Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

  • 4 let kasneje...

Optiko delam preventivno vsako leto. V teh dneh, ko porihtam Mazdico, gresta oba avta s5 na optiko. Če se pojavi odstopanje se takoj ve, da je nekaj na podvozju v slabem stanju. In tako lahko predčasno rešiš problem z bistveno manj stroški. ;)

 

@Boss, dobra optika se dela ročno, vrvica in meter. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In največji paradoks je, da računa precej manj, kot vsak, ki dela z aparaturami. In če optika z aparaturo ni OK, glede obnašanja avta, vendar so vsi parametri znotraj toleranc, so mrzli. Ker se nikomur ne sanja, kako ročno korigirati in odpraviti anomalije.

 

In praktično bi to lahko vsak naredil doma. MEre, tehnični podatki podvozja, se najdejo na spletu, vsakdo ima meter, površino kot jo zahteva parkiran avro, vrvico in gasa. Vse ostalo je samo matematična geometrija. Zadeva pa zahteva veliko merjenja in še več časa. In ne, predno kdo vpraša, jaz se tega ne bi lotil doma. :) Zaradi porabljenega časa.

Popravljeno od Damijani
pozabil dopisati...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sej jaz sem to 2x pred mnogimi leti sam delal na Wartburgu. Sicer sem si izdelal pripravo iz desk. Ampak ta avto je bil tolk simpl za popravljat, da sem naredil vse sam, od predelave hladilnika, menjave sklopke, zavor, amortizerjev, optike.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Pozdravljeni,

 

zanima me, ali ima mogoče kdo shranjen izpis svoje optike za model M6 Sport 2008 (GH) CD140.

 

Avto sem namreč imel danes na optiki, pa sem šele doma na izpisu opazil, da je serviser v programu izbral bencinski motor in 4 vratno izvedbo, namesto dizel in 5 vratno.😑

 

Rad bi samo primerjal dovoljena odstopanja oz. tolerance na izpisih, da ne vozim avta spet nazaj na precej oddaljen servis.

 

Očitno je potrebno vsem gledat pod prste ali izberejo pravilno vozilo v sistemu 😏

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Po menjavi pnevmatik, bom dal naredit še preventivno optiko. 

Ima kdo kakšno priporočilo, kateremu peljati na Celjskem koncu? 

Nekje sem zasledil, da je ok Avtouri iz Žalca. 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Čau.

Bom vprašal kar tukaj. Na Avtoplus Koper so mi menjali levo roko na Mazdi 3 2014. In naredili optiko. Tako, da je volan v levo, ko vozim naravnost. Pridem naslednjič, ker so mi menjali sprednje diske in ploščice in povem, da je volan postrani. Naredijo optiko (na papirju so vse vrednosti zelene - ok), volan spet postrani v levo. Zdaj ne razumem, ali to optiko dela kakšen škiljo in ne zna najprej postavit volana v centralno lego in se nato lotit štelanja, ali je kakšen vajenec...

 

Kje naj na obali naredim optiko, da bo to narejeno tako, kot mora biti - volan centralno, avto vozi naravnost? Mislim, da so minili časi yugov in stoenk, kjer je bil volan postrani standard.

Hvala!

Popravljeno od etcho
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je etcho napisal:

Čau.

Bom vprašal kar tukaj. Na Avtoplus Koper so mi menjali levo roko na Mazdi 3 2014. In naredili optiko. Tako, da je volan v levo, ko vozim naravnost. Pridem naslednjič, ker so mi menjali sprednje diske in ploščice in povem, da je volan postrani. Naredijo optiko (na papirju so vse vrednosti zelene - ok), volan spet postrani v levo. Zdaj ne razumem, ali to optiko dela kakšen škiljo in ne zna najprej postavit volana v centralno lego in se nato lotit štelanja, ali je kakšen vajenec...

 

Kje naj na obali naredim optiko, da bo to narejeno tako, kot mora biti - volan centralno, avto vozi naravnost? Mislim, da so minili časi yugov in stoenk, kjer je bil volan postrani standard.

Hvala!

Bejži proč od teh šalabajzerjev. Jaz sem naredil optiko na amzs na Serminu. 

Izredno zadovoljen👍

Če si član amzs dobiš nek popust. 

Samo še moraš prej na javit in ti določijo točen termin. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobiti nekoga, ki res zna, je težko. Jaz sem se peljal mimo treh k četrtemu, ki je 70 km stran od mene. Ravno zaradi takih primerov: avto gre kar po diagonali po cesti (če je šel sprednji desni blatnik mimo ovire to ni bila garancija, da bo šel tudi zadnji desni blatnik mimo ovire), on ima pa vse zeleno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo. 

 

Prosim za priporočilo, kje v MB in okolici naredi optiko. Na zadnjem tehničnem pregledu mi je mojster svetoval, naj naredim, notranje robove baje pobira. 

Pa glede na to, da bom letos menjal tudi oba kompleta gum je verjetno res smiselno. 

 

Hvala

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Medo13 napisal:

Zdravo. 

 

Prosim za priporočilo, kje v MB in okolici naredi optiko. Na zadnjem tehničnem pregledu mi je mojster svetoval, naj naredim, notranje robove baje pobira. 

Pa glede na to, da bom letos menjal tudi oba kompleta gum je verjetno res smiselno. 

 

Hvala

 

Lp

Dajčman Lenart top.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Slivka napisal:

Dobiti nekoga, ki res zna, je težko. Jaz sem se peljal mimo treh k četrtemu, ki je 70 km stran od mene. Ravno zaradi takih primerov: avto gre kar po diagonali po cesti (če je šel sprednji desni blatnik mimo ovire to ni bila garancija, da bo šel tudi zadnji desni blatnik mimo ovire), on ima pa vse zeleno...

Si peljal v AJD ? 🌽

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Medo13 napisal:

Zdravo. 

 

Prosim za priporočilo, kje v MB in okolici naredi optiko. Na zadnjem tehničnem pregledu mi je mojster svetoval, naj naredim, notranje robove baje pobira. 

Pa glede na to, da bom letos menjal tudi oba kompleta gum je verjetno res smiselno. 

 

Hvala

 

Lp

Jaz hodim k vulkanizerju in na optiko v Selnico ob Dravi.

APC Pušnik

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.