Skoči na vsebino

Podplati na čevljih ...


Janez007

Priporočeno sporočilo

Kar se tiče prostočasnih športnih copat sem trenutno extremno zadovoljen z znamko On. Copati so res udobni, podplat opravi svoje delo cel dan. Če kdo kupuje naj sproba to znamko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je samSimon napisal:

A si kupu La Sportiva, al pa Scarpa, La Scarpa pa sigurno ne 😁 Je pa oboje pro liga in nisi mogu nič zajebat.
 

 

Vibram je kar v vrhu, če ne vodilni kar se tiče te scene, imaš pa različne Vibram podplate, glede na lastnosti oz. potrebe uporabnika. Sam imam dvoje La Sportiva plezalke in ene imajo Vibram Grip, to je zelo mehak podplat, ki se hitro obrabi, se precej upogiba in je bolj primeren za kake gladke skale, plate, medtem, ko imam druge plezalke z Vibram Edge podplatom, ki je precej trši in posledično tud cela plezalka je tko narjena, da ma trdi in oster rob in je precej neudobna, to maš pa potem za stopat na mikro špičke, robove in reže v skali.

Pojasnilo Alpine glede degradacije ali hidrolize materiala je ubistvu na nek način zelo na mestu, to se dogaja tudi drugje. Ne poznam pa Alpininega načina/kvalitete proizvodnje. To je vse na nek način performance obutev in da vam bo držala 15 let nikol ni bil njen glavni namen. Ni problem v podplatu, pač pa materialu ''midsole-a'', tistga dela med podplatom in samim čevljem in pa tudi vrste lepila. Kot ljubitelj in zbiratelj, sem to vidu tut pri supergah, ko ima nekdo v kolekciji kak starejši nenošen par, na polički ali v vitrini, po možnosti še mal sonček gor posije dnevno... Na pogled zgleda čist ok superga, ampak midsole rata kot biskvit in razpade, če začneš karkol prčkati po njem, ali nosit. Zgleda pa nekako tkole.

WWW.FACEBOOK.COM

Just enjoy your sneakers! 📸 by IG: paging_dr.sole

Isto je z vašimi pohodnimi čevlji, če jih ne nosite in ležijo nekje v kaki rahlo vlažni garaži, kleti 10 let... Tuki podplat ni kriv nič, konc koncev podplat ne razpade, ampak odpade.

Ha, ha, sem se res zatipkal

La Sportiva so. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jaka32 napisal:

Kaj pa priporočate nekomu ki ni v hribih, ampak je vseeno na nogah 10 ur in prehodi 20-25 km? Nekaj bolj športnega za vsak dan...

Švicarsko znamko On

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jaka32 napisal:

Kaj pa priporočate nekomu ki ni v hribih, ampak je vseeno na nogah 10 ur in prehodi 20-25 km? Nekaj bolj športnega za vsak dan...

Odvisno kaj ti je vizualno všeč in kolk mora dihat, da ti noge ne zgnijejo po 10urah, ampak sigurno bi s kakimi tekaškimi prišel dobro skozi. Verjetno bi bil čist zadovoljen s kakim od teh modelov:
-Hoka Clifton 9
-Nike Air Pegasus 39 (maš tut 40, ampak 39 bolj diha)

-Asics GT 1000

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je samSimon napisal:

Odvisno kaj ti je vizualno všeč in kolk mora dihat, da ti noge ne zgnijejo po 10urah, ampak sigurno bi s kakimi tekaškimi prišel dobro skozi. Verjetno bi bil čist zadovoljen s kakim od teh modelov:
-Hoka Clifton 9
-Nike Air Pegasus 39 (maš tut 40, ampak 39 bolj diha)

-Asics GT 1000

 

Hvala za odgovor, bom torej gledal nekaj v tej smeri in šel probat zadevo.

Mi pa ti novejši modeli čevljev takoooo niso všeč, ampak kaj, ko skoraj drugega ne moreš dobiti. Vsi imajo te ogromne podplate, visoke pete, da te sili v držo na prste naprej. Meni to nikakor ni všeč, pa tudi na nogi mi ne ugaja. Sem tudi pred kratkim gledal oddajo na to temo (mislim da je bil 24ur inšpektor), pa vsi strokovnjaki nekako govorijo v en glas, da so takšni čevlji samo potuha za naše noge, držo, hrbtenico, vrat. Že res, da so udobni, prijetni za hoditi, ampak naj ne bi bili ravno najboljša izbira za naše telo. 

 

pred 6 urami je ignacij napisal:

Švicarsko znamko On

Za te čevlje sem pa že od velikih slišal, da so udobni. Meni žal ne potegnejo vizualno s tem podplatom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med košnjo trave so se mi po 15-ih letih razpadle Alpinke, a brez Vibrana :)

IMG_20240420_143040.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po 15 letih nimate kaj jamrati. Zdaj je obutev podobna akumulatorjem v vozilih, vse kar je nad garancijo (2, 3, 4 leta), je podarjeno.

 

Meni se vsi podplati prej obrabijo kot pa razpadejo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

 

A si stal na napačni strani kosilnice?

Ne, kose, tiste stare kmečke. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.