Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Meni pa moj pije po BC 7,8 (povpre?je na 10.000km) se pravi realno okoli 8 l/100km, ?e bi imel pa ve?ino mestne vo?nje bi bilo pa okol 10 l/100km. Se mi ne zdi tako slabo za turbo s skoraj 160km, ker mi je Megane karavan 1.6 16v prej pil zelo podobno mogo?e 0,5 l manj s tem da je Peugeot bistveno bolj posko?en pa ?e te?ji je...Upam, da bom z novo mazdo 3 g120 pri?el na okoli 7 pa bi bil zadovoljen :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Realno ali po BC? Tele ?estice namre? zelo rade la?ejo in to ne ravno malo... :) Moja trdi, da se zadovolji s 5,3l/100 km, ampak ji ne morem dopovedat, da sva realno nekje na 6,0... :) Kar je vseeno po moje dober rezultat, kljub temu, da ima v svojem repertoarju cca. 95% AC, preostanek pa regionalke in mesto.

Prera?unano 6,3 po BC 6,2. Zadnje dva meseca ne la?e:) Se poznajo relacije in zimske gume 16.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prera?unano 6,3 po BC 6,2. Zadnje dva meseca ne la?e:) Se poznajo relacije in zimske gume 16.

 

Mogo?e pa je Mazda pri faceliftu poskrbela ?e za natan?nej?e BC-je. :) Jaz sem do seda v cca. 120.000 kmj 3x resetiral povpre?no porabo in ta se vedno znova zasidra pri 5,3-5,4l. Sicer sem enkrat ali dvakrat celo realno pri?el na te cifre (gledano na celi tank), ampak skozi dalj?e ?asovno obdobje pa la?e najmanj pol litra.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam ob?utek, da po zadnjem rednem servisu (nalo?ili so novo verzija programa motorja) je poraba malenkost padla.

Relacija AC kras-KP-kras-NG, kratke relacije po krasu in 1x na Vrem??ico (zimske gume). Skupno 751km in 52l  = 6,9l/100km  (po BC 6,6l/100km).

 

Ma ja no, za 175 podivjanih konjev je kar ok.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

To je moja povpre?na poraba  :P

 

Ja, tudi meni BTjka v povpre?ju kuri okoli 16,5 litra. Pozimi plu?i sneg, zdaj vozimo gnoj, potem delamo kurjavo, pa vozimo seno domov, pa koruzni zdrob za koko?i,... Vsak letni ?as ima svoje dogodke, ki dvignejo porabo. Zato pa spra?ujem, kaj si po?el. Domnevam, da nisi oral njivo, zato spra?ujem, ?e si vozil gnoj. Ali pa kak?ne pra?i?ke od kod, da bo jeseni kaj za na rampin...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glupo vpra?anje.

 

?ipiranje mazde6 bi prineslo manj?o porabo?

 

?e predpostavljamo, da nisem divjak in se vozim po avtocesti cca. 120 km/h.

 

Hvala. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No na letnih 18kah se je poraba takoj dvignila:) 6,6

 

A ti porabo primerja? od tanka do tanka? Ali na dalj?e ?asovno obdobje? Jaz recimo med zimskimi 17-kami in letnimi 18-kami opazim zelo malo razliko. V bistvu sem naredil hitro analizo letnih in zimskih povpre?ij zadnjih treh let, podatki bazirajo na 136 tankanjih:

 

2017-03-2810h0611.png

 

Leto?njo zimo sem imel celo vi?jo porabo, kot lansko poletje. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ti porabo primerja? od tanka do tanka? Ali na dalj?e ?asovno obdobje? Jaz recimo med zimskimi 17-kami in letnimi 18-kami opazim zelo malo razliko. V bistvu sem naredil hitro analizo letnih in zimskih povpre?ij zadnjih treh let, podatki bazirajo na 136 tankanjih:

 

2017-03-2810h0611.png

 

Leto?njo zimo sem imel celo vi?jo porabo, kot lansko poletje. :)

Ja od tanka do tanka si jaz oz. mo? pi?e v neko aplikacijo:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja od tanka do tanka si jaz oz. mo? pi?e v neko aplikacijo:)

 

Pa so vsi preostali dejavniki bili enaki, kot pri prej?njem tanku? Hitrost vo?nje, relacije, razmerje mestna/primestna vo?nja in vo?nja po AC?

 

Spra?ujem zaradi tega, ker od tanka do tanka tudi ob 95% isti relaciji vsak dan lahko poraba varira tudi pol litra, pa tukaj ni nujno, da so se menjale gume ali kaj drugega. Recimo, jaz se dnevno vozim iz okolice Celja v LJ in nazaj, torej cca. 170 km avtoceste dnevno + ostali opravki. Tempo vo?nje ves ?as pribli?no enak z ob?asnimi poskoki preko omejitve. Tankam pribli?no vsak teden in ?e pogledam mojo zgodovino tankanja, lahko skoraj za vsako ve?je odstopanje v porabi povem, kaj je razlog. Razpon pa je od cca. 5,3l/100km do mislim da 7,6l/100 km. ?eprav za 7,6l dobro vem, kaj je razlog... :) Ne bo? verjela, ampak dela na ?tajerski AC med ?alcem in ?empetrom so se poznala na porabi. :) Zaradi tega te?ko re?e?, da je pa trenutno ve?ja poraba posledica menjave gum, posebej ?e vzame? v obzir, da pa niso vsi ostali dejavniki bili enaki, kot pri prej?njem tanku.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

?e neki me zanima, kaj se same porabe ti?e...

 

tisti, ki spremljate porabo z raznimi programi na mobitelih, ali vam pride do velikega odstopanja glede na potovalni ra?unalnik? meni recimo sedaj pri letnih 17 col. gumah ka?e 4,5 l/100 km (za vsak tank resetiram), a ko vna?am podatke v program (GarageOnNet), mi prera?una, da porabim 5,3 l/100 km...

 

pa ?e, ali ko tankate, nehate tankat takoj, ko prvi? ven vr?e (tako jaz po?nem) ali tankate do fula - pa? dokler gre, gre? :D mogo?e pa? dost na random vn vr?e zati? in mi zarad tega prihaja do odstopanj... ne vem no. prosim za va?a mnenja.

 

hvala. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.