Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

dne 12. 4. 2024 ob 23:30 je AmpeR napisal:

Čakam en paket iz kitajske in pol danes dobim ta sms: 

Screenshot_20240412_202922_Messages.jpg

Zadnje čase sumim, da imajo mogoče pri pošti kakšne težave z uhajanjem podatkov, namreč ogromno ljudi, ki pričakuje pošiljko, dobiva tele scam sporočila iz čudnih številk...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Niti ne. Jaz ne čakam nobenega paketa, pa so me obvestili, da paketa zaradi nepopolnega naslova ni mogoče dostaviti...

 

Pa se mi je malo čudno zazdelo, kako to, da imajo mojo mobi številko, ki NI objavljena v nobenem telefonskem imeniku, nimajo pa mojega naslova, ki naj bi ga pošiljatelj napisal, preden naj bi paket poslal, ker drugače pošta ne bi prevzela paketa...

 

Pa potem nisem kliknil na povezavo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ful je tega zadnje cajte. Jaz sem dobil iz neke slo stevilke kao za posodobitev gesla pri NLB pay pa potem za posodobitev netflix racuna itd. Najbolj smesno je pa, da sploh nisem pri NLB niti netflixa nimam. Pac scam. Sej ze takoj po linku vidis. Sem pa tudi od kao "poste slo" dobil in imajo dost podobno spletno stran. Seveda de redirecta na njihovo fake stran kjer naj bi vpisal svojo st. kartice in CVV 🤦

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Scr3am napisal:

Ful je tega zadnje cajte. Jaz sem dobil iz neke slo stevilke kao za posodobitev gesla pri NLB pay pa potem za posodobitev netflix racuna itd. Najbolj smesno je pa, da sploh nisem pri NLB niti netflixa nimam. Pac scam. Sej ze takoj po linku vidis. Sem pa tudi od kao "poste slo" dobil in imajo dost podobno spletno stran. Seveda de redirecta na njihovo fake stran kjer naj bi vpisal svojo st. kartice in CVV 🤦

Ja, ampak tkole na hitr folk dejansko klikne...pa mu šele pol zacingla k more kao plačat poštnino...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od poste zna bit targetirano na tiste ki cakajo, nek paket, ker jest sem tudi to dobil ko je bil paket na poti, naslednji dan sem pa paket dobil.
Zna pa biti da samo nakljucno generirajo stevilke, pa se glih tako poklopi.

 

scama je skoz vec, ker dolocen procent bo nasedu, in vecjemu stevilu ljudi posljes, vec jih bo kliknlo.

pred 1 minuto je NevLado napisal:

Ja, ampak tkole na hitr folk dejansko klikne...pa mu šele pol zacingla k more kao plačat poštnino...

 

A mislis da zaracunajo? Al je samo zbiranje podatkov. Ker realno, ce tukaj das svoje podatke notr, pol majo takoj nekoga, skupaj s podatki, ki je dovzeten za take stvari.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Matick napisal:

Od poste zna bit targetirano na tiste ki cakajo, nek paket, ker jest sem tudi to dobil ko je bil paket na poti, naslednji dan sem pa paket dobil.
Zna pa biti da samo nakljucno generirajo stevilke, pa se glih tako poklopi.

 

scama je skoz vec, ker dolocen procent bo nasedu, in vecjemu stevilu ljudi posljes, vec jih bo kliknlo.

 

A mislis da zaracunajo? Al je samo zbiranje podatkov. Ker realno, ce tukaj das svoje podatke notr, pol majo takoj nekoga, skupaj s podatki, ki je dovzeten za take stvari.

Ja fora je recimo za božič k je ful folka naročalo so dal link da morš doplačat 3 eure za poštnino

 

In je folk nasedu

 

S tem pa tudi dostop do podatkov o kartici...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno je to cilj, kartico dobit, pa ime na kartici, ostalo je pa bonus.

To je blo 10 let nazaj, tko da kdo ve kolk to zj kosta, ampak takrat je ime + telefon + email, kostal 100eur. Cene so se zacele pri 50 za ime + telefon ali email. Tko da s tem tudi lahko kar pridno sluzijo, samo da zbirajo podatke naivnih ljudi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa mislim, da kamen lahko isto tudi Mazdino šipo zlomi. To je samo nesreča in ne napak vozila.

 

Se mi zdi, da se ti je število izrednih servisov zmanjšalo. Al se motim?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od kar so v decembru menjali kos za 2400€ (pa nočejo povedati kaj - še ceno sem zvedel čisto slučajno) so se težave nekako umirile. Od novega leta dalje samo še motorno olje tankamo in nafto dolivamo...

 

Dejansko dela nekaj več kot 0,25% mešanico. Na 390 litrov nafte gre 1 liter olja in 0,4 litra ad blue...

  • Haha 3
  • Začuden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je godlike napisal:

1. Se strinjam, so barabe ker ne povejo kaj so menjali. Meni so vedno do sedaj.

2. To ca. 1L na 1000km. To je že divje.

 

Emm, kaj?

 

Na 390 litrov nafte gre 1 liter olja.

 

Če bi na 1000 km porabil 390 litrov nafte, bi to pomenilo porabo 39 litrov na 100 km!

 

Če že hočeš v kilometrih, gre 1 liter olja na 6000 km...

  • Všeč 3
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je dvorjan napisal:

Pri 30k km bodo že pol mašine zamenjali. 😃

 

Pšt, ma ne no... že zarad snega je slabe volje, žena mu noče jajčk spečt, dva dni sta že budna zaradi zamer - sam še Ford lahko reši ta zaplet.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

 

Pšt, ma ne no... že zarad snega je slabe volje, žena mu noče jajčk spečt, dva dni sta že budna zaradi zamer - sam še Ford lahko reši ta zaplet.

 

A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dopoldan je bil lep in sončen. Pa sem hčerki zamenjal zimske pnevmatike z letnimi.

 

Zdaj se je vsul snežni metež in v pol ure natrosil 1 cm snega... Hčerka pa se zvečer odpravlja na pot - s pravkar montiranimi letnimi pnevmatikami po zvoženem snegu se mora spustiti po 12% naklonu...

  • Haha 4
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vedno ko menjam kabinski filter na Fordu omenim mamo zraven od tistega, ki je filter lociral pod voznikove noge :angry:

 

Zdej razumem zakaj je sodelavc jamral, da je Fordov servis drag...

  • Všeč 1
  • Haha 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.