Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Matr - kumi ?akam da dobim spet Mazdo v svoje lastni?tvo (?e 2 dni), pa magari naj mi pije 10 litrov, kar se bo tudi spodobno za to konjenico! :P

 

kaj se sekira?, ?e bo? na LPG :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Matr - kumi ?akam da dobim spet Mazdo v svoje lastni?tvo (?e 2 dni), pa magari naj mi pije 10 litrov, kar se bo tudi spodobno za to konjenico! :P

 

10 litrov bo ?isto preve? (bomo ?e vedeli, da je ne ?para? :P ) ampak itak bo na LPG kot pravi Deeyan.

 

Tri kestlne zapored (od tega en na 15kah) mi je pil 7,6. Zdajle imam 16ke in zaenkrat je ?e vedno pod 8 ampak glede na to, da sem ?e drugi? gledal Fast5 se lahko to hitro spremeni. :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Matr - kumi ?akam da dobim spet Mazdo v svoje lastni?tvo (?e 2 dni), pa magari naj mi pije 10 litrov, kar se bo tudi spodobno za to konjenico! :P

 

Js nisem nikol mel 10L, porabe, na LPG pa se je zgodilo ene 2X. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

povpre?no bo kr 10L LPG, zna bit pa tut liter manj al pa ve?

 

Ja za M5 js sem imal M6. :hudicek:

PA ?e jo imam, samo je bolj.... :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smo ?li na "prvomajske po?itnice", pa me je ena re? pri porabi zmedla. Bi kdo mogo?e znal odgovoriti. Ja, in ne gre se za Mazdo, je pa vseeno Japonc: Honda Jazz 1,4i.

 

Na ekran?ku na armaturi je ?tevec porabe. In na poti mi je kazal okoli 7,7 litrov na 100 km. Niti nisem bil presene?en, ker smo bili v avtu ?tirje odrasli z vso prtljago in zadaj pripeta po?itni?ka prikolica, ki smo jo vlekli v kamp, da bomo poleti hodili na po?itnice. In ?e baldahin in ... ... ... Sicer bi moral vozit tast, a je tisto jutro Rena zatajila. In smo na hitro vse prelo?ili in ?li z Hondo. In po nekaj ve? kot 500 km se pri?ge lu?ka za bencin. Grem tankat in se mi na u? zazdi, da smo naredili precej kilometrov glede na porabo. In se lotim ra?unat. Ra?un pa mi poka?e, da smo porabili "le" 7,2 litra na 100 km. In ?e bi res porabili 7,7 litrov na 100 km, bi na tej razdalji porabili ve?, kot je pa rezervar velik.

 

Zakaj ta razlika?

Kako sploh meri porabo?

Prej nikoli nisem opazil take razlike (tudi nikoli nisem imel tako obremenjen avto - po?itni?ka prikolica dela ve? upora, kot sem si predstavljal). Prej je bila razlika za 0,1 do 0,2 litra na 100 km - enkrat v + enkrat v -. To se mi je zdelo povsem normalno. Zdaj pa na lepem 0,5 litra na 100 km razlike. Ne razumem. Mogo?e kdo ve odgovor?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi imamo doma tudi H Jazz1,4 Sport, pa je poraba po BC in na roke zra?unana +-0,2L odstopka.

Pri moji M6 pa ka?e cca 1l ve?, pri fotrovem trahtarju M6 pa 0,9 litra premalo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri moji Hondici sem opazil eno zanimivo re?:

 

?e to?im 95-oktanca, mi BC poka?e zmerno do prete?no natan?no (ko primerjam z ro?nim izra?unom porabe). ?e pa to?im 100-oktanca, mi pa BC poka?e okoli pol litra ve? kot pa dejansko res je (ko izra?unam na roke). Zakaj to?

 

In da se pohvalim: dva v avtu, prazen prtlja?nik, relacija Obre?je - Slavonski Brod - Aj?evica, poraba 4,2 litra na 100 km. Skoraj kot moped...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Uf Boss, dale? od tega, una mi je ?rla lepih 2 litra manj, ?e sem jo res ?paral pa ?e bistveno manj, ampak tud dodatnih 50 kojn mora nekaj popit! :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf Boss, dale? od tega, una mi je ?rla lepih 2 litra manj, ?e sem jo res ?paral pa ?e bistveno manj, ampak tud dodatnih 50 kojn mora nekaj popit! :ne vem:

 

Glede na to kako vozi? je ?e 10 litrov malo :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, ne sej vozim kar u redu, razen v?eraj po neki dalj?i ravnini (omejitev 90) sem mal bolj pospe?il :P

 

Je pa tako, olje ima ?e 18000 km prevo?enih, LPG sistem niti slu?ajno ni optimalno nastavljen itd., kar mi sigurno ne prispeva k var?ni vo?nji! :whatever:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bi smel bit tolk razlike ne glede na konje. Probaj jo en tank vozit tako kot si Laguno po mo?nosti samo na bencin, da vidi? a je morebiti avto slabo nastavljen al pa je kak drug feler.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V ponedeljek sem na Petrolu na Celov?ki tankal 100-tko in naredil nov rekord, natankal sem 69,9 litrov.

 

Sem ?el vpra?at, ?e je mo?no, da pumpa la?e in so mi zagotavljali, da la?e v plus stranki, tako, da sem kve?jemu nato?il 70 litrov.

 

Pa sem se ?el peljat in glej ga zlomka kazalec je bil 2 mm nad FULL do prevo?enih 270 km, nato je za?el padati. Glede na to, da vedno tankam enako (?isto do roba cevi) in obi?ajno nato?im 63 do 65 litrov in mi za?ne kazalec padati ?e po cca. 120 km bi rekel, da sem dejansko sedaj nato?il ve? litrov, ampak kam so ?li, da do sedaj niso ?li (mogo?e sem zapolnil ?e kak prostor ali odduh - ampak 4 litre?).

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V ponedeljek sem na Petrolu na Celov?ki tankal 100-tko in naredil nov rekord, natankal sem 69,9 litrov.

 

Sem ?el vpra?at, ?e je mo?no, da pumpa la?e in so mi zagotavljali, da la?e v plus stranki, tako, da sem kve?jemu nato?il 70 litrov.

 

Pa sem se ?el peljat in glej ga zlomka kazalec je bil 2 mm nad FULL do prevo?enih 270 km, nato je za?el padati. Glede na to, da vedno tankam enako (?isto do roba cevi) in obi?ajno nato?im 63 do 65 litrov in mi za?ne kazalec padati ?e po cca. 120 km bi rekel, da sem dejansko sedaj nato?il ve? litrov, ampak kam so ?li, da do sedaj niso ?li (mogo?e sem zapolnil ?e kak prostor ali odduh - ampak 4 litre?).

 

?e ti avto visi na drugo stran kot je luknja za tankat vedno nato?i? ve?, zato ja v ?kofji loki na OMW zmeri tankam na 1ki. ker visi na ven - stran od to?ilnega mesta in je razlika ?e grem najprej na 2ko in natankam do ?toflca, in grem pol na 1ko natankam ?e 2.5-3 litre.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ti avto visi na drugo stran kot je luknja za tankat vedno nato?i? ve?, zato ja v ?kofji loki na OMW zmeri tankam na 1ki. ker visi na ven - stran od to?ilnega mesta in je razlika ?e grem najprej na 2ko in natankam do ?toflca, in grem pol na 1ko natankam ?e 2.5-3 litre.

 

Ja, verjetno bo to, samo jaz vedno tankam le na desni strani to?ilnega mesta in ?e tla visijo stran od to?ilnega mesta, bi bilo povsod enako, pa tudi na tem istem to?ilnem mestu sem ?e ve?krat to?il pa nikoli ?ez 65 litrov. Sem bil potem sedaj ?e na hlapih...

Ko spraznim tank, grem probat ?e enkrat na to mesto. :blink:

 

Stroker, kako ti spravi? 70 litrov v M6 ?zmeden?

Jaz se moram matrat in izvajat salte, da gre 60 litrov not :huh:

 

He, he, najprej ga je treba spraznit skoraj do konca, potem pa napolni? do roba cevi (torej ?e nekaj litrov, ko ti prvi? ustavi ro?ko). Pa po?aka? malo, da pena izgine, ker ?e ta ustavlja.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.