Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Na mojo pobudo mi je pri?el te?i odpovedni rok in ?e bo ?lo po na?rtih, potem v domovini ne bom nikoli ve? zaposlen.  :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nabavu vinjeto za 2018 :bravo: no sej ko je blo treba pa pla?at bi pa raj? u jamralnik pisu :whatever:

 

verjem, da je vinjeta neki najbolj?ega, kar se nam je zgodilo in se nam bo ?e dolgo kolcalo po njej, ko je ne bo ve?. :) delal bom namre? na projektu za e-cestninjenje, ki se bo za?elo s tovornjaki in nato bomo fasali vsi. me ?e zdej glava boli, ko pomislim, kaj nas ?aka...  <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobil letno vinjeto za 2017 za 90?. ?eprav bi pa prodajalec imel marsikaj za povedati v Jamralniku...

 

Mo?akar dela v Agroindu in so dobili pla?o v Mercatorjevih bonih. Z njimi pa ne more pla?at elektru, Telekomu in komunali... Pa je ?el mo?i?ek v Mercator, nabavil sedem vinjet in jih prodajal sorodnikom in prijateljem, da je pri?el do gotovine. Bolj?e 630? gotovine kot 700? Mercatorjevih bonov... Je pa ?alostno, da se to dogaja v tej na?i koko?ki in da dr?ava tukaj ne more narediti reda...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobil letno vinjeto za 2017 za 90?. ?eprav bi pa prodajalec imel marsikaj za povedati v Jamralniku...

 

Mo?akar dela v Agroindu in so dobili pla?o v Mercatorjevih bonih. Z njimi pa ne more pla?at elektru, Telekomu in komunali... Pa je ?el mo?i?ek v Mercator, nabavil sedem vinjet in jih prodajal sorodnikom in prijateljem, da je pri?el do gotovine. Bolj?e 630? gotovine kot 700? Mercatorjevih bonov... Je pa ?alostno, da se to dogaja v tej na?i koko?ki in da dr?ava tukaj ne more narediti reda...

 

sej to se ne dogaja sam v Mercatorju....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobil letno vinjeto za 2017 za 90?. ?eprav bi pa prodajalec imel marsikaj za povedati v Jamralniku...

 

Mo?akar dela v Agroindu in so dobili pla?o v Mercatorjevih bonih. Z njimi pa ne more pla?at elektru, Telekomu in komunali... Pa je ?el mo?i?ek v Mercator, nabavil sedem vinjet in jih prodajal sorodnikom in prijateljem, da je pri?el do gotovine. Bolj?e 630? gotovine kot 700? Mercatorjevih bonov... Je pa ?alostno, da se to dogaja v tej na?i koko?ki in da dr?ava tukaj ne more narediti reda...

Jz bi bla z obojim zadovoljna:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kon?no sem ?la ven na sonce z mojim lepotcem. In kon?no gre na bolje moje zdravje!attachicon.gifxendo na soncu.jpg

 

 

Ravnokar je bilo po radiju, da naj se izogibamo zadrzevanju na prostem zaradi povecane koncentracije skodljivih snovi :) ...

 

Ne zadr?ujte se na prostem, zrak je izjemno onesna?en. Olaj?anje bo prinesla ?ele nedelja

 

Delci PM10, ki so ta teden zelo gosti, najbolj ?kodijo otrokom, starej?im in tistim z boleznimi srca, o?ilja in dihal. Iz dihal vstopajo v telo in potujejo v razli?na tkiva, organe, kjer tudi povzro?ajo vnetje. V krvi med drugim povzro?ijo ve?jo viskoznost, nastanek krvnih strdkov, ve?ajo krvni tlak, kar lahko vodi v nastanek mo?ganske kapi. Torej nikar na plano!

 

 

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ne-zadrzujte-se-na-prostem-zrak-je-te-dni-izjemno-onesnazen-najmanjsi-delci-skozi-dihala-prodirajo-v-telo-in-lahko-povzrocijo-hude-tezave.html

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Solidarnostno bodo prispevali vsi, ki so odstranili DPF filtre in blindirali EGR ventile.

 

Dr?ava je seveda blesava, ker ne predpi?e meritev emisij (dimnikov in izpuhov).

Smo pa po drugi strani res zadovoljni, da je zakon o uvedbi prostega dne 2.1.vlo?en po hitrem postopku. Tisti dan ve? se bo na ?akalnih vrstah v zdravstvo poznal manj kot 1%...

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Ravnokar je bilo po radiju, da naj se izogibamo zadrzevanju na prostem zaradi povecane koncentracije skodljivih snovi :) ...

 

Ne zadr?ujte se na prostem, zrak je izjemno onesna?en. Olaj?anje bo prinesla ?ele nedelja

 

Delci PM10, ki so ta teden zelo gosti, najbolj ?kodijo otrokom, starej?im in tistim z boleznimi srca, o?ilja in dihal. Iz dihal vstopajo v telo in potujejo v razli?na tkiva, organe, kjer tudi povzro?ajo vnetje. V krvi med drugim povzro?ijo ve?jo viskoznost, nastanek krvnih strdkov, ve?ajo krvni tlak, kar lahko vodi v nastanek mo?ganske kapi. Torej nikar na plano!

 

 

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ne-zadrzujte-se-na-prostem-zrak-je-te-dni-izjemno-onesnazen-najmanjsi-delci-skozi-dihala-prodirajo-v-telo-in-lahko-povzrocijo-hude-tezave.html

Vem, vem. Sem iskala za Jesenice pa ni? najdla. Sem reskirala 10 min. Ker sem druga?e sr?ni bolnik, ki ima trenutno bronhitis:( Jebemti?! No ?eprav iz dimnikov se niti ni kadilo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 kaj si kupu?

Kupu sem tole Italjanko - Aprilia RSV Factory. Zdej pa sam ?e na pomlad ?akat. Pa upam,da bo zadeva lavfala, tko k mora. Malo me ?e stra?ijo,da je z italjani mal drga?, k pr japoncih, k sam tanka? in vozi? :)

 

https://drive.google.com/file/d/0B76_sjkdKFLXRzRUQVo1ZGZfaXNfWFh2ZFl2MWpvTnBQYTJ3/view

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Solidarnostno bodo prispevali vsi, ki so odstranili DPF filtre in blindirali EGR ventile.

 

Dr?ava je seveda blesava, ker ne predpi?e meritev emisij (dimnikov in izpuhov).

Smo pa po drugi strani res zadovoljni, da je zakon o uvedbi prostega dne 2.1.vlo?en po hitrem postopku. Tisti dan ve? se bo na ?akalnih vrstah v zdravstvo poznal manj kot 1%...

 

Blindiranje EGR-ja ni povezano z delci PM10, ker je EGR-jev osnovni namen le zmanj?evanje izpusta Nox-ov. Zadeva je celo obratna saj v primeru, da EGR zaradi napake ne zapira dobro, je izpust delcev PM10 ali dimljenje celo bistveno bolj problemati?no. ?e enkrat, da ne bo nesporazumov, govorimo samo o PM10, NOx so druga zgodba.

 

Po drugi strani je pa ?e bolj res, da zdele je ve?ino izpustov PM10 delcev odgovorno ogrevanje na fosilna goriva v privat kuri??ih. Tukaj so pri nizkih temperaturah izpusti bistveno ve?ji kot pri prometu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, ?e to dr?i.

Mojo hi?o ogreva pe? na pelete (z lambda sondo) z nominalno mo?jo 11 kW; avto ima 129 kW...

 

Najprej ena pomembna malenkost: pe? je pe? kotel je pa kotel. In pe? nikakor ne "poganja" centralnega ogrevanja. To dela kotel. Ampak to je zgolj strokovno "dlakocepstvo"... Bolj kot to je pomembno dejstvo, da 11kW kotel (ali pa pe?) dela pod polno mo?jo, 129kW avto pa v povpre?ju z 1/10 mo?i...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, ?e to dr?i.

Mojo hi?o ogreva pe? na pelete (z lambda sondo) z nominalno mo?jo 11 kW; avto ima 129 kW...

Tako kot je Slivka napisal se polna mo? skoraj ne uporablja in pri normalni enakomerni vo?nji pri hitrosti 60km/h je vpra?anje, ?e avto sploh izkori??a 10kW mo?i. Potem pa je ?e drug element. Avto rabi? dnevno, ne vem recimo eno uro, pe? pa sigurno 5-10 ur. Ampak ti si ?e v redu, ker ima? ustrezno kuri??e z sondo (?eprav filtra trdih delcev verjetno nima?), kaj pa vsa druga kuri??a? Recimo lani so v MB razdeljevali mokra drva od ?ledoloma. SI predstavlja? kak?no je bilo tam dimljenje in izpust saj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V kotlu je voda in kotel ne dela ni?, dokler ga ne ogreje toplotna energija, ki nastane kot eksotermna kemi?na reakcija (oksidacija), ki se odvija v kuri??u... In tako lahko dlakocepiva v nedogled. Tudi kotel ni?esar ne poganja, ampak je samo del ogrevalnega postrojenja skupaj s kuri??em, sistemom za odpepeljevanje, ?rpalkami, regulacijskimi ventili...

 

In moja pe? dela zvezno od 2,5-12,5 kW (11kW nominalno), trenutno je temperatura dimnih plinov 90?C, ventilator dimnih plinov pa nekaj nad polovico...

 

In tudi, ?e nebi delala zvezno, bi delala on-off, tako kot dela ve?ina tehnolo?ko zastarelih postrojenj - in ravno tako pride? na pribli?no enako povpre?je. Pri trenutnih temperaturah je povpre?je sicer nekoliko vi?je...

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako kot je Slivka napisal se polna mo? skoraj ne uporablja in pri normalni enakomerni vo?nji pri hitrosti 60km/h je vpra?anje, ?e avto sploh izkori??a 10kW mo?i. Potem pa je ?e drug element. Avto rabi? dnevno, ne vem recimo eno uro, pe? pa sigurno 5-10 ur. Ampak ti si ?e v redu, ker ima? ustrezno kuri??e z sondo (?eprav filtra trdih delcev verjetno nima?), kaj pa vsa druga kuri??a? Recimo lani so v MB razdeljevali mokra drva od ?ledoloma. SI predstavlja? kak?no je bilo tam dimljenje in izpust saj.

 

Ne filtra saj res ni, ker ga zaenkrat na Zahodu ?e ne predpisujejo. BTW: leta 1990 sem v ?vici videl pe? polepljeno z vsakoletnimi (ali so bile dvoletne?) nalepkami o ustreznosti dimnih plinov.

 

Se pa popolnoma strinjam - vendar za to niso krivi ljudje, ki kupujejo, kar sem jim pa? prodaja (ali podari), ampak dr?avna uprava, ki ne zna napisati predpisa, ki bi res ne?emu slu?il. Za zjokat mi je, ko eko-subvencije dobi prav vsak zvarjenec, kjer je pa? mo?no kuriti bio-maso. In tako ljudje pa? kupujejo najcenej?e mo?ne variante.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

komfjuter v mojem avtu zadne cajte  ka?e povpre?no hitrost 44km, tako da dvomim da v povpre?ju kurim 10KW ali ve?.

 

Kakor jaz vidim tudi ljudje niso preve? seznanjeni kako ravnati. Ne re?em v primeru da ima nekdo lastno gmajno, ampak v precej primerih bi bila toplotna ?rpalka bolj?a, v?asih tudi cenej?a re?itev kot kurjenje biomase.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.