Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

pred 14 urami je AmpeR napisal:

@Slivka danes pa moj fakwagen. Pravi lightshow....

Razlog prazna bat.... Pozabil sem izklopit razsmernik 12 na 230V🤣. Zanimivo, da potem, ko smo avto prižgali z busterjem so me kontaktirali iz avto hiše oz. servisa, da jim je javilo napake in, da kaj je narobe. Vse spremljajo...

 

 

 

 

 

 

 

 

Avtohiša ima remote dostop do tvojega vozila oziroma podatkov? A imaš sim kartico za povezavo v avtu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

Avtohiša ima remote dostop do tvojega vozila oziroma podatkov? A imaš sim kartico za povezavo v avtu?

 

 

Saj SIM kartico imajo ze vgrajeno vecina novejsih avtov, ki imajo sistem eCall ... Naj bi bilo vgrajeno v vsa vozila, proizvedena po 31. marcu 2018 ...

 

EUROPA.EU

Sistem eCall omogoča samodejne klice za nujno pomoč na številko 112 iz vozila v primeru prometne nesreče. Po 31. marcu 2018 je obvezna vgradnja evropskega klicnega sistema eCall v vse nove avtomobile.

 

 

Ni pa nujno, da imajo vsi podporo preko aplikacije ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem danes poganjalčkal po Savinjski in videl vas Struge, pa to je tako grozno še vedno za videt, plazovi prežijo z vseh strani, na sredini reke so skale v velikosti ogromne hiše, itd. :(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 19. 3. 2024 ob 14:38 je Jest napisal:

 

 

Saj SIM kartico imajo ze vgrajeno vecina novejsih avtov, ki imajo sistem eCall ... Naj bi bilo vgrajeno v vsa vozila, proizvedena po 31. marcu 2018 ...

 

EUROPA.EU

Sistem eCall omogoča samodejne klice za nujno pomoč na številko 112 iz vozila v primeru prometne nesreče. Po 31. marcu 2018 je obvezna vgradnja evropskega klicnega sistema eCall v vse nove avtomobile.

 

 

Ni pa nujno, da imajo vsi podporo preko aplikacije ... 

 

Gre potem tu za zlorabo podatkov?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je Jaka32 napisal:

 

Gre potem tu za zlorabo podatkov?

 

 

Zlorabo kaksnih podatkov? 🤔

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko bi šlo, ja.

 

Ker eCall sistem ves čas beleži lokacijo, da lahko v primeru nesreče sporoči svojo lokacijo in zadnji dve zabeleženi, za kontrolo. Torej, če ti nekdo vdre v sistem, lahko ves čas spremlja tvoje gibanje. Iz tega lahko določi tudi povprečno hitrost vožnje, kje se ustaviš, lahko pa dobi nek vzorec, kje se voziš, kje se ustavljaš in kje bi tako vozilo sunil... Poleg tega lahko beleži, koliko varnostnih pasov je pripetih, torej koliko je potnikov v vozilu. 

 

Napravo eCall izdelovalci avtomobilov uporabijo za izvajanje nekaterih drugih storitev - na primer pomoči na cesti, preverjanje stanja vozila, ponudbo različnih storitev, nenazadnje pa seveda tudi zbiranje podatkov o vozilu in posege na daljavo v elektronsko podporo upravljanja avtomobila. Avtomobilski izdelovalci imajo svoje klicne centre, ki so - brezplačno ali za plačilo - na voljo uporabnikom njihovih vozil. Nekateri od teh centrov tudi prevzemajo eCall sporočila in jih šele po obdelavi pošljejo naprej na številko 112, čeprav je osnovna zamisel eCall sistema, da klic neposredno prejme klicni center 112. Torej, če ti nekdo vdre v sistem, ima vpogled v marsikaj.

 

Ampak, brez zamere prosim, ti nisi tako pomemben, da bi se nekdo ukvarjal s tem, kakšna je npr. temperatura olja v tvojem avtu. Na pooblaščenem servisu pa podatek o najvišji temperaturi olja dobijo preko testerja, ki ga priklopijo na računalnik vozila...

 

Mislim pa, da o tebi vedo več kot ti sam že preko vseh drugih naprav in aplikacij, tako, da se ti ni treba sekirati še glede tega...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jaka32 napisal:

 

Gre potem tu za zlorabo podatkov?

Verjetno je v nastavitvah potrdil, da dovoli obdelavo in zbiranje podatkov.

Dejansko ta zadeva ni del e-call-a.

Uporablja pa onboard sim modem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zlorabo podatkov sem mislil v tem smislu, da je e-call očitno namenjen nezgodam na cesti oz. klicanju 112.

Če te pa kličejo iz servisa, da ti gori lučka, je pa to že špijonaža in ti modeli gredo meni zelo na živce. Ti, ki kar naprej težijo na vseh frontah.

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jaka32, nisi edini. Tudi meni gredo. In potem imamo kakšne zanimive dogodke...

 

Nam je novembra meseca orkanski veter snel pol strehe. V januarju kliče nekdo, da je zavarovalni agent in da so neke spremembe in da bo prišel k nam, če smo določenega dne doma.

 

Na pravega je naletel.

 

BTjka je bila parkirana pri sosedu. Ko je mož prišel, sem ga pričakal na dvorišču in je žena takoj odpešačila do soseda in pripeljala BTjko do dvorišča in jo pustila na dovozni poti. Ključe pa je dala meni. V tem času sem jaz z možakarjem spregovoril par besed, potem je možakar hotel videti naše zavarovalne police. Pa sem ga ohladil, da če je prišel povedat, kakšne so spremembe, da potem že ve, kakšne so police, ker gotovo imajo en izvod na zavarovalnici. Pa se je užaljen hotel odpeljat, jaz pa nisem umaknil BTjke. Je grozil s policijo, pa sem mu razložil, da jaz na svojem zemljišču lahko parkiram, kjer želim in kakor želim. Da bi pa bilo za poklicat policijo, kje in kako je on prišel do mojih podatkov. Pa je grozil, da bo klical svojega šefa, jaz sem pa odgovoril, da bi to bilo odlično, ker da on gre, kamor ga šef pošlje in da bi v resnici jaz moral govorit z njegovim šefom. Je model najprej odpešačil po cesti, telefoniral, nato se vrnil in dal telefon meni, da sem govoril z njegovim šefom. Po nekaj več kot pol ure "kuhanja" sta bila oba lepo omedena, jaz sem dobil vse podatke od "zastopnika", šef je zatrdil, da se to ne bo več ponovilo in jaz sem odmaknil BTjko. Potem pa vso zgodbo skupaj z vsemi podatki napisal in poslal svojemu agentu. Kot mi je kasneje sporočil, so imeli postopek naprej in nekaterim agentom druge zavarovalnice vzeli licenco...

 

Sploh je pa tista streha lomila meni živce. Vedno me vsi kličejo in pošiljajo 100 reklam za vse možno in nemožno. Ko je snelo streho in sem prišel v trgovino s šopom 500€ bankovcev, pa nihče ni imel ničesar za prodat in smo iskali stvari preko veze ali pa naročali po internetu... 

 

Mah, pustimo stat...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Jaka32 napisal:

Zlorabo podatkov sem mislil v tem smislu, da je e-call očitno namenjen nezgodam na cesti oz. klicanju 112.

Če te pa kličejo iz servisa, da ti gori lučka, je pa to že špijonaža in ti modeli gredo meni zelo na živce. Ti, ki kar naprej težijo na vseh frontah.

Ponovno ti pravim, niso ga klicali zaradi e-call-a.

 

Tudi pri meni mehaniki vidi kolko km imam prevoženih in če bi avto imel kake napake.

To sem potrdil, hkrati z uporabo mobilne aplikacije. Tega ti ni treba potrdit. Greš v nastavitve in to onemogočiš. E-calla se pa ne da 😉

 

Mene še iz mojega servisa niso klicali, če ga kličem, gre v sistem in pogleda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Doma imam BOSCH hladilnik, pralni stroj, susilni stroj, vrtalnik in vijacnik in noben ni narejen made in germany oz. celo noben ni narejen v isti drzavi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nobenega alkohola ne pijem že 2 tedna in bo tako še vsaj kak mesec, medtem pa veselo šponam Monster-je in pa Pepsi, tako da bi se reklo z dežja pod kap. Odvisnik in grešnik, priznam, hehe.

  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Z M A J napisal:

Nobenega alkohola ne pijem že 2 tedna in bo tako še vsaj kak mesec, medtem pa veselo šponam Monster-je in pa Pepsi, tako da bi se reklo z dežja pod kap. Odvisnik in grešnik, priznam, hehe.

Bravo!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Slivka napisal:

Kako lepo je kupovati Bosch komponente, ker veš, da je to originalna nemška kvaliteta:

 

IMG_20240323_203012517.jpg

 

Das Auto...

Boljše Brazil kot pa Mahle oljni filter za Mazdo => made in PRC

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Žal se je treba s tem sprijaznit. Še kaj več ne oziram na to, ker itak nimaš kaj dosti narediti. 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko rečeš, da ti je vseeno. To sprejmem. Da pa nič ne moreš, pa ne bo držalo.

Če bi vsi, ko se je Mahle filter premaknil iz Austria -> China, ga prenehali kupovati, bi zelo dosti naredli. Recimo Mann je isto kvalitetn....

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest se noben mahle filter nisem dobil made in china pa vedno samo mahle kupujem. Ponavadi je made in CZ ali pa kera druga drzava. Nikoli pa made in china. Vsaj do sedaj ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Scr3am napisal:

Jest se noben mahle filter nisem dobil made in china pa vedno samo mahle kupujem. Ponavadi je made in CZ ali pa kera druga drzava. Nikoli pa made in china. Vsaj do sedaj ne.

Knecht OC 195 Made in Austria

Mahle OC 195 Made in China

 

Sem šel gledal svojo dokumentacijo. :)

Evo en rus ti primerja oba:

 

WWW.DRIVE2.RU

Автомобильная социальная сеть

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.