Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Na dana?nji dan pred dvemi leti je k nam pri?la Mazda :) In v teh dveh letih smo prevozili z njo  V tem ?asu smo prevozili konkretnih 50 tiso? km in samo redno servisirali (no pedal pa? ?e zmeri poka in 2x preluknjali gumo).

 

P.S.: zadnje cajte fajn zaj****** mo?a, ker njegovega avta ?e zmeraj ni od mehanika mene pa moja ?e ni pustila na cedilu:)

Pa pozabila si na tisto plasticno zascito podvozja... Ce se prav spomnim, si pisala enkrat, da so jo zamenjali :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e kaj rabi? sam pra?i - bo mo?- alfa ekspert odg.:)

Pac zanima me nasplosno kok so zanesljivi ti avti, kje so hibe, itd... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slov. Bistrica, Makole, 15. 9. 2016, sprejem in ?ur .. :mi pijemoo: :vesel::vino::cheers::punk:

?e grdo gledam pomeni, da mi ni v?e? tisto kar vidim ..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obeta se mi fantasti?na nedelja, najprej malo s h?erko :dudek: naokrog, kasneje pa nek druga?ne sorte izlet  :wub:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nalil za 20 cekinov super95 in bil sokiran kok malo se premakne kazalec nivoja goriva. No to bo za vsaj 2 mesca zdaj in sem prov vesel da ima glavno vlogo pri moji voznji avtoplin! To pa ze 8 let in ce sem prevozil cca.300000km in povprecno privarceval 4eur na 100km, sem torej privarceval nek drobiz v visini 12000 eur :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Babivipersko LPG Katrco, obcasno pa Corso, ki je sicer name pisana, a sem jo odstopu bivsi bejbi in jo ona okrog vozi :)

 

Hrosca 1974 pa sem v soboto prodal, itak z dobickom :)

 

(treba si je medsebojno pomagat in zato sem Viperju ful hvalezen, ker v tej drzavci ne nameravam mbenga avta vec kupovat ali imet v lasti in sem v mislih ze izven meja Kokodajse). :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Babivipersko LPG Katrco, obcasno pa Corso, ki je sicer name pisana, a sem jo odstopu bivsi bejbi in jo ona okrog vozi :)

Hrosca 1974 pa sem v soboto prodal, itak z dobickom :)

(treba si je medsebojno pomagat in zato sem Viperju ful hvalezen, ker v tej drzavci ne nameravam mbenga avta vec kupovat ali imet v lasti in sem v mislih ze izven meja Kokodajse). :D

A se je ta hrosc odpeljal na avtovleki v 03 regijo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se je ta hrosc odpeljal na avtovleki v 03 regijo?

Proti Rogaski Slatini je na avtovleki potoval v nedeljo, kmalu po 10.uri :)

 

Dans bo s5 en super dan! Enakega zelim tudi vam! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Proti Rogaski Slatini je na avtovleki potoval v nedeljo, kmalu po 10.uri :)

 

Dans bo s5 en super dan! Enakega zelim tudi vam! :)

 

Potem sm ga pa sre?al v Dramljah mimo Mol bencinske :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pa kako glih Zoe? OK, Leaf je slabši - vsaj to.   Zelo dobra oddaja in model je dokaj realno povedal kaj se da pričakovat. Gleda kar pravi je načeloma do 8 let en večji strošek za pričakovat. Če popravljaš pri njemu je to cca 1500€ potem pa na vsake 2-4 leta še en tak strošek.   To nam pove naslednje. Rabljeni EV-ji preko 10 let nikakor niso za kupovat, ker je kar velika loterija. Sploh, ker za tak tip popravil se išče avte za donacijo. Niso pa povedali kako dobijo dele in baterije za donacijo. Torej kako najdejo recimo rabljen baterijski modul za menjavo, ki mora biti celo v zelo podobnem stanju kot menjan modul?   Tud navajanje, da nič ne vržejo stran je v faktorju "še". Ko ne bodo imeli kam z odsluženimi baterijami in jih bo preveč od povpraševanja po "drugem življenju" bo postal to problem. Velika večina EV-jev je namreč še mlada in le redki so dosegli 10 let in več. Kje bodo končali taki avtomobili je že problem, ko bodo odlagališča polna. Če danes lahko pričakujemo, da ICE avti verjetno v povprečju živijo 15-20let predno gredo dokončno v prešo, bo verjetno povprečje EV-jev nekoč bilo le okoli 10 let, ker potem ne bo več ekonomske računice.    Če poenostavimo 10 let star električar, ki je bil nov 50k€ bo po 10 letih vreden le toliko kolikor bo bil uporabljen za donatorja ali drugače povedano verjetno ne več kot 5k€. Enka ICE, ki je vsaj 10k€ cenejši pri nakupu bo po tem časiu vreden še vedno nekje v okolici 15k€. Torej na EV izgubiš v 10 letih 45k€ samo v vrednosti avta, pri ICE pa 25k€. Kje so torej računice men pod milim bogom res ni jasno.   Ampak se iz te oddaje povleče dober zaključek, da je to ta zadeva, ki jih najbolj skrbi, da avti predolgo živijo in da bo treba prej menjat in omogočat zaslužke kapitalu. Se pravi, dejansko so tele CO2 zgodbice en navaden smoke screen. Torej se bo zgodilo kot se je zgodilo z belo tehniko, HiFi zadevam, TV-ji, pečmi, računalniki, mobiteli, da se prepreči, da bi stvari trajale predolgo.    
    • Kolikor slišim od drugih, so ravno pooblaščeni servisi (ne vsi seveda) največji šalabajzarji.
    • Če bi k Ferku peljal, bi še slabše skozi prišel. Selmar je baje ok. Nisem pa sprobal.   Tudi jaz za to Forda vozim v Brezno. Tudi i20n ne bom peljal na servis tja kot sem ga kupil. 1x so me dovolj vložli. 20km za se obrnit, in ti reče znana težava, ni rešitve. Pa vdari 1h na garancijo. Po telefonu pa se sprenevedal, da mora videt.... bi mi že te reko, da se po uradni poti ne da rešit. Samo da zasluži.   Morem naslednji tedn med dopistom to porihtat.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.