Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Kolk ?e tebi dizel pije?? :P:hohoho:

 

saj vem, da bo? tole razumel kot provokacijo.. ampak tebi je RX-8 na za?etku tudi 8-10 pil... ;)

 

vem pa, da s 140KM avtom ki tehta 1.5 tone delno nalo?en, mora? vozit kot po jajcih, da dose?e? 7.4 litre...

 

tehnologija gor ali dol... skratka... nisem kupiul dizla samo zaradi porabe ! :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

saj vem, da bo? tole razumel kot provokacijo.. ampak tebi je RX-8 na za?etku tudi 8-10 pil... ;)

 

vem pa, da s 140KM avtom ki tehta 1.5 tone delno nalo?en, mora? vozit kot po jajcih, da dose?e? 7.4 litre...

 

tehnologija gor ali dol... skratka... nisem kupiul dizla samo zaradi porabe ! :)

 

... ampak, da ga lahko tudi stisne? pa ne bo denarnica trpela ;) a imam prav? :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

saj vem, da bo? tole razumel kot provokacijo.. ampak tebi je RX-8 na za?etku tudi 8-10 pil... ;)

 

Ni provokacija,samo nikoli nisn reko,da mi je RX8 ?rla 8-10 litrov..... <_< Vedno sn govoril o porabi med 11.5 in 12.5 litrov. :whatever:

 

vem pa, da s 140KM avtom ki tehta 1.5 tone delno nalo?en, mora? vozit kot po jajcih, da dose?e? 7.4 litre...

 

To pa ni res,zagotovo lahko doka?em,?e bo? le dovolj vztrajen,da se bo? kake 2-3 tedne skoz z mano vozo okoli. :P:lol: Je pa res,da je tudi mene poraba pozitivno presenetla.Sploh,ko sn pri?o z morja in ?e takrat mel "samo" 8.4 l porabe,pa skozi v bistvu AC in nalo?en avto do fula. Pa da ne bo? ki mislo,da sn pol?ji ?ofer. Vpra?aj Bobija kolko smo peljali v soboto v Celje. ;) Aja,pa da te popravim-147 KM ma avtek. :P

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa ?e podatki od moje - zgleda da edine - Mazde 4WD (2.0 bencin):

 

Od 8,5 do 9,5 l/100km (pa je kar precej vo?nje po hribih in makedamu!)

Sm mislu da bo huj?, pa sm kar zadovoln! :jupiii:

 

tole je ?isto v redu poraba glede na tip avta (4x4) - lahko si res zadovoljen :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A pol sam men pije kot kamela - kombinirana vo?nja se giblje okoli 9l/100 km

 

Pol se pa peljem (z OMW-jevo Super 100 B) ) ni? kaj ne?no iz Ljubljane do Tolmina, ?ez Vr?i? in nazaj do Ljubljane, pa mi pije 8,1l/100km :blink:

 

Najni?ja poraba je pa bila, ko sem s surfom peljal do Pule in nazaj, po AC 110km/h - 8,1 l/100km

 

Samo mesto in vkloplena klima.....dizastr. Poraba ?ez 10l, tam okoli 10,5 l/100km najve? <_<

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A pol sam men pije kot kamela - kombinirana vo?nja se giblje okoli 9l/100 km

 

Pol se pa peljem (z OMW-jevo Super 100 B) ) ni? kaj ne?no iz Ljubljane do Tolmina, ?ez Vr?i? in nazaj do Ljubljane, pa mi pije 8,1l/100km :blink:

 

Po?asna pospe?evanja povzro?ajo vi?jo porabo. Do ?eljene hitrosti je treba pospe?iti odlo?no a brez pretiravanje potem pa s stalnim gasom voziti v tej prestavi pa bo? imel najbolj ugodno porabo na taki relaciji.

 

Najni?ja poraba je pa bila, ko sem s surfom peljal do Pule in nazaj, po AC 110km/h - 8,1 l/100km

 

Glede da surf poganja veter bi morala biti poraba ni? :hohoho::hohoho::hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes ?el tankat in na pe? izra?unal porabo - 8,8 l/100km. Kar je v bistvu nizko povpre?je moje "kamele" .Jo? ima nade... <_<

 

 

 

Surf rekord - pojma nimam. Moj je tolk, da je ratal neopren suh in mi je bilo ?e po?teno vro?e, zato sem se na enmu obratu sam v vodo fliknu... :D

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Realna poraba njegove 6ke je ve?ja,kot pri moji. :P Sploh,ker ma Komar ve?ji del mestno vo?njo,jaz pa ve?ji del primestno. ;)

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A pol sam men pije kot kamela - kombinirana vo?nja se giblje okoli 9l/100 km

 

Pol se pa peljem (z OMW-jevo Super 100 B) ) ni? kaj ne?no iz Ljubljane do Tolmina, ?ez Vr?i? in nazaj do Ljubljane, pa mi pije 8,1l/100km :blink:

 

Najni?ja poraba je pa bila, ko sem s surfom peljal do Pule in nazaj, po AC 110km/h - 8,1 l/100km

 

Samo mesto in vkloplena klima.....dizastr. Poraba ?ez 10l, tam okoli 10,5 l/100km najve? <_<

 

?e bi imal 2.0 motor, bi bil s porabo na istem, samo ve? "rezerve" bi imel, je pa jeba ker je registracija tuma?.

Kdo pravi da ni razlike maed 100 in 95 oktani ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to pa niti priblizno ni res...

vsen rajs mam benz motorje, to je dejstvo

 

na?eloma jaz tudi, ?e je turbo, recimo s vsaj ene 140KM pa cca 300Nm navora pa da kuri 6 litrov in pol. ;)

 

Verjetno bi ?lo s kak?nim hibridom ... hmm me zanima kako bi zgledal diesel hibrid 140 konjev pa 4 litre porabe. :hohoho::hohoho:

 

Saj vem, da spet te?im s porabo ampak jebat ga stro?ek goriva skoraj 200? na mesec pa? le ni zanemarljiv. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss recimo tale novi od vw 1.8turbo (166konjev), sem gledal test na auto bild in so dosegli porabo 7.6

ali pa 1.4T 122konjev tudi okoli 7 poraba....to je kar ok poraba za benz stroje...

pa medpospeski so bli res dobri, tko da je se upanje za benz motorje :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss recimo tale novi od vw 1.8turbo (166konjev), sem gledal test na auto bild in so dosegli porabo 7.6

ali pa 1.4T 122konjev tudi okoli 7 poraba....to je kar ok poraba za benz stroje...

pa medpospeski so bli res dobri, tko da je se upanje za benz motorje :)

 

To mi deli. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss recimo tale novi od vw 1.8turbo (166konjev), sem gledal test na auto bild in so dosegli porabo 7.6

ali pa 1.4T 122konjev tudi okoli 7 poraba....to je kar ok poraba za benz stroje...

pa medpospeski so bli res dobri, tko da je se upanje za benz motorje :)

 

Tole sicer zveni super. Bi bilo pa dobro, da bi naredili kak?en primerjalni test ob enakih pogojih - se pravi ista razdalja na isti cesti pa da vidimo primerjavo. Men je z 1.8 116KM Clarusom ratal tudi en tank prevozit s 6,8 litra/100km. Samo to je bila relacija kjer je bila max hitrost 110km/h tako, da je zelo pomembno kako je testirano. Isti avto ma lahko enkrat porabo 7 litrov na relaciji, drugi? pa 10 v mestu.

 

Da vidmo tega heroja, ki bo to naredil in postavil v vrsto benciinarja, turbobencinarja, turbodiesla in hibrida pa da vidimo primerjavo najperej v vo?nji po mestu potem medmestno relacijo in na koncu malo hitreje (cc 140-150km/h) po AC.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ustavi danes policaj našo nono (blizu 90 let) v coni 30 in ji reče: - "Ja, babica, kam pa drvite s tako hitrostjo?" Mu ona malo nervozno odgovori: - "Ma, dejte, pustte me mim, dokler še vem, kam grem..."
    • Nisi mi še odgovoril na prejšnje vprašanje...
    • To se lahko zgodi samo ženskam...   Prišla sem iz nakupovalnega centra in iskala ključe od avtomobila v torbici. Tam so dokumenti, mobilni telefon in ličila. Ni ključev. Pogledam v vse nakupovalne vrečke,...Ključev ni! Vrnem se v nakupovalni center in še enkrat obiščem vse trgovine, kjer sem bila,... A ključev ni bilo! Potem se spomnim! Pozabila sem jih v avtu. Omg! Pohitela sem na parkirišče in upala, da ni kdo izkoristil mojo pozabljivost in avta ukradel. In točno to se je zgodilo! Nikjer na parkirišču ni bilo mojega avta! Pokličem policijo in prijavim tatvino. Kaj naj drugega. Razložila sem jim, kje sem, in priznala, da sem pozabila ključ v avtu in so ga nepridipravi odpeljali. Ko sem to storila, sem poklicala še moža. To je bil že malo težji klic kot prejšnji. Nisem vedela, kako naj mu povem, saj ima ta avto zelo rad....zato sem lepo priliznjeno, kot znam le jaz rekla: - "Dragi, ljubim te! Veš, hitela sem z nakupi, da se čimprej vrnem k tebi in v vsej ihti sem pozabila ključ v avtu in so ga ukradli." Nastala je mučna tišina.... Potem sem slišala njegov glas, kričal je name! "Jaz sem te odpeljal v nakupovalni center in te tam odložil" Zdaj sem bila jaz tiho od šoka, a sem si hitro opomogla.... Potem sem ga veselo vprašala, če lahko pride pome? Spet je zavpil: - "Ne, jebemti ne morem, na policiji sem. Ko jih bom prepričal, da nisem ukradel avta, bom videl, če te lahko poberem!"
    • Danes sem naložil radio in TV pa ju bom peljal k župniku na spoved, ker prasca tako lažeta, da to ni več za nikamor...
    • Ah to da so vsi isti, je vedno isti izgovor svečkarjev. Zakaj ga pol obkrožate, če je isti kot vsi? 🤔
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.