Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Evo,prvi tank z 6ko,po morju.Poraba pa 7,4 ! :bravo: Me je prav preseneto ta avtek z porabo,seveda pozitivno. :jupiii:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo,prvi tank z 6ko,po morju.Poraba pa 7,4 ! :bravo: Me je prav preseneto ta avtek z porabo,seveda pozitivno. :jupiii:

 

Sem ?e pozabil,kaj je diesel power al benzinc??e je benzinc je res mala poraba...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo,prvi tank z 6ko,po morju.Poraba pa 7,4 ! :bravo: Me je prav preseneto ta avtek z porabo,seveda pozitivno. :jupiii:

 

prodam dizla :)

 

p/s: povej, kolk bo? meu realno porabo po mestu !

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo,prvi tank z 6ko,po morju.Poraba pa 7,4 ! :bravo: Me je prav preseneto ta avtek z porabo,seveda pozitivno. :jupiii:

 

UUUU tole je pa ugodno za bencinarja. Z dieslom bi mogo?e prihranil ob istih pogojih vo?nje verjetno ne kaj ve? kot dober liter, mogo?e liter in pol.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

p/s: povej, kolk bo? meu realno porabo po mestu !

 

?zmeden? Kak to misli??? To je poraba vo?nje na ?iht+mestna+kratke razdalje v doma?em kraju+nekaj AC v?eraj v Celje,skratka kombinirana vo?nja. ;)

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poki - to je morala da tok mav ?ere! :danzoman:

 

Jz pa se s 17kami te?ko vozm kej dost pod 9, tm okol 8.7 je zdej skoz, no itak je pa tko, tut k si re?m, da ta tank pa bom res "frigidno" vozu, pa me vseen parkrat premami, da stisnem do konca in pol je kar je! :hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Porabo niti ni tako lahko natan?no dolo?iti. Problem je v tem, da je razlika pri nalivanju do vrha lahko do 1,5litra. Zato se ni zanesti na to?nost izra?una. Lahko je teren na ?rpalki nekoliko nagnjen, lahko so gume nezadostno napolnjene, vlivna pi?tola ne reagira enako (ena prekine dovod prej druga pozneje)... Razlika sicer ni tako velika, pri prevo?enih 700km s 50l je poraba 7,14 l/100km, ?e pa smo dolili en liter manj bi bila poraba 7,28l/100km.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ali pa da vse skupi pozabis na porabo in tankas takrat ko mas prazen tank in mas mir...

tko se ne ukvarjam vec s porabo (je dovolj nizka, da ni treba avta zamenjat zaradi tega)

 

To so besede.Dejte se ?e enkrat vozit in ne delat take panike okrog porabe. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Plin je za upaljaće

Dizel je za traktore & tovornjake

Bencin pa za avte & dirkalnike. :P

(pa ne mi zameriti, tak podpis ima nekje nekdo pa? :D)

 

hehe... samo se stvari rahlo spreminjajo - na FIA WTCC so zadnji? dvojno zmago slavili TDI-ji (Seat Leon) ;)

Diesel se, kot ka?e, seli tudi na dirkali??a. Dokler ga ne bodo EU birokrati zjebali z visokimi ekolo?kimi normami. :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Porabo niti ni tako lahko natan?no dolo?iti. Problem je v tem, da je razlika pri nalivanju do vrha lahko do 1,5litra. Zato se ni zanesti na to?nost izra?una. Lahko je teren na ?rpalki nekoliko nagnjen, lahko so gume nezadostno napolnjene, vlivna pi?tola ne reagira enako (ena prekine dovod prej druga pozneje)... Razlika sicer ni tako velika, pri prevo?enih 700km s 50l je poraba 7,14 l/100km, ?e pa smo dolili en liter manj bi bila poraba 7,28l/100km.

 

Pa tut glede dimenzije gum, ker ti lahko potem kar orng la?e glede prevo?enih kilometrov. <_<

 

S kolegom sva naredila neko stavo, pa? katera varjanta ceste je bli?ja nekje v okolici kamnka, no pa ko sem se jaz pelju po isti cesti kot se je potem on, je njemu merilec pokazu 3.5, meni pa 3.3 km, na neki drugi relaciji pa njemu 4.6, men pa 4.4, tko da sem izra?unu, da je pol moja realna poraba kar precej ni?ja, ?e nardim na tank vsaj kak?nih 30 km ve? kokr ka?e ?tevc, al jaz to zdej narobe matematikiziram! :P

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jp,pa ?e gleda?,da so na 24h LeMansa ?e zmagali! :bravo:

 

 

Ampak vseeno,bencin je zakon. :P

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Real Madrid v zaostanku proti Bayernu.
    • Za v Bruselj more znat angleško 😀 Great night, pa take fore 🙂
    • Mene pa zanima,kako bo Murgelski palček ptiča odstrelil,in katero lutko bo spet našel...bomo hitro videli eno novo stranko z medom in mlekom...folk pa ovce....   Ma zakaj nima palcek jajca,in ustanovi nazaj komunistično partijo...oz. stranko...kaj ga je sram samega sebe...   Hmmm🤔...je očitno res bila za sram ga biti....vprašanje za kake krvave svinjarije on še ve,pa da se nan niti ne sanja...   Zelo zanimivo tudi za levake...in za mlade,ki tiste case niso doživeli. Še čudno,da ga še niso ubili.    
    • Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več)..... Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....
    • Se že čuti, da se volitve bližajo 🤔 Samo evropske so na programu, da ne boste kaj zamešali pa JJ poslal v Bruselj.... 🤣
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.