Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

BC mi itak la?e ampak vseeno sem zelo razo?aran nad porabo moje mazde, zlasti na AC

 

Jaz sem pri moji mazdi BC nastavil, da mi je kazala zunanjo temperaturo in sem porabo ra?unal na prste. Sem pa tudi 2x na leto probal vozit kar se da var?no (1 tank) in sem vedno mel porabo podobno ( okoli 5,6-5,9). Poraba pri normalni vo?nji pa je bila poleti okoli 7,5, pozimi pa okoli 6,5.

Ko sem oplazil, da mi BC la?e, ga sploh nisem ve? gledal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj se sekirate, s tem BC ki je en navaden BS, meni VEDNO ka?e 2litra preve?, pa ga sploh ne gledam ve?, edina stvar ki jo pogledam pa je ?e cca domet, ki pa pri bencinarjih dela na rezervo in ko poka?e nulo z lahkoto naredim ?e 80 normalnih kilometrov, ali pa 15-20 malo hit... :zvizga:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, za Mazdo 3 je to sigurno nenormalna poraba. To bi moral dat pogledat kakemu strokonjaku...

 

Komu? Sej ve? da ko omeni? porabo na servisu vsi re?ejo da je normalna, pa nima veze koliko ti ?re, vse je normalno :wacko: .

 

Ma? kak predlog kam naj jo peljem na pregled?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj se sekirate, s tem BC ki je en navaden BS, meni VEDNO ka?e 2litra preve?, pa ga sploh ne gledam ve?, edina stvar ki jo pogledam pa je ?e cca domet, ki pa pri bencinarjih dela na rezervo in ko poka?e nulo z lahkoto naredim ?e 80 normalnih kilometrov, ali pa 15-20 malo hit... :zvizga:

 

Koliko je kaj rezerva pri 6kah,combi,benz? Ene 6l mora bit ne. lp.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ste prebrali v motoreviji ,kako specialci merijo porabo goriva pri novih avtomobilih in potem zavajajo javnost?

Razni lepilni trakovi na ?ipah za manj?i upor, pa gume napumpajo preko vseh normativov za manj?i kotalni upor, pa alternatorje izklopijo in klimo, pa rezervne gume in vse kar trenutno ne raijo poberejo ven, da je avto ?im la?ji in podobne neumnosti. Potem se pa nekateri naivne?i bunijo, da jim pije tudi 3 litr?ke ve?, kot obljublja tovarna. Seveda, tukaj so klanci, pa gu?va, pa dva ali trije ali celo ?tirje v avtu. Me zanima, zakaj noben ne ukrepa in naredi konec tem neumnostim.

Po moje bi morali iz?rebati par deset ljudi, jim dati avte, da ti vozijo "normalno" in si zapisujejo podatke prek ra?unalnika.

In bi vzeli neko povpre?je avta na cesti in ne na valjih.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je ?e bolano da se folk ubija med sabo po forumih za fakin 8 deci gor al pa dol....kot da nimajo druzga za po?et...npr. sko? na svojo ?ensko, gre na pivo ipd., cele vojne jebojih. :wacko: V?asih se je ?lo kdo je ve? bab posexu zdej pa komu manj avto pije :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se nisem, dokler nisem postal brezposeln :lol: Zdaj pa, ?e je razlika 0,8 litra na 100 kilometrov, bi lahko pri?paral 7? na tank... Sploh glede na to, da naredim vsaj nujnih 30.000km letno. Pomoje bi vsaj za 2 redna servisa noter dobil...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba pri novej?i dizlih, ki imajo vgrajene filtre trdih delcev, je odvisna od ve? faktorjev. Prvo je pomembna uporaba avtomobila, dolge, kratke, me?ane relacije. Pri vo?njah na kratke relacije se filter paca in postopoma pove?uje porabo goriva premo sorazmerno z zama?enostjo filtra. Ta ima signalizacijo, ko zama?enost dose?e stopnjo, ki je mejna in je potrebno filter o?istiti. Tovarni?ko obstaja dovoljen prirast pritiska ( z zmanj?anjem pretoka skozi filter, raste pritisk v filtru, ki ga meri senzor), s tem pa tudi poraba goriva. Podobno se dogaja, le da po?asneje, tudi pri vo?njah na dolge relacije in kombinirani. Pri tem se filter ma?i zaradi slabe kvalitete goriva, ki vsebuje ve? sestavin, ki jih v filtru ni mo?no pokuriti in spraviti ven skozi izpu?no cev. Sam imam, FAP filter (C5). Ko je bil filter ?e kolikor toliko ?ist, sem dosegel zelo dober rezultat pri porabi goriva. ker sem se po tem vozil prete?no na zelo kratke relacije, je za?ela povpre?na poraba goriva rasti in pri?gala se je opozorilna lu?ka (nevarnost zama?itve FAP). Po tem sem se odpeljal na relacijo 700 km. Opozorilna lu?ka se je po 50 km ugasnila in poraba je ponovno padla na normalno. Po tem so ponovno sledile kratke relacije in opa?am postopno rast povpre?ne porabe.

To je usoda dizel vozil z Euro 5 standardom. Idealno bi bilo, ?e bi filter imel dva ?epa , ki bi omogo?ala ?i??enje (suho, ali mokro), ki bi se izvajalo v odvisnosti od na?ina uporabe avtomobila.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dizli bodo res enkrat porabili cca3 litre tudi pri 1500kg te?kih vozilih. Bodo pa adijo ?e pri 100tkm na ra?un vseh pizdarij k bodo to omogo?ale! Nenormalno :wacko: . Kdor bi avto z minimalno porabo in pa? le kot neko zasilno prevozno sredstvo pa da ne crkne hitro, se ve SDi in konec!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je ?e bolano da se folk ubija med sabo po forumih za fakin 8 deci gor al pa dol....kot da nimajo druzga za po?et...npr. sko? na svojo ?ensko, gre na pivo ipd., cele vojne jebojih. :wacko: V?asih se je ?lo kdo je ve? bab posexu zdej pa komu manj avto pije :whatever:

 

Ne gre za to, da se meri ti?e komu manj porabi - gre zato, da vsak prihranek, kjer ne trpi udobje vo?nje in vozni?ki u?itki je dobrodo?el. Ne govorim o prihrankih za vsako ceno samo, ?e se da zakaj pa ne. Na rok uporabe raznoraznih vozil skozi neko obdobjea je to lahko ogromno denarja.

 

Recimo ?ist tko za demonstracijo - Po pribli?ni oceni imam za sabo ?e cca tri ?etrt milijona prevo?enih kilometrov in ?e vzamemo ravno tvojih omenjenih 8 deci je to v tem ?asu po dana?njih cenah na u? okoli 9.000?. Je to veliko ali malo za obdobje dobrih 20 let? En manj?i avto samo na razliki v porabi :ne vem: .

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

od takrat ko sem jaz zacel vozit pa do zdaj, je sla cena bencina gor za 4x....teh 8 deci je pickin dim v primerjavi s porastom cene :)

 

oba mata prav, sam globalno gledano bencin je sel gor, cena avta tud, servisiranje tud, tko da, da mas avto je nekako bolj luks kot pa potreba...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak ravno to, da bolj ko rastejo cene bolj je pomembno, da goriva ?im manj potro?imo oziroma bolj se pozna na kon?nem se?tevku v evrih. Bolj vseeno sicer je, ?e se dela letno malo kilometrov, ?e pa je kilometrina ob?utna so pa tudi razlike ob?utne.

 

Jebat ga, ?e bi imeli ceno goriva kot v Venezueli bi men tudi gladko malo dol viselo a ga kuri 20 litrov. Tam bi si privo??il nekaj ogromnega s 6 litrsko ma?ino**

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

** recimo kamion :party0035:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, ti si pravi Mr. Poraba, v?asih kar kar mal pretirava?. :harhar:

 

?e si res tako var?en, priporo?am kaj takega, pa magari ?e predela? na LPG, potem pa naj bi bila to res var?na vo?nja;

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6519608&show=1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni gre ?e bolj na jetra tole cincanje cen, enkrat cen gor, enkrat cent gor. Kot, da se politiki nimajo s ?im drugim ubadat kot dvigovati in spu??ati tro?arine kukr se jim kurac dvigne. :vskalo:

 

(aja pa da ne bom offtopic zadnji tank je bila poraba 6,8 litrov bencina na 100 km)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Z M A J: Da bo? vedel.. poraba priusa ni tako majhna, kot se govori. Bossova M6 pije manj, kot prius. Ni vse v reklami in ?tevilkah na papirju. Eno je laboratorijski test, drugo pa je "realni test", ?e se lahko tako izrazim. In ja, poraba se ?e kako pozna, tudi teh 8 decilitrov. Seveda pri tistih, ki naredijo do 10.000 km letno to nima nekega vpliva, ampak pri tistih, ki so odvisni od potnih stro?kov in lastnega avtomobila vsak dan, pa je razlika o?itna.

 

Evo,

imate nekaj za bolj?o voljo glede porabe, v drugem delu je med drugim tudi Toyota Prius Vs. BMW M3. :) Clarksonov zadnji stavek pa tako ali druga?e pove vse.

 

LP, M

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Z M A J: Da bo? vedel.. poraba priusa ni tako majhna, kot se govori. Bossova M6 pije manj, kot prius. Ni vse v reklami in ?tevilkah na papirju. Eno je laboratorijski test, drugo pa je "realni test", ?e se lahko tako izrazim. In ja, poraba se ?e kako pozna, tudi teh 8 decilitrov. Seveda pri tistih, ki naredijo do 10.000 km letno to nima nekega vpliva, ampak pri tistih, ki so odvisni od potnih stro?kov in lastnega avtomobila vsak dan, pa je razlika o?itna.

 

Evo,

imate nekaj za bolj?o voljo glede porabe, v drugem delu je med drugim tudi Toyota Prius Vs. BMW M3. :) Clarksonov zadnji stavek pa tako ali druga?e pove vse.

 

LP, M

 

:rispekt::rispekt::rispekt:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.