Skoči na vsebino

Gume

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 3 urami je skritikrt napisal:

Pa bi naj bil Bridgestone kao neki "top of top"...on par z Mišlenkami...no ja...vsaki dan se kaj novega naučim...🤨 

Hvala za info.

 

Jaz bi vseeno raje prebral kakšne reviewe na spletu kot tu na forumu :)

Ker ti lahko iz MX-5 ND povem, da so prvovgradne Bridgestone sicer noben presežek ampak čisto vredu (z izjemo mehkih bočnic).

 

Seveda, tudi feedback na avtu z double wishboni je drugačen (za moje pojme boljši) kot na strut/torsion beam.

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je g.Wankel napisal:

Jaz bi vseeno raje prebral kakšne reviewe na spletu kot tu na forumu :)

Ker ti lahko iz MX-5 ND povem, da so prvovgradne Bridgestone sicer noben presežek ampak čisto vredu (z izjemo mehkih bočnic).

Tudi sam najprej pogledam teste...a kot nekaj absolutno objektivnega jih ne vzamem...sem se tudi že "opekel" z P6 Cinturato...

So mi mnenja v bistvu bolj važna...na koncu pa itak neko svojo izbiro usekam.

Za teste pa...da vidim,kaj se ponuja,kaj obstaja,k kaj je bilo par let nazaj z ADACom ...vse plačano,sam da se folk nategne...

Tako da teste le infirmativno.

pred 1 uro je g.Wankel napisal:

Seveda, tudi feedback na avtu z double wishboni je drugačen (za moje pojme boljši) kot na strut/torsion beam.

Tukaj se pa absolutno strinjam....saj za neko umirjeno vožnjo ni razlike...sam ko gre "na oštro" npr. po serpentinah čez zaporedne ovinke...na slabi cesti itd...je razlika.

Popravljeno od skritikrt
Napisano
Pred eno uro je skritikrt napisal:

Tudi sam najprej pogledam teste...a kot nekaj absolutno objektivnega jih ne vzamem...sem se tudi že "opekel" z P6 Cinturato...

So mi mnenja v bistvu bolj važna...na koncu pa itak neko svojo izbiro usekam.

Za teste pa...da vidim,kaj se ponuja,kaj obstaja,k kaj je bilo par let nazaj z ADACom ...vse plačano,sam da se folk nategne...

Tako da teste le infirmativno.

Tukaj se pa absolutno strinjam....saj za neko umirjeno vožnjo ni razlike...sam ko gre "na oštro" npr. po serpentinah čez zaporedne ovinke...na slabi cesti itd...je razlika.

To so te gume in mnenja drugih uporabnikov, ker so nekateri toliko pametni, da ne zaupajo forunašem, ki imajo izpit za, avto že 43 let in so zamenjali nešteto znamk in modelov gum na svojih avtih. 

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Bridgestone/Turanza-T005.htm

 

 

 

Napisano

Jaz sem ravnkoar Primacy 4 dal na stock. Z vlkimi okami potegnil ven 5mm kos železa.

 

Gor sem dal strgane Bridgestonke. Bojo do konc novembra ok. Tolko da se zakonodaji zadosti.

Ne bi rad prej novih naročal, sem tak ekstrem pri dimenziji, da me je strah starega DOT-a.

Pridejo pa Michelin Pilot Alpin 5. Sem se lani zaljubil v njih, ker jih imam na i20n tudi. Take zimske še nisem vozil. 🤩

Napisano
pred 6 urami je godlike napisal:

Pridejo pa Michelin Pilot Alpin 5. Sem se lani zaljubil v njih, ker jih imam na i20n tudi. Take zimske še nisem vozil. 🤩

Boš povedal čez dve sezoni a so res tako super.

33112_1.png

Napisano
pred 12 urami je Bini napisal:

Te naše imajo oznako A na koncu številk in so namenjene Mazdi... 

 

Ne, tist A ne pomeni, da so namenjene Mazdi, ampak pomeni, da so izdelane za območje ASEAN-a, kjer so zahteve nekoliko drugačne kot v EU in ja ta guma je nekoliko slabša na mokrem kot tista brez oznake A. Načeloma je pa tako, da Mazde, ki so narejene na Japonskem so opremljene z gumami s to oznako A, ker so pač cenejše in po mnenju finančnikov v Mazdi, zadosti dobre za prvo vgradnjo. 

 

Pol je pa tko, da Alex nori kakšen crap so pa čeprav na premium Mazdi.

  • Všeč 3
  • Hvala 1

33112_1.png

Napisano
pred 1 uro je Boss napisal:

Boš povedal čez dve sezoni a so res tako super.

Seveda.

 

Alpin 6 so bile super 1. leto, potem pa je Alfa šla.

Tudi o Dunlopkah, sem prvi 2 leti imel ful dobro mnenje. Dalje sem pa že pisal....

Nikoli me pa Goodyear ni razočaral.

Napisano
pred 5 minutami je godlike napisal:

Seveda.

 

Alpin 6 so bile super 1. leto, potem pa je Alfa šla.

Tudi o Dunlopkah, sem prvi 2 leti imel ful dobro mnenje. Dalje sem pa že pisal....

Nikoli me pa Goodyear ni razočaral.

 

No mene so pa razočarale zimske Goodyear ... veliko raje imam Dunlop, še bolj pa Continental. Kako se z leti slabšajo opazim spomladi, ko iz njih praskam kamenčke ... Goodyear od teh so opazno najslabše.

Napisano

Jest pomoje nikoli vec ne kupim zimske goodyear, po snegu so zelo slabe.

Verjetno bom letos nove zimske kupil, pa ne vem, ali bojo hankook, ali pa continental

Napisano (urejeno)

Pa a ni za vožnjo v polni sneg najbolj važna globina profila? Nekako se mi zdi, da je v tem primeru ostalo sekundarnega pomena. Sicer je to danes bolj redko, ker iščemo nekaj, kar gre dobro po mokrem in mrzlem, kar je večino časa pozimi. Če je na polno zasneženo, tako ne grem na silo nikamor daleč, ker nima smisla čepeti v gužvi...

Popravljeno od Agerg
Napisano (urejeno)
pred 55 minutami je Bini napisal:

Hankook so baje dobre, niso pa več tako poceni.... 👍😉


Mislim, vseeno so za mojo 3ko, ene 30-40eur po komadu cenejse kot continental, ampak, glede na to, da so cenovno tm tm z continental, mislim da bi znov kr continental vzet

Dunlop tudi niso slabe, glede na teste

Popravljeno od Matick
Napisano
pred 14 minutami je Matick napisal:


Mislim, vseeno so za mojo 3ko, ene 30-40eur po komadu cenejse kot continental, ampak, glede na to, da so cenovno tm tm z continental, mislim da bi znov kr continental vzet

Dunlop tudi niso slabe, glede na teste

Za enako ceno vzemi Conti.... 🤗👍

Napisano
pred 14 urami je Boss napisal:

 

Ne, tist A ne pomeni, da so namenjene Mazdi, ampak pomeni, da so izdelane za območje ASEAN-a, kjer so zahteve nekoliko drugačne kot v EU in ja ta guma je nekoliko slabša na mokrem kot tista brez oznake A. Načeloma je pa tako, da Mazde, ki so narejene na Japonskem so opremljene z gumami s to oznako A, ker so pač cenejše in po mnenju finančnikov v Mazdi, zadosti dobre za prvo vgradnjo. 

 

Pol je pa tko, da Alex nori kakšen crap so pa čeprav na premium Mazdi.

Tu se pa moram strinjati z Alexom; Bridgestonke na Mazdi (vsaj na moji 6-tki) so po treh letih v dežju postale nevarne, v ovinkih so začele drseti (pri normalni vožnji), čeprav so imele še cca 5 mm profila. Ko sem jih zamenjal z GY Assim. 6 je bilo, kot da se vozim z drugim avtom. Na CX-30 pa sem imel prvo vgradnjo Conti 6 in po 50kkm je vožnja kot z novimi tudi po mokri cesti. 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano
Pred eno uro je Bini napisal:

Za enako ceno vzemi Conti.... 🤗👍


Ja, za isto ceno bi rajs conti, ceprov, dunlop so tud tolk :D
pa so boljse na testih kot conti

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano (urejeno)
dne 19. 10. 2024 ob 18:28 je Alex napisal:

Tudi te naše prvovgradne Bridgestonke na cx30 so en polom od gum. Po dveh letih in prevoženih 35000 km so fuč. 

Sploh si ne upam več vozit v dežju, ker spredaj ne drži nič in nos beži takoj ven. Spomladi gredo gor nove Conti 7.

 

Ravno danes sem gledal (bolj iz firbca), katere letne dat gor, ko bo čas za menjavo tovarniških. In te (PremiumContact 7) zgledajo obetavne. Bridgestonke po suhem ajde ajde, po mokrem v ovinku malenkost hitreje voziš in si že na limitu zdrs/ne zdrs - spredaj. Ampak, jih bo treba ponucat prej.

Zimske Hankook i-cept evo3 pa čakajo na zimo, da jih preizkusim.

 

Popravljeno od etcho
Napisano
pred 3 urami je Matick napisal:


Ja, za isto ceno bi rajs conti, ceprov, dunlop so tud tolk :D
pa so boljse na testih kot conti

Nimaš kaj falit, vse od teh so TOP😉

Napisano
dne 11. 10. 2024 ob 20:29 je Bini napisal:

Joj, tele feltne so pa potrbne..🌈🪮

Ne bo @Bini mene "jebal"...kao imaš "grde feltne"🤨🧐🫣😉 

 

Kotni nastavek za bat.masinco in okroglo ščetko gor...in gasa...

Z odstranjevalcem barve,kar je starega kolikor se da dol...orng očistil...tud z nitrojem...oblepil,in pobarval kar čez rjo😯🫣...

Nič bati...gre za Hammerite-genialna barva...sem že nekdaj uporabljal za kovane okenske rešetke in za nosilno konstrukcijo lesene ograje na balkonih....tega obojega ni več,a tudi,ko sem "podiral" ni bilo rjavo.

Je barva za ekstremne razmere,reagira z rjo,in ne poznam boljšega za kaj takega...ne vem,za kaj se nisem spomnil na Hammerite,ko sem zadnjič rihtal te feltne...butelj🫤.

 

In ker sem jaz-spet slike😉 

 

Barval sem z satenasto črno...pride manj glossy,bolj z satenastim sijajem...

IMG_20241013_124327.jpg

IMG_20241013_124338.jpg

IMG_20241015_135342.jpg

IMG_20241015_135346.jpg

IMG_20241021_151109.jpg

IMG_20241021_151643.jpg

IMG_20241021_151720.jpg

  • Všeč 8
  • Haha 1
Napisano (urejeno)
pred 17 minutami je godlike napisal:

Evo je Mazda forum koristen. Samo nekdo te je moral "v rit brcnit".

Problem je bolj,k sem bil v precepu,kaj narediti...bini gleda in si misli svoje.jaz vesel,k so nove gume,pa bi lahko rekel..."boli me za feltne,saj je za Forda".. pol bi pa ti bil jezen..."ja kako si lako takšen do forda..."☹️

 

Nikol ni prav...sicer ste pa vsi enaki...k da bi pokazal nago babo,pol bi pa vsi gledali ka kakšnem motorju sedi😂🤣...jaz vesel se pohvalim z gumami,a vsi gledate samo feltne😆😉

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
pred 48 minutami je skritikrt napisal:

Problem je bolj,k sem bil v precepu,kaj narediti...bini gleda in si misli svoje.jaz vesel,k so nove gume,pa bi lahko rekel..."boli me za feltne,saj je za Forda".. pol bi pa ti bil jezen..."ja kako si lako takšen do forda..."☹️

 

Nikol ni prav...sicer ste pa vsi enaki...k da bi pokazal nago babo,pol bi pa vsi gledali ka kakšnem motorju sedi😂🤣...jaz vesel se pohvalim z gumami,a vsi gledate samo feltne😆😉

Bravo TI in JAZ :jupiii:Zmagovalna kombinacija je tu, dobre gume lepe feltne, za FORDA je to dovolj, da nebo faušije.... :bravo:

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano
pred 4 urami je etcho napisal:

 

Ravno danes sem gledal (bolj iz firbca), katere letne dat gor, ko bo čas za menjavo tovarniških. In te (PremiumContact 7) zgledajo obetavne. Bridgestonke po suhem ajde ajde, po mokrem v ovinku malenkost hitreje voziš in si že na limitu zdrs/ne zdrs - spredaj. Ampak, jih bo treba ponucat prej.

Zimske Hankook i-cept evo3 pa čakajo na zimo, da jih preizkusim.

 

V bistvu mi je zanimivo, ker te Bridgestonke, ko se ogrejejo, po suhem držijo kot prilimane. Ko pa je samo mako vlažna cesta , pa se ne upaš več vozit z njimi. 

Pa da ne bo kdo mislil, da se to dogaja zaradi prehitre vožnje. V krožiščih je dovolj 30/uro,da ti sprednji del že nosi ven. Res, tako slabih gum na mokri cesti nisem še imel nikoli. Navajen sem  GY, F1 assimetric, ki dobesedno enako držijo po suhem in po mokrem. In venomer je to odlično. 

 

 

Napisano
pred 1 uro je skritikrt napisal:

Problem je bolj,k sem bil v precepu,kaj narediti...bini gleda in si misli svoje.jaz vesel,k so nove gume,pa bi lahko rekel..."boli me za feltne,saj je za Forda".. pol bi pa ti bil jezen..."ja kako si lako takšen do forda..."☹️

 

Nikol ni prav...sicer ste pa vsi enaki...k da bi pokazal nago babo,pol bi pa vsi gledali ka kakšnem motorju sedi😂🤣...jaz vesel se pohvalim z gumami,a vsi gledate samo feltne😆😉

Sej na prvih slikah sm mislu, da si gume štrihu... 

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Alex napisal:

V bistvu mi je zanimivo, ker te Bridgestonke, ko se ogrejejo, po suhem držijo kot prilimane. Ko pa je samo mako vlažna cesta , pa se ne upaš več vozit z njimi. 

PZero od novega.

Mrzle poskakujejo pri zmotanem volanu, ker je 5° naklona za športno podvozje, kak je mokro =>groza.

Tudi hladne so nikakve.

 

Ko pa jih 10km ogreješ, pa držijo noro.

 

No hvala bogu se moje tudi noro rabijo in jih bom z lažjim srcem zamenjal.

Popravljeno od godlike
Napisano
N1INFO.SI

Prihaja čas za menjavo gum na avtomobilu. Pri Avto-moto zvezi Slovenije (AMZS) so opravili test...

Podatki za lažjo odločitev katere gume kupit.... :whatever:

Ps, zanimivi rezultati, letos niso najbolj zveneče marke pri vrhu... 🥴

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.