Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 17 minutami je Janez007 napisal:

@Alex, nekaj sem se naučil v teh mesecih, odkar sodelujem na forumu.

Prvič. S tabo se sploh nima smisla spuščati v kakršnokoli kontroverzno razpravo, ker je rezultat že v naprej znan.

In tega članka v Delu, ki je izključno strokoven, apolitičen, sploh nisi prebral. Zakaj? Ker Dela ne bereš, ker ti ga v resnici ni treba. Na portalu velikega vodje vse piše, kar morajo njegovi verniki znati (le malo), kaj brati in kaj je res, kaj ni res. Tudi to, da so vsi drugi mediji rumeni, levi, lažnivi, zanič.

Škoda, res velika škoda.😩. Tebe @Alex mi je škoda.😩

 

Drugič. Ti @Alex nisi še veliki vodja tega portala, tako da si ne mislit, da je bil članek objavljen samo zaradi tebe oziroma tebi. 😁

 

Še enkrat, tebe @Alex in podobnih mi je res škoda. Veš kako je fino, ko nisi prilepljen na nobeno stran, ni ti treba biti zvest nobenemu ideologu, ampak si svoboden, kot ptiček na veji. :jupiii:

Saj lahko vsak verjame tistemu, kar hoče. Recimo jaz nisem nikoli bral mladine kot večina mladcev takrat v Jugi, ker so že takrat klatili neumnosti in se izživljali. Tudi Dela ne, čeprav so bili včasih, za tiste svinčene čase, kar objektivni. Na noro24 ne zahajam, brez skrbi. Ne prenesem ekstremov v nobeno stan. Sem si sam izdelal sliko stanja pri nas in si poiščem vedno sam informacije kjer se mi zdi primerno, ki jih potrebujem. Spoštujem  mnenja drugih. Je pa res, da jih  ponavadi ne upoštevam,če niso v mojem kontekstu videnja stvari. Če je kakšna pametna ideja in predlog je vedno dobrodošla. Fraze in puhlice pa ne. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Janez007 napisal:

Saj zato pravim, da te je škoda. Ker mislim, da ti manjka čisto malo do večjega spoznanja.

 

Sam sem do pred 15 leti podobno razmišljal kot ti, potem so me številna konkretna dejstva prepričala, da sem se v marsičem motil. Ker sem prej 15 let verjel v neko zadevo, sem bil še toliko bolj razočaran. Od takrat naprej zadeve samo še lahkotno spremljam. 😁

Saj se jaz tudi ne obremenjujem z politiko. Meni je to bolj v zabavo. V življenju imam pomembnejše stvari za početi kot to. Uživam v tem, ko si "izmenjujemo" vsak svoje videnje stvari a točno vem, da vsak stoji na svoji strani reke in ne bo zabredel  vanjo ali pa se približal nasprotnemu bregu. Če še nisi opazi do sedajl, se bolj zabavam iz vsega skupaj,  nekateri pa zagrabijo to sila resno in potem poteka pravi boj. 😊Če sem čisto iskren sem se dobro imel prej in tudi sedaj. Malo smeha mora bit. 😏

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Boss napisal:

nov dan, novo sranje.. twito resno misli, da je v diktaturi in se mora v vsako stvar vtaknit. Ona brezjajčna ministrica pa ga samo gleda, ko se poserje čez njeno delo. Če ima vsaj malo moralnega občutka bi morala tako odstopiti, ampak ne bo ker ji dobra plačica diši.

 

Kot kaže je strah oblasti pred preveč izobraženimi ljudmi resničen in ne zgolj natolcevanje.

 

21c8bacfb5c7266a2883_62510392.jpg?v=4480
WWW.24UR.COM

Vlada (presenetljivo) ni dala soglasja k objavi razpisa v študijskem letu 2021/2022, čeprav bi to morala biti zgolj formalnost. S tem je...

 

30 let prepoznoooo.....!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bini napisal:

30 let prepoznoooo.....!

Se strinjam. Tako nekako imajo urejeno v Švici in pa tudi Nemčiji. Pri nas pa rabiš strojnega inženirja pa se javi 34 Fdv-jevcev. In ker ne dobijo dela, se zatečejo v (sedaj že bivši rog) in postanejo tam "kemijski inženirji". 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Se strinjam. Tako nekako imajo urejeno v Švici in pa tudi Nemčiji. Pri nas pa rabiš strojnega inženirja pa se javi 34 Fdv-jevcev. In ker ne dobijo dela, se zatečejo v (sedaj že bivši rog) in postanejo tam "kemijski inženirji". 🤔

Šolamo dobesedno ne zaposljiv kader in to samo za to,da imajo univerzitetni profesorji službe do 70.leta! Na borzi dela je pa visoko šolan kader ,ki vedri in dela prekarno ali pa odidejo v tujino in nima država od njih nič,samo stroške iz preteklosti! Treba je dobro pogledati kaj potrebujemo in tisti kader šolati in pika.:nevem:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bini napisal:

Šolamo dobesedno ne zaposljiv kader in to samo za to,da imajo univerzitetni profesorji službe do 70.leta! Na borzi dela pa visoko šolan kader ,ki vedri in dela prekarno ali pa odidejo v tujino in nima država od njih nič,samo stroške iz preteklosti! Treba je dobro pogledati kaj potrebujemo in tisti kader šolati in pika.:nevem:

Saj so skočili v luft večinoma na teh fakultetah  s katerih pridejo potem taki  direkt na zavod za zaposlovanje. Pa saj ni tako težko ugotoviti, kje smo švoh s kadrom in katerega je viška.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 29. 1. 2021 ob 17:46 je Alex napisal:

Saj so skočili v luft večinoma na teh fakultetah  s katerih pridejo potem taki  direkt na zavod za zaposlovanje. Pa saj ni tako težko ugotoviti, kje smo švoh s kadrom in katerega je viška.

 

Tale naloga ni tako lahka, kot se zdi. :blink:

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

 

Tale naloga ni tako lahka, kot se zdi. :blink:

 

In bojim se, ker imamo nekoga, ki "vse ve in zna", tako kot pri reševanju epidemije (neupoštevanje epidemiologov, stroke, ...), rezultate pa vidimo - smo na samem vrhu Evrope. 😩 Isto se da z nepremišljenimi potezami zelo hitro uničiti izobraživalni sistem. Sokrat ni zaman rekel »Vem, da nič ne vem

 

Morda sem paranojičen, ampak zdi se mi, da gre spet za nekakšno maščevanje. A ni ustavno sodišče pred kratkim zadržalo določbo glede podaljševanja akreditacij visokošolskim zavodom? Je to morda povezano s tem?

 

Sicer pa načrtovati take zadeve je potrebno mnogo mnogo let prej, predno se pokažejo učinki. Poleg tega živimo v turbolentih časih z veliko negotovostjo glede prihodnosti in kadrovskih potreb. Pa tudi če danes zadanemo, nam lahko kader, ki ga bomo (z davkoplačevalskim denarjem) izšolali, takoj zatem zbeži iz države, ker ni nobenih varovalk. 😩

 

Izobraževalni sistem je še eno področje, kjer država nujno rabi strateško načrtovanje, tudi v povezavi s povezanimi področji (izobraževanje, demografija, gospodarka rast, varovanje okolja,...).

 

To da smo skoraj vse prepustili trgu nas bo še stalo. Kitajci nas s "planskim kapitalizmom" šišajo po levi in desni. :vskalo:

 

 

Se strinjam, da ni lahko. Je pa potrebno nekje začeti in ne čakati na naslednje generacije. Iz prve roke lahko takoj povem, da nam kronično primanjkuje inženirjev elektrike, strojništva, kemije. Dan danes bi bi vsi - fizioterapevti. In ekonomisti. Če pogledamo v katero smer gre razvoj nam je lahko takoj jasno, da bomo v bodočnosti potrebovali veliko elektronikov, programerjev.In kot praviš sam, bi morali imeti varovalko, da nam izšolani kvalitetni kader(zdravstvo) ne pobegne takoj iz države. Nekaj v stilu juge, ko niso smeli fuzbalerji oditi v tuj klub do 28 leta starosti. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex to temo sva 1x že obdelala v preteklosti, ko sem ti isto povedal, da je treba ljudi dovolj plačat pa ne bo noben nikamor pobegnil. Dokler pa delodajalci razmišljajo kako bi jim dajali minimalca je pa zadeva takšna kot je. To kar predlagaš nikakor ni demokratično in točno v nasprotju s tem za kar se zavzemaš. Kapitalizem ni samo to, da ozek krog nesramno bogati, ko pa ne najdejo kadra naj pa država ukrepa in deliberalizira trg delovne sile z neko prisilno tlako za sitniš.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 29. 1. 2021 ob 17:42 je Bini napisal:

Šolamo dobesedno ne zaposljiv kader in to samo za to,da imajo univerzitetni profesorji službe do 70.leta! Na borzi dela je pa visoko šolan kader ,ki vedri in dela prekarno ali pa odidejo v tujino in nima država od njih nič,samo stroške iz preteklosti! Treba je dobro pogledati kaj potrebujemo in tisti kader šolati in pika.:nevem:

@Alex, torej koliko plačate inženirje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

@Alex, torej koliko plačate inženirje?

Ne vem točno... približno 1500€ neto(z malico, potnimi stroški, delovno dobo trideset let). Toliko dobi ven policist pripravnik s par nočnimi in kako nedeljo. Za Nemčijo recimo vem, da dobijo ing. za isto delo okoli 3500€.

Popravljeno od Alex
  • Zmeden 1
  • Žalosten 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Ne vem točno... približno 1500€ neto(z malico, potnimi stroški, delovno dobo trideset let). Toliko dobi ven policist pripravnik s par nočnimi in kako nedeljo. Za Nemčijo recimo vem, da dobijo ing. za isto delo okoli 3500€.

No ni čist tko, policist pripravnik-student dobi cca. 800eur, ko zacne delati pa z vsem skupaj brez prevoza znese okoli 1100-1200 eur. 

 

Se pa strinjam, da za 1500eur težko obdržiš kvalitetnega inženirja.

Popravljeno od ignacij
  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Alex napisal:

Ne vem točno... približno 1500€ neto(z malico, potnimi stroški, delovno dobo trideset let). Toliko dobi ven policist pripravnik s par nočnimi in kako nedeljo. Za Nemčijo recimo vem, da dobijo ing. za isto delo okoli 3500€.

 

To je tudi odgovor, zakaj težko dobite inženirje. Vsaka tajnica v boljši firmi dobi toliko ali več. Žal je tako in žal tudi sam spadam med inženirje. 😩 0️⃣0️⃣7️⃣

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakšne so pa plače inženirjev v dobrih firmah?

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

A so še komu štosne "Švedske" reklame za Lesnino? Sicer v Lesnino ne hodim, ker so se mi zameri, a te anti-ikea reklame so zakon. 👍

 

https://www.google.com/search?q=Švedske+reklame+lesnina&oq=Švedske+reklame+lesnina&aqs=chrome..69i57.9245j0j7&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:f5dd6a1c,vid:B-zmjI1edSA,st:0

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Alex napisal:

A so še komu štosne "Švedske" reklame za Lesnino? Sicer v Lesnino ne hodim, ker so se mi zameri, a te anti-ikea reklame so zakon. 👍

 

https://www.google.com/search?q=Švedske+reklame+lesnina&oq=Švedske+reklame+lesnina&aqs=chrome..69i57.9245j0j7&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:f5dd6a1c,vid:B-zmjI1edSA,st:0

 

Niso švoh. Medtem ko so za ikeo antipaticne in zlahka pozabljive.

  • Všeč 1
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edino malo so zgresili... ker masikdo ne ve, da gre sploh za reklamo za Lesnino, ker je logo prikazan sele cisto na koncu reklame... Pomoje vsak prej pomisli, da gre za Ikeino reklamo, ker govorijo svedsko... Itak pa se mi zdi, da sta dve reklami od treh zlagani... Ker v Ikei je ravno toliko prodajalcev oz. svetovalcev po stacuni kot v Lesnini... tadruga, ki govori o tem, da v Lesnini kulljeno blago tudi sestavijo tudi ni ravno resnicna... ker v Ikei imas tudi moznost narociti zraven dostavo in sestavo... Edino tretja, kjer pravijo, da ima Lesnina vec razlicnih blagovnih znamk, drzi... ampak da bi bila to kaksna prednost pa ne vidim... Bi pa lahko Ikea eno kontra udarila... s tem, da v Ikei prides v stacuno, naberes robo, placas in odplejles... Pri Lesnini pa vecinomzadev ni na zalogi... ampak je rok dobave od 30 do 90 dni... pa se to dostikrat zamujajo... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Jest napisal:

Edino malo so zgresili... ker masikdo ne ve, da gre sploh za reklamo za Lesnino, ker je logo prikazan sele cisto na koncu reklame... Pomoje vsak prej pomisli, da gre za Ikeino reklamo, ker govorijo svedsko... Itak pa se mi zdi, da sta dve reklami od treh zlagani... Ker v Ikei je ravno toliko prodajalcev oz. svetovalcev po stacuni kot v Lesnini... tadruga, ki govori o tem, da v Lesnini kulljeno blago tudi sestavijo tudi ni ravno resnicna... ker v Ikei imas tudi moznost narociti zraven dostavo in sestavo... Edino tretja, kjer pravijo, da ima Lesnina vec razlicnih blagovnih znamk, drzi... ampak da bi bila to kaksna prednost pa ne vidim... Bi pa lahko Ikea eno kontra udarila... s tem, da v Ikei prides v stacuno, naberes robo, placas in odplejles... Pri Lesnini pa vecinomzadev ni na zalogi... ampak je rok dobave od 30 do 90 dni... pa se to dostikrat zamujajo... ;)

Odvisno kaj in kje kupiš.... 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jest napisal:

Edino malo so zgresili... ker masikdo ne ve, da gre sploh za reklamo za Lesnino, ker je logo prikazan sele cisto na koncu reklame... Pomoje vsak prej pomisli, da gre za Ikeino reklamo, ker govorijo svedsko... Itak pa se mi zdi, da sta dve reklami od treh zlagani... Ker v Ikei je ravno toliko prodajalcev oz. svetovalcev po stacuni kot v Lesnini... tadruga, ki govori o tem, da v Lesnini kulljeno blago tudi sestavijo tudi ni ravno resnicna... ker v Ikei imas tudi moznost narociti zraven dostavo in sestavo... Edino tretja, kjer pravijo, da ima Lesnina vec razlicnih blagovnih znamk, drzi... ampak da bi bila to kaksna prednost pa ne vidim... Bi pa lahko Ikea eno kontra udarila... s tem, da v Ikei prides v stacuno, naberes robo, placas in odplejles... Pri Lesnini pa vecinomzadev ni na zalogi... ampak je rok dobave od 30 do 90 dni... pa se to dostikrat zamujajo... ;)

Jaz ne hodim ne v Lesnino ne v ikeo. Point te reklame je, da v Lesnini malo sprovocirajo in opozorijo zopet nase in pa predvsem je važno to, da so se jo prvi spomnili narediti. Če bi sedaj ikea vrnila bi bilo brez veze,ker bi se vedelo, da so užaljeni (vsaka primerjava z  tem forumu je slučajna) 😎

Vemo, da v reklamah ni vse res, kar oglašajo. Bistvo reklame je, da je zabavna, provokativna in da ljudem ostane v spominu. Ta reklama me spominja na večno rivalstvo med Coca Colo in Pepsi. Čeprav je Pepsi veliko manjša korporacija je imela precej dobrih reklam. 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Jest napisal:

Nekako takole, kot je tale :)

 

 

 

 

Jap... takih  "prepovedanih" je bilo malo morje. 😊

Recimo tale. 

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.