Skoči na vsebino

Poraba goriva-Mazda 6 diesel


Priporočeno sporočilo

Seveda tank ni enakomeren po visini zaradi zicov.

 

Sem na meji na kosilu Hrvatini...Rovinj za mano denarnico imam.

Trenutno 880km se dalec pred lucko....bc kaze 5,8l

 

Pa dalec da se bi vlekel + sel sem buzet kjer so hrvatje znoreli saj so od nedelje ze asfaltiral pazin-rovinj in so skoz rdeci semaforji na treh delih in cez portoroz ob obali....

 

...zakaj nisi zavil ?e malo mimo izolske bolnice v hrib,pa malo po Semedelskih klancih,pa malo ?akat v koloni za v Koper,pa se cijazit po kopru 30/uro... :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se tice porabe, s P Boxom bi zadeva mogla celo mal prispevat k boljsi porabi, ce ga vozis zmerno pa ne pospesujes z nogo na podnu, bi realno moral avto mal manj pozret, ker se masina manj namatra za dosego istih rezultatov. Ker pa na (sploh na zacetku) JE noga v podnu, so prvi rezultati verjetno slabi, potem pa se stanje mal normalizira.

 

jures, you have a pm... :)

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da malo olaj?am zadevo, se da narediti tudi do 1070km z enim tankom, ?e ima? cca 90% na avtoceste pri 100km/h. :P

 

?e slikovno gradivo:(fotografija je slab?e kvalitete zaradi starega telefona)

post-5512-1316460858_thumb.jpg

 

Ja, ja tud meni je ve?krat kazalo to cifro, to pa takrat, ko pozabi? resetirat pri tankanju :harhar: , tko da so samo dve varjante, druga pa je ta, da povzro?ate obupne zastoje po vseh cestah, ?koda imet tolko konjev pa vozit penzionersko!! :hudicek:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaenkrat je em?o ?e na moji strani, tko da je pozablanje odpade. :D

Je pa res, da se mi pove?ini nikamor ne mudi in se dr?im pravila lagano sportski :danzoman: z mojimi 100km/h pa tut ni kak?nih zastojev za opazit, se pa zgodi da kak?en prikoli?ar mimo leti 120+, kot da mu bo morje km pobegnu :ne vem:

 

aja pa ?e malo moje statistike - poraba.com

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ja tud meni je ve?krat kazalo to cifro, to pa takrat, ko pozabi? resetirat pri tankanju :harhar: , tko da so samo dve varjante, druga pa je ta, da povzro?ate obupne zastoje po vseh cestah, ?koda imet tolko konjev pa vozit penzionersko!! :hudicek:

 

Samo je res to.Kaj si ne bi raje omislili namesto na?ega "traktorja" kak?no "frezico" z 1400 kubiki in 60 poniji

in vozili 100/uro po avtocesti in bi bila poraba 3 litre/100. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no way tole bo dobrih 900 - 950, 810 sem imel ko sem ga teral do konca

 

glej gornje poste

 

Ma daj, teraj ga enkrat "do konca"- poln tank, pa na nem?ko avtocesto, pa imej povpre?je 180, pol pa povej porabo....Vsi neki tekmujete, kako po?as boste vozil, pa poraba 5,5... :zvizga:

Tkole, ko sem vozil po vseh predpisih, je bila poraba 6,3 - kar je zame za avto z tako kubaturo in konji super poraba, vse kar je pa pod 6l pa je nenormalno za ta stroj; beri matranje ma?ine in pa drugih v prometu; mora biti pa res ful dober ob?utek, ko te prehiteva prikoli?ar po AC, ko vozi? 100km/h... :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz raje vidim,da sem na cesti "spredaj" tudi na ra?un kak?nega litra porabe ve?.

Kaj pa je en liter/100 ve??En kapu?in vsakih 100 km.Koliko kapu?inov mora? potem spiti na poln tank? :aaaaa:

Raje te ?olde porabim za gu?tiranje,ker vo?nja je zame gu?t in ne maltretiranje psihe in avta in voznikov okoli mene. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz raje vidim,da sem na cesti "spredaj" tudi na ra?un kak?nega litra porabe ve?.

Kaj pa je en liter/100 ve??En kapu?in vsakih 100 km.Koliko kapu?inov mora? potem spiti na poln tank? :aaaaa:

Raje te ?olde porabim za gu?tiranje,ker vo?nja je zame gu?t in ne maltretiranje psihe in avta in voznikov okoli mene. ;)

 

no, ta je dejansko dobra utemeljitev ;)
ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se vse, samo ?e se ho?e ;)

 

Druga?e pa kakor za koga, vsak u?iva v svojem na?inu vo?nje.. js si dizla ne predstavljam kot nekega ?portnika, ki bi ga gonil. No, itak pa bo mojo ?estko kmalu po novem letu zamenjala manj?a bencinska igra?ka na plin, tko da vam ne bom ve? 'kvaru' povpre?ja :D

 

 

glede tistih s po?itni?kami prikolicami nad 100.. ?koda besed.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=11885

 

Evo mene 1050km zlahka ker sem tankal le 56L...ampak je pupma prisla nasproti na Autostradi....

 

Pri meni velja zlato pravilo odlocno pospesevanje in varnostna razdalja....ce jo imas lahko pospesis in zaviras z masino, ce si pa nekomu na riti bos moral voziti njegov stil voznje. Jaz na primer brez pipanja bremze prevozim crni kal buzet gor in dol medtem ko folk skoz bremza, na ravnini pred v in za ovinkom....in ce si na riti si prisiljen delati isto gas bremza...

 

Skratka tale mazda je presenetila, ne samo s porabo v vsem.....sem jo vzel kot vmesni avto ker je exeo stal, pol se pa cez noc obrne spet....mam ze nove datume za oktober cel....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz raje vidim,da sem na cesti "spredaj" tudi na ra?un kak?nega litra porabe ve?.

Kaj pa je en liter/100 ve??En kapu?in vsakih 100 km.Koliko kapu?inov mora? potem spiti na poln tank? :aaaaa:

Raje te ?olde porabim za gu?tiranje,ker vo?nja je zame gu?t in ne maltretiranje psihe in avta in voznikov okoli mene. ;)

 

1 liter/ 100 km je pri prevozenih 40.000 letno natanko cena enega rednega servisa na pooblascencu :punk:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha, jaz sem mel isto porabo prej?nji tank :-)

 

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=7745

 

Copycat

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma daj, teraj ga enkrat "do konca"- poln tank, pa na nem?ko avtocesto, pa imej povpre?je 180, pol pa povej porabo....Vsi neki tekmujete, kako po?as boste vozil, pa poraba 5,5... :zvizga:

Tkole, ko sem vozil po vseh predpisih, je bila poraba 6,3 - kar je zame za avto z tako kubaturo in konji super poraba, vse kar je pa pod 6l pa je nenormalno za ta stroj; beri matranje ma?ine in pa drugih v prometu; mora biti pa res ful dober ob?utek, ko te prehiteva prikoli?ar po AC, ko vozi? 100km/h... :vskalo:

 

Jaz tudi tako mislim.

 

Moja poraba je med 7 in 8 l in to je to.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo avto bil v?eraj na diagnostiki. Ugotovitve: nobene!!!! Blindiral mi je EGR in pregledal vse parametre tudi med vo?njo. Vse BP. Injektorji pa najverjetneje drugi teden, ker Ar?on iz Bosch servisa nima ?asa. MOgo?e je ?e to zadnja ?ansa za kaj ugotoviti, druge je ni ve?. ?e so pa ?e injektorji v redu, potem se je pa? avto rodil tak. No danes ga grem iskat in vidim rezultate EGR-ja in o?i??enih senzorjev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se vse, samo ?e se ho?e ;)

 

Druga?e pa kakor za koga, vsak u?iva v svojem na?inu vo?nje.. js si dizla ne predstavljam kot nekega ?portnika, ki bi ga gonil. No, itak pa bo mojo ?estko kmalu po novem letu zamenjala manj?a bencinska igra?ka na plin, tko da vam ne bom ve? 'kvaru' povpre?ja :D

glede tistih s po?itni?kami prikolicami nad 100.. ?koda besed.

 

Hja to, da diesel ni ?portnik bi bilo zanimivo vpra?at tistega modela v?eraj z Mercedesom C 200 kompresorjem, ki je na AC prigonil za mano in se mi nalimal na rit ravno med prehitevanjem kamiona, ki ga nisem mogel izvesti hitro zaradi me?ka?a pred mano. Ker se je vse skupaj dogajalo ?e v klancu je pa? kr trajalo pri tem je bil ta z Me?ko ?ist ?iv?en skakal levo, desno in sili v rit - o?itno pedr varjanta. A ko se je model pred mano umaknil sva oba stisnila po gasu in gospodi? v me?ki je ostal konkretno zadaj in me je prehitel ?ele, ko se je za?el klanec navzdol, kjer sem spustil gas saj ni bilo ve? smisla, da bi gonil po klancu navzdol.

 

?e vedno zagovarjam trditev, da kar se ti?e ?portne vo?nje se z isto konji, da vozit enako dinami?no ?portno tako bencinca kot diesla. Vsaj zaenkrat me ni ?e nih?e prepri?al v nasprotno. Ne poza

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sam stiskanje gasa na avtocesti ni sportna voznja...vsaj zame ne

recimo to kar simon dela z renoldom je zame sportna voznja...in dizla v takem scenariju sploh ne predstavljam, tudi ce ima RS 180 dizelskih konjev ne...

 

na avtocesti pa je res, dizl je zakon

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha, to si moram zapomnit, ker dostikrat naletim na "peder variante" :D Moj sicer pri polnem gasu ?e malo bolj kadi, tako da se mora peder varianta potem ukvarjat s preklopom ventilacije na cirkulacijo in iskanjem stikala za meglenke (?eprav jih nekateri uporabljajo tudi pri polnem soncu - da jih opazijo tudi tisti, ki jih sicer ne opazijo). Sej nekateri res vztrajajo na prehitevalnem pasu do konca in znajo v?asih malo najedat, ampak nikomur se ne silim v rit in blesavo stiskam po dolgih lu?eh. Razen dolo?enim, ko sem z motorjem :harhar: Takrat se pa rad malo iz?ivljam nad takimi, ki drugim blendajo v rit in jim dam za poskusit njihovo zdravilo :pepsi: Don`t mess with the Blackbird :ninja:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 liter/ 100 km je pri prevozenih 40.000 letno natanko cena enega rednega servisa na pooblascencu :punk:

 

?e naredi? pol manj kot jaz,ti je dovolj za "popoldanca",pa ?e prihrani?. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.