Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Zadnjih nekaj tankov imam na R Katrci (Cliu II 1.2) porabo 6,7L/100km, LPG, kar pomeni da se res vozim okrog 4? na 100 prevo?enih.  :jupiii:

 

Je pa to vsakodnevna relacija Kamnik - Ljubljana - Kamnik, kak?en dan tudi 2x sem in tja, pa vsaj pol vo?nje po AC, po omejitvah, se razume.  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Mogo?e ti ka?e 54,2 mpg, kar pa niti ni tolk slabo... :)

Pi?e "l/100 km"... Edino ne vidi se dobro, ali je decimalna pika ali je ni ;) da ni kar 542 l/100 km :)

post-10-0-19866400-1435389416_thumb.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dose?eni so dobri rezultati z EKO varianto aditiva. Znanec pogosto potuje v Lezsno Velikopoljska, PL. Tanka na prvi ?rpalki za ?entiljem in ?e nikoli ni prevozil te relacije, ne da bi nekje po poljski meji tankal  po 620 km. Gre za Avenzis karavan 2.2 avtomatik tank 50 l). Zadni? pa je to isto relacijo prevozil brez vmesnega tankanja. Spra?eval se je, kako to? Prvo je pomisli, da je v A na Shell ?rpalki dobil bolj?e gorivo. Nato se je spomnil, da je pred potjo menjal olje in uporabi novo varianto aditiva ECO. Dvom o bolj?i varianti dizla je odklonil potem, ko je natankal poljski dizel in prevozil enako uspe?no pot nazaj. Tudi prej je uporabljal aditiv, varianto Gold, vendar takega rezultata ni nikoli dosegel. To?nost navedenega rezultata bomo posku?ali preveriti na merilni napravi mo?i in sicer na motorju namenjenemu spidwey dirkalnemu ?portu.

Kak?en aditiv je to?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja poraba na mazdi 6 pa zna?a po bc 5,6

Sem pa naredi to?no 1001 km

Ni slabo za 170hp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pi?e "l/100 km"... Edino ne vidi se dobro, ali je decimalna pika ali je ni ;) da ni kar 542 l/100 km :)

 

Je bilo kar 54,2 litra na 100 km. Nekaj ?asa je bila tudi ve?, pa preden je ?ena razumela, kaj bi rad, pa preden je zbrskala aparat in slikala, smo bili ?e skoraj na vrhu vzpona, pa je poraba ?e padala. ?lo je pa za mazdo 5, jaz, ?ena, ?tirje otroci, 12% vzpon, aja, pa ?e kamp prikolica na kljuki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

790km s porabo 6.86 po bc pa 6,7. Pot Jesenice - Makarska. Mal pa kurijo tile konji plus vse kar preva?am zraven:)

Ej..to je dobra poraba...glede kako ste full...nalo?eni..he he enako kot mi ko gremo na dopust..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba avtobusa padla na 6.2 pa se samo po LJ vozim :)

Tankal sem 62 torej ene 85 posto tanka pa sem naredu 710km range pa se 450

 

Hudo.

Nov radio pa ima tudi vgrajen can bus obd, prav da mam se 31L nafte

Vse dela ko sus :):):)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Frankfurtski tank se je koncal glih v Rovinju. Zadnji tank in zadnja relacija Medvode - Rovinj

Z lahkoto dosezes kataloske cifre. Happy

Range je pa se 110km

post-2637-0-38585300-1437203634_thumb.jpg

post-2637-0-93341100-1437203680_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj imas pri prikazu Consumption1 povprecno porabo 5.1 l/100 km, pri Consumption pa 5.9 l/100 km? 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem napisal - enka je vedno trip od vziga do ugasanja ( med-rovinj) 2ka je pa ko rocno sam resetiras - ob polnjenju

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo ?e na?a poraba: Mali Lo?inj, dol ?ez Istro, nazaj ?ez Krk, tri potniki in en kp prtljage, (menda 2 x regeneracija), kolone, trajekt, prehitevanja, klima nonstop, fu?kanje po Lo?nju gor in dol ... 6.8l/100km.

 

Se mi zdi kar uredi za na? trajekt :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo ?e na?a poraba: Mali Lo?inj, dol ?ez Istro, nazaj ?ez Krk, tri potniki in en kp prtljage, (menda 2 x regeneracija), kolone, trajekt, prehitevanja, klima nonstop, fu?kanje po Lo?nju gor in dol ... 6.8l/100km.

 

Se mi zdi kar uredi za na? trajekt :P

Ej...to ie ok...poraba:-):-):-)lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ze dolg ne merim vec porabe...vem edino, da je povprecje po bc-ju 5.9 zadnjih vec kot 100 ali 120.000km, se to ne vem kdaj sem nazadnje resetiral. Skratka tankaj vozi tankaj princip, brez kalkulatorja ob vsakem tankanju. :-)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel na ?estki porabo na morje cca 9 litrov (stre?ni kov?ek in na kljuki bicikli naredijo svoje)

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba avtobusa padla na 6.2 pa se samo po LJ vozim :)

 

 

Po mestu sem jaz imel vedno nad 7,5l, pogosto tudi ?ez 8. Malo mi je ?al, da si nisem bencinarja kupil :) Sem pa zadnji? tudi ?el ?ez Istro na Lo?inj in potem ?ez Krk nazaj, pa sem imel 7,2l. Podobno je pil oziroma mi pije Mondeo 1.8 (s 115 bencinskimi ihahaji). V?asih celo manj. Enkrat sem ga tankal v Slovenski Bistrici in ?el malo po stari in malo po avtocesti do Biograda in nazaj. Tankal sem spet na Lukovici. Povpre?na poraba 6,6l. Mislim, da sem z dizli zaklju?il... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Evo ?e na?a poraba: Mali Lo?inj, dol ?ez Istro, nazaj ?ez Krk, tri potniki in en kp prtljage, (menda 2 x regeneracija), kolone, trajekt, prehitevanja, klima nonstop, fu?kanje po Lo?nju gor in dol ... 6.8l/100km.

 

Se mi zdi kar uredi za na? trajekt :P

Upam, da si izracunal pe? in ne zaupa? board computerju :) meni tudi ka?e 6,2 ko pa izracunas je to malo drugace :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.