Skoči na vsebino

Gume

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 2 urama je NevLado napisal:

1. oznako M+S, mud + snow, ne rabijo pa oznake za triglav s snežniko

 

Ne vem če je to sploh res... tole z obveznim triglavom so bolj kot ne provalili mediji. Pri nas zakonodaja pravi takole.

 

 

 

 

20. člen
 
(zimska oprema vozil)
 
(1) Zimsko opremo motornih vozil kategorij M1, N1, L5e, L6e in L7e sestavljajo:
 
-        zimske pnevmatike na vseh kolesih ali
-        poletne pnevmatike in v priboru ustrezno velike snežne verige za pogonska kolesa ali verigam enakovredni pripomočki. Vozila s štirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru stalnega pogona snežne verige vsaj za eno os, v primeru priklopljivega pogona vsaj za stalno vklopljeno os.
 
(2) Zimsko opremo motornih vozil kategorij N2, N3, M2 in M3 sestavljajo:
 
-        zimske pnevmatike najmanj na pogonskih kolesih ali
-        poletne pnevmatike in v priboru ustrezno velike snežne verige za pogonska kolesa ali verigam enakovredni pripomočki. Vozila s štirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru stalnega pogona snežne verige vsaj za eno os, v primeru priklopljivega pogona vsaj za stalno vklopljeno os.
 
Poleg tega morajo imeti ta vozila v opremi še lopato.
 
(3) Glavni kanali dezena pnevmatik, ki štejejo v zimsko opremo, morajo biti globoki najmanj 3 mm. Zimske pnevmatike, ki imajo glavne kanale dezena globoke manj kot 3 mm, prištevamo k poletnim pnevmatikam.
 
(4) Zimske pnevmatike so tiste pnevmatike, ki imajo na boku proizvajalčevo oznako »M+S« ali »M.S« ali »M&S«.
 
(5) Ne glede na določilo prvega in drugega odstavka tega člena štejejo za zimsko opremo vozil, ki so v prometu na priobalnem območju Republike Slovenije, tudi samo poletne pnevmatike z globino glavnih kanalov dezena pnevmatik najmanj 3 mm. Priobalno območje je v skladu s tem pravilnikom del ozemlja Republike Slovenije, ki ga omejuje obala Jadranskega morja, meja z Republiko Italijo, meja z Republiko Hrvaško ter naslednje ceste (ki niso vključene v to območje):
-        R3 627 – odsek 3761 mejni prehod Osp – Črni kal;
-        R1 208 – odsek 1434 Črni kal – Aver;
-        R2 208 – odsek 1059 Aver – Gračišče;
-        R3 626 – odsek 3726 Gračišče – mejni prehod Brezovica pri Gradinu.
(6) V cestnem prometu ni dovoljeno uporabljati pnevmatik z žeblji.

33112_1.png

Napisano

Drži. Sem isto jaz našel.

 

Se pa AMZS in osta organizacije trudijo, da bi se spremenilo na Triglav....

Napisano (urejeno)

Glede na gumo, ne leti ta Mazda preko 210km/h?

Popravljeno od godlike
Napisano

Jaz sem pa s svojimi michelinkami alpin7 zelo zadovoljen, tako da priporočam, če je še kdo v fazi nakupa, pa še vsaj 50eur dobite nazaj ta 17'col...

Napisano
pred 10 urami je GregorV napisal:

A na koncu. 😬

Gume pa čakajo na čiščenje preden gredo počivat.

 

 

IMG20251121172500.jpg

IMG20251121172559.jpg

Moje "A" grejo na odpad po prevoženih 20kkm.Imajo pa še 4mm profila in če jih kdo rabi za kako premostitev so na voljo gratis.... 

To jesen so tudi začele nenormalno drset a imam že zadaj nove GYke.... 🤗😉

Napisano
pred 1 uro je Bini napisal:

Moje "A" grejo na odpad po prevoženih 20kkm.Imajo pa še 4mm profila in če jih kdo rabi za kako premostitev so na voljo gratis.... 

To jesen so tudi začele nenormalno drset a imam že zadaj nove GYke.... 🤗😉

Te gume niso dobre niti za na prikolico. So edino za reciklažo. 

 

 

Napisano
pred 2 urama je Bini napisal:

Moje "A" grejo na odpad po prevoženih 20kkm.Imajo pa še 4mm profila in če jih kdo rabi za kako premostitev so na voljo gratis.... 

To jesen so tudi začele nenormalno drset a imam že zadaj nove GYke.... 🤗😉

Samo kolko je govora o trdih gumah, 4mm obrabe na 20k km, je kar obraba za nešportno gumo.

Primacy4 (S1), je šel v četrtek na smetišče s 4mm. Avto ima skupaj 80k km, tako da sklepam 55k km bi rekel na njih.

Napisano

Ja je res, da ni ravno športna guma je pa zato vožnja bolj športna.... 😂

Do lani so mi je še nekako držale, letos jeseni so pa po mokri cesti drsela kot po ledu.... :nevem:

To sem tudi pričakoval, da bodo po 4 letih za v kanto in zato sem tudi nabavil GYke za naslednjo sezono.... :prstgor:

 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano

Sem pozabil.

 

Moja nova obutev.

Sem sicer iskal GY ali Dunlop... Ni dobavljivo ali december...

 

Na koncu sem kar na servisu vse vzel. Edino Conti so bile dobavljive v nekaj dneh.

 

Gume - 138 €

Platišča 16" - 130 €

Ventilčki set - 125 €

 

Vem, da so na snegu in ledu slabše, ampak kaj čemo...

 

Kako izpade ta kombinacija na avtu, pa ko bo opran. Vreme ne sodeluje.

 

IMG20251121152939.jpg

IMG20251121153003.jpg

IMG20251121153007.jpg

Napisano
pred 30 minutami je GregorV napisal:

Sem pozabil.

 

Moja nova obutev.

Sem sicer iskal GY ali Dunlop... Ni dobavljivo ali december...

 

Na koncu sem kar na servisu vse vzel. Edino Conti so bile dobavljive v nekaj dneh.

 

Gume - 138 €

Platišča 16" - 130 €

Ventilčki set - 125 €

 

Vem, da so na snegu in ledu slabše, ampak kaj čemo...

 

Kako izpade ta kombinacija na avtu, pa ko bo opran. Vreme ne sodeluje.

 

IMG20251121152939.jpg

IMG20251121153003.jpg

IMG20251121153007.jpg

Conti zimske so pa ja špica gume:jupiii:

Mal balonske so, ampak ok.... :nevem:

Napisano
pred 14 urami je Alex napisal:

Te gume niso dobre niti za na prikolico. So edino za reciklažo. 

No no ... pretiravaš. Lahko služijo kot posoda za rože, za zaščito na dirkališču, ta pogumni jih lahko uporabijo za driftanje, otroci za gugalnice. Ni da ni uporabnih zadev predno gredo v reciklažo al pa ciganom za kres.

33112_1.png

Napisano
pred 10 urami je Boss napisal:

No no ... pretiravaš. Lahko služijo kot posoda za rože, za zaščito na dirkališču, ta pogumni jih lahko uporabijo za driftanje, otroci za gugalnice. Ni da ni uporabnih zadev predno gredo v reciklažo al pa ciganom za kres.

Lahko še profil poglobiš pa so še za par let za v Bosno..... 🥴🫣

  • Všeč 1
  • Haha 2
Napisano
dne 21. 11. 2025 ob 16:30 je Boss napisal:

 

Ne vem če je to sploh res... tole z obveznim triglavom so bolj kot ne provalili mediji. Pri nas zakonodaja pravi takole.

 

 

 

 

20. člen
 
(zimska oprema vozil)
 
(1) Zimsko opremo motornih vozil kategorij M1, N1, L5e, L6e in L7e sestavljajo:
 
-        zimske pnevmatike na vseh kolesih ali
-        poletne pnevmatike in v priboru ustrezno velike snežne verige za pogonska kolesa ali verigam enakovredni pripomočki. Vozila s štirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru stalnega pogona snežne verige vsaj za eno os, v primeru priklopljivega pogona vsaj za stalno vklopljeno os.
 
(2) Zimsko opremo motornih vozil kategorij N2, N3, M2 in M3 sestavljajo:
 
-        zimske pnevmatike najmanj na pogonskih kolesih ali
-        poletne pnevmatike in v priboru ustrezno velike snežne verige za pogonska kolesa ali verigam enakovredni pripomočki. Vozila s štirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru stalnega pogona snežne verige vsaj za eno os, v primeru priklopljivega pogona vsaj za stalno vklopljeno os.
 
Poleg tega morajo imeti ta vozila v opremi še lopato.
 
(3) Glavni kanali dezena pnevmatik, ki štejejo v zimsko opremo, morajo biti globoki najmanj 3 mm. Zimske pnevmatike, ki imajo glavne kanale dezena globoke manj kot 3 mm, prištevamo k poletnim pnevmatikam.
 
(4) Zimske pnevmatike so tiste pnevmatike, ki imajo na boku proizvajalčevo oznako »M+S« ali »M.S« ali »M&S«.
 
(5) Ne glede na določilo prvega in drugega odstavka tega člena štejejo za zimsko opremo vozil, ki so v prometu na priobalnem območju Republike Slovenije, tudi samo poletne pnevmatike z globino glavnih kanalov dezena pnevmatik najmanj 3 mm. Priobalno območje je v skladu s tem pravilnikom del ozemlja Republike Slovenije, ki ga omejuje obala Jadranskega morja, meja z Republiko Italijo, meja z Republiko Hrvaško ter naslednje ceste (ki niso vključene v to območje):
-        R3 627 – odsek 3761 mejni prehod Osp – Črni kal;
-        R1 208 – odsek 1434 Črni kal – Aver;
-        R2 208 – odsek 1059 Aver – Gračišče;
-        R3 626 – odsek 3726 Gračišče – mejni prehod Brezovica pri Gradinu.
(6) V cestnem prometu ni dovoljeno uporabljati pnevmatik z žeblji.

preberi še enkrat kaj sem napisal ja :lol:

dne 22. 11. 2025 ob 20:44 je GregorV napisal:

Sem pozabil.

 

Moja nova obutev.

Sem sicer iskal GY ali Dunlop... Ni dobavljivo ali december...

 

Na koncu sem kar na servisu vse vzel. Edino Conti so bile dobavljive v nekaj dneh.

 

Gume - 138 €

Platišča 16" - 130 €

Ventilčki set - 125 €

 

Vem, da so na snegu in ledu slabše, ampak kaj čemo...

 

Kako izpade ta kombinacija na avtu, pa ko bo opran. Vreme ne sodeluje.

 

IMG20251121152939.jpg

IMG20251121153003.jpg

IMG20251121153007.jpg

 

eto, ista fora kokr pri meni, ni blo za dobit GY :( 

 

also, zakaj rjavica teče iz sponke vodila za zavorne ploščice, a ni nekdo razlagal da so mu menjal v garanciji čeljusti, pa da so zdej novi modeli kao boljši?

 

jao mazda

Napisano

Veš, da nisem niti opazil. 

Bom pokazal na servisu. Ga prihodnji teden peljem, zaradi predala med sprednjima sedežema, ki že od začetka ropota. 

 

Kaj to je za uveljavljanje garancije?

 

Pogledam še druge gume..

 

LP

 

 

Napisano
pred 21 minutami je GregorV napisal:

Veš, da nisem niti opazil. 

Bom pokazal na servisu. Ga prihodnji teden peljem, zaradi predala med sprednjima sedežema, ki že od začetka ropota. 

 

Kaj to je za uveljavljanje garancije?

 

Pogledam še druge gume..

 

LP

 

 

sej je normalno, da bodo diski prej al slej rjavi, ampak avto imaš kok, 1 let?

Napisano
dne 22. 11. 2025 ob 20:44 je GregorV napisal:

Sem pozabil.

 

Moja nova obutev.

Sem sicer iskal GY ali Dunlop... Ni dobavljivo ali december...

 

Na koncu sem kar na servisu vse vzel. Edino Conti so bile dobavljive v nekaj dneh.

 

Gume - 138 €

Platišča 16" - 130 €

Ventilčki set - 125 €

 

Vem, da so na snegu in ledu slabše, ampak kaj čemo...

 

Kako izpade ta kombinacija na avtu, pa ko bo opran. Vreme ne sodeluje.

 

IMG20251121152939.jpg

IMG20251121153003.jpg

IMG20251121153007.jpg

In zopet se ponavlja zgodba z zarjavelimi čeljustmi. Tako začne, najprej malo, čez čas so pa že vse ruzne. Enako je pri meni in bilo je tako tudi pri Gelipterju. 

 

 

Napisano
pred 1 uro je GregorV napisal:

Kaj to je za uveljavljanje garancije?

Je. Preverjeno pri Škodi sicer, ampak ni bilo kompliciranja in tudi drugi nimajo bistveno drugače. Za vibracijo tapete voznikovih vrat, za klikanje sovoznikovega predala in za mastno črto na šipi, po vsakem spuščanju. Evropejčki smo kar dobro zaščiteni kot potrošniki.

Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

In zopet se ponavlja zgodba z zarjavelimi čeljustmi. Tako začne, najprej malo, čez čas so pa že vse ruzne. Enako je pri meni in bilo je tako tudi pri Gelipterju. 

Res jeeee 👍😁 ....če uveljavljate GARANCIJO za porjavele -Ruzne zavorne čeljusti 😵‍💫 ...je treba pohitet in bit vztrajen 👀🙃😁 jaz sem porabil veliko Energije in časa za to Garancijo tudi pisanje in pritožbe na MMS.Cela Jeba🤨😁.Na koncu je izpadlo da sem jaz bil kriv za to situacijo.kasneje so mi odobrili garancijo Mazda kp.👍😉.

Tako da Alex...gasss in hitro na Mazda servis kp 😁😁😉

Zoom zoom 

Napisano

Evo še slike zavornih čeljusti prve in zadnje ...to je blo GRDO videt 🤨😉tako 

So menjali  4kom z.čeljisti😁

Screenshot_20251124_194447_Gallery.jpg

Screenshot_20251124_194508_Gallery.jpg

Screenshot_20251124_194609_Gallery.jpg

  • Začuden 6
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Napisano
pred 3 urami je NevLado napisal:

sej je normalno, da bodo diski prej al slej rjavi, ampak avto imaš kok, 1 let?

 

Gre za čeljusti, ne diske.

Avto -> Marec 2025.

Napisano
pred 1 minuto je GregorV napisal:

 

Gre za čeljusti, ne diske.

Avto -> Marec 2025.

seveda, samo eksplicitno sem poudaril DA JE NORMALNO, DA BODO DISKI RJAVI PO VSAKEM DEŽJU, čeljusti pa PAČ NE

Napisano (urejeno)
pred 32 minutami je Gelipter napisal:

Evo še slike zavornih čeljusti prve in zadnje ...to je blo GRDO videt 🤨😉tako 

So menjali  4kom z.čeljisti😁

Screenshot_20251124_194447_Gallery.jpg

Screenshot_20251124_194508_Gallery.jpg

Screenshot_20251124_194609_Gallery.jpg

 

To pa je že pošastno, groza...

 

Bom jutri pogledal kako izgledajo ostale čeljusti, danes je že bila tema.

 

Tako hudo sigurno ni. 

 

Iz katerega materiala so čeljusti?

 

 

Popravljeno od GregorV
Napisano

In kaj naredijo v garanciji? Zamenjajo z novimi? Enakimi, ali tiste potem čudežno ne rjavijo?

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.