Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je Liuch napisal:

Če bi bila samo ena, bi še razumel ...ajd se naredi. Glede na to, da je bila na vseh 4 predvidevam, da je tole popal gor na kar lep kup. To potem ni več smola ampak ornk šlamparija. Me čudi, da ni kakšne kontrole. Ker je koda tudi na pnevmatiki. 

Malo sumim,da je to bolj namerno kot naključno,da se znebijo starega modela. Jaz bi zahteval sorazmerni delež denarja nazaj glede razliko v ceni..... :nevem: Ta guma je tako ali tako odlična....👍😀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 2 urama je Liuch napisal:

Če bi bila samo ena, bi še razumel ...ajd se naredi. Glede na to, da je bila na vseh 4 predvidevam, da je tole popal gor na kar lep kup. To potem ni več smola ampak ornk šlamparija. Me čudi, da ni kakšne kontrole. Ker je koda tudi na pnevmatiki. 

to je tako kot so včasih rekli, da je zelo pomembno v kateri izmeni je bil golf narejen, in bog ne daj da si dobil tistega iz nočne izmene :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 16. 4. 2023 ob 9:16 je Alex napisal:

Uf, te bridgestonke na cx30 so res smrtno nevarne v deževnem vremenu. 😕

Vsakokrat, ko dežuje ali so ceste mokre se ponovno lahko prepričam, da to niso  varne gume. Še nikoli nisem imel tako slabih gum v mokrem. Edino Fulda mogoče. 

Da, za suho vrsto so (kakor večina gum) v redu, a dobra guma je dobra, ko nima bočnega splavanja pri nizkih hitrostih v ovinku. Še to sezono bodo gor nato pa gredo v smeti. Močno odsvetujem te gume vsakemu. 

Pa daj že kupi mišelinke preden se ubiješ.!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gume so za pokurit do konca, tudi ce so zanic… Vazno, da so zvocniki zamenjani ;) 😅

  • Všeč 1
  • Haha 7
  • Zmeden 1
  • Ni všeč 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:

Gume so za pokurit do konca, tudi ce so zanic… Vazno, da so zvocniki zamenjani ;) 😅

Ne... Važna je muzika pred vsem.😉 In ja, ko bom zamenjal gume, bodo tudi premium in ne low budget. 😉

Hočem samo povedati ostalim, da naj ne kupujejo tega šita od gum. 😉

Moj učitelj, razrednik je vedno lepo rejel:" zemlja je za kmete, tehnika je za tehnike".

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je sportman333 napisal:

to je tako kot so včasih rekli, da je zelo pomembno v kateri izmeni je bil golf narejen, in bog ne daj da si dobil tistega iz nočne izmene :)

To je veljalo tudi za R4 in R5 z Revoza. 

Stric je točno vedel v kateri izmeni je bila petica narejena, ko jo je videl😂

  • Všeč 1
  • Haha 2

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Gregster napisal:

Pa daj že kupi mišelinke preden se ubiješ.!!!

Mišelinkecsem imel samo enkrat. Zelo precenjene gume in predvsem predrage. Je par gum boljših. 😉

pred 19 urami je Liuch napisal:

Sem jih kontaktiral in poslal fotografije. Res je, tudi sam pričakujem en bebast odgovor. 

Jutri jih itak grem zmontirat, ker že imam rezerviran termin za premontažo in optiko. Tudi, če bi bili na koncu pripravljeni na zamenjavo vem, da bi trajalo vse skupaj ravno do jeseni.  Se tolažim, da za to ceno niti te 5 ne bi dobil pri nas - v najboljšem primeru za isto. Jbg, vsaka šola nekaj stane. Andora me ne vidi več 😄

 

Res so assimetric 5. Sem slikal moje na 6-kinin imajo enak ta vzorec v utorih. 

IMG_20230417_180930.jpg

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Ne... Važna je muzika pred vsem.😉 In ja, ko bom zamenjal gume, bodo tudi premium in ne low budget. 😉

Hočem samo povedati ostalim, da naj ne kupujejo tega šita od gum. 😉

Moj učitelj, razrednik je vedno lepo rejel:" zemlja je za kmete, tehnika je za tehnike".

Šita od gum...

Sploh Kitajske.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Ne... Važna je muzika pred vsem.😉 In ja, ko bom zamenjal gume, bodo tudi premium in ne low budget. 😉

Hočem samo povedati ostalim, da naj ne kupujejo tega šita od gum. 😉

Moj učitelj, razrednik je vedno lepo rejel:" zemlja je za kmete, tehnika je za tehnike".

 

A imaš kakšno sliko točne oznake te gume?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo žalostno da se to grejo. Vidim da je že tista ocena na gumi drugačna...če ima navadna Turanza "A" za dež, je ta 005A verzija "B" in "C", odvisno od dimenzije.

 

Mal sramotno tako za Mazdo kot za Bridgestone..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je SeekK napisal:

Malo žalostno da se to grejo. Vidim da je že tista ocena na gumi drugačna...če ima navadna Turanza "A" za dež, je ta 005A verzija "B" in "C", odvisno od dimenzije.

 

Mal sramotno tako za Mazdo kot za Bridgestone..

Je pa še vseen ful huda, sej vidš da ma "racing stripe" ob strani

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Na koncu sem se odlocil za goodyear asm 6, in ker nisem zaupal liderpnevmatik da nebi dobil 5ke, sem iskal domaco resitev in nasel

WWW.GUME-ZIVIC.SI

Največja izbira gum po ugodnih cenah

 

 

Nisem sicer prej videl, da bi se kaj dosti oglasevali. Za dostavo so od placila rabili 3 dni, cena je bila dejansko par eurov nizja od lider, gume imajo pa dot 1823, se pravi so bile narejene prejsnji teden v nemciji.

 

Prevec sveze ubistvu za na avto, se dobro da je dez, sem jih pustil zunaj..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • "Imamo Mazdo 3 G120 in Mazdo 6 G165, oba z ročnim menjalnikom. Ko se enkrat navadiš na posebnosti tega motorja in prestavna razmerja (je kar razlika med tema dvema avtoma), je vožnja užitek. Pri naši vožnji se motor zelo redko zavrti nad 4.000 obratov in tistih nekaj konjev nad 4.000 pri G120 ne pogrešam."
    • Ja dejansko je tako, da pri teh AC hitrostih precej vpliva na porabo zračni upor in se učinkovitost EV motorjev zgubi.  Sam imam pri podobnem režimu vožnje pri istem avtu porabo cca 5,8 l/100 km, kar znaša cca 5,8 x 9,5 = 55 kWh energije/100 km. Pri dejstvu, da je učinkovitost ICE cca 30% je efektivna poraba za premikanje "mojega" dizla 55 x 0,3 = 16,5 kWh/100 km, ostalo so izgube, tako da so energetsko (energija, ki jo potrebuje vozilo za premikanje) EV vseeno bolj učinkoviti kot ICE.  V ostale zadeve pa se ne spuščam, vsak pač vozi tisto, kar mu bolj ustreza. 
    • Ja ampak pozabljaš dejstvo, da imata v Mazda3 motorja G120 ali G165 različen menjalnik - prestave so pri G120 daljše; pri G165 pa krajše - torej ko šaltaš G165 na npr 5k rpm bo ob novi brzini na višjih obratih npr 2,8k; pri G120 pa recimo če jo isto šaltaš pri 5k bo potem na nižjih npr 2,5k.
    • Imamo Mazdo 3 G120 in Mazdo 6 G165, oba z ročnim menjalnikom. Ko se enkrat navadiš na posebnosti tega motorja in prestavna razmerja (je kar razlika med tema dvema avtoma), je vožnja užitek. Pri naši vožnji se motor zelo redko zavrti nad 4.000 obratov in tistih nekaj konjev nad 4.000 pri G120 ne pogrešam.   Tale M3 Revolution 2018, ki sem jo pripel ... za 8.900 €, me malo mika, hkrati pa imam 2 zadržka: - prevoženi km v povezavi s povprečno menjavo olja med 20.000 in 27.000 km - avto je bil po eni strani poškodovan, vrata, stebriček, ... blatnik ... pred kratkim popravljeno v xx delavnici    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.