Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Poglej na GUMAX..jaz imam zimske continetal so super .dober oprijem.lp

Na gumax.si konkretno tele Conti, ki sem jih navedel, drazje za nekaj ?... Ampak mene bolj zanima, kaj je se OK... cene so pri mojem lokalnem vulkanizerju (Lustrek na Ladji ori Medvodah) dost ugodne...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Pa ne bi dal kake druge manjse feltne za zimske?

Al mas sam to homologirano?

 

Homologirane so se 225 65 R17 ...

 

Finder-20180907-214736.jpg

 

samo potem, ce nabavim se drugi komplet felten, moram nabavit se TPMS, ker drugace ves cas sveti lucka za tlak in potem ni vec tako ugodno ... 

 

Razlika v ceni gum (ce gledam recimo tele Continental) je cca 50? po kosu ... Dolgorocno gledano pride nekaj ceneje ... 

 

Pa se sirina 17" je enaka... tako da je glede voznih lastnosti cisto vseeno ... Ce bi bila ozja guma, je recimo bolje z v sneg ... Po drugi strani pa spet... snega je bilo v zadnjih letih bolj za vzorec :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

od srednjih potem raje Yokohamo w drive V905 (pa en na forumu je tudi prodajal yokohamo se mi zdi)

 

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/yokohama/w-drive-v905/225-55-r19-99v-656632

 

ali pa Hankook winter i cept

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/hankook/winter-i-cept-evo2-w320a-suv/225-55-r19-99h-832933

 

 

drugace pa vseeno conti, je pa res da bo razlika v ceni ca. 240 eur za komplet...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se odlocil kar za Continental Wintercontact TS850 SUV v homologirani dimenziji 225 55 R19 ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e zaupa? bolj lokalnim vulkanizerjem, preveri ?e pri Kristancu v Britofu.

Dvomim, da bo kje kaj dosti ceneje... ker tukaj je najceneje, kar sem nasel... 190? za kos... in je ceneje kot gumax, liderpnevmatik in tuje spletne strani... Edino,na eni nemski strani sem nasel nekaj cenej... vendar ne posiljajo v Slovenijo... tako da ce bo dal se kolegu za kaksno pivo ali dve, da bi mi pripeljal, sem skoraj na istem...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam vpra?anje, ker imam poseben primer in bi potreboval mnenje okol teh gum.

 

Na za?etku julija so mi odpovedale letne gume (17 colske) in sem dal na avto zimske 16-tke, ki tudi ne bi bile ve? dobre za tole zimo, ki prihaja - s tem sem se izognil enemu stro?ku, ker takrat ni ?lo ?ez.

Sedaj se odlo?am med nakupom celoletnih gum (16 col), ki mi slu?ile za zimo (2018/19) in nato naprej za ?ez leto (2019) in bi ?ez eno leto, takle ?as, nato kupil nove zimske gume, celoletne pa bi morda lahko uporabljal ?e potem ?ez leto 2020, ki bi jih nato nadomestil z novimi letnimi leta 2021. :D :D

 

Plan je, da mi ni treba sedaj kupiti novih zimskih gum in spomladi ?e nove letne, pa? pa bi mal zamaknil oba nakupa...

 

Moje vpra?anje pa je, ali se bolj spla?a sedaj kupiti celoletne gume ali pa bi namesto teh kupil zimske in bi jih uporabljal po istem planu? Pa? saj vem, da zimska guma ne gre za ?ez leto, ampak vseeno. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Celoletnih ?e nikol nisem kupoval, pa tudi nobenega ne poznam v ?ivo, ki bi bil nek ljubitelj le-teh. Tu na forumu je pa sto ljudi, sto ?udi in je dobro vpra?at. :)

 

 

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz jih mam, michelin crossclimate

Te so bolj letne, ki te ne pustijo na cesti ob prvem snegu.

Ce si velik na cesti in ti je bolj pomembno, da so boljse na snegu, potem rane good year vector

 

Je kar nekaj razli?ni GY Vector pnevmatik:

 

https://www.gume-direkt.com/search?season=GAN&width=205&profile=60&size=16&speedRating=&priceCategory=all&brand=Goodyear&searchByCarModel=true&loadIndex=&isRunflat=&reinforced=&cTire=&rimProtection=&sealLayer=&noiseReduction=&homologation=&approvedBy=&clientReviewsRating=&vehicleTypes=PKW&vehicleTypes=RACE_PKW&vehicleTypes=LLKW&vehicleTypes=VINTAGE_PKW&vehicleTypes=OFF

 

Katere to?no si mel v mislih? Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo. Rabim mnenje za zimsko pnevmatiko 225 55 r17 (mazda 6) kaj imate kaj priporocate. Ima kdo mogoce sava hp2? Vglavnem prosim nasveti. Hvala

 

Lp Grega

Porabil sem dva kompleta Michelin Alpin A4 (ca. 15.000 km za zimo) v ?tirih zimah.

?e bo ?e naprodaj, kupim ponovno.

 

PS: ogromno AC, ob?asno smu?anje

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

16, ja. Pa tale se mi zdi dost spodobna cena. Hvala ful! :)

 

PS: bom zaenkrat dal za neki cajta mir v tej temi, obljubim. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst sm kupu lansk let za 5ko Hankook winter icepr rs2. Super guma. Letos sem prodal 6ko, zj pa na budgetu kupu 2 avto Opel vectro 2003 letnik z 85tkm. Budget je nizek, zato sm pojedu ves zare?en kruh, da ne bom nikol kupu celoletne gume in ne Nexena. In ja, kupu sm celoletne Nexen N blue 4 season. Glede na teste znajo bit kul, naro?u pa 195/65/15 v xl verzijo za 53,8? na komad prek autodoc aplikacije. Za dve leti bi morale dr?at, vozim pa to zlo defenzivno, ker 1,6 100km kr pije, ?e bi jo teral

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

Za svojo Mazdo CX-5 2018 moram nabaviti zimske gume in sicer 225/55/R19

 

Gledal sem :

 

https://www.gumax.si/index.php/default/continental-wintercontact-ts850p-225-55r19-99v-fr.html   (C C 72dB)

 

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/goodyear/ultra-grip-performance-suv/225-55-r19-99v-809044   (C B 69db)

 

http://gumexl.net/michelin-michelin-pilot-alpin-5-suv-22555-r19-99v-zimska-4x4-396954.html   (C B 69 dB)

 

Prosim, ?e mi lahko pomagate z nasvetom katere gume kupiti, prihajam pa iz Koro?ke, kjer zna pozimi biti karsnega, ?e posebej na vikendu (1230 mnv).

Pa ?e kdo ve kje jih naj kupim, da bo naj ugodneje.

Hvala za pomo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.