Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Aja, ?e iz mojega voza; no, pri 130km/h bi po BC-jevo naj imel 6,1 litra porabe. Ker pa la?e za pribli?no dobre pol litra (glede na dosedanje izku?nje), je realna poraba 6,6 - 6,7l pri taki vo?nji. Zgoraj je hitrost po GPS-u za bolj merodajno meritev. Bom zvozil do konca rezervoarja in poro?am o ro?nem izra?unu.

post-6662-1363312178_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preveri, ?e ti kak sosed ne naliva gorivo pono?i. Dose?i povpre?je 81 km/h in tako nizko porabo pa je res umetnost in si zaslu?i? priznanje najbolj u?ikovitega voznika na forumu. Ko si bil na "regionalki" bi se lahko javil, da te peljem na kavo.

Moram povedat, da sem izmeril mo? motorja po nekje 900 km prevo?enih z aditivi in, da bistvene razlike od prej ni, celo za nijanso ni?ja je bila, res pa je, da je take stvari izjemno te?ko izmeriti, brez laboratorijskih testov, ki predpostavljajo vse ostale pogoje prej in pozneje enake, razen dodanega aditiva. Torej gorivo iz istega soda in prav tako mazalno olje, kar pa v tem slu?aju ni bilo.

Druga?e pa se je moja poraba pri zadnjem tanku ustavila nekje na 6,2 l/100km, kar je za moje pojme dober rezultat, glede na to, da mi junior dviga povpre?je.

 

?e verjame? ali pa ne sploh ne vozim po?asi, ker nikoli nisem. Je pa res vse v okviru omejitev le na AC ali pa pri kak?nem prehitevanju grem ?ez. Zadnji tank 5,79 pri 78km/h povpre?ne hitrosti ?zmeden?

 

Druga?e pa zadnjih 5 tankanj

 

14.03.2013...58,75...132.580..1.015...5,79 gorivo

05.03.2013...53,99...131.565...825....6,54 gorivo

20.02.2013...58,57...130.740...996....5,88 gorivo

15.02.2013...55,56...129.744...897....6,19 gorivo

11.02.2013...55,40...128.847...896....6,18 gorivo

 

Tista 6,54 je bila v snegu, k se prebudi otrok v meni :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa se to je ta star motor...

tako porabo imam jaz s precej visjim povprecjem...

 

edino vceraj se mi je mudilo, 900km v 8urah, rezerva se je prizgala po ca. 850km (ponavadi se prizge pri 58l-60l)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa se to je ta star motor...

tako porabo imam jaz s precej visjim povprecjem...

 

edino vceraj se mi je mudilo, 900km v 8urah, rezerva se je prizgala po ca. 850km (ponavadi se prizge pri 58l-60l)

 

Sam sem porajtal, da je najbolje takrat, ko "ujamem" regeneracijo direktno pri 130-140km/h na AC. Takrat je prirastek porabe izredno majhen (namesto 5,5 je recimo 6.0 - to ugotavljam, ker sem se malo igral z BC-jem in ga resetiral v takih primerih).

 

?e pa regeneracija pade nekej med mestno vo?njo ali pa jo celo prekinem in nadaljujem pri naslednjem zagonu pa je razlike lahko tudi dva litra in vse skupaj moćno vpliva na kon?no povpre?je.

 

Torej najbolje je to?no v takih pogojih kot jih ima? ti Labi... dolge relacije brez ohlajevanja motorja. Takrat je ?ala mala spravit porabo pod 6 litrov seveda, ?e ne ti??i? oziroma vozi? nekje do maks 140km/h.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e verjame? ali pa ne sploh ne vozim po?asi, ker nikoli nisem. Je pa res vse v okviru omejitev le na AC ali pa pri kak?nem prehitevanju grem ?ez. Zadnji tank 5,79 pri 78km/h povpre?ne hitrosti ?zmeden?

 

Druga?e pa zadnjih 5 tankanj

 

14.03.2013...58,75...132.580..1.015...5,79 gorivo

05.03.2013...53,99...131.565...825....6,54 gorivo

20.02.2013...58,57...130.740...996....5,88 gorivo

15.02.2013...55,56...129.744...897....6,19 gorivo

11.02.2013...55,40...128.847...896....6,18 gorivo

 

Tista 6,54 je bila v snegu, k se prebudi otrok v meni :blush:

 

Ko sem prebral, kaj sem napisal, vidim, da deluje moj zapis, kot da ti ne verjamem. ?elel sem te samo pohvaliti, ker pri tako visokem povpre?ju dose?i tako porabo, zahteva nakaj truda.

 

Z zdnjiim tankom pa sem s C5 prevozil 962 km s 59,4 l dizla. Po Bc je bilo 6,2 l/100, ra?unsko pa 6,17 l/100km, kar je dejansko enako. Pozabil sem pogledati povpre?no V pre resetiranjem. Po izku?njah vem, da ni bilo veliko ve? kot 60 km/h. Gre za veliko lokalnih vo?enj, kar zni?uje povpre?no hitrost.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha. Tega jaz itak nimam. No, ga pa imam pri trenutnem, izposojenem, ki pa pije ?e bolj kot moj :) A so kaka enostavna navodila, kaj moram naredit za to "regeneracijo"?

 

?imbolj ga ti??at(min 20.000rpm ?zmeden? ) na AC da pokuri saje v filtru. Pa poraba se ti bo nekoliko pove?ala.lp.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?imbolj ga ti??at(min 20.000rpm ?zmeden? ) na AC da pokuri saje v filtru. Pa poraba se ti bo nekoliko pove?ala.lp.

 

?e zdale? ni tako, ti nikoli ne bo? mogel aktivirati regeneracije po svoji volji pa tudi ?e ga ti?i? stalno 4000rpm, enostaven recept je vsaj 1x ttedensko imeti pol urno relacijo.....s povsem normalno vo?njo

 

Bolj kot ga bo? ti?al, bolj bo? filal saje.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje!

 

K se tukej glede porabe dajemo na pol deci natan?no manj ali ve?. Jst vam predlagam tole. Vsakemu dam LYONESS cash back kartico, tankate na OMW in hkrati dobite procente denarja nazaj nakazanega na va? ra?un, s?asoma pa ?e kako nakazilo ob dolo?enem zapravljenem znesu. Pa bo kmalu predvsem bencin cenej?i in se bo poznalo kakega pol litr?ka ali pa liter ;)

 

:D

 

lp Janez

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem malo stestiral izposojeno 6-ko na AC:

 

- pri 110km/h po BC-ju 5,7

- pri 130km/h po BC-ju 6,1

- pri 150km/h po BC-ju 7,4

 

Sicer leti fajn, ampak po?re pa ?e ve? kot moj. Kljub 6-ti prestavi. Mojega lahko malo bolj grdo privija? pa navadno ne pride ?ez 7,4l, ?e pa tega o?ema? pa za?ne kazat grozne ?tevilke. ?ez 8.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj Japonc pije 6,7 (ko ga stiskam ker sem divjak) in ker je bencinar se ne zajebavam z nobenimi turbinami, DPFjem, Bosh pumpami ali ?e kako regeneracijo. :hohoho:

Bom drug teden videl kako bo z drugim tankom, zaenkrat ka?e da bo nekaj podobnega.

 

Topshit :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, pri povpre?nem kruzanju s severnikom v rit, sem danes imel porabo 6,5 litra. 95% AC, 140-150km/h. Me zanima, kaj bo brez vetra :) Se mi pa zdi 6. prestava uporabna stvar. Pri mojem jo v?asih pogre?am.

 

Aja, ?e to. BC pri tem avtu ka?e precej natan?ne meritve in je bistveno manj la?niv od mojega, ki ne zna zra?unat niti dosega pri enakomerni hitrosti. Se ga da na moji kako "flashnit" pa na novo nastavit? Ali je pri starih Mazdah mutav ?e od samega ?tarta, neglede na firmware?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

od zadnjega reseta (pac sploh ne resetiram BC, ker mi ne pomeni dost) je minilo dobrih 13000km

sem ugotovil, da ce hocem povecat povprecno hitrost za 1km/h, moram pri bolj ali manj konst. tempu 150km/h peljat ca. 330km

 

(ja dolgcas na avtocesti in pol se ukvarjam s takimi bedarijami)

 

drugace tale servisni interval je pocasnejsi (zdaj sem pri 71km/h avg), in pozresnejsi kot prejsnji (poraba 6.1 avg cons)

 

danasnji tank (kaksen kilometer ali 2 po tej sliki sem tankal 54l, torej ca. 5.8l/100km)

Objavljena slika

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa zanima, ?e ima faceliftana 6-ka iz 2005 kaj ve?ji bencinski tank od starej?e? Ker zdaj sem prevozil preko 300km pa je ?ele na prvi ?rtici. Pri mojem sem pri 350 ?e na polovici. Porabo mi ka?e 7,1l, ampak tudi pri mojem je po pe? ra?unanju nekaj takega. Naslednje vpra?anje je, ?e je mogo?e nalo?it kaki novi FW na ra?unalnik, da bi BC malo bolj pravilno kazal vse parametre (porabo ka?e narobe, od?tevanje do bencinske ka?e narobe, povpre?no hitrost ka?e narobe itd.).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.