Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Za morje Hankook za Planino Kleber.... 😂😉

Mislim, da so oboje boljše od Nexsen, ki jih imam na službenem, se ob strani že obrabljajo, ker so bistveno premehke za Pasata a se drugače dobro držijo ceste.... 👍

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Premalo imaš napumpane, meni jih je vulkanizer nabil na 3 bare , sem kar mal čudno gledal. No potem sem jih malce spustil - na 2.8 se mi zdi, ampak ja. On je že vedel zakaj. So pa precej mehkejše, tudi če so XL verzija ja.

  • Všeč 4
  • Začuden 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je SpEkTr napisal:

Premalo imaš napumpane, meni jih je vulkanizer nabil na 3 bare , sem kar mal čudno gledal. No potem sem jih malce spustil - na 2.8 se mi zdi, ampak ja. On je že vedel zakaj. So pa precej mehkejše, tudi če so XL verzija ja.

Jih imam na 2.7,bom videl za kak dolgo bodo. Savine so bile ponavadi za 75kkm,sezono in pol. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Točno, ko smo šli potem s prikolico drugič naokoli, sem jih pa res nabil na 3  bare in je bilo precej precej bolje, boljši občutek na cesti. To je bil tudi edini minus oz je edini minus za to gumo - s predčasno obrabo še nimam težav :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je SpEkTr napisal:

 

Sam cenovno bo isto , ali pa še vedno ceneje, če bi spregledal strošek menjave. Imaš na nov set gumb na vsaki 2 leti, kar je tut v redu hahaha. OK, ni pa ekološko spet :) Jaz sem oddelal eno sezono, zaekrat kar ok kaže, bo za 4 sezone sigurno, ne delam pa veliko kilometrov.

Ne bo  cenovno isto. Nexen so v dimenziji 215/55 r 18 okoli 100€, Conti Evo contakt 6 so 135,19€.S Conti narediš komot 45-50 Kkm. Pa še veliko boljša guma je. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Jaka32 napisal:

Jaz sem z Nexen Nfera SU4 naredil dve sezoni, max. 24.000 km. Pa je že bila zeloooo obrabljena. bi jo moral že prej menjati. Mislim da se bolj splača dati več za komplet, pa jih voziti 4 sezone, kot pa vsaki dve kupovati nove Nexenke.

 

Zimske imam še za letos (pa bi bile še za drugo zimo, če bo suha kot letošnja ker profila je še dovolj) Michelin Pilot Alpin PA4, držijo že četrto sezono (min. 46.000 km).

 

Za zimo pa res študiram da prešaltam na kaj cenejšega, glede na to da ni več pravih zim. Snega praktično ni več, pa živim na 700 m nadmorske višine. Prav tako zmrzali, no ravno ta teden naj bi bila, pa je to to od "zime". Nekaj ste zagovarjali Hankook se mi zdi, kateri model točno? Katere priporočate? Mislim da ima @Bini ?

24 kkm? Kristus :hudicek:

 

pred 2 urama je SpEkTr napisal:

 

Sam cenovno bo isto , ali pa še vedno ceneje, če bi spregledal strošek menjave. Imaš na nov set gumb na vsaki 2 leti, kar je tut v redu hahaha. OK, ni pa ekološko spet :) Jaz sem oddelal eno sezono, zaekrat kar ok kaže, bo za 4 sezone sigurno, ne delam pa veliko kilometrov.

 

Glej mi smo dali 87 eur, neki takega? Karkoli sem gledal od Conti/Mišelin/GY so bile nad 160, torej tako kot ti praviš, na 2 leti menjam in imam skos nove gume, ne vem, bom videl koliko mi zdržijo... ampak če bo res 24kkm pol bo to šrot... mi je pa guma res všeč, dobro se drži, poleti pri hudi vročini nobene panike

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

Preden narocim vseeno preverim. Oznaka na koncu XL pomeni extra load. Kaj tocno to pomeni in ali je kaj razlike ker nekatere majo pa SUV?

 

Za CX30 bi vzel tole: GOODYEAR Efficientgrip Performance 2 215/55R18 99V XL

 

predvidevam da je to ok :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Bossek napisal:

Preden narocim vseeno preverim. Oznaka na koncu XL pomeni extra load. Kaj tocno to pomeni in ali je kaj razlike ker nekatere majo pa SUV?

 

Za CX30 bi vzel tole: GOODYEAR Efficientgrip Performance 2 215/55R18 99V XL

 

predvidevam da je to ok :)

Za CX-30 dvomim da boš čutil razliko, se pri težjih SUV-ih pozna da so bolj žvečljivi. 

 

 

Pa vedi da so te goodyearke top 3 gume kar loh kupiš trenutno (iz vidika balansa gume za vse pogoje), tako da nimaš kaj sfalit. Razen če vzameš Nexen, pa ostalo vržeš v ljudske obveznice.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 8. 1. 2024 ob 8:38 je Alex napisal:

Ne bo  cenovno isto. Nexen so v dimenziji 215/55 r 18 okoli 100€, Conti Evo contakt 6 so 135,19€.S Conti narediš komot 45-50 Kkm. Pa še veliko boljša guma je. 

Pr men conti pomoj ne zdrzijo 40k mogoc ene 25k. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.