Skoči na vsebino

Bencin/Dizel


Guest emil

Priporočeno sporočilo

Zanimivi diagrami ni kaj. :):bravo:

 

No, razlike so pa res v ve?ini malenkostne. ?e dirka? to najbr? nekaj pomeni, za navadnega smrtnika pa ne. Bistvena razlika je vsaj zame, v na?inu vo?nje. Atmosferski bencinar rabi obrate. Zato mi je dizl kul, ker ne rabi? kaj dosti na?igat, stisne? mal gasa in that's it.

 

Ok, drugo bi bil turbo bencinar :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst se edin pri cliu dci 100 in 1,416v ne strinjam ?ist, ker na? 1,4 ne ka?e 100 konj, dci jih pa. Prav tako ima ?isto zgre?en menjalnik, ki pri 130 km/h v peti prestavi ka?e 4.600 vrtljajev. Obup.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst se edin pri cliu dci 100 in 1,416v ne strinjam ?ist, ker na? 1,4 ne ka?e 100 konj, dci jih pa. Prav tako ima ?isto zgre?en menjalnik, ki pri 130 km/h v peti prestavi ka?e 4.600 vrtljajev. Obup.

 

Zanimiv bi bilo, ?e bi oba imela isti menjalnik :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivi diagrami ni kaj. :):bravo:

 

No, razlike so pa res v ve?ini malenkostne. ?e dirka? to najbr? nekaj pomeni, za navadnega smrtnika pa ne. Bistvena razlika je vsaj zame, v na?inu vo?nje. Atmosferski bencinar rabi obrate. Zato mi je dizl kul, ker ne rabi? kaj dosti na?igat, stisne? mal gasa in that's it.

 

Ok, drugo bi bil turbo bencinar :-)

 

2,5 i s turbino npr... makar z istimi konji :)

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo vamm ?vaba z navorom, ki te pol ovira ker mu manjka pod haubo in se mu zdi zamalo da ga en klin?ev japanac me?e dol za burek.

Posnetek je od danes cca 9 dopoldne.

 

 

Ampak vedno se najde ve?ja budala, ki se ne pusti jebat. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js imam dizla edino zaradi porabe in zaradi navora. ce pa res od ajvara MPS kuri komaj 10l in od hazarda 8l potem pa menjam ga takoj. ampak s tem pogojem da mi ga posodijo za en teden.ker pac preprosto nobenemu ne vrjamem.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj pa okvare? bencinarji razen kake v?igalne tuljave se ne kvarjo...kaj pa dizli? turbine,injektorji,pumpe,vztrajnki, EGR-ji? in vse je po 500-1000?

 

Hmmm... sam zaenkrat nisem imel okvar... (prejsnjo sestico sem imel 5 let - 2003 - 2008, sedanjo pa imam od 2008 dalje ...) ... pri porabi je veliko odvisno od nacina voznje ... in pri bencinarju se "tezka noga" pomoje precej bolj pozna kot pri dizlu ... Seveda je to moje mnenje... in se lahko razlikuje od mnenja nekoga drugega :blush:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj pa okvare? bencinarji razen kake v?igalne tuljave se ne kvarjo...kaj pa dizli? turbine,injektorji,pumpe,vztrajnki, EGR-ji? in vse je po 500-1000?

 

To oceno da lahko samo tisti, ki kupi novga diesla in ga vozi od za?etka vsaj prbli?no tako kot se diesla naj bi vozilo. Taki na?eloma tudi pri 200kkm ne bi smel problemov z ni?emer na?tetim.

 

V kolikor pa kupi? rabljenega je pa pa? loterija se pa strinjam, da pri rabljenem bencinarju je manj?a mo?nost, da se nategne? oziroma, ?e se, je ponavadi tudi manj obremenilna za ?ep razen, ?e ti ga ne znajo zrihtat tako kot recimo Jo?iGuliko?i.

 

Hmmm... sam zaenkrat nisem imel okvar... (prejsnjo sestico sem imel 5 let - 2003 - 2008, sedanjo pa imam od 2008 dalje ...) ... pri porabi je veliko odvisno od nacina voznje ... in pri bencinarju se "tezka noga" pomoje precej bolj pozna kot pri dizlu ... Seveda je to moje mnenje... in se lahko razlikuje od mnenja nekoga drugega :blush:

 

Pri dieslu za podoben efekt v vo?nji pa? ne rabi? glih te?ke noge in priganjanje v obrate ne da efekta, da bi se to spla?al po?et, ker se najve? dogaja ?e veliko prej pri ni?jih obratih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js imam dizla edino zaradi porabe in zaradi navora. ce pa res od ajvara MPS kuri komaj 10l in od hazarda 8l potem pa menjam ga takoj. ampak s tem pogojem da mi ga posodijo za en teden.ker pac preprosto nobenemu ne vrjamem.

 

Men 2,3 bencin pije polet 8,5, pozim pa gremo na 8,9. Vo?nja je v glavnem Medvode Ljubljana in pol po Ljubljani. Vikend pa kaka relacija. Avtocesta je pa vedno tempomat 150 pol pa sam ?e gas ?e je treba. Ve? kot pri Hazardu, manj kot pri Ayvarju.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj pa okvare? bencinarji razen kake v?igalne tuljave se ne kvarjo...kaj pa dizli? turbine,injektorji,pumpe,vztrajnki, EGR-ji? in vse je po 500-1000?

 

father vozi F-ko diesla, ?e kr lep ?as, letnik je 2000 prevo?enih blizu 200kkm pa ni mel ?e nobene konkretne okvare (trkam na les) ;)

 

pa ?e ena primerjava ;)

http://www.zeperfs.com/en/duel661-2019.htm

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

father vozi F-ko diesla, ?e kr lep ?as, letnik je 2000 prevo?enih blizu 200kkm pa ni mel ?e nobene konkretne okvare (trkam na les) ;)

 

pa ?e ena primerjava ;)

http://www.zeperfs.com/en/duel661-2019.htm

 

pa ja ne gre pasat 170 konj samo 217km/h.. "ne mores da vrjames"..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo vamm ?vaba z navorom, ki te pol ovira ker mu manjka pod haubo in se mu zdi zamalo da ga en klin?ev japanac me?e dol za burek.

Posnetek je od danes cca 9 dopoldne.

 

 

Ampak vedno se najde ve?ja budala, ki se ne pusti jebat. :blush:

 

mah teli te?ki Audiji so "such an easy pray" :whatever: Q7 3.0 TDI ?e meni ne more konkurirat sploh v kak?en klanec, k ga ?e dodatno te?a jebe. Je pa to vedno hud udarev za EGO audifahrerjev. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js imam dizla edino zaradi porabe in zaradi navora. ce pa res od ajvara MPS kuri komaj 10l in od hazarda 8l potem pa menjam ga takoj. ampak s tem pogojem da mi ga posodijo za en teden.ker pac preprosto nobenemu ne vrjamem.

 

Fora je, da ve?ina ljudi ne razume, da ?e ima? 2.0 ali ve? ter normalno te?ek avto (ne kak neaerodinami?en terenec), da bencinarja lahko brez te?av fura? z 2000 obrati pa bo lepo vlekel. Ko ti zapa?e tiste parkrat na kestl ga res stisne? ampak, ?e se 3/4 kestlna fura? z minimalno porabo relacije je to to.

 

Hmmm... sam zaenkrat nisem imel okvar... (prejsnjo sestico sem imel 5 let - 2003 - 2008, sedanjo pa imam od 2008 dalje ...) ... pri porabi je veliko odvisno od nacina voznje ... in pri bencinarju se "tezka noga" pomoje precej bolj pozna kot pri dizlu ... Seveda je to moje mnenje... in se lahko razlikuje od mnenja nekoga drugega :blush:

 

No tu pridemo do druge to?ke, ko bo? bencinarja teral se bo oreng poznalo. Namesto 8 bo pilo 10, 12. Dizla pa ?e slu?ajno res tera? ga itak ?e vedno v srednjih obratih ker ima tam toliko navora. Pred blokado se tam ne dogaja ve? kaj dosti medtem ko se pri nekaterih dobrih bencinarjih dogaja ravno nekje pri koncu. In zato gre poraba toliko vi?e.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mah teli te?ki Audiji so "such an easy pray" :whatever: Q7 3.0 TDI ?e meni ne more konkurirat sploh v kak?en klanec, k ga ?e dodatno te?a jebe. Je pa to vedno hud udarev za EGO audifahrerjev. :hudicek:

 

Sej ni fora kako sem ga, je fora da me je ?e pri prvem prehitevanju zapiral dokler ni zmankal placa, samo to mu o?itam.

?e dobr da sem to?no takrat testiral najnovej?i gadget GoPro motorsports HD. :blush:

 

ayvar je Q5 prehitu...po vsej verjetnosti z 2.0TDI motorjem.....big deal! :rispekt:

 

pa ne me narobe razumet....?e bi mel denar bi si absolutno turbo bencinarja omislil (pa to ne jajc v smislu 1.4 turbo mlin?kov) ;)

 

Sej cenovno najcenej?a kanta Q5, je DRA?JA od MPS za samo si pa car na vasi, tud ?e nkamar ne gre, sam da je olimpijada v gara?i in to?lu.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ni fora kako sem ga, je fora da me je ?e pri prvem prehitevanju zapiral dokler ni zmankal placa, samo to mu o?itam.

Pa? je imel pravico, ker je bila tam prekinjena ?rta. ?ez polno pa ni ?el tako kot nekateri. :P

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo vamm ?vaba z navorom, ki te pol ovira ker mu manjka pod haubo in se mu zdi zamalo da ga en klin?ev japanac me?e dol za burek.

Posnetek je od danes cca 9 dopoldne.

 

 

Ampak vedno se najde ve?ja budala, ki se ne pusti jebat. :blush:

 

Matr si ga zviznu ko deb stau :)

 

mah teli te?ki Audiji so "such an easy pray" :whatever: Q7 3.0 TDI ?e meni ne more konkurirat sploh v kak?en klanec, k ga ?e dodatno te?a jebe. Je pa to vedno hud udarev za EGO audifahrerjev. :hudicek:

 

Apak res. sem vozu q7 na eni ohcet. nikamor ne gre ?re pa galone ko drugi litre. kr neki.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa? je imel pravico, ker je bila tam prekinjena ?rta. ?ez polno pa ni ?el tako kot nekateri. :P

 

Pravico da te ovira, dober si ti, verjetno bi ga ti milo gledal in lepo za njim vozil. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa mislim da malce nakladate. Noben bencinc 2,3l z 150+ Km ne rabi 8 litrov. Ja mogo?e ?e ga vozi? kot po jajcih. Medtem ko M6 dizel kuri 7-8 litrov rabi podoben bencinc z enakim stilom vo?nje 10-12 l.

 

A ima Mazda tudi bencince tako potratne kot dizle?

 

Moram re? da je zelo "odgovorno" prehiteval tistega Audija. Polna ?rta, priklju?ek z leve in desen. Res kako je MPS uber alles. Me zanima, ?e bi lahko ta mo?na M6 dizel konkurirala Qju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa mislim da malce nakladate. Noben bencinc 2,3l z 150+ Km ne rabi 8 litrov. Ja mogo?e ?e ga vozi? kot po jajcih. Medtem ko M6 dizel kuri 7-8 litrov rabi podoben bencinc z enakim stilom vo?nje 10-12 l.

 

A ima Mazda tudi bencince tako potratne kot dizle?

 

Moram re? da je zelo "odgovorno" prehiteval tistega Audija. Polna ?rta, priklju?ek z leve in desen. Res kako je MPS uber alles. Me zanima, ?e bi lahko ta mo?na M6 dizel konkurirala Qju.

 

ta mocen dizel z lahkoto kunkurira Q. ze js s svojimi 140KM konkuriram, ce bi pa bil 185 pa z lahkoto. ce bi pa js imel 2.5 bencinar bi mi zijer kuru vec kot 10l za MPS pa ne bi rad komentiral.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ta mocen dizel z lahkoto kunkurira Q. ze js s svojimi 140KM konkuriram, ce bi pa bil 185 pa z lahkoto. ce bi pa js imel 2.5 bencinar bi mi zijer kuru vec kot 10l za MPS pa ne bi rad komentiral.

 

Tudi meni bi kuru ve?, tako da je bolj?e da ga nimam :jupiii:

"Potegnil" bi vsaki? ko bi imel mo?nost. Ha ha ha

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa mislim da malce nakladate. Noben bencinc 2,3l z 150+ Km ne rabi 8 litrov. Ja mogo?e ?e ga vozi? kot po jajcih. Medtem ko M6 dizel kuri 7-8 litrov rabi podoben bencinc z enakim stilom vo?nje 10-12 l.

Ajde za 2,3 ne vem za 2,0 z 180 konji sem pa 100%. A to tvoje sklepanje o porabi je iz izku?enj al ker si nejeverni Toma?ek? Tole je bilo na regionalki, vo?nja po omejitvah, brez ustvarjanja kolone. Sem lepo napisal, 2,0 z normalno te?o (se pravi ne tona in pol ali ve? se da peljati med 1600 in 2500 obrati. Ampak me ne moti, ?e ne verjame?, jaz nisem ni? na izgubi. :jupiii:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.