Skoči na vsebino

Kupim: Mazda 6, bencin, od 2010 naprej (najraje 3. generacija)

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Pozdravljeni,

z upanjem na malo več sreče pri iskanju željenega avtomobila se obračam na tale forum. Sem že pregledal spletne oglase in nisem imel obilo uspeha ob iskanju avtomobila, ki bi ustrezal mojim kriterijem. Zato se obračam na Vas - v kolikor kdo prodaja ali pozna koga ki prodaja takšen avtomobil bom vesel kakršne koli usmeritve! :)

 

Moji kriteriji pa so naslednji:

 

  • Model: Mazda6
  • Tip: karavan/limunzina
  • Letnik: od 2010 naprej (najraje 3. generacija)
  • Prevoženi: do 250.000 kilometrov
  • Gorivo: bencin
  • Menjalnik: ročni / avtomatik (primarno iščem ročni menjalnik, vendar sem pripravljen tudi preiti na avtomatika v kolikor ni druge možnosti)
 
Za informacije se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem!
Napisano

Žal je zelo malo bencinark. Trenutno samo 1 pade znotraj tvojih kriterijev ( sicer nisi omenil cene, ampak predvidevam da tiste nad 30k ne pridejo v upoštev).

 

avto.net

Napisano

Ene 3-5 na leto se pojavi takih po tvojih kriterijih, gredo pa običajno v nekaj dneh, če je kolikor toliko realna tržna cena. Malo vztrajnosti pa bo. Sedajle (od srede julija in do srede avgusta) in decembra je najbolj mrtva sezona.

Napisano
pred 20 minutami je toto89 napisal:

Na FB je tale G192

To baje @ignacij pozna, ziher ti lahko iz prve roke pove stanje.

 

Drugače pa priporočam naprej od 2013, sepravi zadnjo gen, G165+rocni ali G192+AT, glej da je bila redno servisirana in si zmagal.

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je toto89 napisal:

Na FB je tale G192

 

Ta je lump. 😀 Pred 3 meseci sva bila zmenjena za 13.000, potem pa je rekel, da si je premislil, da je sploh ne bo prodajal .... naj ga kdo pokliče in tukaj napiše, če ga spet prodaja... 

Popravljeno od Janez007
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Napisano

Hvala za vse podane informacije do sedaj! Je res, sem opazil da je RES malo bencinark, tudi po tujih tržiščih (se najde še nekaj 2. generacije, vendar od 3. generacije naprej navadno zelo malo). Ceno sem tudi pomotoma izpustil - načeloma imam trenutno budget do nekje 10.000, sem pa pripravljen tudi iztisniti kakšnih 1.000-2.000 več, če se le najde iskano. :)

Nekako tako se tudi jaz osredotočam, na od 3. generacije naprej (najraje). Bom vztajal pri trenutni taktiki večkrat dnevnega spremljanja oglasov na avto.netu ter FB Marketplace-u, upajmo da se le kaj najde, da se tudi sam pridružim lastnikom Mazde :D 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano
pred 12 minutami je APoplas napisal:

Hvala za vse podane informacije do sedaj! Je res, sem opazil da je RES malo bencinark, tudi po tujih tržiščih (se najde še nekaj 2. generacije, vendar od 3. generacije naprej navadno zelo malo). Ceno sem tudi pomotoma izpustil - načeloma imam trenutno budget do nekje 10.000, sem pa pripravljen tudi iztisniti kakšnih 1.000-2.000 več, če se le najde iskano. :)

Nekako tako se tudi jaz osredotočam, na od 3. generacije naprej (najraje). Bom vztajal pri trenutni taktiki večkrat dnevnega spremljanja oglasov na avto.netu ter FB Marketplace-u, upajmo da se le kaj najde, da se tudi sam pridružim lastnikom Mazde :D 

Mogoče v vednost tole:

 

https://www.mazda-si.net/topic/17347-nakup-mazde-6/page/17/#comment-506500

 

Napisano
6 minutes ago, Bini said:

Kaj drugega pa nebi gledal... 🤔😉

Hahah, pravzaprav gledam tudi druge stvari, mi je pa nekako ta model najbolj padel v oči. 

Generalno pa gledam japonce, torej fokus na Mazda, Honda in Toyota (ter se nekatere druge znamke, vendar mi te nekako najbolj blizu), je pa tudi pri preostalih dveh ponudba bencinarjev dokaj omejena. V sklopu Mazde pa še gledam tudi Mazdo 3 (vendar v tem primeru samo limunzinsko verzijo), nekaj sem pa razmišljal tudi o CX-3 oz. CX-5, vendar še nisem najbolj odločen, če bi ju vključil v iskanje :)

Napisano

Tole... To ni, kar piše, da je. Revolution mislim da ima usnje. Vsaj moja ga ima. 

Napisano

Kilometre se lahko zbije za 100K navzdol, če bo bolje😁

  • Všeč 1
  • Haha 7

N7rRRL1.jpg

Napisano
1 hour ago, FuManchu said:

Kilometre se lahko zbije za 100K navzdol, če bo bolje😁

Sem že imel v mislih da predlagam :P Če smo že pri tem, potem se za karkoli nad 150.000 niti ne splača zbijat, da je toliko lepše za pogledati na števec :D 

Napisano (urejeno)

Samo to redko kdo razume.

Je ista zgodba kot pri barvanju viskija. Ker večina povezuje temno barva s kvaliteto, se vliva noter isti drek kot v coca colo.

Popravljeno od godlike
Napisano
pred 9 urami je Janez007 napisal:

Usnje ima Revolution TOP, "navadna" Revolution pa blago.

Jaz imam Revolution, pa imam usnje. 

Napisano
pred 39 minutami je Shrek napisal:

Jaz imam Revolution, pa imam usnje. 

To je bilo takrat, kasneje pa ne. 

Napisano

Jaz imam 2018 (modelno leto 2017) revolution in je enaka not, nima usnja, se spomnim da je imela takrat usnje revolution top.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Jaz imam že več kot 50.000 km prevoženih na elektriko iz javnih polnilnic. In v tem času sem na prosto polnilnico čakal enkrat - 3 minute eno nedeljsko popoldne v Nemčiji. Pa sem bil z EV od severnega morja do grških otokov ... Ampak ja, kdor vidi ovire, vidi predvsem ovire. Če ne boste ravno rinili v soboto ali nedeljo čez dan julija in avgusta na Hrvaško, ne bo težav. Sicer pa je treba samo kako aplikacijo odpreti ter pogledati, kje polnilnice niso zasedene (verjetno kak kilometer stran od avtoceste že lahko prideš in priklopiš). Ni tako hud napor, če vemo, koliko časa danes ljudje preživijo s telefoni v rokah in v najrazličnejših aplikacijah. Ali pač?   Pa da ne bo pomote - prve črpalke za mejo v državah s cenejšim gorivom postrežejo z isto sliko - čakalnimi vrstami. Ampak težko je to priznati vsem, katerih (praktično edini) argument proti nakupu EV je polnjenje vozila enkrat letno, ko se z njim zapeljejo več kot 400 kilometrov daleč.   Jaz se ne sekiram - vsak naj vozi in tanka, kar mu paše. Sam stavim na elektriko in uživam (tako v vožnji kot postankih za polnjenje).
    • Saj v bistvu Maradona je heroj. In za njih Bog. Prav tako za Nepapeljčane. Vsekaor raje gledam njih kot te Evropske reprezentance polne črncev. Kmalu ne bo več enega belca v njih. 
    • Zanimivo branje. Moje mnenje je, da EV ni za tistega, ki redno opravlja dolge relacijske vožnje. Za tistega, ki pa mu EV pokrije 99% letnih potreb in se mora 1 x letno ustaviti na polnilnici in čakati 30 minut pa je lahko dobra izbira, kar kaže tudi vse večji delež prodanih EV.
    • Ja sej zato je men to ogaben nogomet in nikakor ne morem razumet, da je nekomu tak na pol cmerast rugby stil dejansko všeč. Mislim brez sramu so in tudi če zmagajo s prevaro (hand of god) jim je to normalno in po vrhu slavijo tega, ki je z goljufijo uspel, kot da gre za največjega heroja.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.