Skoči na vsebino

Težava z elektriko (battery system malfunction) Mazda 6 165 i-eloop


Priporočeno sporočilo

Zdravo, na naši Mazdi 6 2016, ca 235000 km, nam ja na poti z dopusta zasvetila rdeča lučka akumulatorja in info, da moramo takoj na servis.

 

Peljali smo, dokler je bilo možno. Motor je začel cukati, izklopli so se asistenčni sistemi, napisalo je, da se v kratkem izklopi servo volan…

 

Komaj smo prilezli do črpalke (na koncu so se ugasnile luči, smerokazi niso več delali, električna ročna ni zategnila). Ko sem odprl havbo, je ventilator motorja pihal…

 

Ko je po ca. uri in pol prišla asistenca, je lahko avto normalno zagnal in ga odpeljal na prikolico. Pot domov smo nadaljevali z nadomestnim vozilom.

 

Ko so avto dostavili na servis, niso našli nobene napake, tudi kratke vožnje niso nič pokazale.

 

Je že kdo imel podobne izkušnje? Bi lahko bil alternator?

 

Pred ca. dvemi leti sem orihinalni akumulator menjal z Vartinim AGM-om, ker je štrajkal istop in ieloop. Incializacije nisem izvedel.

 

 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

ZOOM ZOOM - ?ivljenje je prekratko za dolgo?asne avtomobile :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce je se prvi akumulator ali je star vec kot ene stiri leta, potem je verjetno res ta krivec…

 

Edit: sem sedaj bolj pozorno prebral in vidim, da je akumulator star dve leti… Vseeno bi ga dal pregledati… 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je dvorjan napisal:

Tudi relativno mlad akumulator lahko crkne. Poleti celo pogosteje kot pozimi, saj doživi "kap" zaradi vročine.

Ampak, če ga kap potem ni nič več od njega, pri njemu je pa kasneje celo normalno vžal in deloval!

Kaj drugega bo narobe.... 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Bini napisal:

Ampak, če ga kap potem ni nič več od njega, pri njemu je pa kasneje celo normalno vžal in deloval!

Kaj drugega bo narobe.... 🤔

To je tudi mene zmedlo. Kot sem napisal, je ventilator še zmeraj hladil hladilnik, ko sem ugasnil avto. Ko sem probal avto ponovno zagnati ko je bil še vroč, so se luči vklopile, motor pa je samo dvakrat kliknil (nekako ck ck).

 

Obstaja verjetnost, da so se krtačke ob nakladanju na rampo ponovno nalegle na alternator?

 

Je sploh komu na šestki pri 220k km že žviznil alternator?

ZOOM ZOOM - ?ivljenje je prekratko za dolgo?asne avtomobile :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je GregorK napisal:

To je tudi mene zmedlo. Kot sem napisal, je ventilator še zmeraj hladil hladilnik, ko sem ugasnil avto. Ko sem probal avto ponovno zagnati ko je bil še vroč, so se luči vklopile, motor pa je samo dvakrat kliknil (nekako ck ck).

 

Obstaja verjetnost, da so se krtačke ob nakladanju na rampo ponovno nalegle na alternator?

 

Je sploh komu na šestki pri 220k km že žviznil alternator?

Uporabljaš start/stop ali ga izklopiš ko vklopiš avto?

@Brane po dodatnem opisu se nagibam k tvoji diagnozi alternator.

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Brane napisal:

Zjutraj sem imel podoben primer,strošek 30 eur-diagnoza slaba masa

Je bil pred cca. 20 leti primer, ko je Tehnounion na Roverju 214 le zaradi slabe mase na alternatorju še prej zamenjal računalnik vozila..., potem pa stranki ni hotel vrniti plačila za nepotrebno menjavo računalnika (takrat cca 1.000€). 😃

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je GregorK napisal:

Moja ne. Mi je že potekla.

 Ali je ze starejsa od 10 let? Ko naredis redni servis na pooblascenem servisu, se podaljsa MES za 12 mesecev… Velja menda do 10 let starosti vozila…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor vem, je tako, da ko peljes na pooblasceni servis, dobis po tem 12 mesecev MES... tudi ce si vmes prekinil in ga servisiral drugje ... Lahko se pa motim ... 

 

https://media-assets.mazda.eu/raw/upload//mazdasi/globalassets/mscee-pages/si/mes/mazda_leaflet_mes_slo-maj2018.pdf

 

mazda_leaflet_mes_slo-maj2018.pdf

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Janez007 napisal:

Je bil pred cca. 20 leti primer, ko je Tehnounion na Roverju 214 le zaradi slabe mase na alternatorju še prej zamenjal računalnik vozila..., potem pa stranki ni hotel vrniti plačila za nepotrebno menjavo računalnika (takrat cca 1.000€). 😃

Isto sranje sem imel sam na peugeotu 306.Kupilnnovo sem novo čentrlino v Trstu za 1. 700. 000 lit. (lir), zamenjal in je bilo isto sranje. Na koncu je avto električar odkril slabo maso. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na simptome, bi bilo za preveriti kako je z električno inštalacijo, da kje ne prebija kakšen kabel?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menjali smo alternator in hkrati še jermene. Stari alternator je v prostem teku proizvajal 12.2 V, ob dvignjenih obratih pa je napetost padla na 11.8 V.

 

Nov alternator je v obeh primerih proizvajal 14 V.

 

Tudi na testni vožnji je iEloop po 10 km začel delovati normalno.

 

Upam da je to to.

  • Všeč 9
  • Hvala 1

ZOOM ZOOM - ?ivljenje je prekratko za dolgo?asne avtomobile :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.