Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Pri meni je to povpre?na poraba na 19-kah.

A si prebral, da nad 160 ?vi?gajo. Se pravi, to ni bila tipi?na penzionisti?na vo?nja, kot jo ima tri?etrt voznikov, ki gledajo na vsak deci. Tukaj je varianta-pi?i in se ?udi porabi.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Da malo pohvalim mojo Mazdico. Naredil malo dalj?o turo. Do Bra?a-Supetar 500 kil.poraba 6.5,ve?ina AC in hitrost 130-150. Po Bra?u 280 kil.poraba narasla na 6.9 ve?ina hribovit teren in dosti ovinkov tako da je vo?nja bolj po?asna. Nazaj domov pa 520 kil.in poraba padla na 6.5. Pot domov pa Split,Livno-BiH,Drvar,Biha?,Grabovac-HR,Karlovac in domov po AC. Lepa slikovita in zanimiva pot,pa ?e tanka? poceni(2.21 BM)?e ena zanimivost,disel je dra?ji(2.31 BM)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol se pa js sekiram, k mam na svoji

 

 

 

Pol se pa js sekiram k mam 6.3l na svoji xD

Sej ima? ?e kar veliko porabo. Jaz jo z normalno vo?njo, ne 110 na avtocesti komot spravim na 6 l... ?e se mi seveda ne mudi. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

9 litrov porabi mija bencinarka nikoli :)

E, ?e bi jo vozil po hribu tukaj nad Koprom verjemi, da bi ?la. Res je, da je bilo skoraj vse po mestu in po avtocesti krepko nad pripporo?eno hitrostjo. Dvakrat sem moral bit v Medvodah po hitrem postopku. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

E, ?e bi jo vozil po hribu tukaj nad Koprom verjemi, da bi ?la. Res je, da je bilo skoraj vse po mestu in po avtocesti krepko nad pripporo?eno hitrostjo. Dvakrat sem moral bit v Medvodah po hitrem postopku. :)

To je res kar pravi? ampak ti govori? o maximumih mi pa o povpre?ju na cel tank goriva ali nasploh,tvoja vo?nja pa ni normalna za vsak dan,no upam da ne?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je res kar pravi? ampak ti govori? o maximumih mi pa o povpre?ju na cel tank goriva ali nasploh,tvoja vo?nja pa ni normalna za vsak dan,no upam da ne?

Govorim za cel tank. In ja, moja vo?nja zadnje cajte ni normalna, ker imamo okoli koncerta ful opravil in vse na knap in mi je 24 ur enostavno premalo. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

V?eraj sem si rekel, da vidimo koliko pije ta moja rde?a pu??ica, ?e jo ne?no vozim strogo po predpisih.Izkoristil sem vo?njo od Kp do Ilirske Bistrice.Malo AC, malo regionalka.

Stara poraba ob ?tartu je bila 7 l/100.Resetiral sem zadevo.

Vo?nja je bila kar stresna, ker sem se skozi moral brzdati na avtocesti, ?e bolj pa na regionalki. Da ne govorimo za vo?njo 40/uro skozi ne?teto vasi, ker je skoraj v vsaki stacionarni radar.

Ko sem prispel domov se je poraba ustavila na presenetljivih 5,9/100,?eprav sem na poti proti domu postal nervozen na avtocesti in sem malo pogoljufal z vi?jo hitrostjo.Ugotovil sem, da ?e bi bil ovira na avtocesti (120/uro,),?e bi recimo vozil kot nekateri benzinarji, bi komot pristal pri kakih 5,5/100.

Tako nekateri prilezejo do ?udovite povpre?ne porabe.

Jaz seveda tega ne bi zmogel, ker postanem "malce" ?iv?en.

Da pa se...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem si rekel, da vidimo koliko pije ta moja rde?a pu??ica, ?e jo ne?no vozim strogo po predpisih.Izkoristil sem vo?njo od Kp do Ilirske Bistrice.Malo AC, malo regionalka.

Stara poraba ob ?tartu je bila 7 l/100.Resetiral sem zadevo.

Vo?nja je bila kar stresna, ker sem se skozi moral brzdati na avtocesti, ?e bolj pa na regionalki. Da ne govorimo za vo?njo 40/uro skozi ne?teto vasi, ker je skoraj v vsaki stacionarni radar.

Ko sem prispel domov se je poraba ustavila na presenetljivih 5,9/100,?eprav sem na poti proti domu postal nervozen na avtocesti in sem malo pogoljufal z vi?jo hitrostjo.Ugotovil sem, da ?e bi bil ovira na avtocesti (120/uro,),?e bi recimo vozil kot nekateri benzinarji, bi komot pristal pri kakih 5,5/100.

Tako nekateri prilezejo do ?udovite povpre?ne porabe.

Jaz seveda tega ne bi zmogel, ker postanem "malce" ?iv?en.

Da pa se...

No ko te bodo pa enkrat po?teno odrapnili v kakem naselju bo? imel pa porabo 0,0l ?.ker bo? brez vozni?ke  :jupiii:  :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ko te bodo pa enkrat po?teno odrapnili v kakem naselju bo? imel pa porabo 0,0l ?.ker bo? brez vozni?ke  :jupiii:  :jupiii:

Ja ne, sej sem napisal, da, sem se premikal 40/uro.Je pa to po drugi strani dobro, ker gre? lahko vmes na wc, pa dohiti? svoj avto.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ne, sej sem napisal, da, sem se premikal 40/uro.Je pa to po drugi strani dobro, ker gre? lahko vmes na wc, pa dohiti? svoj avto.

Zdaj ko si se dr?al omejitev......kot pi?e? se jih po navadi ne in takrat te bodo 1x dobili 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj ko si se dr?al omejitev......kot pi?e? se jih po navadi ne in takrat te bodo 1x dobili

 

Po navadi se ne vozim skozi vasi v take odro?ne kraje. Ve?inoma AC in manj mesto. Po mestu pa vozim kar v redu... se mi zdi.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bencinarka je meni pila v povpre?ju pod 7, ob 120 km/h na AC in druag?e vo?nji po omejitvah (praviloma vozim kakih 10 km/h ve?) pa 6 kak deci manj. Ampak to je zame mu?enje.

Tebi ja... meni je na testu pila benzinarkac 7,5 ali mogo?e ?e ve?.Tako, da je realno poraba kak liter in pol manj?a pri dizlu za enak avto in enak na?in vo?nje.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.