Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

kako ni treba? skoz treba...ne razumes ti :hohoho:

avto je zato da cim hitreje prides iz tocke A do tocke B :D

 

To?no tako zdaj ?e vsak pride od to?ke A do B samo odvisno v kak?nem ?asu :hohoho::hohoho::hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se strinjam z labijem poraba sploh ni pomembna :D

 

evo prvi kandidat za mojo ?olo :hohoho::hohoho::hohoho:

 

hmm da vidimo kdo ?e: Labi, Komar, Boj?....

 

 

Druga?e pa bo te?aj stal 1000?, lahko pa vam za 200? povem kako prihraniti 800? ;):lol:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kako ni treba? skoz treba...ne razumes ti :hohoho:

avto je zato da cim hitreje prides iz tocke A do tocke B :D

 

Ma ne vidi? ti smajlijev?? :P ?e sn se zezal...... ;)

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo prvi kandidat za mojo ?olo :hohoho::hohoho::hohoho:

 

hmm da vidimo kdo ?e: Labi, Komar, Boj?....

Druga?e pa bo te?aj stal 1000?, lahko pa vam za 200? povem kako prihraniti 800? ;):lol:

 

A jaz pa kao ?param gas in vozim penzionisti?no? :P:whatever::D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez prerivanja prosim, v ?oli bo dovolj prostora za vse, nih?e ne bo prikraj?an. :hohoho:

 

O.k,bom pripeljal ?e sina,ker stalno pravi:dej gas,prehiti tega penzionista.

Z mladimi mora? za?et. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo, ?e v ?oli ne bo honda?ev :P

 

Ne bo... za njih bo poseben 100 urni osnovni in 50 urni nadaljevalni program izven?olskih dejavnosti, kjer bo poudarek samo na eni to?ki:

 

1.) drasti?no zmanj?aj porabo - ne nabijaj motor v blokado ko avto stoji. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kako ni treba? skoz treba...ne razumes ti :hohoho:

avto je zato da cim hitreje prides iz tocke A do tocke B :D

 

Tukaj spodaj pa?e moj podpis :danzoman: no, nekaj mi ?e manjka - Objavljena slika

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bo... za njih bo poseben 100 urni osnovni in 50 urni nadaljevalni program izven?olskih dejavnosti, kjer bo poudarek samo na eni to?ki:

 

1.) drasti?no zmanj?aj porabo - ne nabijaj motor v blokado ko avto stoji. :P

 

uff ne vem, ce bo to za hondase dost....za ne nabijanje v blokado najprej rabijo 1000 ur pri psihologu :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ne vem a naj bom dobre al slabe volje. ?ele zdaj, ko so moje gume GY F1 skoraj na koncu mi je kon?no jasno, kaj sem po?el narobe, da je bila poraba relativno visoka oziroma nad povpre?jem.

 

Kljub temu, da sem imel gume napumpane spredaj 2.5 in zadaj 2.3 je za te gume premalo saj mi je tudi nadpovpre?no pobiralo robove. V glavnem - zadnje tri tanke so gume napolnjene 3.0 spredaj in 2.8 zadaj.

 

Razlika je o?itna - avto se pelje veliko bolje, lep?e sledi cesti in v ovinkih je bolj suveren, izbolj?ala so se vozne lastnosti na mokri cesti, robove gum je nehalo pobirati in zdaj se obrabljajo gume veliko bolj enakomerno tudi po sredini tekalne povr?ine.

 

Kar pa je najbolj pomembno, da se je povpre?na poraba zadnjih treh tankov spustila na 6,35 litra/100km napram povpre?ju predzadnjih treh, ko je bila "kar" 6,70litra/100km :danzoman::danzoman:

 

post-133-1191011102_thumb.jpg

 

Minusov pri tako napolnjenih gumah skoraj ni razen, da je ob?utek v vo?nji malo tr?i in da je avto malo bolj nemiren na kolesnicah.

 

 

Se pravi moj nasvet: lastniki GY F1 - nabutajte gume, ker F1 so mehke ?portne gume, ki rabijo ve?ji tlak ;)

 

Kot pravi star slovenski pregovor, da komur pozno pride mu dlje stoji, ampak, ?e bi se prej zrajtal bi lahko re?il gume ?e za dodatnih 10.000km.... tako pa grrr :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

trenutno sem najbolj?i med mazda?i na poraba.com :)

 

http://www.poraba.com/avrage_car.php?searcht=582

 

zatorej... ?e en u?itelj ?parovne vo?nje ? :) BOSS ? delam za klobaso in pir :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss, hehe F1 so "softic" to je dejstvo...enkrat sem jih mel na 2.2 pa se mi je zdelo, da se peljem po blatu :)

 

nazaj grede sem lepo peljal in "Kruzal" in dosegel tocnoo 6.0l/100km :bravo:

 

Oho,pohvalno tole za nazaj.Sam je pa verjetno bla kar nedeljska vo?nja? :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

trenutno sem najbolj?i med mazda?i na poraba.com :)

 

http://www.poraba.com/avrage_car.php?searcht=582

 

zatorej... ?e en u?itelj ?parovne vo?nje ? :) BOSS ? delam za klobaso in pir :D

 

 

ti pa bolj redko AC vidi? :hohoho: ne sej se hecam, super tole se pa da it ?e ni?je samo to skoraj ni ve? za ljudi... evo pa da malo spomnim kaj se da, ?eprav ne priporo?am :hohoho::hohoho:

 

Imel sem malce preve? ?asa in sem naredil zanimiv, ?eprav precej nepotreben, preizkus saj me konstantno jezi nakladanje nekaterih lastnikov dieselskih golfov, ki trdijo da jim avto kuri 4litre/100km.

 

In glej ga vraga tudi meni je uspelo z Mazdo 6 dose?i porabo 3,4l/100km po BC oz. realno je to nekje 4,1l/100km ?zmeden? In to na relaciji 215km od Ljubljane do Kr?kega in nazaj.

 

Evo zdajle vas je ve?ina sko?ila pokonci, da si zmi?ljujem.

 

No zdaj pa ?e postopek za doseganje takega rezultata: Na avtocesti sem se enostavno vozil cca 20 metrov za tovornjakom v njegovem zaveterju s hitrostjo 90km/h. Na drugih cestah pa je bila itak kolona in smo se vozili med 70-80km/h.

 

To je bila moja do danes najbolj dolgo?asna in brezvezna vo?nja, a kot ka?e enaka kot pri vseh tistih, ki jim TDI kurijo 4 litre :hudicek:

 

Kaalman, glede na to, da mal kuri? in si sila poceni delovna sila si seveda dobrodo?el v moji poli var(?)ne vo?nje. :lol:

 

 

 

 

boss, hehe F1 so "softic" to je dejstvo...enkrat sem jih mel na 2.2 pa se mi je zdelo, da se peljem po blatu :)

 

nazaj grede sem lepo peljal in "Kruzal" in dosegel tocnoo 6.0l/100km :bravo:

 

 

Ti si ekspert za gume pa zakaj mi ne pove?, da je treba tele oreng filat. :o:)

 

?estitke za porabo... si vsaj preveril in ugotovil, da se da. :hohoho:

 

a zato se mi tolk dober pelje, ko imam ?e od slaloma na 3. bare napumpane in kon?na na AC je vi?ja :D

 

hudi? je v detaljih, ki pa v tem primeru naredijo kar veliko spremembo

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss pa sej sem ti skoz govoril...

no, ce si se vedno hud name te castim cevape, ko pridem iz PR

(ali pa ti kot computer freak, ce hoces kaksen dvd ali cd - racunalniski al karkoli drugega mi sporoci ti kupim v pristini-sej ves sverc komerc :) )

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Real Madrid v zaostanku proti Bayernu.
    • Za v Bruselj more znat angleško 😀 Great night, pa take fore 🙂
    • Mene pa zanima,kako bo Murgelski palček ptiča odstrelil,in katero lutko bo spet našel...bomo hitro videli eno novo stranko z medom in mlekom...folk pa ovce....   Ma zakaj nima palcek jajca,in ustanovi nazaj komunistično partijo...oz. stranko...kaj ga je sram samega sebe...   Hmmm🤔...je očitno res bila za sram ga biti....vprašanje za kake krvave svinjarije on še ve,pa da se nan niti ne sanja...   Zelo zanimivo tudi za levake...in za mlade,ki tiste case niso doživeli. Še čudno,da ga še niso ubili.    
    • Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več)..... Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....
    • Se že čuti, da se volitve bližajo 🤔 Samo evropske so na programu, da ne boste kaj zamešali pa JJ poslal v Bruselj.... 🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.