Skoči na vsebino

Display čišcenje ?

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Pozdravljeni.
kako čistite ta sredinski zaslon 

ker nikakor ga ne morem očistiti da ne bi bilo ostanek sledi 

probal stelex  

najboljs je slo z sonax robcki za stekla ampak to ni to

nevem a je to ena čudna plastika gor 

a je prejšni lastnik z kaksnem maxibrilom šprical al kva 

nimam pojma 🤷‍♀️ 

hvala lp 

 

IMG_6078.jpeg

IMG_6081.jpeg

IMG_6079.jpeg

Popravljeno od Japs
  • Japs je spremenil naslov v Display čišcenje ?
Napisano

Meni to deluje kot poškodovan ali pa razslojevanje.

 

Imam podobno na digitalnem fotoapratu.

Napisano

Ne poskodovan ni ziher 

zdaj sem probal z vlazno krpo mal ceta pa je veliko boljše ampak še vedno so sledi ampak je veliko boljše

Napisano (urejeno)

Predvsem jaz bi pazil, da ne bi popraskal plastičnega zaslona ... navadni papirnati robčki s celuloznimi vlakni niso OK.

 

Topla destilirana voda s kapljico detergenta za posodo, rahlo podrsaš s bombažno krpico ali novo "čudežno" krpo, obrišeš in še enkrat samo s toplo destilirano vodo ponoviš. Po potrebi ponoviš.

 

Kakršnakoli krpa, ki pade na tla, nikoli več ni za to uporabo, ker se vanjo ujame kakšen mikro oster kamenček in je potem krpa brusni papir.

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano

Zgleda da mi je uspelo 

navadna vileda vlažna malo ceta pa fajn očistit potem pa takoj obrisati do suhega z mikro krpo

 

IMG_6082.jpeg

IMG_6083.jpeg

Napisano
pred 3 urami je Japs napisal:

Zgleda da mi je uspelo 

navadna vileda vlažna malo ceta pa fajn očistit potem pa takoj obrisati do suhega z mikro krpo

 

IMG_6082.jpeg

IMG_6083.jpeg

Tako se dela. To je občutljiva plastika in nikakor ne steklo. Dobro to je ratalo.

 

 

Napisano

Jaz bi dal še en nasvet. Sem pogruntal sam pri čiščenju telefonskega displaya.

Sem se že navadil,ko se stuširam,in obrišem z kopalniško brisačo,nato z njo obrišem še cel telefon preden gre v pranje...

In sem ta recept uporabil tudi pri displayu od avta...seveda brez tuširanja😄

Gre pa za to...tudi v brisačah ipd. (predvsem če uporabljaš mehčalec) ostanejo sledi kemikalij...in ko brišeš,pustijo za sabo sledi.

Po moje traja,da spraviš nesnago dol,a ko ti z časom rata,je zame najboljša kvalitetna kopalniška brisača navlažena le z vodo...ne premalo in ne preveč...rad uporabim destilirano vodo...in ni sledi.

Potegneš parkrat,in zmeraj z svežo stranjo...in nič brisanja do suhega.

 

Papir in robčki pa so "nogo",zaradi eventuelnih trdih delcev,ki lahko popraskajo plastiko....tudi mikrovlakna znajo biti zajebana,ker jih je težko oprati tako,da nebi vsebovala nečistoče in kaka zrnca ipd.

 

Kasneje za prah pa fajn spihati,ali pa Swiffer-Duster kit.👍...uporabljam za zvočnike,za zelo občutljiv klavirlak.

Napisano

Rayban robček za čiščenje očal, ki ga dobiš zraven v etuiu... ni boljšega! nobenega čistila... mal toplega daha in briši. 👌

Napisano (urejeno)

Danes sem obnovil osvežil volan pri mazdi je bil kar žalosten mal spraskan nekje se je svetil ko pirh tako, da sem naročil leather steering wheel in se lotil 

skoda da nisem slikal prej 

ampak samo zdaj ko je obnovljen 

mislim da mi je kar uspelo 

 

image.jpg

IMG_6106.jpeg

IMG_6108.jpeg

Popravljeno od Japs
Napisano

s tem dejansko "pobarvaš" usnje? (in pred tem odstraniš/ščistiš volan?).....zanimivo bo videti obstojnost....

Napisano
pred 2 urama je sportman333 napisal:

s tem dejansko "pobarvaš" usnje? (in pred tem odstraniš/ščistiš volan?).....zanimivo bo videti obstojnost....

Ja bomo pa ponovili , če se slučajno znuca

za enkrat zgleda dobr

barve pa je tud za 10 ponovitev 😁

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Ja to si pa ful dober zrihtal! Zanimivo, da je šlo. Ker ta kit je za usnjene volane, naši pa niso glih s pravim usnjem oblečeni ampak z umetnim.

Napisano (urejeno)

Za opremo CX-30 Plus je že bil usnjeni volan, pravo usnje, kolikor mi je znano, sedaj novejši imajo vsi že serijsko pravi usnjeni volan. Res pa je to usnje neko gladko, ne zgleda najbolj premium, na otip in prijem pa ni tako slabo 😁

Popravljeno od goB
Napisano
pred 12 minutami je goB napisal:

Za opremo CX-30 Plus je že bil usnjeni volan, pravo usnje, kolikor mi je znano, sedaj novejši imajo vsi že serijsko pravi usnjeni volan. Res pa je to usnje neko gladko, ne zgleda najbolj premium, na otip in prijem pa ni tako slabo 😁

To danes ni pravo usnje. To je "eko"usnje.

Spomnim se, ko sem imel usnjene sedeže v prvi 6-ki je bilo to res pravo, dišeče usnje. Prav tako volan. Ko si ga očistil in namazal z sredstvom za nego usnja, je res zaživelo. 

 

 

Napisano
pred 4 urami je goB napisal:

Za opremo CX-30 Plus je že bil usnjeni volan, pravo usnje, kolikor mi je znano, sedaj novejši imajo vsi že serijsko pravi usnjeni volan. Res pa je to usnje neko gladko, ne zgleda najbolj premium, na otip in prijem pa ni tako slabo 😁

Kaj pa pravi GPT.... 🤔😉 

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Napisano (urejeno)
pred 13 urami je goB napisal:

Za opremo CX-30 Plus je že bil usnjeni volan, pravo usnje, kolikor mi je znano, sedaj novejši imajo vsi že serijsko pravi usnjeni volan. Res pa je to usnje neko gladko, ne zgleda najbolj premium, na otip in prijem pa ni tako slabo 😁

To je umetno usnje, jaz bi rekel fake usnje, daleč od lastnosti naravnega. Na izgled morda, vsebinsko pa je iz umetne mase. Vem pa, da so bila sedišča usnjenih sedežev pri zadnjih Mazdah 6 v glavnem iz pravega usnja (kombinacija z umetnim, recimo zadnja stran sedeža, tapete, ...).  

 

Pravi usnjeni volan na Hondi Accord l. 2008 pri 10.000 km:
image.png

 

Pravi usnjeni volan na isti Hondi Accord pri 228.000 km:

image.png

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 16 minutami je Janez007 napisal:

To je umetno usnje, jaz bi rekel fake usnje, daleč od lastnosti naravnega. Na izgled morda, vsebinsko pa je iz umetne mase. Vem pa, da so bila sedišča usnjenih sedežev pri zadnjih Mazdah 6 v glavnem iz pravega usnja (kombinacija z umetnim, recimo zadnja stran sedeža, tapete, ...).  

 

Pravi usnjeni volan na Hondi Accord l. 2008 pri 10.000 km:
image.png

 

Pravi usnjeni volan na isti Hondi Accord pri 228.000 km:

image.png

 

image.png

To je bil v Accordu tudi zadnji odličen volan😉, naslednja verzija že nima več take kvalitete usnja oz približka temu kar naj bi to bilo....moj volan pri 212k km zgleda bistveno slabse kot ta tvoj....

Napisano (urejeno)

Potem nam spet prodajajo bučke, ker pravijo in navajajo, da je usnjeni volan, govorim za CX-30. Ampak če bi bil umetni bi sigurno napisali, saj ne verjamem da bi nas tako zavajali...

Chat (v nadaljevanju) pravi da je pravo usnje "leather-wrapped", kar je za razumeti, da ni celotna obloga 100% masivno usnje, ampak je notranjost obloge umetna in samo zunanja plast je pravo usnje (se pravi hibrid 😁). In zgleda verjetno tako gladko in podobno eko/umetnemu usnju, ker je površinsko usnje še zaščiteno s premazom. Zato so stari usnjeni volani zgledali boljše, ker niso bili hibridi, spet ekologija d.o.o.

image.png

image.png

image.png

 

image.png

 

image.png

Popravljeno od goB
Napisano

 CX 30 sicer ima neko hibridno usnje na volanu, razen tistih ki so pobarvane v Mazda Soul Cristal Metalika barvo. Ker tiste so pa premijum.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 56 minutami je GregorV napisal:

Torej imam jaz premium usnje. 😅

Nimaš. 

 

 

Napisano
dne 3. 4. 2026 ob 10:20 je goB napisal:

Potem nam spet prodajajo bučke, ker pravijo in navajajo, da je usnjeni volan, govorim za CX-30. Ampak če bi bil umetni bi sigurno napisali, saj ne verjamem da bi nas tako zavajali...

Chat (v nadaljevanju) pravi da je pravo usnje "leather-wrapped", kar je za razumeti, da ni celotna obloga 100% masivno usnje, ampak je notranjost obloge umetna in samo zunanja plast je pravo usnje (se pravi hibrid 😁). In zgleda verjetno tako gladko in podobno eko/umetnemu usnju, ker je površinsko usnje še zaščiteno s premazom. Zato so stari usnjeni volani zgledali boljše, ker niso bili hibridi, spet ekologija d.o.o.

image.png

image.png

image.png

 

image.png

 

image.png

Ko v trgovini kupiš sir brez laktoze, ima še vedno nek % laktoze v sebi, ampak da daš gor etiketo "brez laktoze" ja dovoljena neka meja.

 

Tukaj je isto :) 

Napisano
pred 12 urami je NevLado napisal:

Ko v trgovini kupiš sir brez laktoze, ima še vedno nek % laktoze v sebi, ampak da daš gor etiketo "brez laktoze" ja dovoljena neka meja.

 

Tukaj je isto :) 

 

Koliko procentov je potem meja, da se nek volan imenuje usnjen? Verjetno je za premium vozila meja višja kot pri povsem običajnih avtih. 

  • Všeč 1
  • Haha 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano (urejeno)

Podobno je kot npr. izraz "pozlačeno", kjer je tudi samo na površini tanek sloj zlata, spodaj pa je neka navadna kovina ali zlitina.

To je iz nekega zaščitnega razloga in ustreznega zunanjega materiala, tako pri zlatu kot v usnju pri nas "leather wrapped". Višjo vrednost ima sigurno čisto zlato ali usnje, ampak pri volanu verjetno to ni toliko pomembno, važen je samo zgornji sloj (če kupuješ za naložbo boš seveda kupil čisto zlato ali čisto usnje).

Pomembno je, kot v našem primeru, da je celotni volan oblečen v usnje in niso pomembni procenti (to ni določeno pri usnju) in to je vsa zgodba. Drugo pa bi bilo, če bi bil samo del volana oblečen v usnje, del pa bi bil plastika, potem pa to ne bi bil več usnjen volan in ne bi bil leather wrapped.

 

Popravljeno od goB
Napisano

Joj kak smo zakomplicirali, meni je važno kak občutek je na volanu pri vožnji neglede na to kako se mu reče.Trajnost mi ne pomeni toliko, ker delam zelo malo km....:nevem:

Na službenem Passatu imam res pavega usnjenega in pri 334kkm je še skoraj kot nov... 🤗 

Ampak, ko primem volan na Mazdi je boljši občutek,bolj mehak in šivi so manj izraziti in moteči.... :bravo:

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.