Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

  • 9 mesecev kasneje...

Drugo leto bo SLO vinjeta zelena, cene pa ostajajo nespremenjene ...

 

skitched-20151011-220534.jpg 

skitched-20151011-220557.jpg

 skitched-20151011-220619.jpg

 

 

Avstrijske bodo pa oranzne 

 

skitched-20151011-220649.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

O?itno bo res

 

http://www.zurnal24.si/hrvaska-vinjete-avtocesta-clanek-263539

 

cena 130?

 

Le kaj pore?e Jures, k so mu Hrvati tako pri srcu a imeli bodo dra?jo vinjeto kot mi pa ?e ni?ji standard imajo kot mi?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno bo res

 

http://www.zurnal24.si/hrvaska-vinjete-avtocesta-clanek-263539

 

A niso bli oni total frapirani ko smo jih uvedli? :)

 

cena 130?

 

Le kaj pore?e Jures, k so mu Hrvati tako pri srcu a imeli bodo dra?jo vinjeto kot mi pa ?e ni?ji standard imajo kot mi?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno bo res

 

http://www.zurnal24.si/hrvaska-vinjete-avtocesta-clanek-263539

 

cena 130?

 

Le kaj pore?e Jures, k so mu Hrvati tako pri srcu a imeli bodo dra?jo vinjeto kot mi pa ?e ni?ji standard imajo kot mi?

 

 

 

 

Butkovi? pravi, da je lepo poleti gledati avtoceste, ko so polne avtomobilov,....

 

Na gorenjski avtocesti desetkilometrska kolona:

leon.jpg?rev=2

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Le kaj pore?e Jures, k so mu Hrvati tako pri srcu a imeli bodo dra?jo vinjeto kot mi pa ?e ni?ji standard imajo kot mi?

 

 

Jures porece, da imajo Hrvati skupno vec avtocest ... ni vazno, koliko km je na prebivalca :)  :ph34r:  ;)  :bravo:

 

Hrvaska ima (po podatkih iz leta 2013) 1.259,4 km avtocest, stevilo prebivalcev (stetje leta 2011) pa je 4.290.612. Slovenija ima 612 km avtocest (podatek iz leta 2015), stevilo prebivalcev (ocena 2015) pa je 2.062.874

 

Po teh podatkih je cena vinjete izracunana na priblizno enaki osnovi... S tem, da je standard pri njih precej nizji... cene zivljenjskih potrebscin pa so podobne kot pri nas ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ?e obnovimo slikco z vsemi dosedaj izdanimi vinjetami v SLO ... 

 

post-10-0-94940600-1453188040_thumb.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej sta bili dve.

Naslednje leto so bile ?tiri. 

?e naslednje leto jih je bilo ?e ?est.

Zdaj jih je ?e devet...

 

Potem pa pride? v neko ?vico, je pa na razpolago samo letna in za vse enaka, pa se nih?e ni? ne prito?uje in ne protestira...

 

 

Pa pride? v Nem?ijo... pa nimajo niti te ene vinjete  :jupiii: (vsaj zaenkrat je ?e tako :ph34r:) ... in kar nekaj kilometrov avtocest brez omejitve hitrosti  :vesel:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno bo res

 

http://www.zurnal24.si/hrvaska-vinjete-avtocesta-clanek-263539

 

cena 130?

 

Le kaj pore?e Jures, k so mu Hrvati tako pri srcu a imeli bodo dra?jo vinjeto kot mi pa ?e ni?ji standard imajo kot mi?

Niso mi pri srcu, cena je visoka - vendar imajo 3x boljse ceste in vlagajo v njih. Torej toliko kakor das toliko dobis....in to je bil point. Pri nas dajemo pa gre drugam..

 

Vendar so se dalec od vinjete - saj imajo 3 razlicne upravljalce, bina, arz in hac....ce bo to vinjeta za vse 3 enaka potem je ok, ker s tem je to res 2x vec avtocest kot pri nas. Ce bo imel vsak svojo bo pa velik drek.

 

Moj izpis encja samo za istro letno je 90 ojro.

 

Drugace pa lahko tvoj post o dolzini ac citiram....plus do leta 2020 BODO naredili se 3 avtoceste do slovenije, plus do madzarske na vzhodu.

 

Malo pomisli skoraj na vsakem mejnem prehodu nas caka avtocesta...celo Buzet je sedaj en najboljsih prehodov (a ninprimerjava ker ni ac)

 

P.S. Ce bo hevaska mela ceno 130 je ze znana cena slovenske za 2017....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ?e obnovimo slikco z vsemi dosedaj izdanimi vinjetami v SLO ...

 

attachicon.gifslo-vinjeta-2008-2016.jpg

Zmer lep?e barve..nasledna bi bla lahko kr drekasto rjava, ?e so ?e ceste za en drek :D

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.huka.hr/mreza-autocesta

Pardon 4je so

 

Drugace pa slovenija: 612 km vkljucujoc vse obvoznice, ki so placljive 0,18? na km

Hrvaska: 1.288km brez obvoznic (na primer vsa nova rijeska(120 v izgradnji) ce vzamemo 130? je 0,1? na km

Avstrija: 1720km ( 0'05? na km)

 

Razlika pri ceni na prebivalca pa je se vecja

 

Ce dam 0,18 x 100 do kopra te dejansko pride 2,2x vec kot prej na cestnino, vendar je prednost vinjete vseeno ocitna

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce dam 0,18 x 100 do kopra te dejansko pride 2,2x vec kot prej na cestnino, vendar je prednost vinjete vseeno ocitna

 

 

Tale primerjava pa je malo zgresena... Primerjas 1x relacijo dolgo 100km s ceno letne vinjete, ki jo delis z dolzinocelotnega avtocestnega omrezja... Potem bi lahko racunal tudi ceno tedenske vinjete, ki je 15? in bi prisel na 0,02 ? x 100 km... ker za eno pot do Kopra ne rabis letne vinjete ... V enem tednu pa ze prilezes do Kopra  :jupiii:

 

Taksna primerjava je po mojem mnenju popolnoma brezvezna... To bi bilo nekako primerljivo, ce bi placeval cesto, glede na prevozeni kilometer ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Primerjam ceno letne vinjete s celotno kilometrino.

 

Kot sem sam rekel pa je prednost vinjete drugje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Primerjam ceno letne vinjete s celotno kilometrino.

 

Kot sem sam rekel pa je prednost vinjete drugje

 

 

Ampak kaksen smisel ima taka primerjava? Saj ne rabis letne vinjete, da prides do Kopra... Za to zadostuje tedenska... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.