Skoči na vsebino

Koga volit

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Vecina tistih, ki o tem odlocajo, niso delali niti enega dneva v zivljenju... So pa tudi taki, ki so probali delat in pogoreli na celi crti... in jim je na koncu ratalo priti do korita ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano (urejeno)
pred 5 urami je Shrek napisal:

To lahko govori nekdo, ki ne živi na svojem in nikoli nič ustvaril... 

 

Kaj pomeni, da nekdo v življenju nekaj ustvari?

1. da je bil 40 let priden delavec v javnem ali zasebnem podjetju in ustvaril premoženje z viškom plače (recimo cca 200.000€)

2. da je podedoval kup zemljišč in jih nekaj prodal (recimo cca 2.000.000€)

3. da je olastninil nekoč družbeno podjetje in ga danes prodal (recimo cca 2.000.000€)

4. da je v pravem trenutku kupil kojne in jih v pravem trenutku prodal (recimo cca 2.000.000€)

5. da nakupuje stanovanja in jih oddaja (recimo cca 2.000.000€)

6. da je vpliven direktor občinske uprave, kupuje nezazidljiva zemljišča in jih spreminja v zazidljiva (recimo cca 2.000.000€)

7. da je lastnik podjetja, ki javni upravi prodaja poceni zanič pisarniški material (recimo cca 2.000.000€)

8. da je zadel na lotu (recimo cca 2.000.000€)

9. da je obrtnik s.p. vodovodar, brez delavcev (recimo cca 200.000€)

 

Verjetno si imel v mislih take pod 1. in 9.

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano

10. Lahko si sin ali pa hčerka po poklicu.

 

Ustvariti nekaj finančnega dejansko ni ravno merilo uspeha v življenju. Ker najbolj mi je bila všeč izjava nekoga, ki je rekel, da je vse ustvaril iz nič... prvi milijon mi je podarila mama.

33112_1.png

Napisano
pred 53 minutami je Janez007 napisal:

 

Kaj pomeni, da nekdo v življenju nekaj ustvari?

1. da je bil 40 let priden delavec v javnem ali zasebnem podjetju in ustvaril premoženje z viškom plače (recimo cca 200.000€)

2. da je podedoval kup zemljišč in jih nekaj prodal (recimo cca 2.000.000€)

3. da je olastninil nekoč družbeno podjetje in ga danes prodal (recimo cca 2.000.000€)

4. da je v pravem trenutku kupil kojne in jih v pravem trenutku prodal (recimo cca 2.000.000€)

5. da nakupuje stanovanja in jih oddaja (recimo cca 2.000.000€)

6. da je vpliven direktor občinske uprave, kupuje nezazidljiva zemljišča in jih spreminja v zazidljiva (recimo cca 2.000.000€)

7. da je lastnik podjetja, ki javni upravi prodaja poceni zanič pisarniški material (recimo cca 2.000.000€)

8. da je zadel na lotu (recimo cca 2.000.000€)

9. da je obrtnik s.p. vodovodar, brez delavcev (recimo cca 200.000€)

 

Verjetno si imel v mislih take pod 1. in 9.

 

 

 

Ja. In zakaj bi za mojo hišo moral plačat enak davek kot nekdo za deseto, ki jo na črno daje v najem? 

Napisano

Jaz sem tudi za progresivno obdavčitev in to ne na nepremičnino, ampak na določen del zneske na osebo. Zakaj tako? Ker ni enako al ma nekdo garsonjero kot edino nepremičnino, nekdo drug pa vilo z bazenom na 20.000 kvadratih parcele.

33112_1.png

Napisano (urejeno)

Primer... Tri članska družina v socialnem stanovanju, na družbenih omrežjih se pa oglašajo iz turističnih destinacij po celem svetu... Kakšen davek plačuje oziroma kako ga obdavčit? Zaslužita pa oba več kot minimalca... Se vprašaš, kako to, da v socialnem stanovanju živi? Vmes bil brez službe...zdaj pa ne preverjajo...

 

Poznam človeka... 

Popravljeno od Shrek
  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Napisano

Ja, ampak to ni primer za odločitev o obdavčevanje premoženja. Če goljufajo in manipulirajo mora nekdo drug ukrepat. In zdaj recimo vezat obdavčevanje na take mejne primere ni glih produktivno, ker nikoli ne boš mogel naredit sistema, ki bi bil 100% pravičen do vseh. Lahko če so vsi pošteni, če pa niso pa ...hja, sej vemo kako to gre.

33112_1.png

Napisano

No, 20 let je že v tem stanovanju... Pa še ločila sta se s partnerko, da sta črpala dodatke in ostale ugodnosti... Živela pa skupaj... 

Koliko je takih... 

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 2
Napisano

Veliko jih poznam! Taki so brezobrazni in jih je potrebno strogo kaznovati brez usmiljenja v poduk vsem enakim!:nevem:

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano (urejeno)

Če čez prst seštejemo, koliko državljanov "hvata krivine" (delo na črno, manipulacije s socialnimi prejemki, bolniške, subvencije, itd) ugotovimo, da je to finančno cca 100x večji problem, kot je brezdelna manjšina, na katero kažemo s prsti in je kriva za vse, če nam gre slabo. V to nisem vštel učinkov davčnih oaz, neizdajanje računov manjših firm, korupcije v javnem sektorju, itd.

 

Ne vem kako se bo tega lotila nova vlada, ampak po izkušnjah bo zadevo zameglila z nekim novim organom, komisijo ... Eni in drugi imajo menda toliko masla na glavi, da si po mojem ne želijo resničnega boja proti korupciji.

 

Kje smo z afero TEŠ 6, ko je po ocenah neupravičeno izginilo cca 0,5 MRD €? Podobne elektrarne moči 600 MW je Alstom takrat gradil za cca 600-800 MIO €. Pri nas so politično nasprotne vlade projekt podpirale in ga napihnile s 600 na 1400 MIO.

 

 

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano
dne 13. 5. 2026 ob 10:41 je Boss napisal:

Jaz sem tudi za progresivno obdavčitev in to ne na nepremičnino, ampak na določen del zneske na osebo. Zakaj tako? Ker ni enako al ma nekdo garsonjero kot edino nepremičnino, nekdo drug pa vilo z bazenom na 20.000 kvadratih parcele.

tudi 20.000 kvadratnih metrov ni enako primerljivih p orazličnih koncih Slovenije

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Zato pa se pogovarjamo o ceni nepremičnine s parcelo, da se da na to davek. Seveda penthouse v Lj al pa zidanca nekje bogu za hrbtom nista nikoli enako ocenjena pa ne glede, da ma lahko zidanca 100x več kvadratov parcele, je še vedno cenejša.

33112_1.png

Napisano
dne 25. 3. 2026 ob 11:17 je Boss napisal:

Tip bi kar razveljavil glasove volilcev... to je pa res psihopatski način razmišljanja.

A ni zanimivo,kako se bumerang vrne...in pokaže pravi obraz,in nobenih komentarjev tukaj...a sedaj,ko bi pa Golob z ustavnim sodiščem (kjer imajo seveda svoje naštimane,tako,da je čisto nepristransko) rušil volitve,je pa OK,al kaj?..samo vprašam🙄

 

Toliko o psihopatih...

Napisano

A niste ravno desničarji pozivali, da so volitve neveljavne, ker ste bili oškodovani z lažno afero?

 

Upam, da boste/bojo stali za svojim in nemudoma razpisali nove volitve.

 

A je to taisti boomerang?

Napisano

Zdaj niso neveljavne, ko so uspeli…Itak je pa komentiranje brezpredmetno… ker vodi samo v kreg …Vsak ima svoj prav… in nekateri so tako “nasilni” pri svojem prepričevanju, da imajo prav oni prav, da človek prej obupa in se sprijazni z dejstvi;) … Itak spremenili ne bomo nič…

 

Bomo videli, koliko teh obljub, ki so pozitivne za ljudi, bo realiziranih… Nekateri pač hitro pozabljajo… ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Upam, da se za penzijoniste kaj spremeni na bolje.... 🤗 

  • Haha 2
  • Ljubim 2
Napisano
pred 58 minutami je godlike napisal:

A je to taisti boomerang?

Dobro veš,kaj sem mislil.

 

Ajd,za tiste,katerim je treba "narisati"...

 

Če janša reče,da so bile nepravilnosti na voliščih,je po vaše psihopat,če pa Golob ne zmore sestaviti koalicijo,in bi za to rad preko ustavnega sodišča razveljavil volitve,pa ni psihopat in je to čist OK...vsaj tako sem jaz razumel "tišino" tukaj.

Napisano

Vendarle pa gre za dve različni zadevi… Janševi so jamrali zato, ker so bile predčasne volitve v Stožicah in kao ne zaupajo zato, ker je tam Janković županu… Golobovi pa jamrajo zaradi afere Black Cube… Nekako Logic o je, da če so afere naravnane proti levi vladi, da ima prste vmes desna vlada ali ne? Zal pa je tako, da so sedaj na oblasti tisti, ki so to zakuhali… zato bodo že poskrbeli, da se zadeva pomete pod preprogo…

 

Kakorkoli… zdaj je kar je… počakajmo, kaj od teh obljub bo realizirano … in ali bomo navadni ljudje res imeli kaj od tega. Ali si bodo žepe polnili samo tisti, ki so pri koritu…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Mi je pa zanimiva ena reč: v Sloveniji, kadar je na oblasti "desna" vlada, velika večina medijev to prikazuje kot "izredne razmere" in ko na oblast spet pride "leva" opcija, se to prikazuje kot "normalizacija razmer". Pri vsem skupaj pa vsi prej omenjeni mediji trdijo, da Slovenija NI komunistična država...

 

Ne zastopm...

 

V drugih demokracijah se "levi" in "desni" menjajo na oblasti, pa zaradi tega nimajo izrednih razmer. Na Madžarskem, na primer, je "desna" vlada neprekinjeno že zadnjih 16 let. Na Hrvaškem je "desna" vlada neprekinjeno zadnjih 10 let. V Italiji pa zadnja skoraj 4 leta. Pa ni nobenega "izrednega stanja". Pri nas pa, še preden "desna" vlada sploh priseže, se že prikazuje, da so "izredne razmere" in se že aktivira "nevladnike", da se začne delati načrte za rušenje vlade...

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Ljubim 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 16 minutami je Slivka napisal:

Mi je pa zanimiva ena reč: v Sloveniji, kadar je na oblasti "desna" vlada, velika večina medijev to prikazuje kot "izredne razmere" in ko na oblast spet pride "leva" opcija, se to prikazuje kot "normalizacija razmer". Pri vsem skupaj pa vsi prej omenjeni mediji trdijo, da Slovenija NI komunistična država...

 

Ne zastopm...

 

V drugih demokracijah se "levi" in "desni" menjajo na oblasti, pa zaradi tega nimajo izrednih razmer. Na Madžarskem, na primer, je "desna" vlada neprekinjeno že zadnjih 16 let. Na Hrvaškem je "desna" vlada neprekinjeno zadnjih 10 let. V Italiji pa zadnja skoraj 4 leta. Pa ni nobenega "izrednega stanja". Pri nas pa, še preden "desna" vlada sploh priseže, se že prikazuje, da so "izredne razmere" in se že aktivira "nevladnike", da se začne delati načrte za rušenje vlade...

Takšna folklora  pač je pri nas. 😉

Morajo malo raztegniti noge ob petkih.😄  V bistvu skrbijo za  zdravje, saj je kolesarjenje zdravo.

 

 

Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Takšna folklora  pač je pri nas. 😉

Morajo malo raztegniti noge ob petkih.😄  V bistvu skrbijo za  zdravje, saj je kolesarjenje zdravo.

 

Malo za hec in malo zares.

 

Samo sem pa bil zelo razočaran,da v tisti črni bicikelj-kocki ni bila Nika...glede na njeno požrešnost (takšno in drugačno), ji nebi čisto nič škodilo🤔.

Bogi revež,tisti,ki je v tisti črni kocki švical...al je tako "trčen",al pa so ga za cvenk "nafukali"...😅🥵...zna biti kar oboje🤔...sonček pa neusmiljeno🌞

Napisano
pred 3 urami je skritikrt napisal:

 

Malo za hec in malo zares.

 

Samo sem pa bil zelo razočaran,da v tisti črni bicikelj-kocki ni bila Nika...glede na njeno požrešnost (takšno in drugačno), ji nebi čisto nič škodilo🤔.

Bogi revež,tisti,ki je v tisti črni kocki švical...al je tako "trčen",al pa so ga za cvenk "nafukali"...😅🥵...zna biti kar oboje🤔...sonček pa neusmiljeno🌞

Pa na koncu je revež v kocki še kazen za cestno prometni   prekršek fasal.

Namreč, kocka ni prevozno sredstvo za na cesto. 🤔

 

 

Napisano (urejeno)

Ampak, a se vam ne zdi letošnje predvolilno laganje-nateg volilcev že bolano? Tukajle podpirati politične lažnice, prevarante, leve ali desne, se mi tudi zdi bolano - nekaj z nami ni v redu.
 

Saj pred štirimi leti smo prav tako poslušali obljube glede 20.000 novih stanovanj in še kaj - in kje smo? Slovenija je po mnogih gospodarskih kazalnikih relativno kar uspešna, a dostopnost stanovanj se je v štirih letih še poslabšala. Korupcije je menda veliko, kot jo je bilo že pred letom 2004 in je potem takratni predsednik vlade obljubil, da jo bo izkoreninil ... in sedaj isti predsednik vlade obljublja isto. Kdo še verjame tem lumpom?
 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 31 minutami je Janez007 napisal:

Ampak, a se vam ne zdi letošnje predvolilno laganje-nateg volilcev že bolano? Tukajle podpirati politične lažnice, prevarante, leve ali desne, se mi tudi zdi bolano - nekaj z nami ni v redu.
 

Saj pred štirimi leti smo prav tako poslušali obljube glede 20.000 novih stanovanj in še kaj - in kje smo? Slovenija je po mnogih gospodarskih kazalnikih relativno kar uspešna, a dostopnost stanovanj se je v štirih letih še poslabšala. Korupcije je menda veliko, kot jo je bilo že pred letom 2004 in je potem takratni predsednik vlade obljubil, da jo bo izkoreninil ... in sedaj isti predsednik vlade obljublja isto. Kdo še verjame tem lumpom?
 

 

Mislim,da so levi lih tazadnji,ki bi se lahko šli moraliste. Je pa res,da jim to sedaj lepo pase v agendo....ker za njih so zmeraj drugi krivi...tudi če gre cela država "k hudiču"...zgodovina je polna tega....še sami smo to skoz dali,samo k so eni že pozabili.

 

Pa v bistvu ne gre za njih...važno je le,da so volilci pogruntali.

 

Lepo paše še en legendaren od Reagana.

 

https://youtube.com/shorts/hTLl9be1S1o?is=l6oe8bmACJvvTQgA

  • Všeč 1
  • Haha 2
Napisano

Ma... 

Vsi so pokvarjeni. Eni fejst, drugi pa še bolj... 

Žal poštenega ni tam not... 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.