Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Si imel sreco, da nisi vmes fasal regeneracije DPF... potem bi se poraba hitro dvignila za kaksen litercek ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si imel sreco, da nisi vmes fasal regeneracije DPF... potem bi se poraba hitro dvignila za kaksen litercek ;)

Aja, res je. Ko sem ?tartal se je pri?gala za kakih 10 km.To sem pozabil napisat. Bi bila poraba znatno manj?a brez regen.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si imel sreco, da nisi vmes fasal regeneracije DPF... potem bi se poraba hitro dvignila za kaksen litercek ;)

Tudi jaz sem mislil, da je tolk razlike pa ni, saj je na tank povpre?je cca 2-3 deci na 100km ve? zaradi regeneracij.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem mislil, da je tolk razlike pa ni, saj je na tank povpre?je cca 2-3 deci na 100km ve? zaradi regeneracij.

Mislim, da sem bral nekje, da gre za komplet regen. okoli 0,5 l. nafte. ?e veno, da se le ta povpre?no izvaja na vsakih 250 km je to pribl. 1,5 litra na rezervoar.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex: ja se na manj se da spravit, kot pravis, moja je zle na 5,7 l/km. Mam pa to samo regionalne izlete do drugega doma: 50% 90 pa 50% mesta.

Je pa res tudi, da men ze noga trza k se nazaj drzim xD Morm konstantno met screen s porabo pa zapacanjosto filtra pred ocmi, da ne prtisnem, k je treba iz 50 na 90.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex: ja se na manj se da spravit, kot pravis, moja je zle na 5,7 l/km s tem da mam regen na 150 km in manj. Mam pa to samo regionalne izlete do drugega doma: 50% 90 pa 50% mesta.

Je pa res tudi, da men ze noga trza k se nazaj drzim xD Morm konstantno met screen s porabo pa zapacanjosto filtra pred ocmi, da ne prtisnem, k je treba iz 50 na 90.

Sej sem napisal, da se da tudi manj. Samo potem se mora? umikati traktorjem skrajno na desni rob, da teclahko obidejo.

To pa res ni ve? podobno vo?nji.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se vozil zadnjih par dni. Nova Mazda 3.

 

Novo mesto - Zagreb (center) in nazaj.

Novo mesto - Radovljica in nazaj

Novo mesto - ?ez hribovite Gorjance - Metlika in nazaj

 

Je bilo autoceste (nisem ?paral avta - cca 150 kmh), hribov in regionalk.

 

Resetiral sem ?tevec (za kilometra?o in litra?o) pred Zagrebom.

540 km sem naredil.

Trenutna poraba 7.4 l/km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja tak hudo ni, js se zle s tole 5,7 ravno blendam in, kar je naravnost zalostno, od vasi do vasi se en za drugim furamo 65-70 po naselju pa tk 40, da je za ziher, da nas radar ne ujame ... xD

 

Pa se sopotniki so zacel sprasevat, zakaj mazda ne "cuka" vec ... xD

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se vozil zadnjih par dni. Nova Mazda 3.

 

Novo mesto - Zagreb (center) in nazaj.

Novo mesto - Radovljica in nazaj

Novo mesto - ?ez hribovite Gorjance - Metlika in nazaj

 

Je bilo autoceste (nisem ?paral avta - cca 150 kmh), hribov in regionalk.

 

Resetiral sem ?tevec (za kilometra?o in litra?o) pred Zagrebom.

540 km sem naredil.

Trenutna poraba 7.4 l/km.

To je nekje realna poraba z normalno vo?njo. Kar je manj je ovira na cesti.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prevec kurijo novi bencinarji prevec... tolk se hvalijo vsi kok bo manj izpustov in majhna poraba pa se u praksi ni nic spremenil... vse samo lapajo da so papirji in jih loh prodajajo... ovce pa kupjo

recmo ce se vozis vsak dan 100km .. za sluzbo.. in mas ene 900-1000? place in vsi vemo da noben noce dat veliko za potne stroske... pol ce ti kuri 5 ali 7.5 pomeni kr precejsno razliko...

primer, punca se vozi z staro dizel m3 ki pije le 5l dizla... ce bi kupila bencinarja bi ji kuru 7.5 najmanj... smo zracunali da bi realno na leto za gorivo dala 1000? vec ....to je pa ze kako popravilo,gume, vinjeta...

to si ne zmisljujem, to so realni resnicni podatki, zato tudi sam nikol neb meu benz golfa 1.0, ce mi ga ?enka?... 2.0 mi kuri 5.8 pa ne sparam...in gre... mlincki pa kurijo in nikamr ne grejo! mogl bi bit obratn!

 

sepravi da ce bi mene hotl prepricat naj kupim ?vohnej? bencinar ki bo imel malo izpustov... bi me prepricali samo s tem da bo tudi poraba potem mala... realna max 5 l... pol bi mogoce potrpel manj konjev in kupil...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prevec kurijo novi bencinarji prevec... tolk se hvalijo vsi kok bo manj izpustov in majhna poraba pa se u praksi ni nic spremenil... vse samo lapajo da so papirji in jih loh prodajajo... ovce pa kupjo

recmo ce se vozis vsak dan 100km .. za sluzbo.. in mas ene 900-1000? place in vsi vemo da noben noce dat veliko za potne stroske... pol ce ti kuri 5 ali 7.5 pomeni kr precejsno razliko...

primer, punca se vozi z staro dizel m3 ki pije le 5l dizla... ce bi kupila bencinarja bi ji kuru 7.5 najmanj... smo zracunali da bi realno na leto za gorivo dala 1000? vec ....to je pa ze kako popravilo,gume, vinjeta...

to si ne zmisljujem, to so realni resnicni podatki, zato tudi sam nikol neb meu benz golfa 1.0, ce mi ga ?enka?... 2.0 mi kuri 5.8 pa ne sparam...in gre... mlincki pa kurijo in nikamr ne grejo! mogl bi bit obratn!

 

sepravi da ce bi mene hotl prepricat naj kupim ?vohnej? bencinar ki bo imel malo izpustov... bi me prepricali samo s tem da bo tudi poraba potem mala... realna max 5 l... pol bi mogoce potrpel manj konjev in kupil...

Ni ravno tako, jaz se vsak dab vozim 60km v slu?bo prej sem imel dizla in mi je pil 5,7l sedaj imam bencinarja in mi pije 6,7l (regionalna cesta), razlika v ceni avta je bila pribli?no 4000? ve? za dizla in zdaj delaj matematiko ?e se spla?a.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zagorjev primer je realen glede vo?nje in porabe,od 50keda pa reanost ki te ve?inoma ?aka na cesti vsak dan in s temu primerna mala poraba!

Jap... to tudi jaz pravim. Eno je vo?nja drugo je mu?enje sebe in avta.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap... to tudi jaz pravim. Eno je vo?nja drugo je mu?enje sebe in avta.

Pa kako mu?enje , kaj skoz pi?ete neke neumnosti zakaj vse posplo?ujete vsak ima svoj na?in vo?nje, druga?ne ceste, enkrat je gu?va drugi? fraj cesta zato sploh ni relevantno primerjat porabo med sabo. Primerjal bi jo lahko samo ?e bi oba imela popolnoma enak na?in vo?nje enako te?ko nogo potem bi to lahko nekako primerjal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kako mu?enje , kaj skoz pi?ete neke neumnosti zakaj vse posplo?ujete vsak ima svoj na?in vo?nje, druga?ne ceste, enkrat je gu?va drugi? fraj cesta zato sploh ni relevantno primerjat porabo med sabo. Primerjal bi jo lahko samo ?e bi oba imela popolnoma enak na?in vo?nje enako te?ko nogo potem bi to lahko nekako primerjal.

Se strinjam, to sem tudi sam ve?krat napisal. Tu se gre za voznike, ki kljub prazni cesti vozijo nenormalno po?asi, da pri?parajo na gorivu, tako, da na regionalni cesti ustvarjajo kolono za seboj.In kaj se potem dogaja? Vozniki za njim postanejo nestrpni in pri?nejo prehitevati brezglavo tudi tam, kjer je to nemogo?e in nevarno. Tega je bilo tisti dan, ko sem testiral porabo ne?teto. Take voznike bi bilo treba kaznovati prav tako, kot tiste prehitre.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.