Skoči na vsebino

Anketa  

12 uporabnikov je glasovalo

  1. 1. Katera od platišč se najbolj podajo k avtu? (možno je izbrati več odgovorov)

    • Platišča A
      0
    • Platišča B
      1
    • Platišča C
      0
    • Platišča Č
      3
    • Platišča D
      7
    • Platišča E
      0
    • Platišča F
      0
    • Platišča G
      5


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 18 minutami je Justus napisal:

 

 

Sem med oznake oziroma tage te teme dodal še "homologacija platišč", če bo kdo iskal po forumu, da prej najde ... @Jest mogoče lahko spremeniš naslov te teme, ker jaz ne morem, npr. v "Platišča in zimske gume za CX-30 ter homologacija platišč"?

 

 

 

 

 

Hvala za priporočila. Malo sem pregledal teste in cene pa sem se naposled odločil za Hankookove zimske gume ...  😊

Kje jih boš vzel in koliko so, mogoče še komu prav pride info, ker se počasi bliža zima.... 😉

Napisano

Najugodnejšo ponudbo sem našel na LiderPnevmatik.si, GumeNaDom.si in NoveGume.si po 525 € za komplet.

WWW.LIDERPNEVMATIK.SI

Pnevmatike Hankook Winter I*cept EVO3 W330 215/55 R18 99V XL FSL 3PMSF na zalogi in ceneje na spletišču LiderPnevmatik · Brezplačna...

 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

1568864.png

Napisano (urejeno)
pred 15 minutami je Justus napisal:

Najugodnejšo ponudbo sem našel na LiderPnevmatik.si, GumeNaDom.si in NoveGume.si po 525 € za komplet.

WWW.LIDERPNEVMATIK.SI

Pnevmatike Hankook Winter I*cept EVO3 W330 215/55 R18 99V XL FSL 3PMSF na zalogi in ceneje na spletišču LiderPnevmatik · Brezplačna...

 

Za drugje ne vem kako je, vendar pri Liderpnevmatik so meni na račun nizke cene poslali leto in pol stare letne gume Nexen. Ker so letne in delam veliko km, se ne sekiram preveč, itak bodo le za dve leti. Zimske pa bom raje kje drugje vzel, kjer bom vedel za DOT, pa tudi če bodo par evrov več.

Popravljeno od tomzel
Napisano (urejeno)

Hvala za opozorilo @tomzel. Bom preveril še pri lokalnem vulkanizerju, po koliko mi lahko ponudi "sveže" gume ...

Popravljeno od Justus
  • Všeč 1
  • Ljubim 1

1568864.png

  • Jest je spremenil naslov v Platišča in zimske gume za CX-30 ter homologacija platišč
Napisano
pred 1 uro je tomzel napisal:

Za drugje ne vem kako je, vendar pri Liderpnevmatik so meni na račun nizke cene poslali leto in pol stare letne gume Nexen. Ker so letne in delam veliko km, se ne sekiram preveč, itak bodo le za dve leti. Zimske pa bom raje kje drugje vzel, kjer bom vedel za DOT, pa tudi če bodo par evrov več.

Nemec mi je rekel, da se zakonsko tretirajo kot nove pri njih tekoče in preteklo leto.

 

Na srečo so bile zimske mišelinke par tednov stare.

 

Napisano
pred 21 urami je Janez007 napisal:

 

 

 

In jaz naj zaupam glede zimskih gum primorcem? 🙃  🤣 

Ne vem za gelipterja, a sam veliko vozim v snegu ali brozgi. Predvsem mi je pomembno, da je zimska guma dobra na mokri cesti, s kakršnimi se večinoma srečujemo v zadnjih zimah. 😊

 

 

  • 3 tedne kasneje...
Napisano

Oj  @Bini ti boš gotovo vedel ... A je treba te senzorje za tlak upariti z avtom ali karkoli narediti, da ti na računalniku pravilno prikazuje tlak v gumah?

1568864.png

Napisano
pred 2 minutama je Justus napisal:

Oj  @Bini ti boš gotovo vedel ... A je treba te senzorje za tlak upariti z avtom ali karkoli narediti, da ti na računalniku pravilno prikazuje tlak v gumah?

Te senzorji za tlak se sami avtomacko povežejo po 300m vožnje 😉😁😁seveda so lahko kopja za Mazdo cx30 😉😁

Napisano
pred 1 uro je Gelipter napisal:

Te senzorji za tlak se sami avtomacko povežejo po 300m vožnje 😉😁😁seveda so lahko kopja za Mazdo cx30 😉😁

Točno tako je a jaz imam original od Mazde.... 👍😉

  • 1 mesec kasneje...
Napisano (urejeno)

Ravnokar na avto premontiral komplet rabljenih mazdinih platišč z novimi zimskimi gumami hankook icept evo3. Ta platišča se res lepo podajo k tej barvi vozila, bolj kot črna.

 

 

20241109_093927.jpg

Popravljeno od Justus
  • Všeč 6
  • Ljubim 1

1568864.png

Napisano
pred 9 urami je Justus napisal:

Ravnokar na avto premontiral komplet rabljenih mazdinih platišč z novimi zimskimi gumami hankook icept evo3. Ta platišča se res lepo podajo k tej barvi vozila, bolj kot črna.

 

 

20241109_093927.jpg

Točno tako, taboljša kombinacija je to...👌Tudi jaz imam to barvo... 🤗

Za zimske pa imam žal srebrne a so vsaj 18tke....:nevem: 😉

Napisano
dne 23. 8. 2024 ob 15:03 je tomzel napisal:

Za drugje ne vem kako je, vendar pri Liderpnevmatik so meni na račun nizke cene poslali leto in pol stare letne gume Nexen. Ker so letne in delam veliko km, se ne sekiram preveč, itak bodo le za dve leti. Zimske pa bom raje kje drugje vzel, kjer bom vedel za DOT, pa tudi če bodo par evrov več.

Ko kupis nove gume se nova guma smatra do enega leta starosti. Torej ti pravno gledano kamot lahko posljejo DO enega leta staro gumo in se se vedno smatra, kot nova. Leto pa pol je pa malo huda. Na tvojem mestu bi jih poslal nazaj oz. v kolikor si se odlocil, da jih obdrzis bi jim lahko vsaj kak mail poslal in da ti nekaj denarja vrnejo glede na starost. Jaz vem da sem ze parkrat kupil gume k so bile nove, vendar stare vec kot eno leto in sem jih dobil za 30% ceneje.

Napisano

Na športne avte dajejo namenoma malo postarane gume gor, kot pravijo. Seveda ne ležijo pod kozolcem. Sem gledal dokumentarc na to temo.

Govora je bilo o poršejih.

N7rRRL1.jpg

Napisano
Pred eno uro je Scr3am napisal:

Ko kupis nove gume se nova guma smatra do enega leta starosti. Torej ti pravno gledano kamot lahko posljejo DO enega leta staro gumo in se se vedno smatra, kot nova. Leto pa pol je pa malo huda. Na tvojem mestu bi jih poslal nazaj oz. v kolikor si se odlocil, da jih obdrzis bi jim lahko vsaj kak mail poslal in da ti nekaj denarja vrnejo glede na starost. Jaz vem da sem ze parkrat kupil gume k so bile nove, vendar stare vec kot eno leto in sem jih dobil za 30% ceneje.

Hvala za informacije, sem že naredil cca 25k km z njimi in so super, zdaj imam pa že zimske gor.

Napisano
pred 1 uro je Scr3am napisal:

Ko kupis nove gume se nova guma smatra do enega leta starosti. Torej ti pravno gledano kamot lahko posljejo DO enega leta staro gumo in se se vedno smatra, kot nova. Leto pa pol je pa malo huda. Na tvojem mestu bi jih poslal nazaj oz. v kolikor si se odlocil, da jih obdrzis bi jim lahko vsaj kak mail poslal in da ti nekaj denarja vrnejo glede na starost. Jaz vem da sem ze parkrat kupil gume k so bile nove, vendar stare vec kot eno leto in sem jih dobil za 30% ceneje.

Liderpnevmatik smatra do 3 leta stare gume, kot nove.

 

Nemčija smatra po zakonodaji, do 2 leti stare gume, kot nove.

 

Tudi novegume.si smatrajo do 2 leti kot nove, če dobijo starejše od dobavitelja zavrnejo.

 

Namenoma čakam , da bo 15. proč, na starih gumah, da potem naročim nove. Upam, da se bo kako starejšo robo prej prodalo.

Napisano
pred 9 urami je MazdaBoy napisal:

A 19tke, 20tke gredo gor na cx-30?

V tujini da, pri nas pa ne vem, če je ta možnost. Bi pa 19" izpadle čudno zaradi prevelikega lufta med kolesom in blatnikom. Skoraj vsi, ki montirajo 10" jih tudi spustijo. Potem pa dobi avto drugo vlogo. 

 

 

Napisano

Genialno. Kupiš povišan avto, ker si star in imaš problem s križem.

Potem pa ga nižaš in trdiš, da še bolj poka po hrbtenici 😅

  • Všeč 2
  • Ljubim 2
Napisano
pred 11 urami je MazdaBoy napisal:

A 19tke, 20tke gredo gor na cx-30?

Šle bi samo niso v homologaciji.. 😔

Jaz osebno bi imel nasploh večja kolesa npr, 225/55 /20....😉

Napisano
pred 2 urama je godlike napisal:

Genialno. Kupiš povišan avto, ker si star in imaš problem s križem.

Potem pa ga nižaš in trdiš, da še bolj poka po hrbtenici 😅

 

Nočejo si priznat, da SUV, crossoverji pač ne zgledajo pol pa dajmo nižat pa ogromne feltne itd itd. Namesto, da se že v osnovi gleda ustrezen avto. Pa tuki ne mislim Mazdašev in podobnih , ampak modeli, ki to delajo na BMW-jih, Audijih, Mercedesih, kjer je izbire ogromno in ta gre pa izbere potujoči kontejner in ga na vsak način želi vizualno spremenit v dirkalnik - polomija.

33112_1.png

Napisano

Jaz ga nebi nižal ampak postavil na konkretna kolesa, ker se mi zdijo vizualno malo premala za cx-30 .... 🤗😉

Napisano

Pa si ziher da tole zgleda? Maš debele obrobe okol blatnikov, pol bi pa dal nizkopresečme gume? To bo zgledalo kot če bi na gorsko kolo nataknil tabularje. Vizualno bi šlo na Mazdo 3, ki nima obrob.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 7 urami je Boss napisal:

Pa si ziher da tole zgleda? Maš debele obrobe okol blatnikov, pol bi pa dal nizkopresečme gume? To bo zgledalo kot če bi na gorsko kolo nataknil tabularje. Vizualno bi šlo na Mazdo 3, ki nima obrob.

"55" pa niso ravno niskopresečne gume🤔. Gre se za to, da zaponi prostor med gumo in tisto obrobo. 

Tako ali tako pa tega nebo... :nevem:

Popravljeno od Bini
Napisano
pred 17 minutami je Bini napisal:

"55" pa niso ravno niskopresečne gume🤔. Gre se za to, da zaponi prostor med gumo in tisto obrobo. 

Tako ali tako pa tega nebo... :nevem:

To ne gre tako. Širše gume-večji presek gume - enaka višina. Tako, da, si na istem glede razmaka. 

Recimo jaz imam na šestki gume 245/40 r19", a  razmak med gumo in blatnikom je pribl. enak kot pri originalni dimenziji za šestko,  225/45r19" 

 

 

Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

To ne gre tako. Širše gume-večji presek gume - enaka višina. Tako, da, si na istem glede razmaka. 

Recimo jaz imam na šestki gume 245/40 r19", a  razmak med gumo in blatnikom je pribl. enak kot pri originalni dimenziji za šestko,  225/45r19" 

Vem ja. Samo pravim kako bi imel, če bi lahko.... 😉

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.