Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Ej...kot je napisal Jures se svetijo te gume ..res je pa tudi niso glih v dobrem stanjo..tudi trde se ..verjetno..tudi oprijem je slab..raj?i nove lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Tako stevilko sem pa vidu samo nisem bil siguren ce je prava se pa ne spomnem zdej tocno, bom danes po sluzbi spet pogledal
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A kdo ve kako testirajo gume glede na klasifikacijo nalepke? (a,b,C... Razredi).

To.mi je blazno ?udno in ni ravno vedno v skladu s AMZS testi.

Sava 205/60/16 Hp2 XL je B na mokrem. Isto ko continetal. Sicer je na testu 2017 res dobila precej dobre ocene, a vseeno, je slab?a v primerjavi z najbolj?imi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

1vprasanje. Pri koliko milimetrih zamenjate letne gume, ?e so kar se ti?e starosti in nasplosnega ob?utka ?e ok?

 

Nekje sem neko? videl nek test z vplivom globine profila na oprijem v mokrem,pa ga ne najdem ve?...

 

Mi je jasno; zakonskih 1,6mm je konkretno premalo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Joj so dosadni s tem 7?C - ko papige vsako leto isto. Danes, k ?e ni tolk so zimske ?e drsele, ampak jutri ko bo pa pod, se bodo pa ceste dr?ale k pijanc plota. :ne vem:

 

Fak no, ene samega test v zadnjem ?asu, da bi dokazal teorijo ni pa ?e kar brezpogojna trditev, da pod 7 stopinj zimaki bolj dr?ijo kot letne - ja na snegu res kaj pa druge opcije, ki prevladujejo na cestah?

 

Namesto, da bi naredili resno raziskavo pa nam gumarji takele pamflete talajo:

 

https://blobs.continental-tires.com/www8/servlet/blob/676844/64c868d805c834bc3449daf4bc793e29/7-degree-the-saftey-forecast-data.pdf

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kon?no dobil gume - celoletne goodyearke in jih montiral. :) 

 

So pa na premonta?i ugotovili, da je ena felgna zvita in so mi jo dali za zdaj uzadi levo. Zvita pa je lahko bila ?e, ko sem avto kupil, saj sem jih dobil kot bonus z gumami vred, pa tega sploh nisem opazil...

 

Vpra?anje sedaj je, kje bi lahko najugodneje naravnal tega vraga, pa da ne bom 2 dni brez avta? Ima kdo kak?en kontakt? Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni je blo najlazje in najhitreje pri ac stipicu  (na zaloski LJ). pustil avto zjutraj in po parih urah je blo narejen (mislim da rang 30 eur po platiscu)

pa vse tri zvite...

mislim, da imas isto serijo k jaz in so izgleda zanic feltne.

 

 

 

tale:

ALY64942U.jpg

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kon?no dobil gume - celoletne goodyearke in jih montiral. :)

 

So pa na premonta?i ugotovili, da je ena felgna zvita in so mi jo dali za zdaj uzadi levo. Zvita pa je lahko bila ?e, ko sem avto kupil, saj sem jih dobil kot bonus z gumami vred, pa tega sploh nisem opazil...

 

Vpra?anje sedaj je, kje bi lahko najugodneje naravnal tega vraga, pa da ne bom 2 dni brez avta? Ima kdo kak?en kontakt? Hvala.

Mislim da bo najbolje da poklices naokoli,zdajle znajo imeti gne?o. Ko sem na mazdi konkretno ,ampak res konkretno zvil alu feltno (tako da sem razparal gumo),so mi edino pri ?panu znali pomagati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@LabiGT, 30 eur se ?e da pre?ivet za eno gumo, sem mislim, da bo veliko dra?je... Sploh pa za LJ to ni drago, pa ?e med slu?bo lahko uredim to. :)

Je pa fora, da sem take original 17 colske felgne dal v shrambo in jih ne uporabljam ve?, ker so mi predrage gume za njih... Sem od prej?njega lastnika dobil kot bonus ?e 16 colske felgne, ki so mele gor celoletne gume za zimo. Letos sem rabil nove gume in sem se odlo?il, da bom od sedaj uporabljal samo ?e 16 colske, one bom pa al prodal al pa imel za rezervo. :)

 

Je pa tako, da je zdele ziher povsod gu?va, ker je ravno sezona menjavanja, hahaha. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Kak?ne imate izku?nje z gumo Sava Intensa UHP 2?

 

Izku?enj z njo nimam, sem pa glih za vikend gledal test letnih pnevmatik in je bila KUMHO PS71 na drugem mestu za Falken. So pa Kumho cenovni rang Save, tko za razmislek.

Ker to pomlad tudi mene ?aka menjava letnih 18tk, gledal sem Bridgestone S002, RE050A, Dunlop Sportmax TT ki so cenovno v istem rangu (cca130?), no po tem testu pa mi je postala zanimiva tudi Kumho PS71 (cca85?). Rabim pa dimenzije 225/45/18.

Ima kdo kaj izku?enj s PS71??

Saj verjetno bo ?e kak test letnih gum da vidimo kaj kupit.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam imam na xsari intenso hp. Kupil ker jih je sodelavec prodajal 2meseca stare za pol cene. Pri?akoval nisem kaj preve? (kljub zelo solidnim testom), pa so presegla moja pri?akovanja.

 

Sploh obraba je res minimalna , pa je oprijem vseeno ok.

 

Zelo verjetno jih bom znova kupil spomladi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja jo res kar pohvalijo tole savo.

?e bi na njej pisalo continental,goodyear,dunlop,michelin ali kaj podobnega,bi jo pa ?e vec ljudi hvalilo...

 

Za ta denar in normalno vo?njo z nekim normalnim avtom, je ve? kot ok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.