Skoči na vsebino

Ali ?elite, da Lojz zapusti forum


Symon

Ali ?elite, da Lojz zapusti forum?  

56 uporabnikov je glasovalo

  1. 1. Odgovor

    • Da
      33
    • Ne
      23


Priporočeno sporočilo

Nas pajac tipa ?lender pa res ne skrbi saj s svojimi potezami dela to?no na ra?un divjakov in to tistih pravih, ne teh, ki jih ti umetno "etikira?", tko da z njim pa res ne rabi? grozit, ker je to ?isto pateti?no. Razumem, da ti je ?lender v?e?, ker je pa? glih ene tolk trd v glavo kot ti ampak je pa ena bistvena razlika med njim in tabo. Ti se vsaj upa? iti v debato na odprti sceni, ?lender pa se mi ne upa niti odgovoriti ne na to zadnje pismo ne na tisto, ki sem ga nekaj let nazaj naslovil to?no na njega osebno na njihov mail od sveta z preventivo in varnost v cestnem prometu.

 

Tak jebivetrovski odnos pa? ni na mestu za neko institucijo (pla?ujemo jo vsi davkopla?evalci :angry: ), ki obstaja o?itno le za to, da imajo nekateri slu?bico in vsake toliko sproducirajo neko neumnost, da lahko vsaj pribli?no opravi?ijo svoj obstoj. ?e leta ?akam, da bodo spisali neko konkretno analizo s svojimi raziskavami pa je do dandanes ?e ni bilo - ?lender je recimo ?e toliko zabit, da ne ve, da je zavorna pot z zimskimi gumami dalj?a kot z letnimi in kot papagaj ponavlja za vulkanizerji, da pod 7 stopinj celzija je treba imeti obvezno zimske gume pa ?eprav morje testov dokazuje nasprotno.

 

Pa pustmo ?lendra, ker on ni faktor danes ampak je dana?nji dan v bistvu Lojzev poslovilec in ti bo m odgovoril na tvoje vpra?anje. Lojz za razliko od tebe smo mi na tem forumu izredno odprta dru?ba in povabimo med sebe ?isto vsakega - in take stvari se najla?je naredijo v ?ivo na takih in druga?nih sre?anjih in piknikih, ki jih imamo ?e kar nekaj za nami. Tudi ti si bil vabljen, da se pridru?i? in nas spozna? v ?ivo ampak si se s tega povabila delal norca. To ?e ne pomeni, da na silo ho?mo bit tvoji prijatelji, ker prijateljstvo je vzajemna stvar in ?e ponudimo roko ?e ne pomeni, da se bomo ujeli in postali prijatelji oz. bolje re?eno kolegi.

 

Ve? Lojz, bistvena razlika je med nami in tabo... Mi nimamo predsodkov napram tebi in z normalnim odnosom bi bil vedno dobrodo?el, ?al pa si ti in tvoje bistvo polni predsodkov napram drugim in v vsakem na?em dejanju i??e? zaroto in si v strahu, da te bo kdo "nategnil" ali pa celo prebutal. Ne bi ti ?kodilo malo ve? optimizma in VERE v ljudi in ne samo v cerkev in boga.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 318
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Lej G.Lojz, tebe ?uli da sem js admin, karkol bom naredu TI ne ne bo prav, tako da sam nared kukr se ti zdi.

 

Pa za gamo kar prid, ni problema lahko tudi s svojo fla?o kislice, katero samo tvoja prebava zdr?i, ostali se bomo z pepsijem zastruplal in potem divjali domov, pa ne zarad strahu pred tabo, ampak ker te bomo imeli dovolj.

 

?e pa ne najde? kje je bil dogovor pa malo poi??i po tej temi pa bo? najdu.

 

Pa ne visi dol sam teb ampak vsem, sploh zate.

 

Smajlijev pa res nam limal gor, ker te mo?em prena?at ?e da nam to milijonkrat napi?e?, za kontro nam pa lahko ti napi?e? da smo u iber nesramni-neverni-vinjetni-divjaki, pa ti ne bo noben zameru, ker je RES.

 

Za ?lendra imamo pa tud re?itev, je sicer draga ampak ?e vedno raje dam za to kot pa po?rti dr?avi, ki ho?e samo kasirat, pa se ji jebe za varnost.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ker se vam bo v no?nih morah prikazoval Lojz.

 

Glej si ga no, jaz sem danes sanjal male pujske, une gozdne....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A jaz vabim vas, da pridte za gamo k men, al vabite vi mene naj pridem? ?e no?ete bit z mano prijatelji, kaj me pa pol vabite? Torej, vabi? me k sebi, pol pa v isti sapi pravi?, da me ne mara?. Kaj bi pol sploh rad? Razlo? to, ?e zna?!

 

 

?e bi prebral vsak post do konca bi vedel zakaj si bil povabljen, je bilo vse razlo?eno.

 

Prosim ?e nas rasvetli?.

 

 

Stavim, da se boste zdaj selili in zbirali nekje drugje, ker se vam bo v no?nih morah prikazoval Lojz.

 

Zarad enga ki je mo?an na tipkovnici in nima ..., se pa res namo selil.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bolj ko berem te Lojzove poste,bolj se tudi sam spra?ujem,koliko je v resnici star? :whatever:

Ker po pisanju sode? jih ne more imeti prav dosti.Let namre?.

Podoben stil pisanja se uporablja namre? v osnovni ?oli. ;)

 

Evo,?e en biser o vzroku nesre?e.

Neprilagojena hitrost in ?ele nato "nabasanost". :angry2:

 

http://obala.net/novice/article/22707

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Mi nimamo predsodkov napram tebi in z normalnim odnosom bi bil vedno dobrodo?el,

 

Ja, kakopak. Anketa je pokazala, da nimate predsodkov.

 

Hehe, zdaj pa vidim kam pes taco moli. Torej ti in ?e nekaj Kljukcev tukaj ste pogruntal, da je zavorna pot letnih gum v mrazu, kraj?a kot z zimskimi. Jaoooo kak?ne neumnosti. Ja vem, to so testirali na Avtomagazinu. Po pokljuki so se podili in nekaj bremzali. Se spomnim uporabnika iz Alterja. SJTV1 mislim da je imel nick. On pi?e za Avtomagazin. Da nisi ti slu?ajno ta Kljukec? Hehehe, to pa je bil test. In ?e ?e nisi ti tisti Kljukec, si pa gotovo nasedu tej trapariji. Kakopak, vsa svetovna gumarska industrija dela zimske gume zato, da so po zimi slab?e od letnih. Ej, kje so sme?ki. Zdaj jih pa moram tle napopat enih par :danzoman::dudek::hohoho::harhar::ljubezen::lol::vino::ninja: a je dost? In pol se spra?uje? zakaj ti ?lender in podobni ne odgovorijo na tvoja pisma. Lepo te prosm Boss, pa za kolk neumen ima? ti ves svet? Tak?e teste skozla lahko samo Avtomagazin. A ma? ti Avtomagazim mogo?e za resno in kredibilno revijo? A ti pobira? teste in ideje na Avtomagazinu? Ja pol pa dragi Boss te pa zastopim.

Hehe, avtomagazinov test gum kjer so pogruntal da zimska guma pozimi v mrazu bolj drsi od letnih. Tle pa nima? kej.....

Boss lepo te prosm, dej ti tvoje re?itve po?iljal v cicibana. Mogo?e ti bodo pa odpisali. Al pa v Pavliho, mikijev zabavnik itd...Mogo?e bo? tam dobil odgovor. Od resnih ljudi pa s takimi tvojimi izjavami in raziskavami ne pri?akuj odgovora. In pol se spra?uje? zakaj ti ne odgovorijo na tvoje otro?je teste in re?itve? Ja Boss, zato ti ne iodgovorijo ker si TI tist, ki si neresen. ?lender in revije, ki ti niso odpisali so resni, zato nisi od njih dobil odgovora. Oni imajo resnej?a posla, ne pa da odgovarjajo na tvoje neumne in otro?je raziskave.

Hehe, letna guma v mrazu bolj?a od zimske. Bravo BOss bravo Avtomagazin in podobni...

No vidi?, kon?no sva raz?istila. In pol se tukaj spra?ujemo kdo je ?uden....hehehe, kak?ni majstri tukaj..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri teh zimskih gumah je bilo ?e se ne motim govora o gumah ni?jega razreda, ?e se ne motim je bila Sava Eskimo vmes, tudi glede osebnih izku?enj, Save ne dam ve? v ?ivljenju na avto, to je tako kot bi ?el v papu?ah na Triglav. No go, razen ?e si ?eh. Dra?je gume, s profili kot se zagre, ter s primerno koli?ino silice so pa druga zgodba. V glavnem pri gumah je tako, ni va?no pa ?e so iz betona, va?no da je dovolj profila, pa smo spet pri standardih ki so ?isto v ku**u, ker druga?e ?ang ?lang jajc gum nebi bilo na avtomobilih, seveda ?e bi bilo vse po?timano, bi bilo tudi nesre? manj, ampak za kerlce in ?lendra je ?e vedno glavni vzrok neprilagojena hitrost, saj je nalita guma imela 1cm profila....tako to je.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje sej prihaja ohladitev...in sneg pa pejmo testirat na Dolenjsko....:), ampak pol litra cvi?ka vsak, da bodo rezultati kredibilni!!!

 

Objavljena slika

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje sej prihaja ohladitev...in sneg pa pejmo testirat na Dolenjsko....:), ampak pol litra cvi?ka vsak, da bodo rezultati kredibilni!!!

 

Objavljena slika

 

Sploh ne rabitre cvi?ka. Vi ste ?e brez pija?e dost zadeti.

Sicer ma? pa prav, slab?e vam ne more bit. Kar ulite se ga. Pol pa te teste po?ljite naokrog pa jamrajte, ker vam ne bodo hoteli odpisat. In pol boste spet jamral da nimajo jac nazaj odpisat kot jamrate, da nimam jaz jajc, ker no?em za gamo z vami sedet.

Ejejej, le kdo bi se hotu ukvarjat s takimi modeli...

Hvala Bogu da grem, druga? bi ?e kaj zvedu tukaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a ?e nisi ?el!!

 

Drga? pa lahka takoj nekaj zve?!

Cvi?ek kaj pa je to????

 

 

Aja sej res to je vinu podobna alkoholizirana in aromatizirana pija?a!!!

Lojzek pejd na malco pa se malo podkrepi ker ti ?elod?ek kruli !!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nisi ?o?

 

:bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a ?e nisi ?el!!

 

Drga? pa lahka takoj nekaj zve?!

Cvi?ek kaj pa je to????

Aja sej res to je vinu podobna alkoholizirana in aromatizirana pija?a!!!

Lojzek pejd na malco pa se malo podkrepi ker ti ?elod?ek kruli !!

 

Napaka. Kot ka?e se ne spozna? najbolje.Cvi?ek nima izrazite arome! V trem je to vino posebno in se razlikuje od drugih.?e slu?ajno ima aromo, to potem ni cvi?ek. Cvi?ek je najte?je pridelat, ker zanj veljajo zelo strogi kriteriji.

Cvi?ek je ravno zato posebne? med vini. Ima prijetno kislino, ravno prav taninov, brez posebne arome in z malo alkohola. Prav zaradi tega, ker ima malo alkohola je to vino dobro, saj ga lahko pije? in nisi prec pijan. Seveda, ?e ne pretirava?.

Oh, take tem so pa meni pisane na ko?o. ?koda ker vas ne bom mogel podu?it okol tega, ker ve?ina od vas samo nekaj lapa na pamet, ?eprav noben veze nima.

In zdaj dragi moji se bo za?ela trgatev. Spet bo lu?tno. Juuuuhuhuuuuu!!!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napaka. Kot ka?e se ne spozna? najbolje.Cvi?ek nima izrazite arome! V trem je to vino posebno in se razlikuje od drugih.?e slu?ajno ima aromo, to potem ni cvi?ek. Cvi?ek je najte?je pridelat, ker zanj veljajo zelo strogi kriteriji.

Cvi?ek je ravno zato posebne? med vini. Ima prijetno kislino, ravno prav taninov, brez posebne arome in z malo alkohola. Prav zaradi tega, ker ima malo alkohola je to vino dobro, saj ga lahko pije? in nisi prec pijan. Seveda, ?e ne pretirava?.

Oh, take tem so pa meni pisane na ko?o. ?koda ker vas ne bom mogel podu?it okol tega, ker ve?ina od vas samo nekaj lapa na pamet, ?eprav noben veze nima.

In zdaj dragi moji se bo za?ela trgatev. Spet bo lu?tno. Juuuuhuhuuuuu!!!!!

 

Tale tvoj cvi?ek,ki nima niti arome,niti barve,niti alkohola si kar ti pij.Pri nas ?e salate ne bi delali z njim.

Pridi malo na obalo pa probaj na? Refo?k.Po mojem bo? ?el domov na dolenjsko krepko z over Lojzovo hitrostjo.In kazen bo tu.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cvi?ek ni vino to je malinovc pa ?e ta je bol!!!

 

Drga? pa bi prav rad se dobil s tabo da bi me malo podu?il o te zadevi ker ?utm da se ti ful spozna? na te zadeve!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

zadetek :bravo::bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A bi nehal, ?lovek ima VEDNO prav, tudi ?e slu?ajno nima parav MORA imeti prav, nima smisla se prerekat.

Po?akmo ?e teh par ur pol pa za volani in .....

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale tvoj cvi?ek,ki nima niti arome,niti barve,niti alkohola si kar ti pij.Pri nas ?e salate ne bi delali z njim.

Pridi malo na obalo pa probaj na? Refo?k.Po mojem bo? ?el domov na dolenjsko krepko z over Lojzovo hitrostjo.In kazen bo tu.

 

Hja, verjamem, da ima? ti raje rerfo?k, ker ho?e? bit pijan. Ve? nekateri ne pijemo vina da smo hitro pijani, nekateri ga pijemo zato, ker je vino tudi zdravo.

Drga? pa kolega. Slu?ajno prijateljujem z primorci in kra?evci. Ve?krat se dobimo, al pri njih ali pa pri meni. In zmeraj, kadr me povabijo k sebi, mi naro?ijo pletenko cvi?ka, da ga pijemo na njihovem praznovanju. Refo?k je premo?no in prete?ko vino. Prav tako teran. Tud jaz ga rad poizkusim, amak samo to. Potem pa ?top in gremo s cvi?kom naprej. ?e spije? preve? refo?ka potem klati? neumnosti kot, recimo ti. Tebi kot vidi? ?kodi. Bo? moral na cvi?ek pre?altat, ?e ho?e? kaj pametnega povedat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, verjamem, da ima? ti raje rerfo?k, ker ho?e? bit pijan. Ve? nekateri ne pijemo vina da smo hitro pijani, nekateri ga pijemo zato, ker je vino tudi zdravo.

Drga? pa kolega. Slu?ajno prijateljujem z primorci in kra?evci. Ve?krat se dobimo, al pri njih ali pa pri meni. In zmeraj, kadr me povabijo k sebi, mi naro?ijo pletenko cvi?ka, da ga pijemo na njihovem praznovanju. Refo?k je premo?no in prete?ko vino. Prav tako teran. Tud jaz ga rad poizkusim, amak samo to. Potem pa ?top in gremo s cvi?kom naprej. ?e spije? preve? refo?ka potem klati? neumnosti kot, recimo ti. Tebi kot vidi? ?kodi. Bo? moral na cvi?ek pre?altat, ?e ho?e? kaj pametnega povedat.

 

Daj Lojz u?ali vse po spisku, potem pa po?asi zaklju?i tol brezvezno nabijanje, ostali pa tudi !

 

?e ?e zaradu drugega ne zarad tega ker bo konc ?ihta in se bo za?elo .....

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Drga? pa bi prav rad se dobil s tabo da bi me malo podu?il o te zadevi ker ?utm da se ti ful spozna? na te zadeve!!

 

Nekaj malega pa res vem.

 

Ampak za svoj priklop bo? moral dobit nekoga druzga.

Probaj se priklopit na YavarYe X6V6- ja al pa Bossa. Ta dva tud veliko vesta. Pa nekako skupaj pa?ete.

 

Daj Lojz u?ali vse po spisku, potem pa po?asi zaklju?i tol brezvezno nabijanje, ostali pa tudi !

 

?e ?e zaradu drugega ne zarad tega ker bo konc ?ihta in se bo za?elo .....

 

Kaj, a si spet u?aljen? Ja kaj se ti pa sploh lahko re?e da ne bo? u?aljen?

A ?e ti re?em dober dan, bo? tud u?aljen?

In ?e enkrat vas vpra?am.

Zakaj se sploh pogovarjate z mano ?e vam ne pa?em. Pa dejte me na ignore! A ne morete?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No vidi? Lojz zaradi takih postov te ljudje ne marajo, ker nabija? v tri pizde matrne pa sploh nisi sprobal tega ampak kot ovca verjame? vulkanizerjem in raznim ?lendrom. ?e ti bo ?lender reku, da sko? z mosta ker je to varno bo? ti tud sko?u a ne?

 

Ti pa kr verjame? pa verjame? v stvari s katerimi te pitajo. ?e mogo?e ne ve? obstajajo ?e raznorazni drugi taki testi in raznoraznih drugih revij in medijev. Recimo poi??i v Autobildu, kaj pravijo na to temo pa bo? videl, da so pri?li do istih zaklju?kov kot recimo AM. Saj vem ti bo? spljuval tudi njih, ker samo Lojz ima prav in nih?e drug. Na ?e link, ker vem da si neroden pri iskanju http://download.autobild.de/dl/335998/2007...t_205_55_16.pdf

 

Lojz a si mogo?e sam sprobal to al ?e vedno kr slepo verjame?? A si vzel sam meter v roke in ?el na prazno cesto preizkusit zaviranje al ?e vedno slepo verjame? v to kar ti gumar in vulkanizer (z ?eljo po dobi?ku) naplozajo. A si pogledal kako zgleda profil zimske gume in kako zgleda profil letne gume? A si videl kako zgledajo lamele? A si mogo?e videl kako na rallyu Monte Carlo za zadnji SS vsem tekmovalcem na suhi stezi dolo?ijo zimske gume, da pove?ajo spektakularnost za gledalce in da je bo?nega drsenja obilo? A si mogo?e malo pregledal teste raznih avtomobilov in pogledal zavorno pot glede na tip gum? A si mogo?e opazil da je cca 6m dalj?a zavorna od 100-0 pri zimskih gumah glede na letne pri istih temperaturah tudi pod ni?lo? A si mogo?e na?el test, ki je ugotovil, da na suhi cesti bolj zrabljena zimska guma bolje prime od nove - kaj lahko iz tega razbere??

 

 

Za razliko od tebe me je vsaj firbec matral in sem zadevo sprobal s svojim avtom in uni?eval svoje gume, da bi videl koliko je resnice na tem. Pa da ne bo? zdaj skakal pokonci sem to izvajal pono?i na prazni pregledni ravni cesti, sicer pa ne vem zakaj se sploh opravi?ujem saj sem itak divjak. :jezicek:

 

David in Vuk ne preve? verjet gumarskim lobijem :) .

 

?e sama konstrukcija gume (lamele in bolj grob profil) M+S nikakor ne "premaga" letne gume tudi pri temperaturah -10 stopinj se pa ta razlika ?e bolj ob?utno zve?a v kolikor raste temperatura. Pred leti sem to sam testiral ?e s Clarusom na katerem sem imel najprej letne gumein nato menjava ter ?ez cca 1 uro in pol ?e z M+S. Temperatura je bila -3 do -2 stopinji celzija in suha cesta. Poskusil sem na treh razli?nih ovinkih zaradi razlike v asfaltu (eden je bil zelo drse? (dovoz iz AC na c. na Brdo v Lj) in po ob?utku je bila letna precej bolj odzivna kot M+S, ki je zelo hitro za?ela drseti.

 

Ampak, ker sem vedel, da ob?utek je samo ob?utek sem ?el ?e testirat zaviranje (konec Brn?i?eve v Lj) s 100km/h (po ?tevcu). Za orientacijo sem izbral en znak in vsaki? pri njem za?el zavirat. To sem izvedel 5x z letnimi in nato po menjavi ?e 5x z M+S. Razlike med posameznimi zaviranji z letnimi so bile manj kot dva metra. Iz tega sem nato izra?unal povpre?je in isto izvedel ?e z M+S. Tudi tam je bila razlika med posameznimi zaviranji manj kot dva metra. Samo ?ok pa je bil, da je bila povpre?na zaviralna pot z M+S dalj?a za ve? kot 6 (?est) metrov od povpre?ja M+S. Na koncu sem si zra?unal, da to pomeni v trenutku ko z letnimi ?e stojim se z zimskimi vozim ?e s hitrostjo 30 (trideset) km/h. To pa je ?e zaskrbljujo?a razlika.

 

Letne Gume so bile GoodYear Eagle Ventura 195/65 14 cca 15.000 prevo?enih

M+S gume pa Dunlop Wintersport M2 195/65 14 kupljene eno sezono prej in prevo?enih zgolj 2.000 do 3.000 km.

 

Aja, lotil sem se pa tega testa zato, ker so v avto revijah vedno objavljali zavorno pot in tip gum in razlika med dol?ino zaviranja je bila vedno v prid letnim gumam tudi pri ni?jih temperaturah. Isto?asno pa nobena avto revija ni objavila primerjave med letnimi in M+S gumami ampak vedno samo primerjava samo med letnimi in nato ?ez pol leta samo med zimskimi. ?e se malo igram amerikanca in me paranoja vle?e k zarotam bi lahko reku, da je za tak?na NEtestiranja kriv predvsem gumarski lobi saj mu je v interesu, da se tak?na testiranja ne opravijo oni pa veselo reklamirajo zimske gume, da so oh in sploh.

 

Ljudje pa nasedajo full time in marsikdo je prepri?an, da je M+S bolj?a celo poleti samo, da ima edino slabost, ker se zelo obrablja. Nakar ugotovijo, da delajo letno 10.000 km in, da se jim ne spla?a imeti dveh kompletov gum in vzamejo M+S, ker so predpisane za zimo med tem ko letne niso predpisane za poleti?!?!? Pol se pa spra?ujejo kako je mogo?e, da so v Istri zleteli s ceste pri 30km/h pri sploh ne ostrem ovinku v suhem vremenu. :whatever:

 

Sicer pa lojz kakor jaz tebe poznam se tudi poleti vozi? z zimskimi, a ne? K so ti v gostilni in pri ma?i povedali da itak bolj dr?ijo ker so bolj mehke in da bolj? zagrabjo, ker majo bolj?i profil.

 

 

p.s. da ne bo pomote, zimske so odli?ne za sneg, brozgo in plundro in v takih razmerah oreng premagajo letne in to je edini vzrok zakaj se jih spla?a natakniti. Pri mokri in suhi cesti pa jih letne premagajo na celi ?rti - (glej link)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No vidi? Lojz zaradi takih postov te ljudje ne marajo, ker nabija? v tri pizde matrne pa sploh nisi sprobal tega ampak kot ovca verjame? vulkanizerjem in raznim ?lendrom. ?e ti bo ?lender reku, da sko? z mosta ker je to varno bo? ti tud sko?u a ne?

 

Ti pa kr verjame? pa verjame? v stvari s katerimi te pitajo. ?e mogo?e ne ve? obstajajo ?e raznorazni drugi taki testi in raznoraznih drugih revij in medijev. Recimo poi??i v Autobildu, kaj pravijo na to temo pa bo? videl, da so pri?li do istih zaklju?kov kot recimo AM. Saj vem ti bo? spljuval tudi njih, ker samo Lojz ima prav in nih?e drug. Na ?e link, ker vem da si neroden pri iskanju http://download.autobild.de/dl/335998/2007...t_205_55_16.pdf

 

Lojz a si mogo?e sam sprobal to al ?e vedno kr slepo verjame?? A si vzel sam meter v roke in ?el na prazno cesto preizkusit zaviranje al ?e vedno slepo verjame? v to kar ti gumar in vulkanizer (z ?eljo po dobi?ku) naplozajo. A si pogledal kako zgleda profil zimske gume in kako zgleda profil letne gume? A si videl kako zgledajo lamele? A si mogo?e videl kako na rallyu Monte Carlo za zadnji SS vsem tekmovalcem na suhi stezi dolo?ijo zimske gume, da pove?ajo spektakularnost za gledalce in da je bo?nega drsenja obilo? A si mogo?e malo pregledal teste raznih avtomobilov in pogledal zavorno pot glede na tip gum? A si mogo?e opazil da je cca 6m dalj?a zavorna od 100-0 pri zimskih gumah glede na letne pri istih temperaturah tudi pod ni?lo? A si mogo?e na?el test, ki je ugotovil, da na suhi cesti bolj zrabljena zimska guma bolje prime od nove - kaj lahko iz tega razbere??

Za razliko od tebe me je vsaj firbec matral in sem zadevo sprobal s svojim avtom in uni?eval svoje gume, da bi videl koliko je resnice na tem. Pa da ne bo? zdaj skakal pokonci sem to izvajal pono?i na prazni pregledni ravni cesti, sicer pa ne vem zakaj se sploh opravi?ujem saj sem itak divjak. :jezicek:

Sicer pa lojz kakor jaz tebe poznam se tudi poleti vozi? z zimskimi, a ne? K so ti v gostilni in pri ma?i povedali da itak bolj dr?ijo ker so bolj mehke in da bolj? zagrabjo, ker majo bolj?i profil.

p.s. da ne bo pomote, zimske so odli?ne za sneg, brozgo in plundro in v takih razmerah oreng premagajo letne in to je edini vzrok zakaj se jih spla?a natakniti. Pri mokri in suhi cesti pa jih letne premagajo na celi ?rti - (glej link)

 

Saj glih to je to. Boss. Jaz sem to sprobal tudi na lastni ko?i. In celo vsaka stara mama bo vidla, da je zimska guma pri nizkih temperturah bolj?a od letnih. To lahko samo ti ugotovi? in tvoj Avtomagazin. Neke zjebane gume nataknejo pol pa testirajo.

Sploh ni tolko pomemben profil na pnevmatiki, pomembna je zmes gume. In zmes gume je z ni?anjem temperature ter starostjo tr?a. Pretrda guma pa ni dobra za oprijem. To vedo stare mame, to vedo otroci v vrtcu, to vedo cigani v kani?arci itd... ti in Avtomagazim pa to ne veste. Zato te ostali mediji ne jebejo in no?ejo odpisat, ker pa? trosi? kozlarije.

To je to. In to je odgovor zakaj te ne jemljejo resno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gost
Ta tema je zdaj zaprta za nadaljnje odgovore.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.