Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

pred 13 urami je bajsi6 napisal:

Ni vsaka stvar poceni (ceneje) zanič. Velikokrat je stvar draga zaradi požrešnosti prodajalcev. Hotel sem samo slišat kak komentar (pozitiven mogoče) od nekoga, ki je to že preizkusil.

Če nočeš težav daš znamko drgač se najde marsikaj sam je loterija, kaj dobiš

Če rabiš pomoč piši zs

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma LED-sijalke daš namesto tamalih žarnic, za H4 in H7 pa lepo pustiš klasiko ali pa montiraš xenon-kit, kot so ti že predlagali.

 

H4 in H7 klasika 55W bo težko dobila LED nadomestek - saj ne da ni izvedljiv, samo si pa predstavljam da se "svinjsko" greje, kar lahko povzroči vrsto težav (in poškodb) v (plastičnem) žarometu ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je dvorjan napisal:

Ma LED-sijalke daš namesto tamalih žarnic, za H4 in H7 pa lepo pustiš klasiko ali pa montiraš xenon-kit, kot so ti že predlagali.

 

H4 in H7 klasika 55W bo težko dobila LED nadomestek - saj ne da ni izvedljiv, samo si pa predstavljam da se "svinjsko" greje, kar lahko povzroči vrsto težav (in poškodb) v (plastičnem) žarometu ...

 

Ne kapiram. Led naj bi bolj grela kot žarnice z žarilno nitko?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Mraušk Mčk napisal:

 

Ne kapiram. Led naj bi bolj grela kot žarnice z žarilno nitko?

Jap, po par deset močnih LEDic na majhni površini lahko oddaja izjemno temperaturo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je dvorjan napisal:

Jap, po par deset močnih LEDic na majhni površini lahko oddaja izjemno temperaturo.

 

Mi je jasno, zakaj tako zelo brezkompromisno in brez kakršnihkoli pomislekov reklamiraš elektromobilnost. V fiziki nisi glih doma.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, potem mi pa pojasni, v čem se motim?

 

Žarnica z žarilno nitko je vroča, ampak je narejena tako, da to vročino prenaša.

 

LED-sijalke pa ne marajo vročine in zato prej crknejo - sploh če jih je veliko na kupu in ustvarijo (za njihove razmere) prekomerno toploto - lep primer so prav razni nadomestki za H4 in H7 žarnice.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prava led žarnica ima zadaj v ohišju ventiliranje, da se žarnica ne pregreva, zato pa moraš imeti dovolj prostora okoli luči,da imaš dostop in jo lahko montiraš..... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem dal na mazdi 6 gen 1 led s heatsinkom in je bila svetilnost katastrofalna. Kasneje sem dal xenon kit h1 in je bilo občutno bolje. Jaz sicer nisem imel problemov na tehničnem je pa to nezakonito.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Philips in Osram imata zarnice, ki H7 in H4 ki so homologirane za ogromno vozil in se jih lahko vgradi v klasicni zaromet. Zal za Mazdo je zelo malo modelov homologiranih sploh pa tam kjer je ze obstajala xenon tovarniska resitev.

 

mislim da se te ne grejejo pretirano oz bolj kot halogen.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem menjal klasično H7 s čungalunga ledico iz aliexpresa. Svetila je ful dobro, ker pa sem hotel bit fer in varen, sem šel še na AMZS preverit snop. Ta pa je bil totalno sfaljen, zato ni čudno, da je tko dobr svetla. Pol sem jo takoj dal ven in nazaj H7 halogenko. Ledice sm pa pol slivkatu prodal po sindikalni ceni 🙂. Kam jih je on dal in kako je bil zadovoljen naj pa sam pove.

 

Sm pa mel tud H11 čungalunga ledice v Mazdi v žarometu z lečo, kjer pa je bil snop pravilen in tud ful dobr so svetile, ampak so bile hlajene z ventilatorčkom, ki je povročal piskanje v avtoradiu. Zato sem tud te vn fu.nu in dal nazaj navadne halogenke, se vdal v usodo in sprijaznil s slabimi lučmi na Mazdi3 2010.

 

 

Popravljeno od svadreb
  • Všeč 4
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 10. 1. 2024 ob 21:59 je svadreb napisal:

Jaz sem menjal klasično H7 s čungalunga ledico iz aliexpresa. Svetila je ful dobro, ker pa sem hotel bit fer in varen, sem šel še na AMZS preverit snop. Ta pa je bil totalno sfaljen, zato ni čudno, da je tko dobr svetla. Pol sem jo takoj dal ven in nazaj H7 halogenko. Ledice sm pa pol slivkatu prodal po sindikalni ceni 🙂. Kam jih je on dal in kako je bil zadovoljen naj pa sam pove.

 

Sm pa mel tud H11 čungalunga ledice v Mazdi v žarometu z lečo, kjer pa je bil snop pravilen in tud ful dobr so svetile, ampak so bile hlajene z ventilatorčkom, ki je povročal piskanje v avtoradiu. Zato sem tud te vn fu.nu in dal nazaj navadne halogenke, se vdal v usodo in sprijaznil s slabimi lučmi na Mazdi3 2010.

 

 

Predvidevam da z Philips ali Osram teh tezav ne bi bilo

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pred kratkim sem na podlagi priporočila nabavil H7 Heliled za Alfo Giulietto. Kot dan in noč. Sveti enakomerno, ne javlja nobene napake..5 x boljša svetilnost za smešno ceno...Priporočam

 

Screenshot_20240219_183411_AliExpress.jpg

  • Začuden 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmmm Giulietta je imela ene izmed boljših xenonk na trgu .Ko sem dal not cool blue intense od Osrama so svetile bolje kot led na Passatu.

 

Je pa res, da si moral xenon plačat ne glede na paket opreme.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.