Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Eno morda glupo vprašanje. Saj ta sprednja kamera najverjetneje ne more služiti kot dashcam? 

Ga bom moral še premontirati iz prejšnjega avta :D 

Prav nič se ne veselim skrivanja kabla

Napisano

Ni panike... ene 15 minut rabiš pa skriješ kabel pod strešno tapeto, mimo airbaga pod A stebričkom, dol do praga pod vrati in pod sedežem do sredinske konzole, kjer ga vtakneš v priključek za vžigalnik.

33112_1.png

Napisano

Zdravo, kako bi pokomentirali tole Mazdo? Nisem še tako daleč, da bi se dogovarjal za pregled pri mehaniku, zaenkrat se samo slinim nad fotkami. In se prepričujem, da ne rabim menjat svoje 2 leti starejše Škode, s katero v prihodnje naj ne bi imel nekih izrednih stroškov (je ravno po velikem servisu). Ampak kaj, ko mi je tako dolgočasna in neudobna. 

 

Pozna kdo prodajalca? Vidim, da je prodal že kar nekaj Mazd. Mi je pa nenavadna linija havbe pri sprednji levi luči. 

 

1065346.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 Karavan CD175 AWD Revolution Top AUT..LED.NAVI...., letnik:2016,14999 EUR ::...

 

Napisano
pred 5 minutami je gasparri napisal:

Zdravo, kako bi pokomentirali tole Mazdo? Nisem še tako daleč, da bi se dogovarjal za pregled pri mehaniku, zaenkrat se samo slinim nad fotkami. In se prepričujem, da ne rabim menjat svoje 2 leti starejše Škode, s katero v prihodnje naj ne bi imel nekih izrednih stroškov (je ravno po velikem servisu). Ampak kaj, ko mi je tako dolgočasna in neudobna. 

 

Pozna kdo prodajalca? Vidim, da je prodal že kar nekaj Mazd. Mi je pa nenavadna linija havbe pri sprednji levi luči. 

 

1065346.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 Karavan CD175 AWD Revolution Top AUT..LED.NAVI...., letnik:2016,14999 EUR ::...

 

 

havba pri luči je pri vseh enako narjena, to ni straha :)

Napisano
pred 5 minutami je gasparri napisal:

Zdravo, kako bi pokomentirali tole Mazdo? Nisem še tako daleč, da bi se dogovarjal za pregled pri mehaniku, zaenkrat se samo slinim nad fotkami. In se prepričujem, da ne rabim menjat svoje 2 leti starejše Škode, s katero v prihodnje naj ne bi imel nekih izrednih stroškov (je ravno po velikem servisu). Ampak kaj, ko mi je tako dolgočasna in neudobna. 

 

Pozna kdo prodajalca? Vidim, da je prodal že kar nekaj Mazd. Mi je pa nenavadna linija havbe pri sprednji levi luči. 

 

1065346.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 Karavan CD175 AWD Revolution Top AUT..LED.NAVI...., letnik:2016,14999 EUR ::...

 

Izgleda v redu. Vsekakor bo bolj športna vožnja kot v škodi. Tisto pri luči mi tudi meni izgleda malo čudno a je mogoče le "optična  varka". Bi treba videt v živo. 🤔

Ko jo boš šel gledat in se mogoče bolj že odločil, pa poglej nivo olja, če deluje pravilno  avtomatsko zapiranje ogledal, če ni popokane lak na platiščih. To bi bilo to. 😉

pred 4 minutami je Deeyan napisal:

 

havba pri luči je pri vseh enako narjena, to ni straha :)

Res je. Sem pogledal na sliko moje in je enako. 👍

 

 

Napisano (urejeno)

Gledam še ostale oglase prodajalca te Mazde, ki sem jo prilepil. In vidim med prodanimi oglasi ta isti avto, le da je imel 2000km manj. Kot da bi ga kdo vrnil in se spet prodaja. Vem, da je o teh teorijah zarot bz debatirati po forumu, a vseeno... pregledam precej oglasov, a takega primera še nisem videl. 

 

1047334.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 Karavan CD175 AWD...

 

Popravljeno od gasparri
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Napisano
pred 17 minutami je gasparri napisal:

Gledam še ostale oglase prodajalca te Mazde, ki sem jo prilepil. In vidim med prodanimi oglasi ta isti avto, le da je imel 2000km manj. Kot da bi ga kdo vrnil in se spet prodaja. Vem, da je o teh teorijah zarot bz debatirati po forumu, a vseeno... pregledam precej oglasov, a takega primera še nisem videl. 

 

1047334.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 Karavan CD175 AWD...

 

Če ti je bilo kaj  sumljivo, preskoči tak oglas. Sicer pa lahko zahtevaš win številko avta in ti na mazda servisu natisnejo celo zgodovino. Pa lahko primerjaš podatke. 

 

 

Napisano

Tako je, prvo pridobi VIN in preveri na mazdi. Prav tako imas spletno stran na kateri avtomatsko dobis nekaj podatkov. Drugace pa tako kot vedno svetujem nakup M6 bencinarja 2.5l. 

 

AVTOLOG.SI

Brezplačno VIN iskanje, na podlagi odprtih podatkov iz portala OPSI. Poročilo o zgodovini vozila - kilometrina, ali je bilo...

 

Napisano

Se strinjam, seveda bom konkretno preveril, če se odločim za menjavo avta. Vseeno sem napisal to opazko, mogoče bo to prebral kak drug potencialni kupec in postal pozoren oz. dodatno preveril. 

Tega pa gledam, ker rabim 4x4. Lp

 

Napisano
pred 5 minutami je gasparri napisal:

Se strinjam, seveda bom konkretno preveril, če se odločim za menjavo avta. Vseeno sem napisal to opazko, mogoče bo to prebral kak drug potencialni kupec in postal pozoren oz. dodatno preveril. 

Tega pa gledam, ker rabim 4x4. Lp

 

Kaj pa nakup v Nemčiji? Večja izbira in število avtomobilov. 🤔

 

 

Napisano

Na mazdi ti nebojo nic sprintali dokler nisi lastnik vozila. Zal. GDPR pa te fore. Imas pa nekatere podatke  brezplacno na voljo na spletni strani avtolog.si. Kar se pa dashcama tice pa se malenkost potrudi in kable potegni do varovalke in zvezi na 12V. Meni osebno totalno cesko zgleda, da imas na vticnici.

Napisano
pred 9 minutami je Scr3am napisal:

Na mazdi ti nebojo nic sprintali dokler nisi lastnik vozila. Zal. GDPR pa te fore. Imas pa nekatere podatke  brezplacno na voljo na spletni strani avtolog.si. Kar se pa dashcama tice pa se malenkost potrudi in kable potegni do varovalke in zvezi na 12V. Meni osebno totalno cesko zgleda, da imas na vticnici.

Meni so ga, čeprav je bil avto še v Nemčiji in nisem bil še jaz lastnik. 🤔

 

 

Napisano (urejeno)

Dobr let nazaj sem na bmw servisu hotel preveriti en avto in sem dobil tak odgovor. Isto se je zgodilo 2 mesece kasneje na škoda servisu. 😕. Je pa tudi res, da ce je z avtom vse vredu ti bo lastnik brez problema posredoval izpiske. Jaz vem, da bi za svojega v primeru, da bi "bodoci" lastnik to zelel imeti predn kupi avto.

Popravljeno od Scr3am
Napisano (urejeno)

Tudi jaz pred nakupom na Škoda servisu nisem dobil nič. Sem pa potem isto leto na dopustu imel avto na servisu na Hrvaškem. Oni so mi brez problema sprintali vse. Še celo sami so se ponudili, če rabim.

 

No, pri nas sicer dobiš datum servisa in št. kilometrov, od hrvatov pa imam spisek, kaj vse je bilo menjano.

Popravljeno od gasparri
Napisano
pred 1 minuto je Scr3am napisal:

Dobr let nazaj sem na bmw servisu hotel preveriti en avto in sem dobil tak odgovor. Isto se je zgodilo 2 mesece kasneje na škoda servisu. 😕

Za Mazda servise sem že od par njih slišal, da ti znajo ustreči glede tega. Zdaj, ali dobijo vsi te podatke je pa drugo vprašanje. 🤔

 

 

Napisano (urejeno)

Vprašaj ga kje kaže temperaturo vode :hudicek:

Popravljeno od Sishi

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Napisano
pred 9 minutami je Sishi napisal:

Vprašaj ga kje kaže temperaturo vode :hudicek:

:whatever:

 

 

Napisano
pred 2 urama je gasparri napisal:

Gledam še ostale oglase prodajalca te Mazde, ki sem jo prilepil. In vidim med prodanimi oglasi ta isti avto, le da je imel 2000km manj. Kot da bi ga kdo vrnil in se spet prodaja. Vem, da je o teh teorijah zarot bz debatirati po forumu, a vseeno... pregledam precej oglasov, a takega primera še nisem videl. 

 

1047334.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 Karavan CD175 AWD...

 

Sem kranjčan in ko sem videl kdo to prodaja, bi se tega šverota izognil, ne poznam v kranju kakega dobrega dilerja, večina avtov uvoženih, zgodovina verjetno nejasna....ne bi dal 15k eur kar tako, bi raje gledal kakega bolj preverljivega prodajalca (sicer lahko da je vse ok, ampak kot rečeno v KR je veliko mojstrov preprodajalcev, katerim vemo kaj je osnovni cilj...)

Napisano
pred 3 urami je Scr3am napisal:

 Kar se pa dashcama tice pa se malenkost potrudi in kable potegni do varovalke in zvezi na 12V. Meni osebno totalno cesko zgleda, da imas na vticnici.

Zakaj češko? Vtičnica je v sredinskem naslonu in se je ne vidi. Tistih 15 cm kabla, ki gre ven, gre do tal točno med naslonom sedeža in sredinsko konzolo. Kdor ga hoče videt ga mora prav poiskat. Vse ostalo je pa skrito pod tapetami. :nevem:

 

Ne vem zakaj komplicirat pa prklaplat na varovalke in tvegat garancijo, če se da vse lepo priklopit in tudi snet brez, da bi karkoli spreminjal na avtu.

33112_1.png

Napisano

Aja sem cist pozabil na to vticnico v naslonu... Drgac pa nevem zakaj bi izgubil garancijo, saj naredis samo bypass (kupis posebne konektorje). Ni nobenega posega v original instalacijo.

Napisano
On 4/3/2021 at 4:10 PM, Berbasecks said:

Eno morda glupo vprašanje. Saj ta sprednja kamera najverjetneje ne more služiti kot dashcam? 

Ga bom moral še premontirati iz prejšnjega avta :D 

Prav nič se ne veselim skrivanja kabla

 

Za kable ni tak problem, problem je edino mogoče a stebriček, kjer s ti lahko zgodi (če nisi ful nežen) da odtrgaš plastični zatič (na patent) in je pol to treba menjat z drugim. Sicer pa ni sile, vse po avtu je plug & play :)

Napisano

A stebricek je tisti ob robu vetrobranskega stekla? Tam sploh ni treba snemati plastike... kabel lahko lepo zatlacis za rob in se nic ne vidi ... Vsaj tako, sem jaz naredil ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes kupil račno Parkside. Prnesem domov in dam polnit.  Ugotovim, da se jajca ne filajo.  Utripajo obe lučki, kar pomeni da je baterija v okvari🫣🤣   V petek nesem jajca nazaj in nikoli več ne kupim nič od njih.    
    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.