Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je Boss napisal:

No za razliko je tale vsaj odstopila in jo Taubi ni rehabilitiral. Jajo tega ni zmogel navkljub Hojsovi odstopni izjavi. Tko da vsaj to, da če odstopijo oziroma so odstopljeni so pol adijo in niso neki jo-jo funkcionarji tipa zdaj je tu, pol ga ni pa je spet nazaj.

 

Ah Hojs, za njega je DRI uvedel novo delovno mesto: mešalec megle :)

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Boss napisal:

No za razliko je tale vsaj odstopila in jo Taubi ni rehabilitiral. Jajo tega ni zmogel navkljub Hojsovi odstopni izjavi. Tko da vsaj to, da če odstopijo oziroma so odstopljeni so pol adijo in niso neki jo-jo funkcionarji tipa zdaj je tu, pol ga ni pa je spet nazaj.

Ni sicer enako a Golob je zaslužnima Marjanu in Alenki vseeno povrnil za njune zasluge z dobro plačano službo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je mazdaman napisal:

Ni sicer enako a Golob je zaslužnima Marjanu in Alenki vseeno povrnil za njune zasluge z dobro plačano službo.

 

Ne vem za Šarca, ampak Bratuškova kar dobro dela na infrastrukturnem, iz prve roke povem (ok, to se narobe sliši 😀).

Včeraj sem se tudi vozil po Koroški in svaka jim čast za obnovo cest in ostalih logističnih povezav.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je sumljiv zadeva. Izraelci imajo eno najboljših obveščevalnih služb pa niso zaznali, da se nekaj pripravlja. Zdej a res niso zaznali ali so namensko to naredili, da so Hamasovci planili iz Gaze naredili grozodejstva nad civilisti, ki pa so v tej zgodbi le kolateralna škoda.

 

Zakaj torej tako?

Izrael bo s tem dobil moralno podporo, da obračuna tako s Hamasom kot s palestinci v Gazi, istočasno pa še da jasno vedet Palestincem na zahodnem bregu, da naj se ne zajebavajo ker bo tam enaka zgodba. Kar je pa še bolj pomembno je pa to, da se bodo "našli " zdaj dokazi, da je vpleten Iran in da je on pripravljal celotno operacijo in oborožil Hamas. To pa je voda na mlin največjem zavezniku Izraela, ki so to ZDA, da bodo končno dobili povod za napad na Iran. Tukaj pač ne morejo spet igrat na karto orožja za množično uničevanje ampak se bo spoznalo Iran za zaveznike teroristov in da se bo izvajal Bushov scenarij "War on terror", ki so ga sprejeli po 11. septembru 2001.

 

Iran je trn v peti ZDA praktično že zadnja tri desetletja in to od prijateljevanja z Rusijo, dobavljanja orožja nasprotnikom ZDA, do jedrskega programa, vpliv v celotni regiji, OPEC, šuntanju ostalih arabskih držav proti ZDA, ukinjanje dolarja kot rezervne valute pri trgovanju z nafto in še in še.

 

Bom sila presenečen, da ni tako kot ugibam in da se je Hamas vsega spomnil sam, ker če imaš vsaj 2 grama možganov moraš vedet, da bo odgovor Izraela silovit in brez zadržkov. Pač če živiš na tem področju moraš bit fuknjen, ni druge, da preživiš in to velja tako Za Palestince kot za Izraelce in za Hesbolah, Libanon, Sirijo, Jordanijo in Egipt. Smo videli kako je to izgledalo v 6-dnevni vojni leta 1967 in kasnejo podobno v Yom Kippurski vojni 1973.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole ne bo nikoli uredu, žal.

Vse skupaj je pa že uvod v 3. svetovno vojno. Izrael in okolica, Ukrajina-Rusija, Azerbajžan-Gruzija, Osetija, ZDA-Rusija, Bosna-Srbija-Kosovo, ZDA-Bližnji vzhod, Kitajska-Tajvan, Kitajska-Japonska, Severna K.-Južna K.. Afrike najbolj, da ne omenjam. Jedersko orožje je tudi že postalo samoumnevno, pred leti pa kar tabu tema.

 

Kakšen lep svet puščamo zanamcem 🙂

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je da je od zadnje uporabe jedrskega orožja nad civilisti minilo že skoraj 80 let. Torej vsi tisti, ki so bili takrat dovolj stari, da se tega spomnijo so že pomrli ali pa v takem stanju da je vprašanje kolk se še tega zavedajo. Novejše generacije pa so žal precej neumne in mislijo da je vse to neka igrica, ko pač tko mal za hec nukaš nasprotnika. Sploh, ker niso doživele strahu hladne vojne, kubanske krize, kjer je malo manjkalo pa še ene par takih dogodivščin, ki bi lahko sprožile totalno uničenje.

 

Pol jih pa poslušaš kako bi morali kal nukat Rusijo kot, da ne vejo da bo Rusija udarila nazaj in je to pol konec civilizacije kot jo poznamo. Žal folk je res ponorel in mene je najbolj groza, da bodo teli današnji mali idioti nekoč ratali veliki idioti in da se nam ne piše dobro.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem gledal zadnjič en YT na to temo. Jedersko orožje bi bilo trenutno vsaj 100x močnejše kot je bilo nad Japonsko, in seveda bi Rusija posegla tudi po Evropi, predvsem po Londonu, ki naj bi tudi skrival konice.

Največji problem je jederska zima, kjer bi vsaj v Evropi preživel manjši procent ljudi in lahko se kar zavedamo, da ne bomo med preživelimi. Fuck it, smo kolateralna škoda 😵‍💫

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Kolk neumnosti v eni zgodbi

 

radikaliziran "Slovenec", gre v azilni dom, kjer so v večini muslimani in kriči Alah je velik ter grozi, da se bo med njimi razstrelil. WTF kako vse to sploh paše skup?

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/radikalizirani-slovenec-v-azilnem-domu-grozil-da-se-bo-razstrelil.html

 

 

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 20. 10. 2023 ob 12:28 je Boss napisal:

Kolk neumnosti v eni zgodbi

 

radikaliziran "Slovenec", gre v azilni dom, kjer so v večini muslimani in kriči Alah je velik ter grozi, da se bo med njimi razstrelil. WTF kako vse to sploh paše skup?

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/radikalizirani-slovenec-v-azilnem-domu-grozil-da-se-bo-razstrelil.html

 

 

 

 

 

Ne rabiš v narekovaje, ker je prej dejansko bil čisti Slovenec :D

Sem slišal, da se je obrnil za 180 stopinj

 

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 3. 8. 2023 ob 21:23 je Janez007 napisal:

Gledam 24ur, kako je v Kosezah pri Ilirski Bistrici tornado lupil strehe hiš. Je mogoče olupilo streho kakšnemu našemu forumašu? @Brane?

 

20230802_193320.jpg

Gledam 24ur, kako je na Lokovcu veter olupil streho hiše našega @Slivka😥

 

Poleti @Brane, danes @Slivka, kdo od nas bo naslednji? ☹️

 

Podnebne spremembe, imata Lučka, Greta vendarle prav? Sam sem že dolgo prepričan da. 😉

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Janez007 napisal:

Gledam 24ur, kako je na Lokovcu veter olupil streho hiše našega @Slivka😥

 

Poleti @Brane, danes @Slivka, kdo od nas bo naslednji? ☹️

 

Podnebne spremembe, imata Lučka, Greta vendarle prav? Sam sem že dolgo prepričan da. 😉

 

image.png

Uf, mi je res žal za našega Slivko.

Izgleda,da bo res vse slabše s tem vremenom. Tudi tukaj na obali so vse pogostejše poplave morja. Pa tudi jugo piha tako močno, da trga reklamne panoje na nakupovalnih centrih. 

  • Všeč 2
  • Žalosten 3

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj pa tako. Za sanacijo posledic poplav 4. avgusta 2023 bomo predvsem davkoplačevalci plačali 9,9 MRD €! Eni oškodovanci bodo dobili od države povrnjene kar precej škode, eni bodo še zaslužili, eni bodo seveda potegnili ta kratko.

 

Se mi že nekaj časa poraja vprašanje, zakaj odškodnina samo tistim, ki so jih prizadele poplave 4. avgusta? Kaj pa nekdo kot je Slivka, sploh če recimo hiše ni imel zavarovane? Zakaj bi bila njegova škoda manj problematična, kot škoda nekoga iz Sneberij, ki mu je voda zalila montažno hišo nekaj 10 cm? A niso ljudje, ki so bili udeleženi v poplavah 4. avgusta proti ostalim (Branetu, Slivki) priviligirani? Ali nekdo, ki mu bo jutri strela zanetila ogenj in mu bo pogorela hiša. Kaj bo njemu povrnila država? Je vse skupaj razumno, logično???

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če nima hiše zavarovane bo dobil prst u rit. Ker za posamezne zadeve se ne zbira sredstev, ker prinašajo premalo političnih točk oziroma jih tudi ne odnašajo, če politiki ne naredijo nič. Avgustovske poplave so bile preobsežne, da bi politiki stali križem rok, čeprav je naloga države le, da najde začasne nastantve za prizadete in da se uredi infrastruktura. Za vse ostalo so zavarovalnice.

 

Tako je bilo v Ljubljani pred 13 leti in nazadnje pred 9 leti. Točno s temi besedami o zavarovalnicah so odpravili vse moje sosede, ki jim je zalilo komplet. Mi smo edini odnesli celo kožo, ker namensko nimamo kleti in je hiše dvignjena še za cca 30 cm, ker je bilo dovolj, da je ostala na suhem. Je bilo pa boleče takrat, sploh, ko se je ogromno neljubljančanov delalo norca češ da smo itak močvirniki in navajeni na tako sranje pa da imamo plavalno kožco med prsti in da nam zdaj prav pride.

Tko, da ja žalostno je to vse skup ampak to je dejstvo.

 

Pa še posnetek recimo od takrat, pa je že kr precej voda odtekla, ko so tole posneli.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Za “tastare”, ki se vemo, kaj je nekoc bilo na danasnji dan… ;)

 

image.png

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Da ni to una fora, k je cena samo za na lizing. Naj ti pokazejo pogodbo za lizing, ker neke pogodbe imajo da lahko vse odplacas ze takoj po prvem obroku
    • Divje. Jaz sem ga naročal 2019 in so mi dali na keš dodatni popust.   Si probal pri kakem drugem salonu in premik do njih? 36k za polnega ST-ja je vrhunska cena.
    • Cena polna je skoraj 43k..,na koncu pride 36k..,vendar mi ga nočejo za gotovino prodat..,torej morem vzeti lizing vsaj za eno leto..,in pridem na skoraj 37k..,ne diši mi ,ker Mazdo lahko plačam in odpeljem takoj. Ma so ,da nočjo keša 😜
    • Dobil dobro ponudbo in za 95€ naročil nov procesor ryzen 5 5600x
    • Tudi za ostale,katere zanima za nakup vrtalnega vijačnika...dobri vodiči čez vse klase razdeljeno po znamkah.   Milwaukee   Makita   In še novinci   Metabo Novi 3-hitrostni "Metal" modeli t.i. LTX-3 (jaz imam še starejšo varianto). Pazi-quick glave in bit-jastavki tega novejšega sistema pašejo samo na te vijačnike,ker ima gred večji fi...res bolj samo za industrijo in obrtnike-kovinarje . Tudi tukaj predstavljena posebna verzija Metabo GB (Gevindebohrer) z elektroniko za rezanje navojev.   Bosch - 4 leta star posnetek. Novejši posnetek   DeWalt   Festool   Za marsikoga zanimiva kategorija močnejsih 12v vrtalnih vijačnikov...zanimiva primerjava.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.