Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Po drugi strani pa imajo veselje da gredo v naravo, namesto da le?ijo na kav?u, gredo sami v ?olo s te?ko torbo, brez da bi jih star?i vozili do vrat z avtom, enako na dejavnosti. In ja bolje je  da so doma za ra?unalnikom, kot da gredo se peljati ven na sve? zrak, se strinjam. Bolje da grem jaz z avtom po kruh, kot pa da gre otrok s skirojem ali kolesom...In ja starej?i ljudje bolje da sedijo na klopci, kot pa da se s pomo?jo elektrike premikajo.....

 

Vse gledate samo s svojimi o?mi, ki so obstale v 1980. Svet gre naprej, mobilnost je druga?na, torbe pa so ?e po 10kg.

 

Moja dva hodita pe? v vseh pogojih 2km v eno smer ker ni pogojev za skiro, makadam....?eprav imamo enega. oz imamo cestni skiro, rabili bi pa enduro. ?e se le da peljem zjutraj, domov pa prideta s te?ko torbo z vidnimi posledicami.

 

Zelo vesel bi bil ?e bi se lahko vozila s skirojem, z biciklom je s tako torbo zujutraj v klanec zelo te?ko, ?eprav nazaj leti.

 

Tako da razmi?ljam o elektri?nem kolesu. 

 

Ne morem verjet kako ste eni okogledni, samo zato ker sam ne mara? tega. Mata prav, bolje, da gre vsak posameznik z avtom na cesto, da se guzva 20 na uro, kot pa da bi spodbujali mobilnost s kolesi, klasi?nimi in elektri?nimi, saj nekateri ne ?ivijo v Ljubljani....res pojdita v eno razvito mesto, kjer je elektrika dobila svoje mesto in so ljudje spremenili mindset na bolje, ter s tem tudi okolje okoli sebe, ter tudi zdravje.

 

O poglej, pa ravno teden mobilnosti je.... 

 

Vpra?anje - je kdo od vaju sploh kdaj probal el.kolo? To je tako kot da meni pametujejo (non stop) o motorju, pa niti sedeli v mirovanju niso nikoli na njem.....enako pametovanje star?em nekoga ki niti otroka nima.....?alostno.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po drugi strani pa imajo veselje da gredo v naravo, namesto da le?ijo na kav?u, gredo sami v ?olo s te?ko torbo, brez da bi jih star?i vozili do vrat z avtom, enako na dejavnosti. In ja bolje je da so doma za ra?unalnikom, kot da gredo se peljati ven na sve? zrak, se strinjam. Bolje da grem jaz z avtom po kruh, kot pa da gre otrok s skirojem ali kolesom...In ja starej?i ljudje bolje da sedijo na klopci, kot pa da se s pomo?jo elektrike premikajo.....

 

Vse gledate samo s svojimi o?mi, ki so obstale v 1980. Svet gre naprej, mobilnost je druga?na, torbe pa so ?e po 10kg.

 

Moja dva hodita pe? v vseh pogojih 2km v eno smer ker ni pogojev za skiro, makadam....?eprav imamo enega. oz imamo cestni skiro, rabili bi pa enduro. ?e se le da peljem zjutraj, domov pa prideta s te?ko torbo z vidnimi posledicami.

 

Zelo vesel bi bil ?e bi se lahko vozila s skirojem, z biciklom je s tako torbo zujutraj v klanec zelo te?ko, ?eprav nazaj leti.

 

Tako da razmi?ljam o elektri?nem kolesu.

 

Ne morem verjet kako ste eni okogledni, samo zato ker sam ne mara? tega. Mata prav, bolje, da gre vsak posameznik z avtom na cesto, da se guzva 20 na uro, kot pa da bi spodbujali mobilnost s kolesi, klasi?nimi in elektri?nimi, saj nekateri ne ?ivijo v Ljubljani....res pojdita v eno razvito mesto, kjer je elektrika dobila svoje mesto in so ljudje spremenili mindset na bolje, ter s tem tudi okolje okoli sebe, ter tudi zdravje.

 

O poglej, pa ravno teden mobilnosti je....

 

Vpra?anje - je kdo od vaju sploh kdaj probal el.kolo? To je tako kot da meni pametujejo (non stop) o motorju, pa niti sedeli v mirovanju niso nikoli na njem.....enako pametovanje star?em nekoga ki niti otroka nima.....?alostno.

?e nimam otroka , ?e ne pomeni, da ne smem imeti mnenja o njih oziroma o vzgoji...

 

In ja , podpiram e- kolesa in e-skiroje v dolo?enih okoli??inah, se pa zavedam,da imajo tudi negativne u?inke...

 

Se mi zdi , da ravno to ni ozkoglednost.

 

Mogo?e pa ni problem v mojem mnenju, ampak v dejstvu , da je to mnenje pac moje..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja 4 letnica gre od letos s kolesom v vrtec. Jaz sem pa spremljava. Dol?ina peoge 2.3km, caaovno je to 14 min. Da vidimo kako bo do konca solskega leta :)

 

Kar se tice e skirojev in otrok, bi jih prepovedal do 12 leta al nekaj takega.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja 4 letnica gre od letos s kolesom v vrtec. Jaz sem pa spremljava. Dol?ina peoge 2.3km, caaovno je to 14 min. Da vidimo kako bo do konca solskega leta :)

 

Kar se tice e skirojev in otrok, bi jih prepovedal do 12 leta al nekaj takega.

Se strinjam in lepo to prebrati.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce drugim starsem govoris da delajo invalide to ni mnenje, to je pametovanje, in za vzgoji drugih nimas pravice.

 

Sicer bos moral najprej najti eno ki te bo prenasala

Moja 4 letnica gre od letos s kolesom v vrtec. Jaz sem pa spremljava. Dol?ina peoge 2.3km, caaovno je to 14 min. Da vidimo kako bo do konca solskega leta :)

 

Kar se tice e skirojev in otrok, bi jih prepovedal do 12 leta al nekaj takega.

Torba je velik problem....pa imajo omarice v soli

Pa da ne omenim glupega pravila da do izpita ne sme s kolesom (5 razred)

Hocem recti da moras biti spremstvo do takrat vsak dan

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali kdo, ki bi vse prepovedal kdaj pomisli nase, ko je bil star cca. 10 let? Jaz vem, da bi bil TOTALNO navdusen nad elektricnim skirojem, hoverbordom, ....

 

Pac, ko sem bil jaz mlad so ravno rolerji prisli in smo bli nad tem cisto navdusen, potem skuterji, pa mopedi pa .....

No in takrat je bilo od onih starih 40+ isto kot je sedaj (to bi blo za prepovedat, pa rolerji po cesti pa ....). No ko bodo ti otroci (o katerih se tle govori) stari 35+ in bo neki novega prslo se bo zgodba ponovila :)

 

 

Pa se kako je pri meni. Zjutraj jih ali jaz ali zena spotoma, ko greva v sluzba odloziva v vrtcu / soli. Ce je kdo doma in je lepo vreme se gre obcasno s kolesom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali kdo, ki bi vse prepovedal kdaj pomisli nase, ko je bil star cca. 10 let? Jaz vem, da bi bil TOTALNO navdusen nad elektricnim skirojem, hoverbordom, ....

 

Pac, ko sem bil jaz mlad so ravno rolerji prisli in smo bli nad tem cisto navdusen, potem skuterji, pa mopedi pa .....

No in takrat je bilo od onih starih 40+ isto kot je sedaj (to bi blo za prepovedat, pa rolerji po cesti pa ....). No ko bodo ti otroci (o katerih se tle govori) stari 35+ in bo neki novega prslo se bo zgodba ponovila :)

 

 

Pa se kako je pri meni. Zjutraj jih ali jaz ali zena spotoma, ko greva v sluzba odloziva v vrtcu / soli. Ce je kdo doma in je lepo vreme se gre obcasno s kolesom.

Nikoli ni nih?e napisal , da je kriv otrok ,ker mu je nekaj v?e?. Kaj je meni vse (bilo) v?e?... In ?e zdaj mi je v?e? marsikaj,kar ni najbolj "zdravo".

 

Pa? nekateri imamo mnenje, da elektri?na prevozna sredstva (poleg plusov)prinesejo tudi dolo?ene minuse ?e tako premalo aktivni populaciji .

 

In ja, podpiram uporabo e koles in e skirojem namesto avtomobilov, ker to pomeni 1avto manj na cesti,ampak ni mi pa ok, ko vidim , da 10let star otrok komaj hodi in komaj poganja kolo,ker so ga star?i (z dobrim namenom; v to ne dvomim) zgodaj posadili na e -zadeve.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se strinjam, toda verjemi da e-zadeva je zadnja stvar, ki je tukaj problem

 

1. prehranjevanje

2. sama skrb za otroka

3. druzenje

 

vse to je precej, precej bolj pomembno kot pa e-zadava. Zaradi elektricnega skiroja noben otrok, ne bo ne shujsal ne postal debel. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali kdo, ki bi vse prepovedal kdaj pomisli nase, ko je bil star cca. 10 let? Jaz vem, da bi bil TOTALNO navdusen nad elektricnim skirojem, hoverbordom, ....

 

Pac, ko sem bil jaz mlad so ravno rolerji prisli in smo bli nad tem cisto navdusen, potem skuterji, pa mopedi pa .....

No in takrat je bilo od onih starih 40+ isto kot je sedaj (to bi blo za prepovedat, pa rolerji po cesti pa ....). No ko bodo ti otroci (o katerih se tle govori) stari 35+ in bo neki novega prslo se bo zgodba ponovila :)

 

 

Pa se kako je pri meni. Zjutraj jih ali jaz ali zena spotoma, ko greva v sluzba odloziva v vrtcu / soli. Ce je kdo doma in je lepo vreme se gre obcasno s kolesom.

 

to je vse razumljivo, le da jaz vidim mulce ki sopajo nekontrolirano z eskiroji...pa pravijo da so omejeni na 25, ampak ko peljem 25 km/h s koelsom me gladko prehitevajo...

to pa je ze nevarna hitrost za kakega 7-8 letnika. Naj naredijo junior izvedbo na 10 km/h (mogoce pa ze obstaja, ne vem) pa je mir za vse :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja 4 letnica gre od letos s kolesom v vrtec. Jaz sem pa spremljava. Dol?ina peoge 2.3km, caaovno je to 14 min. Da vidimo kako bo do konca solskega leta :)

 

Kar se tice e skirojev in otrok, bi jih prepovedal do 12 leta al nekaj takega.

Zelo neodgovorno s tvoje strani. Otrok do 6leta ne sme na noben na?in niti v spremstvu star?ev na prometne povr?ine, le doma po dvori??u sme. (se tudi jaz sramujem ker smo tudi mi vse do letos s kr?enjem prometne zakonodaje na enak na?in ogro?ali svojega otroka)

 

Ja prepoved tega, pa onega, pa prepoved elektri?nih skirojev, pa zadnji? zasledil v enem rumenem cajtngu velik naslov da je treba kolesarske prikolice prepovedat. Tako pa? je pri slovenceljih.

Ve?ina na son?ni strani Alp meni, da smejo biti ceste le za avte, pa ?e to pod pogojem da so folkswagni.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja 4 letnica gre od letos s kolesom v vrtec. Jaz sem pa spremljava. Dol?ina peoge 2.3km, caaovno je to 14 min. Da vidimo kako bo do konca solskega leta :)

 

Kar se tice e skirojev in otrok, bi jih prepovedal do 12 leta al nekaj takega.

Upam da vozita po pe?poti ker na cesto ne smeta .

"Kolo sme samostojno v prometu na cesti voziti otrok, star najmanj osem let, ki ima pri sebi veljavno kolesarsko izkaznico, in oseba, ki je starej?a od 14 let. Otrok do 14. leta, ki nima opravljenega kolesarskega izpita, sme voziti kolo v cestnem prometu le v spremstvu polnoletne osebe, ki lahko ob upo?tevanju prometnih razmer spremlja najve? dva otroka," sporo?ajo s policije in dodajajo: "Otrok do 6. leta pa sme voziti kolo le na pe?poti ali v obmo?ju za pe?ce, v spremstvu polnoletne osebe, pa tudi v obmo?ju umirjenega prometa."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se strinjam, toda verjemi da e-zadeva je zadnja stvar, ki je tukaj problem

 

1. prehranjevanje

2. sama skrb za otroka

3. druzenje

 

vse to je precej, precej bolj pomembno kot pa e-zadava. Zaradi elektricnega skiroja noben otrok, ne bo ne shujsal ne postal debel.

 

Pa saj se ne gre (zgolj) za to kdo je (pre)debel in (pre)suh. Gre se za to, da smo ratali zelo , zelo razvajeni in se mi zdi nepotrebno ?e otroke riniti na e-zadeve (da bodo ja ?e bolj odrascali v duhu "cimmanj migati" in bognedaj malo uporabljati lastne mi?ice)...

 

To ni igraca. ?e 1x; podpiram Juresovo razmisljanje, da smo zaplankani in dostikrat ne vidimo cez lastne planke.

 

Nisem za absolutno prepoved e-skirojev, sem pa za jasna pravila kje in kako jih voziti.

 

Kdor se vsaj malo vozi po Ljubljani lahko vidi, da so vozniki e-skirojev ratali mote?i in nevarni.

 

Naj se doloci ,da za njih veljajo enaka pravila , pravice in dolznosti, kot za npr.kolesarje (ker so kar se tice okretnosti in hitrosti ?e najblizje njim) in predvsem dosledno izvajanje nadzora in sankcioniranje prekrskarjev.

 

Ne zaradi moje neuporabe teh zadev, ampak IZKLJUCNO zaradi varnosti vseh nas.

 

In predlog (mislimda) Labi-ja, da naj bo neka junior zadeva , ki bi imela nizjo blokado, sploh ni napacna.

 

V realnosti pa vidimo, da je folk zagrabil te zadeve, zakonodaja in infrastruktura pa sta popolnoma nepripravljeni.

 

Skratka ; red naj bo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No s tem se pa popolnoma strinjam. Ko vidim folk na e-skiroju (do sedaj 3 punce in 2 fanta, da sta bila tako), kako to divjajo in norijo ....

 

Zadnjic grem iz sluzbe in ena frajla prinori s tem e-skirojem po ploncniku, nato cez avtobusno obracalisce in direktno na cesto. V kolikor bi prisel nasproti avto ni opcij, da kdorkoli zadevo resi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No s tem se pa popolnoma strinjam. Ko vidim folk na e-skiroju (do sedaj 3 punce in 2 fanta, da sta bila tako), kako to divjajo in norijo ....

 

Zadnjic grem iz sluzbe in ena frajla prinori s tem e-skirojem po ploncniku, nato cez avtobusno obracalisce in direktno na cesto. V kolikor bi prisel nasproti avto ni opcij, da kdorkoli zadevo resi.

Ja,ker ni nadzora. In potem se ti tak majstr zaleti v avto in imas cele ?tale kdo ti bo povrnil ?kodo...

 

Sicer sem res malce old school, oziroma bolje re?eno, nisem apriori ljubitelj novotarij in gadgetov,ampak ko se na trg lansira nova zadeva, je potrebno ?e pred prihodom jasno dolo?iti pravila igre...

 

In ni otrok kriv; njemu je to pa? zanimivo. Tako kot smo rekli,nam bi tudi bilo,ampak je pa ?alostno (in bedno),da nekateri odrasli ljudje izgubijo razsodnost in vsaj kan?ek zdrave pameti , ko stopijo na to zadevo....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po?akte mal, da zadevo dobijo v roke ekoteroristi in da ugotovijo, da je e-skiro veliko ve?ji onasne?evalec od e-kolesa. Pa da se zraven vme?ajo ?e zavarovalnice vklju?no z zdravstveno. Pol bo veselo, ker kmalu ne bo? smel met ne e-skiroja ne e-bicikla ne e-avta, ker to vse ?e ne direktno pa indirektno pove?uje oglji?ni odtis. Jupii, prihaja ?as jebanja na suho, tud vazelin ne bo pomagal - prav nam je kaj se pa gremo potro?ni?ko dru?bo. Doma bodite ob sve?ah... me ne to tud ne ... spet CO2 izpusti... v temi, ?e vas pa zebe si pa orgije omislte, da vam bo toplo. Pa dobr vrata in okna zaprite (?e jih boste imeli - izdelava stekla ima precej velik oglji?ni odtis), da vam kak udba?ki ekoteroris ne bo notr gledal kaj po?nete in ?e izpu??ate kaj nprekomernega CO2. Ja res "lepi novi svet".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Je žena kupila nova sončna očala. Sem jo slikal. In tu je zdaj slika moje žene z novimi sončnimi očali:       Žena ni preveč zadovoljna s sliko. Pravi, da bi moral na kakšen tečaj, da se naučim, kako se slika...
    • Se pogovarjata dve sosedi: - "Z mojim možem seksava trikrat na teden." - "Res? Jaz pa samo enkrat na teden." - "Pa saj ti nimaš moža..." - "Oh, oprosti, mislila sem, da govoriva o tvojem možu..."
    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.