Skoči na vsebino

licarska in kleparska popravila


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni. 

 

Zanima me, ce imate kaksna priporocila za kvalitetno in cenovno sprejemljivo licarsko popravilo avtomobila. Namrec gre se za prasko od cca 15cm na zadnjih vratih. Sam sem sel po ponudbo k licarju kjer sem ze pred leti popravljal svoje avtomobile in vem da bi popravilo bilo kvalitetno narejeno, vendar me je malo zmotila cena... 730e tako da bom se malo povprasal preden se kaj odlocim. Majstor je rekel, da bi moral zaradi praske na vratih prebarvati celo stran avta zaradi "posebne" barve ki jo ima (mazdina rdeca). Zdaj nevem ali mi je dal tako ceno, ker ima ze tako prevec dela ali je to res neka realna cena za popravilo. Kaj vi pravite iz vasih izkusenj? 

Lp. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je denis100procent napisal:

Pozdravljeni. 

 

Zanima me, ce imate kaksna priporocila za kvalitetno in cenovno sprejemljivo licarsko popravilo avtomobila. Namrec gre se za prasko od cca 15cm na zadnjih vratih. Sam sem sel po ponudbo k licarju kjer sem ze pred leti popravljal svoje avtomobile in vem da bi popravilo bilo kvalitetno narejeno, vendar me je malo zmotila cena... 730e tako da bom se malo povprasal preden se kaj odlocim. Majstor je rekel, da bi moral zaradi praske na vratih prebarvati celo stran avta zaradi "posebne" barve ki jo ima (mazdina rdeca). Zdaj nevem ali mi je dal tako ceno, ker ima ze tako prevec dela ali je to res neka realna cena za popravilo. Kaj vi pravite iz vasih izkusenj? 

Lp. 

To je realna cena. Namreč za pobarvati to rdečo barvo potrebuješ dve rdeči barvi. Ena je bolj oranžna, druga je bolj bordo. Kila te barve ima pa tudi zlatarsko ceno. To ti mora barvari res dober pitor, ker drugače se ti bo poznala razlika v odtenkih. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sej to me je zanimalo. Vem da je drazja barva, samo sem imel v glavi ko je brat barval svojo hondo crx v perla barvo in je za cel avto placal 1500e... res da so takrat bile druge cene. Bomo pac placali, samo da bo postimano kot mora biti. Sem pa tudi razmisljal da bi mogoce nabavil cela zadnja vrata z ebaya se jih dobi ze od 200e+v barvi samo spet po drugi strani na sliki jih ne mores videti toliko dobro in ce niso tipi topi nisem nic zastopil... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je denis100procent napisal:

No sej to me je zanimalo. Vem da je drazja barva, samo sem imel v glavi ko je brat barval svojo hondo crx v perla barvo in je za cel avto placal 1500e... res da so takrat bile druge cene. Bomo pac placali, samo da bo postimano kot mora biti. Sem pa tudi razmisljal da bi mogoce nabavil cela zadnja vrata z ebaya se jih dobi ze od 200e+v barvi samo spet po drugi strani na sliki jih ne mores videti toliko dobro in ce niso tipi topi nisem nic zastopil... 

Recimo v Kopru, na mazda servisu je samo en avtoličar, ki zna barvati rdečo mazda barvo. Ko gre na dopust, morajo stranke , če je v igri rdeča barva, čakati, da se vrne. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Boss napisal:

Ah tvoja itak zgleda kot temeljna barva, tako da se ne rabiš sekirat. :hudicek:

Pol to velja tud zame in zate 🤣. Pridemo najcenej skoz. Samo moja je trenutno oplemenitena z zlatim puščavskim peskom😂

Popravljeno od TBA
  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se te premium vaše soul red tiče, me čist vsak ličar vpraša, če lahko naroči pobarvan odbijač. Baje, da jim ful cajta vzame, zarad nanosov in še zajebana barva je.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je denis100procent napisal:

No sej to me je zanimalo. Vem da je drazja barva, samo sem imel v glavi ko je brat barval svojo hondo crx v perla barvo in je za cel avto placal 1500e... res da so takrat bile druge cene. Bomo pac placali, samo da bo postimano kot mora biti. Sem pa tudi razmisljal da bi mogoce nabavil cela zadnja vrata z ebaya se jih dobi ze od 200e+v barvi samo spet po drugi strani na sliki jih ne mores videti toliko dobro in ce niso tipi topi nisem nic zastopil... 

 

Jaz osebno tudi to ne bi delal, ker še vedno pride do odstopanja barve.

 

Kateri letnik pa je avto, če ni skrivnost? :)

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je samSimon napisal:

Kar se te premium vaše soul red tiče, me čist vsak ličar vpraša, če lahko naroči pobarvan odbijač. Baje, da jim ful cajta vzame, zarad nanosov in še zajebana barva je.

Res mora bit zajebana, sem ravno včeraj videl enga ausrijca, ki je imel na 6tki "oranžen" nos havbo in ostalo pa lepo rdečo barvo... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je samSimon napisal:

Kar se te premium vaše soul red tiče, me čist vsak ličar vpraša, če lahko naroči pobarvan odbijač. Baje, da jim ful cajta vzame, zarad nanosov in še zajebana barva je.

Res je. Zato pa je ne more barvati vsak popoldanski ličar. Zanimivo pri tej barvi je to, da se najprej pobarva oranžen odtenek in nato na še svežo barvo še rdeče-bordo odtenek. Ponavadi se med posameznimi nanosi pusti vsaj pol ure, da se posuši, tukaj pa le par minut. 

Ta ličar na avtoplusu v Kp mi je pravil, da so morali  že večkrat pobarvane dele, ki niso uspeli barvati še enkrat. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je g.Wankel napisal:

 

Jaz osebno tudi to ne bi delal, ker še vedno pride do odstopanja barve.

 

Kateri letnik pa je avto, če ni skrivnost? :)

Ja to je bila opcija ko sem se bil v stanju soka ko sem zvedel za ceno popravila 😁 nisem se mogel sprijazniti da ena praskica od 15cm me bo toliko stala.

Drugace pa je avto 2015. 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je denis100procent napisal:

Ja to je bila opcija ko sem se bil v stanju soka ko sem zvedel za ceno popravila 😁 nisem se mogel sprijazniti da ena praskica od 15cm me bo toliko stala.

Drugace pa je avto 2015. 

kasko, parking.... ? (če imaš) in tisti % odbitne franšize, še vedno bo 300€, ampak je pa manj kot 750€ :)

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

Oj druščina! Nek genij je očitno spregledal mojo sivo šestko in v vrata naredil precej konkretno vdrtino. Glede na to, da je avto relativno nov bi rad da je poštimano v nulo (ne neke budget varjante). 

 

Kam peljat? Kot sem uspel iz drugih postov izluščit imate radi AC Tomc-a, Cosmos ne obstajajo več in mnenj o novem lastniku nisem našel, nekomu je pa tudi Lak Tom vredu naredil. Barva je machine grey. Kot sem tudi bral je najbolje forsirat nova vrata, ampak v primeru, da je treba barvat bi vseeno rad slišal za še kakšno priporočilo. :)

 

Hvala vam!

 

edit: še fun fact. So mi pustili številko na oknu. Ta hip sem uspel doklicat. 87 letna babica, ki mi je najprej 5min razlagala kako grozen dan je imela. :) ajoj...

edit2: sem šel do njih izpolnit evropsko karto. Ogromna bajta, bmw x7, nek merđo, še en bmw, bazen, tam živeči s kilo botoxa, škodo je pa povzročila 87 letna babica z renault modusom lol. 🤦‍♂️ Zabava...

Popravljeno od hermelin
  • Všeč 2
  • Začuden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če ti ni predaleč, priporočam Avto Smole, mislim da delajo za večino zavarovalnic....jaz sem ravno dober mesec nazaj popravljal zadnja leva vrata...in pred tem še 2x druge zadeve...vrhunsko popravljeno. Imajo pa gužvo, jaz sem čakal ene 2.meseca....vrata zrihtajo v 2.dneh.

 

WWW.AVTOSMOLE.SI

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala obema! Ampak preden v ponedeljek klicarim mi nekaj ni jasno... Machine grey od mazde naj bi bila tudi nekaj special, ne? Sicer manj kot rdeča ampak vseeno. To pomeni, da moram prav nekega mazdinega stručkota najt?

 

Je kdo že prav to sivo dal popravljati? Sicer pa vdrtina je precej visoko, tako da je vdrto ravno tam kot teče nek pregib, tako da mi ni jasno ali lahko to sploh popravijo, da ne izgleda čisto češko. Pridejo nova vrata že pobarvana?

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vrata pridejo surova. Če je vdrtina na pregibu ti sicer lahko proba ven porinit, ampak najverjetneje ne bo šlo perfektno. Potem je pa tko, en majstr ti bo šel avtomatsko pokitat, drug bo pa forsiru nova vrata in reku, da ti kit zna pokat kasneje. Glede na to, da je avto vozen, bi jst čaku nova vrata, ki imajo verjetno tudi malo daljši rok dobave.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.