneske"...in še dobi se jo ne👎

Tukaj sem vzel https://www.baumarkteu.de/gardena-19500-aquasensor-2-v-1-klar-schmutzwasser-tauchpumpe-9049-20-61109  včeraj za 166,43€ z "našim" DDV in PTT vred😃👍

So pa seveda takoj podražili,k folk očitno kupuje k blesav🙄...pa je vseeno lepa cena,k pri nas je prec 200€😕

Drugače pa to prodajalno priporočam-imajo lepe cene in lepo poštnino...sem tu kupil tisti električni prekopalnik za vrt,Fiskars lopato,Metabo polnilec itd...do sedaj BP👍

Ko dobim bodo slike...pa upam,da ne bom nikoli potreboval🥺...moram pa narediti nek "koš" ali kaj podobnega,da lahko črpalko pokrijem in privijačim na betonska tla,da lahko pustim brez nadzora čez noč brez bojazni,da bi kdo ukradel🙄.

IMG_20230829_101533.jpg

IMG_20230829_101543.jpg

IMG_20230829_102332.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je sportman333 napisal:

to jo boš imel potem kar stalno v tem jašku in potem odvodnjavanje preko cevi spreljano nekam ven?

Ne...samo,ko bodo nalivi...k ta jašek je samo zbiralnik za vodo,k je speljana voda z dovoza...v bistvu ao kanaleta.

To staro črpalko dam not,k rabi najmanj 4cm vode,da lahko potegne...tista Bosch-eva pa lahko ze od 1mm...pa še regulacija vklopa je čist drugačna...lahko nastaviš v zelo ozkem razponi 2-3cm...poglej cel video predstavitve če te konkretno zanima.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prišla črpalka..."orng" izgleda...se mi dopade zelooo orng 10m gumasti kabel...preprost sistem nastavitve za čisto/umazano vodo preko ročke...sam stisneš in dvigneš (so spodaj vzmeti) in ostane v vzdignjenem položaju za umazano vodo...če je pa v spodnjem za čisto vodo,pa posesa do 1mm.😃👍

Moram kupiti še cev z čim večjim fi...najbolje 2"...po možnosti mehko,da se lažje zloži in zvije...bom še videl katero,k od Gardene zne biti draga...mogoče kaj dobrega zbrskam🤔
Ima fajn sistem za odklop cevi...bom ob priložnosti preizkusil kako sistem vklopa deluje,da se ne bom rabil učiti,ko bo šlo zares🙄Sicer pa ima itak tudi avtomatik modus za "nepismene"😂...sam da dobim še cev,k tista 1/2" za vrt ni lih fajn za to,ker seveda malo omeji pretok.

IMG_20230901_090617.jpg

IMG_20230901_091207.jpg

IMG_20230901_091256.jpg

IMG_20230901_090659.jpg

IMG_20230901_090713.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.