Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lih treba ji je blo kupiti po?re?na ameri?ka jajca. :hohoho: ?e bolje pomislim... ?e dobro, da je kupila po?re?na ameri?ka jajca.

 

iz tega istega sm sre?n ko tvoj tok manj pije:)..heh

 

no hard feelings:)

A je to vse kar znate? :) Lepo je u?ivati v va?i otro?ki nesposobnosti:) Bravo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojo povpre?no porabo lahko preberete spodaj. Imam pa vsak dan relacijo 40 km v obe smeri skupaj in 25% mestne vo?nje. Vsak tank pa se sppravim tudi na AC in tam mi hitrosti 200+ niso tuje, tako da povpre?je(skoraj pol leta) pov svoje. Klima ali brez ni razlike 0,5 litra. Motor pa je 2.0 V6 144 KS.

 

Najdu sem dokazno gradivo..... :rozico:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mal hude cifre, glede na moje izku?nje.

 

Pa tista koli?ina 0,5 litra/100km, je tud mal za lese privle?ena, ?e se fura? po 15 km, pol je raje 2 litra, na 100 km, ?e pa dela? po 200-300 km v kosu, pa je pol ta poraba do max 0,2 litra na 100 km, na benz dela samo dokler ni temp vode cca 40 stopinj, pol pa ni? ve?, ?e pa recimo zakurbla? mrzel motor in se pelje? 500 kilometrov brez da ugasne? motor, samo tistih prvih par minut dela na benz pol pa dokler ne zmanjka plina al pa je motor ponovno zagnan ni porabe benza popolnoma ni?, jaz sem to re?il z webastom, poraba na uro je cca 0,6 litra, po 10 minutah pri -10 ima voda ve? kot 40 stopinj in sem porabil 0,1 liter in imam ogret motor, toplo kabino in ?a motor po speljevanju takoj preklopi na LPG.

Js sem v povpre?ju naredu, poleti cca 4000 km z 40 litri benza, pozimi pa med 2800, 3200 kilometri.

 

Ampak nikol ni prav, kar koli napi?em... napisal sem, da sem vzel podatke iz spritmonitorja.de, da bi bil ja ?im manj pristranski - se pravi se nisem zmislil teh cifer je pa teoreti?no mo?no, da so si jih uporabniki spritmonitorja. :ne vem:

 

Tudi porabo 0,5 litra bencina povpre?no sem dal zanala?? tolk nizko, da se ja ne bo usul plaz, da to ni res. Se pravi sem ?el na resen minimum povpre?nega uporabnika pa spet plina?em neki ni v?e? tudi, ?e je v njihov prid. Ali sem narobe razumel in si hotel biti po?ten, da je stro?ek na LPG v bistvu nekoliko vi?ji kot sem napisal, da je zaradi vi?je porabe benza poleg LPG-ja?

 

Aja pa je razlika v tem, ?e dela? dnevno ve? ali manj relacije in je manj mesta ter ?e manj AC-jev. Takrat verjamem, da je mnogo bolj ugodno ampak povpre?je je pa vedno povpre?je ve?ih uporabnikov, kjer se napake oziroma ekstremi v eno kot ekstremi v drugo smer navadno izni?ijo oziroma porazgubijo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne pravim da ni prav, samo malo velike cifre so, glede na MOJE izku?nje, nikjer nisem rekel-napisal da tvoji podatki ne dr?ijo.

Ok mogo?e je razlika med mojo prej?njo 2,3i ki je imela samo 166 konjev in novo 2,5i, ker ima par konjev ve?. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe bravo , si me prebral, ko sem omenil 6 litrsko ma?ino - to?no tega sem imel v mislih. :hudicek:

 

Jaz sem ga z zelo previdno vo?njo spravil na 17 litrov :D ?e ga pa goni? pa pride proti 30-tim. Ne vem, kaj dela tisti famozni sistem odklapljanja cilindrov... Ampak tudi to te ne rabi brigat, ?e ?ivi? na pravem koncu sveta ^_^ Ali, ?e ima? dovolj sredstev na ra?unu, da se s takimi malenkostmi ne obremenjuje?...

 

a se spremeni v tarsformerja ?e se ne so JAJCA

 

Mislim, da so kar JAJCA :lol:

 

Sem prepri?an da je vsakemu kar nekaj stvar bolj pomembnih stvari v ?ivljenju kot poraba avtomobila. OK sej, pa? je tema, se pove mnenja, in je pa? debata kot debata....samo po ve?ini se gre v neka faking dokazovanja in prepucavanja, skoraj vrat na no? ipd., ra?unice, kar je pa totalno bolano. Konec koncev vsi norijo, debatirajo, koliko pri?parajo....na koncu pa na drugih stvareh spu?ijo 5x ve? denarja.

 

Temu se re?e "prerazporejanje sredstev". ?para? na stvareh, ki ti ne pomenijo veliko, da lahko iracionalno tro?i? na stvareh, ki se jim ne more? upreti. Dejansko je vsako ?paranje nalaganje sredstev v nekaj druga. V primeru, da na kaki nujni zadevi ne more? pri?parat, si potem tudi teh nepotrebnosti (razvajanja) ne more? privo??it ;) V ?ivljenju pa nam gre ve?inoma za u?itek in manj za nujo.

 

a seveda, recimo teli ni ostalo za obleke, ker je mogla dat vec casha za bencin

 

Zdaj mi je jasno, zakaj so na?e babe tak odete... Te mlin?ke bi blo treba prepovedat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojo povpre?no porabo lahko preberete spodaj. Imam pa vsak dan relacijo 40 km v obe smeri skupaj in 25% mestne vo?nje. Vsak tank pa se sppravim tudi na AC in tam mi hitrosti 200+ niso tuje, tako da povpre?je(skoraj pol leta) pov svoje. Klima ali brez ni razlike 0,5 litra. Motor pa je 2.0 V6 144 KS.

 

Najdu sem dokazno gradivo..... :rozico:

 

In to takrat ko je imel ?e "?voh" avto!

A tole Lojz bere? :hohoho::hohoho::hohoho:

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Temu se re?e "prerazporejanje sredstev". ?para? na stvareh, ki ti ne pomenijo veliko, da lahko iracionalno tro?i? na stvareh, ki se jim ne more? upreti. Dejansko je vsako ?paranje nalaganje sredstev v nekaj druga. V primeru, da na kaki nujni zadevi ne more? pri?parat, si potem tudi teh nepotrebnosti (razvajanja) ne more? privo??it ;) V ?ivljenju pa nam gre ve?inoma za u?itek in manj za nujo.

 

Bravo majster, to?no si zadel poanto vsega in ni kej dosti dodati. ?para? tam kjer najmanj boli oziroma te najmanj omejuje, da si lahko privo??i? tisto kar te osre?uje. Simple as that. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

sem sel preverit stanje na ENC pa vidim tole od zadnjic

 

 

Ulazna naplata Vrijeme ulaza Izlazna naplata Vrijeme izlaza Kat. Iznos bez popusta Popust % Iznos s popustom

Ivanja Reka 24.04.2013 07:53:00 Lipovac 24.04.2013 09:33:03 1 121.00 21.74 94.69

 

to je ca. 264km, kar pomeni da je bila povprecna hitrost na tem odseku dobrih 158 km/h :punk:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel zdej zadnjo turo preden sem ga dal barvati 6,8 l/100km...zgleda da se res da :) Je pa to tank z Lignana, se pravi mesto+regionalke+avtocesta brez strehe :)

 

itak, mislim da je moja najnizja z mx5 6.2l/100km al neki tazga...skratka mx5 ima precej majhno porabo...sam tudi ne gre nikamor

 

popravek: najnizjo sem imel 5.6l/100km...pa to je isto k dizel :D

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, zdaj pa imam spet eno drugo pesem; sem jo tankal 2-krat na Petrolu (prej zmeraj na Shellu) in poraba je padla za ve? kot pol litra na 100km. Torej, ?e sem prej imel 7,2 - 7,4l, imam zdaj 6,6 - 6,7l po pe? ra?unanju. Stil vo?nje je enak. Go figure :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, zdaj pa imam spet eno drugo pesem; sem jo tankal 2-krat na Petrolu (prej zmeraj na Shellu) in poraba je padla za ve? kot pol litra na 100km. Torej, ?e sem prej imel 7,2 - 7,4l, imam zdaj 6,6 - 6,7l po pe? ra?unanju. Stil vo?nje je enak. Go figure :zvizga:

 

Se pravi, da avtu ne tekne Petrolovo gorivo.

Jaz mam tudi raj?i Union kot Zlatorog, zato ga tudi ve? spijem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ena zanimiva primerjava. Pripeljal kamp prikolico iz D, daljava 1345 km (en dalj?i postanek -nekaj ur spanja), te?a cca.1300, ?elna neto povr?ina cca 225x225cm, dol?ina brez priklopa 560 cm. Povpre?na hitrost 85 km/h, poraba 8,4 l/100 km. "?leper" C 160 HDI. V obratni smeri je bila poraba prve polovice ceste 6,5, druge pa 6,9 l/100. Neto vo?nje 10.50 h (en postanek 20 min - drugi ?ofer).

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ena zanimiva primerjava. Pripeljal kamp prikolico iz D, daljava 1345 km (en dalj?i postanek -nekaj ur spanja), te?a cca.1300, ?elna neto povr?ina cca 225x225cm, dol?ina brez priklopa 560 cm. Povpre?na hitrost 85 km/h, poraba 8,4 l/100 km. "?leper" C 160 HDI. V obratni smeri je bila poraba prve polovice ceste 6,5, druge pa 6,9 l/100. Neto vo?nje 10.50 h (en postanek 20 min - drugi ?ofer).

 

Ena zanimiva primerjava. Pripeljal kamp prikolico iz D, daljava 1345 km (en dalj?i postanek -nekaj ur spanja), te?a cca.1300, ?elna neto povr?ina cca 225x225cm, dol?ina brez priklopa 560 cm. Povpre?na hitrost 85 km/h, poraba 8,4 l/100 km. "?leper" C 160 HDI. V obratni smeri je bila poraba prve polovice ceste 6,5, druge pa 6,9 l/100. Neto vo?nje 10.50 h (en postanek 20 min - drugi ?ofer).

 

Ena zanimiva primerjava. Pripeljal kamp prikolico iz D, daljava 1345 km (en dalj?i postanek -nekaj ur spanja), te?a cca.1300, ?elna neto povr?ina cca 225x225cm, dol?ina brez priklopa 560 cm. Povpre?na hitrost 85 km/h, poraba 8,4 l/100 km. "?leper" C 160 HDI. V obratni smeri je bila poraba prve polovice ceste 6,5, druge pa 6,9 l/100. Neto vo?nje 10.50 h (en postanek 20 min - drugi ?ofer).

 

?aki, kolkrat si to peljal - 6x? :jezicek::jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?aki, kolkrat si to peljal - 6x? :jezicek::jezicek:

 

Kje si ti na?el tiste dve ponovitvi?? :wacko:

 

(bile so neke te?ave z objavo pa sem v jezi par krat pritisnil Dodaj odgovor.) sramezljiv

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi, da avtu ne tekne Petrolovo gorivo.

Jaz mam tudi raj?i Union kot Zlatorog, zato ga tudi ve? spijem.

 

:lol: Sigurno no?em, da postane kronik. Ampak tak je; ?ena si zatiska o?i, ko mo? pije in dohtarju re?e, da sicer pije bistveno manj ali skoraj ni?. Isto je na forumu (posebno VW-vem); vsi pravijo, da njihovi pa pijejo manj. Jaz vsaj priznam, da je moj spil preve? in da je zdaj na rehabilitaciji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Presenecen danes. 450km brez truge 140 tempomat avtoceste z mocnim headwindom 6.3 samo ta pot

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js mam na moji priblizno 6,5-6,7l (tako kaze na racunalniku in tut na roke zracunan), ampak je bolj kot ne jajcanje z 120-130km/h po tempomatu pa nekaj mestne voznje... tankam pa skos na petrolu, kr mi je pa? vedno na poti (relacija ?alec - maribor).

 

tastara 323f 1.5 mi je pa pila okol 8l(sm jo pa par tankov spravu tut pod 7, sam tist je res bla pazljiva in po?asna vo?nja), sm jo pa bolj gonu kot zdej?no, predvsem zato kr je zdej v uporabi tempomat :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

evo... kot zanimivost... kalkulacija iz poraba.com

 

v 6 letih porabil goriva za en majhen avtomobil :)

 

avto je bil vedno vo?en dinami?no, nikoli pa se ni z njim divjalo (nikoli tudi ni bil teran hladen)!

Poraba.com_Porocilo_Mazda6_CD136GT_2013_05_26.pdf

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.