Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Po enem mesecu v novi službi lahko rečem da sem vesel, da sem potegnil črto pod UKC in javni sektor nasploh ter zlasti najbolj škodoželjen in zafrustriran kolektiv kar sem jih kdaj doživel. Tam (v Komerciali oz. Nabavi UKC) so osebe nezadovoljne same s seboj in z vsem okoli njih, da ne rečem kakšen Texas je vse skupaj in sem vesel, da sem odšel. :)

 

Skratka, kdor ni zadovoljen, čimprej MENJAVA, brez oklevanja in izgovorov, poiskati prijeten kolektiv in življenje bo lepše! :)

  • Všeč 7
  • Ljubim 2

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Z M A J napisal:

Po enem mesecu v novi službi lahko rečem da sem vesel, da sem potegnil črto pod UKC in javni sektor nasploh ter zlasti najbolj škodoželjen in zafrustriran kolektiv kar sem jih kdaj doživel. Tam (v Komerciali oz. Nabavi UKC) so osebe nezadovoljne same s seboj in z vsem okoli njih, da ne rečem kakšen Texas je vse skupaj in sem vesel, da sem odšel. :)

 

Skratka, kdor ni zadovoljen, čimprej MENJAVA, brez oklevanja in izgovorov, poiskati prijeten kolektiv in življenje bo lepše! :)

... šli pa čim prej v penzijo. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Z M A J napisal:

Po enem mesecu v novi službi lahko rečem da sem vesel, da sem potegnil črto pod UKC in javni sektor nasploh ter zlasti najbolj škodoželjen in zafrustriran kolektiv kar sem jih kdaj doživel. Tam (v Komerciali oz. Nabavi UKC) so osebe nezadovoljne same s seboj in z vsem okoli njih, da ne rečem kakšen Texas je vse skupaj in sem vesel, da sem odšel. :)

 

Skratka, kdor ni zadovoljen, čimprej MENJAVA, brez oklevanja in izgovorov, poiskati prijeten kolektiv in življenje bo lepše! :)

Super 👍. Načeloma podpiram menjave, ker je to dobro za človeka in kolektiv.

 

V prvi sem zdržal 6 let, v drugi dobrih 7 let, v tretji dobrih 8 let, potem sem pri 47-tih šel v četrto in se za.... (ves čas frka, stres). Po dobrih 2 letih sem imel srečo in sem se lahko vrnil v tretjo. Po svoji izkušnji sklepam, da je fino čim več zamenjati v prvih letih, da dobiš veliko različnih izkušenj, pogledov, praks, pristopov, znanj. Kasneje pa to postane težje, sploh če menjaš področje dela, kot sem sam vedno storil. Veliko pa je odvisno od kolektiva, odnosov, kakšni so šefi. Pa v vsaki moraš delat vsaj 2-3 leta, da se ti začne sanjati, za kaj gre, sploh če gre za specialno strokovno področje. Nekaj drugega je verjetno če menja službo šofer avtobusa, učitelj matematike, ...

 

Pa še ena moja ugotovitev: pogoj za dobre odnose je, da je ženskega spola do 40%, če ga je nad 60%, je že kriza. Če jih je manj kot 20%, je pa spet žalost, dolgočasno.

 

Ramišljam, da bi se sredi 50-tih udeležil tegale izobraževanja:

WWW.SICLJ.SI

Usposabljanje za vzdrževanje in servisiranje motornih vozil.

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, točno tako in res dober pogled na situacijo, ker pri meni je podobna zgodba. Pretežno ženski koektivi so smrt za odnose, sploh, če jim poveljuje šefica. To je drkarija, ribarija, surle do tal, premlevanje dogodkov izpred nekaj let. V glavnem toksično ozračje. Po drugi strani je pa dobr, ker edino to te brcne v rit da zamenjaš. Tud kakšen fičnik al pa stotka manj odleže, da se znebiš kolektiva, kjer ti je težko zjutraj it na šiht.

 

To vidiš šele pol, ko greš spet brez frustracij v službo in da ti je vsak dan nov izziv. Ja pridejo težki dnevi, stresni, prekolneš kakšno stvar, pomanjkanje časa, ampak ko si enkrat čez je pa občutek zmage.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Točno tako, meni ni težko poprijeti za delo in raje štartati 'z nule' kot nepopisan list, kot tarnanje in negodovanje, a ne naredit nič v smeri izboljšanja oz. sprememba.

 

Veliko ljudi dobesedno uživa v tem, da se smili sama sebi iz dneva v dan, a ukrepanja nobenega. Takšni v kolektiv vnašajo slabo voljo in depresijo, no tovrstnim osebkom sem POMAHAL V SLOVO. :)

 

Realni optimist sem bil in ostajam še naprej. :)

 

imejte tudi vi lušten wikend! :)

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
  • Hvala 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je v službi enih 85% žensk, jaz in še par pravih moških, ostali so nekaj vmes. Sem pa v pisarni samo jaz od moških nato direktorica, šefica uprave in namestnica šefice. Sem blažen med ženami. 🤗

  • Všeč 1
  • Začuden 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je Janez007 napisal:

Zate. Po mojem samo zate, dokler ga ne preizkusiš. 🙂

Sem vozil kio ev6 GT. Sicer ni tako močna kot porsche, a ima tudi hud pospešek in sicer  3,5do 100. Ja, je fajn naredit en krog zaradi brutalnih pospeškov. To je pa tudi vse. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je Alex napisal:

Sem vozil kio ev6 GT. Sicer ni tako močna kot porsche, a ima tudi hud pospešek in sicer  3,5do 100. Ja, je fajn naredit en krog zaradi brutalnih pospeškov. To je pa tudi vse. 

 

 

Kio??? In potem sodiš Porscheja na osnovi izkušenj s Kio? 😏

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Janez007 napisal:

 

Kio??? In potem sodiš Porscheja na osnovi izkušenj s Kio? 😏

Ni isto, vem. A kot sem napisal, te električne kosilnice pač niso zame. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Strankarskim kolegom sem danes (javno) povedal par krepkih in kar jim gre, taglavnim seveda. Dovolj blefiranja!

 

Alex, res je Socialni demokrati (Slovenije, ne Magyarorszag-a) :)))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Z M A J napisal:

Strankarskim kolegom sem danes (javno) povedal par krepkih in kar jim gre, taglavnim seveda. Dovolj blefiranja!

 

Alex, res je Socialni demokrati (Slovenije, ne Magyarorszag-a) :)))

A fa(fa)jonki? 🤔 Moja soseda je tudi članica tvoje orto organizacije (Jadranka šturm). 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.