Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 18 urami je Z M A J napisal:
MOJA-DOLENJSKA.SI

Andrej Peterle, član vodstva Iniciative Glas upokojencev Slovenije in Inštituta 1. oktober, je na Facebooku objavil...

 

Jaz bom pa malo drugače rekel...kdo največ hodi na volitve????

 

PENZIONERI!!!

 

Pa mi razložite,od kod po tem taubiju 400.000glasov!

 

So ga volili (in Musarco tudi),pa ga naj tudi "dol spravijo".

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Napisano

Sam jaz tud mislim, da če bi Jajota volili bi imeli nižje cene hrane kot v Italiji in višje plače in penzije kot v Italiji. Kolk je manipulacija enostavna zadeva. :hohoho:

33112_1.png

Napisano
pred 9 urami je Boss napisal:

Sam jaz tud mislim, da če bi Jajota volili bi imeli nižje cene hrane kot v Italiji in višje plače in penzije kot v Italiji. Kolk je manipulacija enostavna zadeva. :hohoho:

Možno...samo🤔a pol je najbolje,da vsi volimo taubija,da slučajno ne bo še slabše?

Se mi zdi super taktika😂🤣...kot žaba,k jo daš v mrzlo vodo v lonec,in počasi začneš "kuhati"...čaka,in čaka,in upa na bolje...dokler ni skuhana...

Je bilo zmeraj do sedaj-kadar je bil Rop,Cerar,Bratušek....vsi z taubijem vred+Erjavec.....vsi "palčkova zalega"...še vsi so penzionerje nategnili.

 

Pa mi prosim naštej,kaj vse je Janša penzionerjem slabega naredil....da vidimo primerjavo🙄

Napisano
dne 30. 5. 2023 ob 7:29 je skritikrt napisal:

Možno...samo🤔a pol je najbolje,da vsi volimo taubija,da slučajno ne bo še slabše?

Se mi zdi super taktika😂🤣...kot žaba,k jo daš v mrzlo vodo v lonec,in počasi začneš "kuhati"...čaka,in čaka,in upa na bolje...dokler ni skuhana...

Je bilo zmeraj do sedaj-kadar je bil Rop,Cerar,Bratušek....vsi z taubijem vred+Erjavec.....vsi "palčkova zalega"...še vsi so penzionerje nategnili.

 

Pa mi prosim naštej,kaj vse je Janša penzionerjem slabega naredil....da vidimo primerjavo🙄

 

Dober ti to manipuliraš moje izjave. Nič nisem govoril kaj je kje kdo komu naredil, le vprašal sem se kakšne bi bile cene v trgovini in kakšne bi bile penzije, če bi bil Jajo še vedno premije.

 

Ne vem, samo a ni smešno, da vedno po Jajotovem super vladanju pademo v krizo. Naključje ali namensko dejanje. Gospodarska kriza od leta 2008, do tam 2014. Od tega, da smo se v zadnjem letu prvega vladanja JJ-a otepali z visoko inflacijo in izropanimi rezervami saj se je ravnalo z denarjem kot svinja z mehom. Še Bajuk je trobental, da je denar poceni in da kdor se ne zadolži je neumen. Ko se je začela kriza pa vsa podjetja zapufana. V drugi vladi JJ-a nam je skoraj nakopal trojko na glavo z izjavami, da smo že skoraj v bankrotu in da denarja do konca leta 2012 skoraj ni več za javne uslužbence. Slovenija je zato katastrofalno zdrknila po bonitetni lestvici in zaradi tega pokasirala višje obrestne mere za kredite/zadolženost. Kolk so nam takrat take izjave škodovale in oškodovale proračun si nihče ni niti upal izračunat.

 

O dveh letih kovida pa sploh ne bom razlagal, kako je zapiral dejavnosti in vse ostalo ter z nekim helikopterskim denarjem ustvarjal sliko dobrega moža s kučmo in dolgo belo brado. Koliko škode se je s tem naredilo in kakšne posledice so bile smo zvedeli spomladi 2022, kjer je le kako priročno vskočila rusko/ukrajinska vojna in zabrisala sliko nesposobnosti vseh EU voditeljev vključno z JJ-em. To kar imamo danes je le posledica vsega tega in zdaj od Taubija pričakovat, da bo to razrešil v enem letu je pa oreng aboten način razmišljanja. Predvsem ta del, da če bi JJ nadaljeval z vlado, da bi bilo pa vse superfajn in mnogo boljše.

 

Pa to pišem zato, da se dotaknem tudi pokojnin, kjer sprašuješ kaj je slabega naredil za upokojence. Mogoče samo to, da ko je on na oblasti se vedno zgodijo visoke inflacije in posledično se vrednost denarja zmanjšuje oziroma s pokojnino manj dobi.

 

Janša 2004-2008; 48mesecev (inflacija 14,4% na to obdobje oziroma povprečno letno torej 3,6%)

Pahor 2008-2012; 39mesecev (inflacija 4,4% oziroma 1,4% na leto)

Janša 2012-2013; 13m (inflacija 3,6% oziroma letno 3,3%)

Bratušek 2013-2014;  18m (inflacija 1,4% oziroma letno  0,9%)

Cerar 2014-2018; 48m (inflacija 3,2% , letno 0,8%)

Šarec 2018-2020; 18m (inflacija 1,1%, letno 0,7%)

Janša 2020-2022; 27m (inflacija 5,5%, letno 2,5%)

 

Kadarkoli je JJ na oblasti je inflacija visoka in padec vrednosti denarja in logično, da zaradi zakonskih obveznosti morajo takrat tudi pokojnine višat, ampak to je samo obliž na manjšo vrednost denarja. Tako, da se res sprašujem od kod tebi ideja, da bi pa pod Janšo bilo cvetoče polje. Je mel 3x priliko in ni pokazal nič, razen puhlic, populizma in manipulacije, da ostalega negativnega sploh ne načenjam.

 

33112_1.png

Napisano
pred 3 urami je Bini napisal:

 Video za vse,ki radi negujemo svoje Mazdice....:bravo:

 

Ta bi pa bil za naše" društvo bleščečih mazd". 😊

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Napisano

Je se en vlog bil pred tem… nega in ciscenje usnja…

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Mene bolj zanima kaka bi bila razlika po 10 letih vdrževanja s to žavbo in čisto brez.... :whatever:

Napisano
pred 2 urama je Bini napisal:

Mene bolj zanima kaka bi bila razlika po 10 letih vdrževanja s to žavbo in čisto brez.... :whatever:

Brez bi sigurno razpokala v 10 letih, z žaubo pa v 120 mesecih. 

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Napisano
pred 2 urama je Z M A J napisal:

Ko smo bili še majhni (pred 50.leti), smo se potapljali (kolikor nam je seveda uspelo na dah) na Rexu (to je točka pred Izolo, kjer je ležala ladja Rex). 

"Iskali" smo kak del s te ladje 😊 Smo pa bliže obali našli več pip za tobak (koščenih, iz ebenovine), ki naj bi izvirale iz Rexa. 😊

 

 

  • 3 tedne kasneje...
Napisano

Zanimivo… Dacia Sandero je na prvem mestu po stevilu prodanih avtov v Evropi v mesecu maju (20.808) … na drugem mest je Tesla Y (17.812), na tretjem pa VW T-Roc s stevilkami blizu Teslinih…

 

https://avto-magazin.metropolitan.si/novice/najbolj-prodajani-dacia-sandero-tesla-y-evropa-maj-2023/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Pričakovano bi reku, Dacia best buy, kar ponuja, Tesla trenutno s svojimi cenami prodajni hit, vroča žemljica, med trojico je pa vedno nek VW model 🙂 

 

 

Napisano

Berem tole in premišljujem:

 

1.) Ignorirajmo zdaj ta požar pa recimo, da ga ni. Koliko se Evropi pozna "Zeleni prehod", če pa po zraku pride oblak izpuhov iz ameriških dizelskih V6?

2.) Ta oblak dima se vidi na satelitskih posnetkih. Pa če pride jo jedrske nesreče? Oblak ravno tako potuje, samo vidi se ga ne...

 

Včasih si mislim, da bi bilo bolje, če bi cel dan sedel in gledal Tik-tok, kot da karkoli pomislim...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
WWW.ZURNAL24.SI

Čeprav je tako nizek, avto z imenom pandino deluje. Z registracijo pa bo nekoliko težje.

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

To ni noben avto zame. Olupek od polovice pande in od skiroja kolesa gor.

 

N7rRRL1.jpg

Napisano
dne 1. 7. 2023 ob 18:54 je Z M A J napisal:

 

Slike so večinoma posnete v 80-ih in takrat smo slikali v barvah. Tole je eden malo manipuliral in barvne slike spremenil v čb. Zato, da se pokaže kako je bilo grozen črnobel svet takrat.

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Jaz dam pa na 23-24 odvisno je od zunanje temperature in ravo prav piha in tudi ohladi mi ok. Lopute odprem pa tudi k nogam in ne samo po sedini, da ne piha preveč v telo. Pozimi pa grejem na 21.
    • Janez se "mečka" z ljubimko. Norišnica. Vse se trese. Naenkrat se odprejo vrata – vstopi njen mož, mrcina, dva metra visok, težak 130 kg, roke pa kot nakovala. Prime nesrečneža okoli pasu in za vrat, ga nese na balkon in vrže s 14. nadstropja. Janez med padanjem razmišlja: - "Konj zabiti, le kaj ti je bilo tega sranja treba ... Imam čudovito Micko, kup otrok, avto, plačo ... E, bedak, če bi imel še eno življenje, ne bi varal žene ..." Pod stolpnico ravno takrat pelje traktor, ki vleče prikolico s senom, in Janez – tresk – pade na mehko seno. Vstane, otrese seno s sebe in reče: - "Eeee, kakšne neumnosti jaz klatim, ko se malo prestrašim..."
    • Mnja.   AI generate. Glej kak mu nogo odseka na pol.
    • Ženske imajo 3 vrste ustnic: male sramne, velike sramne in nesramne...
    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.