Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Jaz sem na rezervi v cx30, avto kaže, da je še 40 km dometa. Ampak bom riskiral in se vozil te dni  v rikverc, da kaj prišparam do torka. 

  • Všeč 1
  • Haha 4

 

 

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Jaz sem na rezervi v cx30, avto kaže, da je še 40 km dometa. Ampak bom riskiral in se vozil te dni  v rikverc, da kaj prišparam do torka. 

Jaz pa povnga.... 🥴😉

Napisano

Ne se veselit prezgodaj - Taubi pravi, da bo trošarine zvišal. Sam zato, da nas jebe v glavo. Dol s Holobom.😜

33112_1.png

Napisano
pred 3 urami je Janez007 napisal:

Tankajte v torek ... se bosta zelo verjetno bencin in dizel pocenila.

 

Saj se počutim, kot da bi bil JJ na oblasti. 🤣

Enga sem tankal danes.

Drugega pa bom moral v ponedeljek.

 

Meni ne bo noben nič šenkal 😅

Napisano
pred 24 minutami je godlike napisal:

Enga sem tankal danes.

Drugega pa bom moral v ponedeljek.

 

Meni ne bo noben nič šenkal 😅

Tankaj 5 litrov oz. kolikor rabiš do torka ... 😃

Napisano

V malo raketo gre 33L od oka.

 

Da bi za 1€ 2x stal na pumpi, nima smisla. Je čas več vreden.

Mogoče pa delam od doma, pa ne bom rabil tankat pred torkom. 😉

Napisano

Pa ne boš šenkal ta 1€ temu nemarnemu ptiču. Naj si zapomni dan, ko mu nisi dal evra. :hudicek:

33112_1.png

Napisano
pred 15 urami je Boss napisal:

Pa ne boš šenkal ta 1€ temu nemarnemu ptiču. Naj si zapomni dan, ko mu nisi dal evra. :hudicek:

Zakaj pa njemu?

 

Bolj Petrolu. To kaj je dražje Petrol pobaše. Samo malo več ddv-ja dobi drža od višje osnove.

Napisano

Zakaj Petrolu? Saj laho tankaš tudi drugje :D ... INA, Logo, Shell,... :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 12 minutami je godlike napisal:

Zakaj pa njemu?

 

Bolj Petrolu. To kaj je dražje Petrol pobaše. Samo malo več ddv-ja dobi drža od višje osnove.

 

Glede na strokovnjake na temu forumu, sem pa mislil, da gre Golobu 100% znesek kar tankaš.

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano (urejeno)
pred 7 urami je Jest napisal:

Zakaj Petrolu? Saj laho tankaš tudi drugje :D ... INA, Logo, Shell,... :P

INA (je hrvaško, se izogibam, dokler meje ne uredijo), Shell (mi ni v bližini), Mol pa ima E10.

 

Meni nič ne manjka na Petrolu. A ne bi smel tam točit? 😉

Popravljeno od godlike
Napisano
pred 7 urami je godlike napisal:

Zakaj pa njemu?

 

Bolj Petrolu. To kaj je dražje Petrol pobaše. Samo malo več ddv-ja dobi drža od višje osnove.

 

Kle gor kar nekako vlada neka teorija zarote, da za pocenitve je zaslužen kakšen pristen desni patriot, za podražitve pa vedno in samo Golob, ki si baje tlači dobičke v svoje in Tinine žepe oz. torbico. Da se ne razvija kakšen pretiran spopad med forumaši preventivno za vsako stvar obtožimo Goloba pa je mir. Volk sit kozli celi in to je najbolj važno.

 

Drugač pa malo te moram popravit, dokler bo regulirana cena, Petrol kaj dosti ne more vplivat na ceno, ampak vpliva zgolj gibanja cene nafte na borzah in menjalni tečaj €/$. Edini, ki nekako kompenziran vse skupaj je vlada, ki viša trošarine pri nizkih borznih cenah naftnih derivatov in obratno. Pač nek buffer al kako bi se temu reklo.

 

V glavnem, da pomirim strasti - Holob je kriv, dol z njim.

33112_1.png

Napisano
pred 3 urami je godlike napisal:

Meni meni nič ne manjka na Petrolu. A ne bi smel tam točit? 😉

 

Ejej, Pandorino skrinjico odpiraš... jaz sem tud reden gost na Petrolu, sploh od kar majo app. Ampak pazi, ker zdaj bo priletelo nekaj ogorčenih postov kako so drugi boljši in da je Petrol zanič.:hudicek:

33112_1.png

Napisano
pred 4 urami je godlike napisal:

INA (je hrvaško, se izogibam, dokler meje ne uredijo), Shell (mi ni v bližini), Mol pa ima E10.

 

Meni meni nič ne manjka na Petrolu. A ne bi smel tam točit? 😉


 

MOL = INA 

 

https://mol.si/si/o-nas/mol-slovenija-d-o-o/mol-ina-d-o-o

 

  • Všeč 1
  • Začuden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Normalno, da je holob kriv. Saj ima on oblast čez.

N7rRRL1.jpg

Napisano (urejeno)
pred 19 minutami je Boss napisal:

Drugač pa malo te moram popravit, dokler bo regulirana cena, Petrol kaj dosti ne more vplivat na ceno, ampak vpliva zgolj gibanja cene nafte na borzah in menjalni tečaj €/$.

Vplivat ne more.

 

Ampak če tankam jutri, je kupil gorivo ceneje na borzi in proda po maksimalni možni ceni naprej.

Če bom točil v torek in država ne bi višala trošarin bo znižala, po formuli, naksimalno možno ceno.

Ker bo Petrol kupil prav tako gorivo za torek na borzi, bo marža Petrolu nižja.

Torej če tankam jutri, bo imel Peteol več od tega, kot če država ceno spusti in tankam v torek na Petrolu.

pred 12 minutami je Jest napisal:


 

MOL = INA 

To To pa nisem vedel, da slovenska INA ni več pod Hrvaško....

 

Pa sedež v Kopru. Prej je imel Mol v Lendavi.

Popravljeno od godlike
Napisano
pred 9 minutami je FuManchu napisal:

Normalno, da je holob kriv. Saj ima on oblast čez.

 

No vidiš @godlike... o tem govorim. 😜

33112_1.png

Napisano
pred 6 minutami je godlike napisal:

Ampak če tankam jutri, je kupil gorivo ceneje na borzi in proda po maksimalni možni ceni naprej.

Če bom točil v torek in država ne bi višala trošarin bo znižala, po formuli, naksimalno možno ceno.

Ker bo Petrol kupil prav tako gorivo za torek na borzi, bo marža Petrolu nižja.

Torej če tankam jutri, bo imel Peteol več od tega, kot če država ceno spusti in tankam v torek na Petrolu.

 

Gorivo je že kupil ceneje, ker višina regulirane cene je vezana na preteklo 14 dnevno obdobje povprečne cene nafte na borzah. Ampak, če pa gre gor jo je pa kupil dražje in jo bo prodajal z manj dobička, do popravka regulirane cene. Ampak, ker gre gor in dol vse skupaj se obe te zadevi nekje v letnem merilu poglihata.

33112_1.png

Napisano
pred 4 urami je godlike napisal:

Meni nič ne manjka na Petrolu. A ne bi smel tam točit? 😉


Mani tudi ne… večinoma tankam na Petrolu… enostavno zato, ker jih je največ tam, kjer se vozim… Če je rezervoar prazen, ko se peljem mimo kakšne druge, grem pač tankat tam… Poleg tega mi je Petrol še bolj enostaven, ker imajo aplikacijo in sem najhitreje gotov, ker ni treba hodit v vrsto pred blagajno… Itak grem pa tankat nekje na vsake dva meseca ali mogoče malo manj  … Nazadnje sem tankal 19.2. Pa še nič ne kaže, da bom šel v naslednjem tednu ali dveh ;) … Se lepo večinoma napolni doma v garaži … Edino če grem na kakšno daljšo pot, je potreba po bencinu prej…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

 Nekateri so prepričani, da je gorivo pri Petrolu zanič… in da z gorivom na drugih črpalkah naredijo veliko več kilometrov ;) … 

 

 

  • Všeč 2
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 46 minutami je Boss napisal:

 

Gorivo je že kupil ceneje, ker višina regulirane cene je vezana na preteklo 14 dnevno obdobje povprečne cene nafte na borzah. Ampak, če pa gre gor jo je pa kupil dražje in jo bo prodajal z manj dobička, do popravka regulirane cene. Ampak, ker gre gor in dol vse skupaj se obe te zadevi nekje v letnem merilu poglihata.

Logično. To je bilo samo mišljeno, če grem tankat jutri ali v torek.

 

Poznam model izračuna cene itd...

Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

Dol s Petrolom. Naj živi shell. 😄

 

Sem pa precej raj "PETROLhead" kot pa "SHELL of a person" 😝

33112_1.png

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ta je performance serija. Niso imeli druge za zamenjat. Sem vrgel nazaj v avto in naročil dve nove baterije na netu🤣 Še vedno lahko vse skupaj dam na bolho.
    • Ni vse v ekranu, avto je super.... 
    • Kaj smo se naučili iz ameriških filmov: 1. Kašelj je vedno znak smrtonosne bolezni. 2. Detektiv lahko reši primer samo, če je suspendiran. 3. Moški ne bo nikoli kazal znakov bolečin, tudi ko sprejema najokrutnejše udarce, vendar se bo tresel, ko mu bo kakšna ženska čistila rano. 4. Ena vžigalica je dovolj za osvetlitev sobe, ne glede na njeno velikost. 5. Vsako ključavnico je mogoče odpreti s kreditno kartico ali sponko, razen v primeru, ko gre za vrata, ki vodijo v gorečo stavbo, v kateri je dojenček. 6. Kuhinje nimajo luči, dovolj je, da odpreš vrata hladilnika. 7. Mama vsako jutro pripravi jajca s slanino in kolačke za svojega moža in otroke ne glede na to, da le ti praktično nikoli nimajo časa, da zajtrk pojejo. 8. Avtomobili, ki so udeleženi v prometni nesreči, bodo skoraj vedno eksplodirali. 9. Pošteni in marljivi policisti so ustreljeni tri dni pred penzijo. 10. Šef policije bo vedno suspendiral svojega najboljšega detektiva ali mu dal 48 ur, da reši primer. 11. Ventilacijski sistem zgradbe je vedno najboljši kraj za skritje. Nihče nikoli ne bo pomisli, da bi vas tam iskal. Poleg tega boste lahko prišli do katerega koli prostora v objektu. 12. Ko plačujete za taksi, vam nikoli ni potrebno pogledati v denarnico, samo odprite jo, naključno zgrabite šop bankovcev in jih dajte taksistu. To bo namreč vedno točen znesek. 13. Ko boste želeli napolniti orožje, boste vedno imeli dovolj streliva, tudi če je predhodno niste vzeli s seboj. 14. Če vidite veliko stekla, pričakujte, da bo v kratkem nekdo priletel skozi. 15. Vedno je mogoče parkirati točno izpred stavbe, v katero ste namenjeni, četudi je ta v samem središču večmilijonskega mesta.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.