Skoči na vsebino

Mazda 6 2019 dizel

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Kakor sem seznanjen je ta trgovec specializiran za uvoz iz IT trga....(jaz osebno tam ne bi kupoval avta, lahko pa da se motim, ker ga pa ne poznam, mogoče kdo pove / pozna kaj več), in 4.leta in 180k km, to je že kar lepa številka km....če niso redno delali servisov, bi se takemu avtu izognil....

Popravljeno od sportman333
Napisano (urejeno)
pred 9 urami je sportman333 napisal:

Kakor sem seznanjen je ta trgovec specializiran za uvoz iz IT trga....(jaz osebno tam ne bi kupoval avta, lahko pa da se motim, ker ga pa ne poznam, mogoče kdo pove / pozna kaj več), in 4.leta in 180k km, to je že kar lepa številka km....če niso redno delali servisov, bi se takemu avtu izognil....

Potočnika poznam. Dokaj na nivoju (glede na sceno pre-prodajalcev rabljenih vozil). Včasih je delal pri Ated v Šiški. Poznam tudi nekaj ljudi, ki so kupili pri njem avto (enemu Volvo D4, ki je bil kupljen z 230.000 km žre 1 l olja na 1.500 km - klasičen problem teh motorjev, ki zahteva generalko za cca 4k€... trgovec je prijazen in mu časti olje 😃). Včasih je uvažal iz Belgije, specialist za Volvote V70, V60, ... tudi Mazde.

 

Vsak trgovec gleda na razliko v ceni in da je avto za kupce privlačen - mora lepo brezhibno izgledat. Ne iščejo avtov po kakovosti, ampak po nizki ceni. Če kupi avto z napako, je morda niti ne opazi, ker ga takoj prodaja naprej. Torej tudi nehote proda kakšen slabši avto, kar pa mu ni v interesu.

 

Od tega prodajalca, ki "butično" prodaja avte že od 90-tih (najprej v Šiški pri Ated, potem samostojno na Drenikovi, pa v Grosupljem in sedaj že kar nekaj let na Cesti 2 cesarjev) bi si upal kupit avto. Ima tudi dokaj realne cene, ki upoštevajo stanje vozila, tudi prevožene km.

Popravljeno od Janez007
Napisano

Takle avto ma lahko tud že blizu 300kkm. To ni nič takega, ker nekateri tud 70kkm delajo letno. Če samo delovne dni vzamem je to cca 260/dan. To naredi tisti, ki vsak dan pelje iz MB v LJ in nazaj.

 

V glavnem, kaj hočem povedat, da je treba oreng pogledat kolk ima tole dejansko km. Če so iz Italije se bo itak videlo, ker ni vpisov v digitalno servisno in takrat bi jaz raje roke dvignil od posla. Če pa že pol pa avto h kakšnemu stručkotiu zapeljat, pa da se pogleda ali je sesalni kolektor čist, a se avto lepo pelje, ne cuka, ima moč itd.

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 9 urami je Boss napisal:

Takle avto ma lahko tud že blizu 300kkm. To ni nič takega, ker nekateri tud 70kkm delajo letno. Če samo delovne dni vzamem je to cca 260/dan. To naredi tisti, ki vsak dan pelje iz MB v LJ in nazaj.

 

V glavnem, kaj hočem povedat, da je treba oreng pogledat kolk ima tole dejansko km. Če so iz Italije se bo itak videlo, ker ni vpisov v digitalno servisno in takrat bi jaz raje roke dvignil od posla. Če pa že pol pa avto h kakšnemu stručkotiu zapeljat, pa da se pogleda ali je sesalni kolektor čist, a se avto lepo pelje, ne cuka, ima moč itd.

 

Ej @Boss si črnogled.😀

 

MILEAGEBLOCKER.COM

Welcome to MileageBlocker.com

 

Ima pa ta prodajalec dostikrat tudi avte z zelo malo km, kot recimo tale Mazda pred meseci in se je prodajala za cca. 26.000 €. V vsakem primeru nekaj ne štima (ali preveč, ali premalo km). 😂

 

image.png

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Jezen 1
Napisano

Vse okoli teh mahinacij s kilometrino razumem, samo to pa ne, da ni dovolj interesa tovarn, da bi to preprečile.... 🤔Ker s tem se podaljšuje uporaba starih avtov in zmanjšuje prodaja novih.... :nevem:

Napisano

Avto se bo v vsakem primeru pregledal. Osnovo se takoj vidi kak se je z avtom delalo.

Če ima kdo izmed vas možnost pogledat v zgodovino preko vin številke bi bil zelo lepo prošen, da kaj več izvem.

 

Če sem pa na pravih informacijah pa s temi motorji ni več nekih težav. Ali se motim? 

Kako je pa glede porabe pri teh mlinčkih😉

Napisano
pred 1 minuto je jotko napisal:

Avto se bo v vsakem primeru pregledal. Osnovo se takoj vidi kak se je z avtom delalo.

Če ima kdo izmed vas možnost pogledat v zgodovino preko vin številke bi bil zelo lepo prošen, da kaj več izvem.

 

Če sem pa na pravih informacijah pa s temi motorji ni več nekih težav. Ali se motim? 

Kako je pa glede porabe pri teh mlinčkih😉

 

Glede zgodovine - lahko pogledaš sam, če si naložiš aplikacijo (imaš VIN številko?):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.interrait.mymazda&hl=en_US

image.png

Žal so v digitalni knjižici zabeleženi le redni servisi, kakšna izredna popravila pa ne.

Napisano

O super. Tega pa nisem vedel. Pri prejšnih šesticah tega še ni bilo🤷‍♂️.

 

To vidim vrjetno servisne intervale ne?

Če je bilo pa kaj drugega na uradnem servisu pa ne? (Odpoklici, poškodbe,...)

Napisano
pred 2 minutama je jotko napisal:

O super. Tega pa nisem vedel. Pri prejšnih šesticah tega še ni bilo🤷‍♂️.

 

To vidim vrjetno servisne intervale ne?

Če je bilo pa kaj drugega na uradnem servisu pa ne? (Odpoklici, poškodbe,...)

Že to je dovolj,da vidiš,če so servisi redno opravljeni,ostalo je pa tako porihtano,če je bilo kaj narobe....👍

Jaz osebno še avta s toliko kilometri v življenju nisem prodajal ne pa,da bi kupoval,dobro premisli in imej v rezervi še kak evro za stroške in zimske gume.....:nevem:

Napisano
pred 35 minutami je Bini napisal:

Že to je dovolj,da vidiš,če so servisi redno opravljeni,ostalo je pa tako porihtano,če je bilo kaj narobe....👍

Jaz osebno še avta s toliko kilometri v življenju nisem prodajal ne pa,da bi kupoval,dobro premisli in imej v rezervi še kak evro za stroške in zimske gume.....:nevem:

Sej meni tolikšna kilometrina nič ne diši. 

Kak € treba imeti pa vedno na rezervi, saj nikol ne veš kje te kaj pričaka.

 

Mogoč veš za kako dobro šestico? 

Napisano

Tole so verjetno realni kilometri. Prej kot tiste 17 letnik z magičnimi 120 000...

Napisano
pred 3 urami je Janez007 napisal:

 

Ej @Boss si črnogled.😀

 

MILEAGEBLOCKER.COM

Welcome to MileageBlocker.com

 

Ima pa ta prodajalec dostikrat tudi avte z zelo malo km, kot recimo tale Mazda pred meseci in se je prodajala za cca. 26.000 €. V vsakem primeru nekaj ne štima (ali preveč, ali premalo km). 😂

 

image.png

Jo je prodal pol a...

 

 

Napisano

Samo majhen medklic. Tista Mazda ziher ni imela samo 3.010 km, ker se takih vozil ne splača uvažati, ker se tretirajo kot nova in plača naš DDV in DMV. Za naše aparatčike kot rabljen avto šteje šele vozilo, ki ima vsaj 6.000 prevoženih km in je v tujini registrirano vsaj 6 mesecev. Tako da so se verjetno zatipkali za eno številko, katero pa, bogsigavedi ...

Napisano
pred 20 minutami je dvorjan napisal:

Samo majhen medklic. Tista Mazda ziher ni imela samo 3.010 km, ker se takih vozil ne splača uvažati, ker se tretirajo kot nova in plača naš DDV in DMV. Za naše aparatčike kot rabljen avto šteje šele vozilo, ki ima vsaj 6.000 prevoženih km in je v tujini registrirano vsaj 6 mesecev. Tako da so se verjetno zatipkali za eno številko, katero pa, bogsigavedi ...

Tri "0" je pozabo na koncu dodat... 😂

  • Všeč 1
  • Haha 2
Napisano

Avto mi zgleda top, tudi kilometri izgledajo realni, moraš se pa zavedat vseh hib, ki jih imajo dizel mazde pri visokih kilometrih. Če bi jaz kupoval tole, bi obvezno preveril, da so vpisani vsi servisi v servisni knjižici - drugače bi raje jaz vzel drugo. Kaj točno se je menjalo pod garancijo boš pa lahko dobil ta info samo na pooblaščenem servisu, ker imajo tam program za preverjanje.

Napisano
pred 5 minutami je NevLado napisal:

Avto mi zgleda top, tudi kilometri izgledajo realni, moraš se pa zavedat vseh hib, ki jih imajo dizel mazde pri visokih kilometrih. Če bi jaz kupoval tole, bi obvezno preveril, da so vpisani vsi servisi v servisni knjižici - drugače bi raje jaz vzel drugo. Kaj točno se je menjalo pod garancijo boš pa lahko dobil ta info samo na pooblaščenem servisu, ker imajo tam program za preverjanje.

Sem bil v dobrih odnosih s sprejemniki na Mazdi, pa teh njihovih spiskov izrednih popravil nisem mogel dobiti niti za svoje avte.

  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Napisano (urejeno)
pred 12 minutami je SpEkTr napisal:

Mogoče spet nisi bil v tako dobrih odnosih :)

Ja, to nikoli ne veš 100%. :) Ustno sem izvedel, pisno pa ne. 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 5 urami je Janez007 napisal:

 

Ej @Boss si črnogled.😀

 

MILEAGEBLOCKER.COM

Welcome to MileageBlocker.com

 

Ima pa ta prodajalec dostikrat tudi avte z zelo malo km, kot recimo tale Mazda pred meseci in se je prodajala za cca. 26.000 €. V vsakem primeru nekaj ne štima (ali preveč, ali premalo km). 😂

 

image.png

Boss misli, da ima vsak avto, ki ni nov, prevrtene kilometre in to vsaj za 100000 km.😊 Se pravi, če bi prodajal jaz mojo šestico z prevoženimi 80000 km (letnik 2017), bi Boss takoj rekel, da ima realno 170000 km. 😊

 

 

Napisano
pred 6 minutami je Alex napisal:

Boss misli, da ima vsak avto, ki ni nov, prevrtene kilometre in to vsaj za 100000 km.😊 Se pravi, če bi prodajal jaz mojo šestico z prevoženimi 80000 km (letnik 2017), bi Boss takoj rekel, da ima realno 170000 km. 😊

Kilometre vrtijo vsepovsod...tako v tujini kot tudi pri nas, zares imaš lahko pri vsakem rabljenem avtu SKRB, da bi bili zavrteni kilometri. Kakšn je pa procent je pa že AMZS pred časom objavil članek, ki je bil tudi tu na forumu, cca vsak 4ti avto je prevrten.

  • Všeč 3
  • Hvala 1
Napisano

Ja...kaj pa zgodovina da se preveri avta in km...digitalna serv.knjižica in itd ...na pooblaščenem servisu...😉😁😁moraš imet veze da ti povejo 😉😉🤣😁😆lp 

Napisano

 Nekaj malega izvedel.

Avto je iz Belgije.

Zadnji servis 22.4.2022 pri 170tkm, do takrat vse po intervalih.

Se pravi da je zadnje leto pod ??? Saj je bilo prej povprecno delanih dobrih 40tkm na leto...

 

Pred eno uro je NevLado napisal:

Avto mi zgleda top, tudi kilometri izgledajo realni, moraš se pa zavedat vseh hib, ki jih imajo dizel mazde pri visokih kilometrih. Če bi jaz kupoval tole, bi obvezno preveril, da so vpisani vsi servisi v servisni knjižici - drugače bi raje jaz vzel drugo. Kaj točno se je menjalo pod garancijo boš pa lahko dobil ta info samo na pooblaščenem servisu, ker imajo tam program za preverjanje.

 

Na katere hibe ciljaš?

 

Napisano

Avtomobili v Nemčiji, ki gredo na jug imajo prevrtene kilometre vsaj v tretjini do polovici primerov. Torej, kaj pol? A rečeš, da si raje previden in preveriš, al si heroj in adrenalinski odvisnik pa greš na riziko? Ne vem, jaz sem raj pameten kot pa tak heroj.

 

Drugač pa nisem rekel, da ima ziher prevrtene. Rekel sem samo, da je potrebno preverit.

33112_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ne moreš primerjati Makite z  šrotom od parkside. Najslabša Makita je svetlobna leta nad najboljšim parksideom. Naj samo povem, da sem samo enkrat kupil električni rezalnik od parkside. Med delom ( pri visokih obratih, seveda) je razneslo nož in ostanki so poškodovali ohišje.  Del ohišja se je zaril v stol poleg mene. Dobro, da sem ostal živ. Od takrat ne kupujem več poceni orodja, pa četudi ga rabim samo enkrat. Recimo za razrez dveh desk sem kupil novo Makito baterijsko 36V cirkulano žago. Vem, da jo bom še kdaj rabil.😉
    • Skrajni čas za povečanje motorne moči vozila oz. nakup močnejšega, haha   Obisk črpalke precej prijaznejši do denarnice | 24ur.com WWW.24UR.COM Opolnoči stopajo v veljavo nove cene naftnih derivatov. Liter bencina bo z 1,530 evra cenejši za 6,2 centa, dizel z 1,607 evra za 11,1 centa, kurilno olje pa z 1,200 evra za 11,8 centa.  
    • Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan | 24ur.com WWW.24UR.COM Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska...  
    • Jaz bom malce drugače napisal. Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja.   Je pa res,da je za to še več made in china dreka. Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek. Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK. Pigledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš.   Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni". Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom. Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube. Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti. Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd...   Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"... Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve. Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa. Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja. Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti. Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.