Skoči na vsebino

Gume

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 35 minutami je GregorV napisal:

 

To pa je že pošastno, groza...

 

Bom jutri pogledal kako izgledajo ostale čeljusti, danes je že bila tema.

 

Tako hudo sigurno ni. 

 

Iz katerega materiala so čeljusti?

 

 

Ok..ti poglej dobro 😉😁pri meni je blo prvo malo in potem vedno več... rjavine na z.čeljustih 🤨😁 

Ponavadi so zavorne čeljusti   iz Aluminija plus dodatki 😉...verjetno pri Mazdi je not več dodatnih materijalov še not  kot čist Alumini 😁😉

Napisano
Pred eno uro je Gelipter napisal:

Ok..ti poglej dobro 😉😁pri meni je blo prvo malo in potem vedno več... rjavine na z.čeljustih 🤨😁 

Ponavadi so zavorne čeljusti   iz Aluminija plus dodatki 😉...verjetno pri Mazdi je not več dodatnih materijalov še not  kot čist Alumini 😁😉

Koliko je bil avto star oziroma po koliko km se je to pokazala? 🤔

Napisano
pred 32 minutami je NevLado napisal:

@Gelipter zakaj pa bi bil ti kriv da so zarjavele, a si preveč spreja za površinsko rjo uporabljal? :D 

To Glih neee..🤨 samo .da sem uporabljal agresivno čistilo 🧐za feltne ...noroooo 🙃izjava na MMS 😉

 

pred 6 minutami je Bini napisal:

Koliko je bil avto star oziroma po koliko km se je to pokazala? 🤔

Ma glej to je nastajalo postopoma ...40.000km naprej 🤨😉po 3letih 

Glavno da je šlo pod GARNCIJO 👍😎

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Napisano
pred 31 minutami je Gelipter napisal:

To Glih neee..🤨 samo .da sem uporabljal agresivno čistilo 🧐za feltne ...noroooo 🙃izjava na MMS 😉

 

Ma glej to je nastajalo postopoma ...40.000km naprej 🤨😉po 3letih 

Glavno da je šlo pod GARNCIJO 👍😎

Zanimivo, ker moje se še kar svetijo pri 40kkm in 4ih letih.... 🤗😉

Upam, da se še bojo nekaj časa.... 🤔

Napisano

Upamo da ti toko traja ...očitno😁 je moja cx30  novejša in stem tudi material tako tako 🤨😎😁😁

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano
pred 10 urami je Bini napisal:

Zanimivo, ker moje se še kar svetijo pri 40kkm in 4ih letih...

Moje tudi pri 40k km ... ... in še ne 2 letih. 😊

Napisano

Sicer pri CX-60 ... ampak po dobrih treh letih in prevoženih dobrih 51.000 km so še vedno OK ... Nazadnje sem slikal ob menjavi gum ... 

 

image.png

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Moje tudi po šestih letih in 90kkm. Tako, da tista slika zarjavelih me je kr posedla na stol in sem samo takole gledal ?zmeden? Sam vprašam, a to je po novem premium? Sej meni je vseeno, ampak prjatla pa zanima.

33112_1.png

Napisano
Pravkar je Bini napisal:

Svetijo se ravno ne.... :whatever:

 

Noja... opran že ni bil nekaj časa ... ni pa rje ... :D

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 3 minutami je Boss napisal:

Moje tudi po šestih letih in 90kkm. Tako, da tista slika zarjavelih me je kr posedla na stol in sem samo takole gledal ?zmeden? Sam vprašam, a to je po novem premium? Sej meni je vseeno, ampak prjatla pa zanima.

Ja samo je pa šlo pod Garancijo 😁😎👍zdaj so 4kom z.čeljusti nove in ok ..ne vem kaj je blo. ...verjetno slaba serija zavornih  čeljusti 😄.ponavlja je bla cela JEBA  ...za Garancijo 😁

Napisano

V bistvu je čudno, ker ta zlitina za čeljusti ni iz železne zlitine  ampak je neka zlitina iz aluminija.

Takole pravi vseved:

 

----Pri Mazdi CX-30 so po specifikacijah čeljusti iz aluminijaste zlitine  z odpornim (korozijsko odpor­nim) premazom.

 

Se pravi, da je problem v tem korozijsko odpornem premazu. Lahko ,da je krivo sredstvo za čiščenje alu platišč. Z gelipterjem sva uporabila enako čistilo. Sicer je na njemu pisalo, da ni agresivno do barve. Res ni agresivno do barve na alu platišču, izgleda pa , da  je možno, da ne paše temu premazu.🤔

  • Všeč 2
  • Žalosten 1

 

 

Napisano
pred 9 minutami je Alex napisal:

Lahko ,da je krivo sredstvo za čiščenje alu platišč. Z gelipterjem sva uporabila enako čistilo. Sicer je na njemu pisalo, da ni agresivno do barve. Res ni agresivno do barve na alu platišču, izgleda pa , da  je možno, da ne paše temu premazu.🤔

 

Čakte no.

 

Meni so tukajšnji največji Mazda znalci obrazložili, da je moja Mazda totalno prerjavela, ker je  pozimi nisem opral vsakič, ko sem zapeljal domov na dvorišče. Če 6x na dan pa 6x na dan.

 

Kako potem sedaj naenkrat pranje Mazde povzroča korozijo?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano

Jaz tud nikoli ne uporabljam tega sredstva, ko so kolesa na avtu. Le ob menjavah očistim, da ne špricam bo diskih in čeljustih. Hmmm mogoče pa je to res lahko vzrok. Ker tam na slikah res tko zgleda, kot bi kaj špricnilo gor.

 

33112_1.png

Napisano
pred 4 minutami je Boss napisal:

Jaz tud nikoli ne uporabljam tega sredstva, ko so kolesa na avtu. Le ob menjavah očistim, da ne špricam bo diskih in čeljustih. Hmmm mogoče pa je to res lahko vzrok. Ker tam na slikah res tko zgleda, kot bi kaj špricnilo gor.

 

Vseeno mi je čudno, da lahko prodajajo taka sredstva. In to ne poceni. 😬

 

 

Napisano
pred 24 minutami je Alex napisal:

Vseeno mi je čudno, da lahko prodajajo taka sredstva. In to ne poceni. 😬

 

Sej mogoče v večini to ni problem, če so čeljusti narejene po standardnem postopku. Če so pa kle šparal in zaščitili čeljusti z neko barvo. Hja takih varčevalnih posegov pač tudi proizvajalec čistila ni predvidel.

33112_1.png

Napisano
pred 1 uro je Boss napisal:

Jaz tud nikoli ne uporabljam tega sredstva, ko so kolesa na avtu. Le ob menjavah očistim, da ne špricam bo diskih in čeljustih. Hmmm mogoče pa je to res lahko vzrok. Ker tam na slikah res tko zgleda, kot bi kaj špricnilo gor.

 

Perem s Sonax vedno. Špricam po felni. Pustim 2-3 minute in s kartačo ščoham. Gume se izogibam, če leti po disku, mi je potrata sredstva, tako da se tudi trudim to zmanjšat.

Na nobenem avtu še nisem imel tega.

Napisano

Sej moje so tudi malo rjave, sam ne toliko, pa je avto star 10 let

 

Koliko so pa nove čeljusti za mazdo 6?

 

Nazaj na temo.

 

Super zadovoljen z Nexen WinGuard Sport 2 že drugo sezono.

 

Tihe, udobne, držijo, vodo lepo odvajajo, najbližje snegu pa bodo ko bom šel čez Razdrto in bo sneg na Nanosu :)

Napisano

Jest pa moram rect, sem zimske GY menjov za Uniroyal 😬

Pa sem jih bil prsiljen sprobat cez vikend k sem bil pr kolegu pod Krvavcem, in moram rect da velik bols drzijo v snegu/ledu kt so pa GY kadarkol drzale. Se ne spomnem ker model so ble GY samo vem da 2018 je bil to najnovejsi UG model, pa top 3 je bla guma na testih

Napisano

Conti TS 870 P se na mokrem VELIKO boljše kot pa BS T005A. Isti oviniki, podobna hitrost, neprimerljivo. 

 

T005A kot bi bil na ledu, TS 870 P pa lepo držijo. 

 

LP

Napisano
Pred eno uro je GregorV napisal:

Conti TS 870 P se na mokrem VELIKO boljše kot pa BS T005A. Isti oviniki, podobna hitrost, neprimerljivo. 

 

T005A kot bi bil na ledu, TS 870 P pa lepo držijo. 

 

LP

ja, za začetek pomaga da je conti dejansko zimska guma, t005a pa letna :bravo:

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
pred 2 urama je GregorV napisal:

Conti TS 870 P se na mokrem VELIKO boljše kot pa BS T005A. Isti oviniki, podobna hitrost, neprimerljivo. 

 

T005A kot bi bil na ledu, TS 870 P pa lepo držijo. 

 

LP

Da vidiš kako lepo šele 4 leta stara T005A drsi.... :blink:

Napisano

Predvidevam da tak kot 5 let star Dunlop Wintersport 4D DOT10.

 

Se je sodelavec vozil za mano in me je vprašal, če sem provuciral, da mi je rit tak noslo 😅

 

Prvo leto so ble vrhunske, potem pa eksponentno trdele.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Koliko forumašev je potrebnih za menjavo 1 žarnice?   Okoli 1200, par 10 gor al dol. 1, da zamenja žarnico in objavi prispevek o svoji novi izkušnji 14, da delijo podobne izkušnje in tudi da bi se jo dalo menjati drugače 7, da opozorijo na nevarnosti pri menjavi 27, da izpostavijo slovnične napake 53, da preklinjajo in ozmerjajo te, ki iščejo slovnične napake 41, da popravijo slovnične napake v prispevkih "napadalce-popravljavcev" 6, da povejo, da je pravilni izraz svetilka in pa še 6, da tem povedo, da so ***** 2, ki delata v električarskem poslu da povesta da je pravilni izraz "svetilni element" 17 vsevedežev, ki so "bili" v električarskem poslu in povejo, da je žarnica čisto v redu izraz 109, da povedo, da ta odsek foruma ni namenjen žarnicam in da naj preselijo temo v pravilen odsek 209, da zahtevajo, da udeleženci prenehajo o isti temi pisati v 3 različnih odsekih foruma 111, da opozorijo na to, da vsi uporabljamo žarnice in je zato takšna tema upravičena 306, da povejo, katera metoda menjanja je najboljša, katera znamka je boljša od katere, in katera znamka je zanič. 27, da objavijo povezave do različnih tipov žarnic 14, da pove, da so bile povezave nedelujoče in objavijo popravljene. 33, da citirajo nekaj objav in dodajo, "jaz tudi" 14, da citirajo te in dopišejo "jaz tudi" 12, da jih pove, da ne bodo več sodelovali na forumu zaradi "žarniške afere". 4, da predlagajo, da se napiše FAQ o žarnicah 28, da vprašajo, kaj FAQ je 5, da vprašajo "a nismo o tem govorili pred kratkim" 148, da povedo, da najprej pogooglaj o žarnicah, predno objaviš 1, da čez pol leta začne vse to še enkrat...
    • Šta ispadne kad se pare pudlica i šarplaninac? Pudlici ispadnu oči...
    • Nikoli, nikoli, zares nikoli, se ne zadržuj, ko je treba prdniti. V nasprotnem primeru zadržani prdec potuje navzgor po tvojem telesu vse do možganov in tako dobiš usrane ideje...  
    • Pravijo, da če ženska ni nataknjena čez noč, je pa čez dan.   Če to res drži, moja šefla že dolgo ni bila nataknjena ponoči. Sploh pa ne to noč...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.