Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Zdravo za naslednjo zimsko sezono bom menjal gume, do zdaj sem imel sava eskimo ho2 dimenzij 225 55 r17 letnik 2018, če koga zanima jih prodam po 40€ za komad, profila imajo 6,5mm. 

Ok zdaj pa k bistvu proucujem naslednje zinske gume, po resnem preucevanju, mnenjih, analizah itd itd se nekak najbolj spogleduje  s hankoog w462 gumo. Glede na rezultate testov in ceno je guma top. 

Ze ima kdo mogoce to gumo? Prosim komentarji, replike, pohvale, graje... Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 36 minutami je scania napisal:

Zdravo za naslednjo zimsko sezono bom menjal gume, do zdaj sem imel sava eskimo ho2 dimenzij 225 55 r17 letnik 2018, če koga zanima jih prodam po 40€ za komad, profila imajo 6,5mm. 

Ok zdaj pa k bistvu proucujem naslednje zinske gume, po resnem preucevanju, mnenjih, analizah itd itd se nekak najbolj spogleduje  s hankoog w462 gumo. Glede na rezultate testov in ceno je guma top. 

Ze ima kdo mogoce to gumo? Prosim komentarji, replike, pohvale, graje... Hvala

Zakaj ne raje hankook I cept evo 3.?🤔

Imava jih z Gelipterjem na cx 30. 

Enostavno najbojša zimska guma do sedaj, pa veš, da sem občutljiv na dobre gume. 😊

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Hankook Winter i cept evo3 suit your car? Find the best tyre for your car read 8 reviews for the...

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

Zakaj ne raje hankook I cept evo 3.?🤔

Imava jih z Gelipterjem na cx 30. 

Enostavno najbojša zimska guma do sedaj, pa veš, da sem občutljiv na dobre gume. 😊

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Hankook Winter i cept evo3 suit your car? Find the best tyre for your car read 8 reviews for the...

 

Ni to ista kot ta w462?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je scania napisal:

Ni to ista kot ta w462?

Aja, ne vem. 🤔 Mogoče, da je to ta model. Na mojih  gumah piše le "HANKOOK Winter i*cept evo3 W330 215/55R18 99V XL". 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Alex napisal:

Aja, ne vem. 🤔 Mogoče, da je to ta model. Na mojih  gumah piše le "HANKOOK Winter i*cept evo3 W330 215/55R18 99V XL". 

Jaz mislim da je to to. 

Lahko napises prosim mnenje, pa mnenje glede na prejsnje gume. Hvala 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno se modela icept evo3 ne dobi v dimenziji 225/55/17, je pa w462 drug profil gume.

Ko sem sam kupoval v jeseni, je bil Hankook 30 eur po kosu cenejši od Continentala, sam sem izbral slednje. Menim pa, da tudi s Hankookom nimaš kaj zgrešiti, sigurno bo boljši od Save.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gre za različni gumi, od Alexa je ta https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/hankook/winter-i-cept-evo3-w330/?gclid=Cj0KCQjwuLShBhC_ARIsAFod4fKIYbImV9y_1tsG9xw1Yt0qmdBAlpQfOP-3bpsrB0DK3QL_ZCATEOYaAitCEALw_wcB , ki pa je v tej 225-55-17 nimaš.

 

To katero gledaš je https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/hankook/winter-i-cept-rs3-w462/225-55-r17-101v-1418728, ki jo zadnjo zimo vozim tudi sam. Me je enako navdušila preko testov in nisem zaznal nobenih slabosti v celi zimi, sem zaenkrat zelo zadovoljen z izborom.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je scania napisal:

Jaz mislim da je to to. 

Lahko napises prosim mnenje, pa mnenje glede na prejsnje gume. Hvala 🙂

Guma je precej tiha za zimsko gumo (le malenkost glasnejša od letnih bridgestone). Po mokrem so top( boljše  kot Conti, enako dobre kot Dunlop),bočnega drsenja ni kot pri letnih Bridgestonkah, po suhi cesti so  super. V bistvu je sama vožnja popolnoma enakovredna vožnji z letnimi gumami (imam enako dimenzijo). 

Po snegu sem tudi vozil in so se tudi super obnese. V vsakem trenutku imaš občutek, da varno voziš, tudi pri zelo visokih hitrostih. Obraba je tudi minimalna. Kako bo čez kako leto, ko se bodo obrnile, bomo videli. Zaenkrat super. 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Alex napisal:

Guma je precej tiha za zimsko gumo (le malenkost glasnejša od letnih bridgestone). Po mokrem so top( boljše  kot Conti, enako dobre kot Dunlop),bočnega drsenja ni kot pri letnih Bridgestonkah, po suhi cesti so  super. V bistvu je sama vožnja popolnoma enakovredna vožnji z letnimi gumami (imam enako dimenzijo). 

Po snegu sem tudi vozil in so se tudi super obnese. V vsakem trenutku imaš občutek, da varno voziš, tudi pri zelo visokih hitrostih. Obraba je tudi minimalna. Kako bo čez kako leto, ko se bodo obrnile, bomo videli. Zaenkrat super. 

Res jeee...imam tudi jaz take zimske gume   NA CX30..so TOP...probal na snegu in po mokrem .. 👍👍👍😉 po suhem itak drži vsaka normalna guma 🤣😉😁😁..zoom zoom lp

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je scania napisal:

Zdravo za naslednjo zimsko sezono bom menjal gume, do zdaj sem imel sava eskimo ho2 dimenzij 225 55 r17 letnik 2018, če koga zanima jih prodam po 40€ za komad, profila imajo 6,5mm. 

Ok zdaj pa k bistvu proucujem naslednje zinske gume, po resnem preucevanju, mnenjih, analizah itd itd se nekak najbolj spogleduje  s hankoog w462 gumo. Glede na rezultate testov in ceno je guma top. 

Ze ima kdo mogoce to gumo? Prosim komentarji, replike, pohvale, graje... Hvala

Jaz imam Vredestein Wintrac Pro, drži kot pri norcih, je pa sedaj po 25kkm že kar znucana, tako da bom imel jih samo še za naslednjo zimo. Če gledaš amzs test so tudi tam izpostavili veliko obrabo, sploh pri meni kjer imam visoke hitrosti na AC - ampak cena je dobra test_zimskih_pnevmatik_2021_amzs-13.jpg

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je scania napisal:

Jaz mislim da je to to. 

Lahko napises prosim mnenje, pa mnenje glede na prejsnje gume. Hvala 🙂

 

Jaz sem pred temi Hankook zimske vozil še Bridgestone Blizzak LM005 in GOODYEAR ULTRA GRIP PERFORMANCE 2, sicer v drugih dimenzijah kot zdaj tu na 6ki. Obe gumi sta se mi zdeli dobri, tudi Bridgestonova. Ima mogoče Bridgestone na tem forumu kar mal negativnega predznaka, ker očitno na original mazdine avte neko mal čudno varianto gume montirajo. Podobno sem imel leta 2016 na novi 3ki montirane ene letne Michelinke, je bilo tudi bolj žalostno vse skupaj.

Popravljeno od SeekK
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Jaz imam Vredestein Wintrac Pro, drži kot pri norcih, je pa sedaj po 25kkm že kar znucana, tako da bom imel jih samo še za naslednjo zimo. Če gledaš amzs test so tudi tam izpostavili veliko obrabo, sploh pri meni kjer imam visoke hitrosti na AC - ampak cena je dobra test_zimskih_pnevmatik_2021_amzs-13.jpg

Te moje Kleberce, ki so na 4, mestu so "cenovno" daleč pod prvimi tremi a dosti višje po kvaliteti od nekaterih zvenečih znamk..... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Te moje Kleberce, ki so na 4, mestu so "cenovno" daleč pod prvimi tremi a dosti višje po kvaliteti od nekaterih zvenečih znamk..... :nevem:

Tako, kleber so boljše za sneg, slabše v vodi, vredestein pa ravno kontra, zato sem se jaz raje odločil za njih, ker je večinoma dež kjerkoli se peljem, 2x sem šel letos v hudem zametu po ac ko je snežilo :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

Tako, kleber so boljše za sneg, slabše v vodi, vredestein pa ravno kontra, zato sem se jaz raje odločil za njih, ker je večinoma dež kjerkoli se peljem, 2x sem šel letos v hudem zametu po ac ko je snežilo :bravo:

Tudi ta guma je vredna svojega denarja....👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me je sestra prosila, da ji prešravbam gume na njenem Madžaru:

 

IMG_20230409_172704434.jpg

 

Tokrat je dala gor neke Slovaške gume, za katere trdi, da so vrhunske. Neki Continental al nekaj takega...

 

Je pa njen Madžar na klocnih pa enako visok kot BTjka normalno.

  • Všeč 5
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je DonFelipe napisal:

To misliš predzadnjo serijo Vitare 1,6 ?

Ne ne, verjetno mu smrdi proizvodnja motorja na madžarskem - nevem no, jaz še nisem slišal da bi imel kdo na tanovi vitari probleme z motorjem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej, Madžari so do predlani pasli konje in kovali podkve, zdaj delajo pa zanesljive Japonce...

 

Slovaki so do predlani delali Barumke, s katerimi si lahko driftal tudi s fičkotom, zdaj pa delajo top gume Continental...

 

A če se osel skoti v Lipici, je lipicanec?

  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej, vsak 'narod' ima svoje lastnosti. Posameznik lahko deluje drugače, ampak 'narod' ima svoje lastnosti. Zakaj so v Ameriko za sužnje vozili črnce, čeprav so tam imeli indijance in mehičane? Pričakovat od Madžarov japonsko natančnost, kvaliteto in predanost delu je enako kot od vosla pričakovat, da bo paradiral kot lipicanec - pa ne glede na to, kje se njegova starša pritisneta... Enako velja za nemško kvaliteto iz Slovaške...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.