Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

hehe...ma sej smo mal prepozni, nedelja bo kmalu kmalu tu :)

Evole en komentar ki sem ga pravkar sli?al: Jankovića ne bom volila, ker je ?e**r ...evo verjetno je tak?nih bednih razlogov kar nekaj v SLO tako da....men je hudo za te ljudi, ki gledajo samo "poreklo" ?loveka..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe...ma sej smo mal prepozni, nedelja bo kmalu kmalu tu :)

Evole en komentar ki sem ga pravkar sli?al: Jankovića ne bom volila, ker je ?e**r ...evo verjetno je tak?nih bednih razlogov kar nekaj v SLO tako da....men je hudo za te ljudi, ki gledajo samo "poreklo" ?loveka..

 

To so REVE?I.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam ob?utek, da bo v prihodnjih par dneh g. Pahor pridobil ?e toliko simpatij, da bo na koncu glasovanja v nedeljo, zasedel 2. mesto s svojimi SD! Kaj mislite a je mo?no? :P:bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pahor je good, imel je dober program, spoprijel se je s te?kimi reformami ki niso pov?e? ljudstvu (pokojninska, reforma dela ipd.), pa ?e v kriznih ?asih je imel mandat....je pa premala stranka v DZ, sploh prej ko so nastopili kot levi troj?ek so bili mo?ni, nato se je pa za?elo, na koncu je ostal sam, in mu je ?e SDS blokiral vse reforme, a zdej pa SDS no?e povedati kak?na je njihova pokojninska...po moje ista, samo ?akali so da oni zmagajo in jo predstavijo.

No sej tudi meni ni v?e? delati do konc life-a, ampak moramo se zavedati da je bilo prej prelepo, ogromno ljudi je imelo bonificiran delovni sta?, v penzije so hodili ?e pri 45 letih (policaji,?elezni?arji,...) in to ne za malo penzijo, in zdej moramo ?al to mi pla?evati...in za to je krvi prej?nji sistem. Da ne govorim o ?tudentskem delu, teli servisi poberejo miljone eur, namesto da bi dr?ava svoje odprla in bi denar tekel v dr?avno blagajno. Dejansko nisem proti temu da bi kdo privat ornk zaslu?il ampak teli niso delali ni?, samo posredovanje pa so miljone zaslu?ili, ?tudent ni imel izbire, je moral delti preko ?S. Pa tudi prej je bilo druga?e, sedaj pa firme ?e preve? izkori??ajo in itak potem folk ne dobi zaposlitve, kar je narobe...morale bi biti omejitve, res pa da bi morali tudi po?timati kako pa kaj pri dohodkih ?tudentov (magari minimalno urno postavko in omejitev ur, pa bi bilo)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moramo vedet, da je Pahor do?ivljal celo neko "interno" hinav??no, se pravi znotraj stranke so se neki prerival, tako da ko so mu zunanji partnerji dali kajlo, niti znotraj njegove SD ni bilo enostnosti, kar je pa katastrofalno izhodi??e za uspet v ?emerkoli! :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam ob?utek, da bo v prihodnjih par dneh g. Pahor pridobil ?e toliko simpatij, da bo na koncu glasovanja v nedeljo, zasedel 2. mesto s svojimi SD! Kaj mislite a je mo?no? :P:bravo:

 

Je. Ker je folk po?teku da je najbolj po?ten od vseh.

Sam to mi je ?ist vseeno...

Zoki je zrihu ljubljano. :bravo:

Jan?a ni n? naredu ?e 20 let, ?ivi samo od dr?ave. Sploh ni mogo?e primerjat zokijevega in jan?evega premo?enja, Jan?a si ga je nagrebel iz davkov, zoki je pa ustvaru tolk in tolk delovnih mest + merkator na hrva?kem katerega profit se steka v slovenija. Brezveze, ni sploh konkurence. Pa ?e ma jankovi? 10x ve?je premo?enje mu ga privo??im ker je ustvaru tud 10x ve? od jan?e.

 

Pa ne da ga jan?i ne, naj ga ma.. samo naj da mir. :D mu dam ?e 2x tok ?e se umakne iz politike

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekje sem videl neke podatke o Mercatorju pred in po Jankovi?u. Predvsem podatki o pufu, ki ga je nakopal firmi. ?e bi z zadol?evanjem re?eval Slovenijo, to ni nek fajn na?in v teh ?asih.

 

To?no tako.da ne govorimo,kako je z..al Jestvino in ostalih ?tacun po Primorski.Njega bi ta drugega volil,?ebi bil samo en kandidat na listi. :P:harhar:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

No sej tudi meni ni v?e? delati do konc life-a, ampak moramo se zavedati da je bilo prej prelepo, ogromno ljudi je imelo bonificiran delovni sta?, v penzije so hodili ?e pri 45 letih (policaji,..) in to ne za malo penzijo, in zdej moramo ?al to mi pla?evati...

 

 

?e od leta 2000 ne ve?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni? tak?nega, saj se vidi kam je ?el denar....v investicije, pa poglejmo dr?avo:

 

Lani je Slovenija porabila dve milijardi evrov ve?, kot so jih prebivalci ustvarili. Zato se je dolg pove?al in letos ne bo ni? druga?e.

 

Najve? denarja je ?lo:

In za kaj gre najve? denarja? Pribli?no ?tiri milijarde porabimo za pokojnine, 3,4 milijarde za pla?e javnih uslu?bencev, ostali transferji pa stanejo ?e dodatni dve milijardi. ?e se ne bi zadol?ili za dve milijardi, potem bi zmanjkalo za polovico pokojnin, nekaj ve? kot polovico pla? in vse socialne transferje.

 

In kaj je narejeno?ni?. ?e slab?e je. Kje si investicije da se denar vra?a? ni jih. Samo tro?i se, za ni? od ni?. In ko se ljubljana pufa, prihajajo turisti, pla?uje se davek ki gre v blagajno (poznam nekaj ljudi po hotelih v LJ in se je zasedenost zelo izbolj?ala po tem ko je LJ postala urejena), se pravi ob?ina se pufa, da se ddv in ostalo v dr?avno blagajno nosi, dr?ava z nesposobnim vodstvom pa denar ?ez okno me?e, re?uje to kar so zasrali z miljoni (med drugim, S? in NLB), folk se pa ?ez Jankovića pizdi...halo, treba je mal bolj na ?irok pogledat vse skupaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Grega, ko pravi? da se vidi kam je ?el denar, ampak nekako nisem ?isto prepri?an, da zna? podrobno na?tet investicije katere upravi?ujejo preskok dolga iz 62 na 214 mio ?, kot navaja Simon! :ne vem:

 

P.S. - v?asih je pa? tako (ne bom trdil za direktno ta primer), da da? "raji" drobtine, pa so zadovoljni, ti pa jim za hrbtom je? potico! :punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V cca. sedmih letih se je pove?al dolg Ljubljane iz 62 na 214 mio ??

No, ?e pogledamo, da je JJ vzel Ljubljani 60 mio ? iz letnega prora?una je to ?e precej majhno pove?anje. Pa glede na vse kar je bilo narejenga v tem ?asu... In normalno je, da se v kriznih ?asih zadol?uje?. Druga?e je pa Grega lepo napisal.

 

Ampak ni mi jasno zakaj se NE-Ljubljan?ani toliko obremenjujete z dolgom Ljubljane? Pustite to nam, Ljubljan?anom.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo v centru in starem delu: komplet obnova celotne stare LJ (komunalni vodi, celotna pe? cona, ni ve? asfalta in tistih znucanih krivih kock, kar nekaj novih mostov in obnova okolice, ter dostopi do teh, ?e se ne motim se je tudi v njegovem mandatu tunel obnovil (nisem zihr), ?tadion in okolica, novi avtobusi, ni ve? tistih starih krip, na Rakovi se ogromno dela, gara?na hi?a pod Kongresnim in ureditev kongresnega trga ipd., urejen Trnovski pristan, in celotno obre?je Ljubljanice saj verjetno vse pi?e na strani ob?ine, Poljane se porihtali, tam kjer bo most ?ez pri?el in celotno kri?i??e ter cesto, pred kratkim je bila otvoritev ne vem koliko neprofitnih ob?inskih stanovanj v Polju, dobro je iti kdaj pa kdaj malo pe? naokoli in pogledati),...morate pa vedeti da prej se ogromno let ni dotikal tega nih?e, in logi?no da se potem vse pove?a. Sej pravim prej so vsi jokali koliko je vse neurejeno, vse staro, ni ?tadiona ipd. ipd., ...ja kaj, a to se đabe nardi, od kje? Ogromno ljudi je pa pa? fou?, ker njihovi ?upani niso sposobni zrihtat svojega kraja, ker vsi pri?akujejo da bodo novci od dr?ave padli in da bo vse đabe, kar pa no go, logi?no. Njihov ?upan bi se zapufal, ampak se raje ne, ker folk to obo?uje, vse kritike pa potem na dr?avo pome?ejo, da ne da denarja...jah je treba kdaj pa kdaj tud sam kej narest za razvoj a ne.

Pa ne pla?ujemo mi, ne vem od kje to?? To gre pa? iz vseh prihodkov LJ ipd., ?e ni razvoja je nazadovanje in propad, enako se je zgodilo s kar nekaj dobrimi podjetji v SLO, ker so vsi samo cuzali denar.

 

Tudi ?e pri nas v firmi, vemo da,je recesija in minus v bilanci, ampak miljoni EUR gredo letno v razvoj infrastrukture,IT-ja, novih poslovalnic ipd., ja logi?no, druga?e bi v petih letih samo zaprli in povozil nas bi ?as.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mesto se je spremenilo, to priznam, ampak spra?ujem se za kak?no ceno, ni? drugega. :blush:

 

Tisti stadion v bistvu smo rabli, ne nujno ?ivljenjsko, ampak pa? ?e ?elimo iti nekako s ?portom naprej, kot se spodobi za neko napredno dr?avo (Ple?nikova podrtija ob Dunajski cesti ni ravno objekt primeren za tekme leta 2011, hehe). Se je pa pri stadionu dogajalo marsikaj (dosti tega ne bomo izvedeli nikoli), jaz mislim da je lahko na tujih ple?ih nekaj gradit, kar se na koncu nikoli ni poravnalo. :whatever:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo konkretne ?tevilke v ?urnalu. Na za?etku mandata je bila LJ zadol?ena za 62 mio ?, lani pa ?e 214 mio ?. :ne vem:

 

dobro no... treba mu je priznat, gara?na hi?a v centru je ?la na ra?un ljubljane

sto?ice so ?le na ra?un ljubljane.

 

v velenju so to tako re?li da so postavli merkator pa njegovo gara?no hi?o. itak da se ob?ina ni zadol?ila (pa ?e vseeno se je) ?e so vse parkinge naredili na ra?un trgovskih centrov.

seveda ob tem posekali vso zelenjavo in pobetonirali vse travnike :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi ?tadion se bo odpla?eval na ra?un trgovskga centra, vmes so se investitorji menjali in je ?e nekaj ?asa znano da bo Supernova sedaj.

Je pa tako: cela SLO je jokcala, da nimamo ?tadiona, da kak?na je to dr?ava, mesto ali karkoli ?e, da nikjer ni nobenih pametnih koncertov, (vemo da t.i. zvezde imajo svoje zahteve glede ozvo?enja,akustike,velikosti ipd.), Tivoli ni bil ve? zadosti. Potem se v LJ to vse naredi (in je ?e to ?tala), zaradi mene tudi ?e bi se v katerem koli mestu, vsak je imel ?anso, in sedaj ko so tekme,koncerti ipd. v LJ, je pa spet narobe ker je Janković vse zapufal in da se vse cenralizira v LJ...pa je spet narod pameten.

 

Se pa marsikje zatika s pla?ili kot sami vidite ?e na nivoju dr?ave....to je pa to, izvajalec,podizvajalce, podizvajalci ?e svoje podizvajalce, nato izvajalec dobi pla?ano, oni pa naprej ne, in tako je zadeva ?e dra?ja....in fore stemi stop?ni?kami bi morali v prvi vrsti skenslat.

 

Ne vem ?e bom to?no navedel firme ampak je ?lo tako nekako, mislim da pri enemu tunelu, poanta se bo vidla:

npr. so se prijavili na razpis SCT,Primorje, GPG, in zamaga Primorje z najugodnej?o ponudbo. Nato oni izberejo za poditvajalca SCT...WTF? a zdej pa ni ve? ugodnej?i SCT....to so pa? te bolane fore, kjer se zgublja denar.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Grega, meni se zdi npr. ful ?alosten pogled ko izstopi? iz kro?i??a Toma?evo, pa vidi? en sam bo?ji beton, zadeva totalno nedokon?ana in ni? ne ka?e na dokon?anje. Upam da vsaj dobi kon?no podobo, ker tole je prov "sivo" za videt. :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.