Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Sm kmet an s hribu dama, pa ne zastopm prou preuč te ekonomije...

 

Zato, ker bodo inštruktorji v avtošoli morali nositi maske, se bo ura vožnje podražila za 50 centov...

 

6e0e7989cb1e6b8026bc.jpeg
WWW.ZURNAL24.SI

Dodatna zaščitna sredstva bo potrebno vključiti v ceno, napovedujejo.

Koliko se je pa ura vožnje pocenila, ker se je liter goriva pocenil za 20 centov?

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, upam da jo končno dobimo.Sem se nasmejal enemu, ki je komentiral spodaj, da upa, da ne bo sedaj opozicija interpelirala tega.😁

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/prihajajo-elektronske-vinjete-veljale-bodo-letno-dni-od-datuma-nakupa-in-kdaj-bi-jih-uvedli.html

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam samo, da bo res elektronska vinjeta in ne elektronsko cestninjeje ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz upam, da bo elektronska vinjeta in ne elektronsko cestninjenje. Sistem naj ostane vinjetni, tako kot je sedaj.

 

Pa sem s hribov doma, ne nekje tik ob avtocesti, ampak ta sistem mi je boljši in predvsem cenejši. Le še pretočnost avtocest bi bilo potrebno dvigniti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pretocnost bo verjetno vecja, ce uvedejo elektronsko cestninjenje, ker se veliko ljudi ne bo vozilo po AC, ce bo treba vsako voznjo posebej placati po prevozenem kilometru... ;) 

 

Meni je tudi bolj vsec vinjetni sistem, pa tudi nisem ravno ob AC doma...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

More ostat vinjeta, ker le ta omogoča tudi dobro prometno varnost. Če bo el. cestninjenje bodo spet preusmerilo veliko vozil na vzporedne ceste tam je pa možnost hujših nesreč veliko večja - sploh če se bo promet tam povečal.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Boss napisal:

More ostat vinjeta, ker le ta omogoča tudi dobro prometno varnost. Če bo el. cestninjenje bodo spet preusmerilo veliko vozil na vzporedne ceste tam je pa možnost hujših nesreč veliko večja - sploh če se bo promet tam povečal.

Vinjeta se bo poslovila, to je sedaj dejstvo.Na začetku se bodo res nekateri švercal po regionalnih cestah a jih bo hitro minilo. In se bodo zopet s stisnjene mi zobmi vrnili na avtoceste. In čez kako leto bodo že vsi pozabili na vinjete in se veselo vozili po avtocestah kot prej. Seveda nekateri dražje drugi pa ceneje odvisno, kdo in kolikokrat koristi avtocestne usl😏uge. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A misliš tako kot hrčki? Kjer so AC-ji izzven sezone prazni, saj so predragi za lokalni živelj? Ja verjamem, da bogatašem bi prijalo, da bi bili AC-ji čimbolj prazni, da bi lahko pognali svoje zverine. Sicer pa... kaj pa borba za reševanje življenj. V korona krizi je bil to glavni moto, a na cestah nam bo pa vseeno, če jih bo letno zaradi tega 40-50 več umrlo. Ne to niso številke na pamet - to so številke za koliko je padlo število mrtvih na cestah, ko se je uvedla vinjeta.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vinjete niso fer. Nekomu se splača,nekomu (tudi meni ) ne. Ampak, podpiram vinjete. 

 

Raje dam tistih 110eur/leto in se sproščeno vozim.

 

Če bi šli spet na običajno cestninjenje, bi zagotovo kdaj zapeljal na staro cesto,da bi prihranil za kavo ali dve... In,ja tam bi slej ko prej priletel na radar, AC so varnejše, vožnja je sproščena.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je nekaj drugega hecno, kadar je govora o vinjeti in se vedno razburjajo tisti, ki komaj kej uporabljajo AC-je. Vožnja pa AC ne porablja AC-ja in jo je po tistem, ko pelješ čez ni nič manj, kot jo je bilo pred tvojo vožnjo. Se pravi je ne moreš obračunati po porabi, ampak le tako kot moramo vsi plačevati elektro infrastrukturo, vodovodno infrastrukturo, kanalizacijo, neomejen internet, zdravstvo, klasično nadomestilo za uporabo ostalih cest v Slo itd.

 

Torej je to nadomestilo za uporabo AC oziroma prometne infrastrukture, katero je treba narest od A do Ž pa ne glede ali se gori pelje nekdo samo 1x letno ali pa je tam nekdo drug vsak dan. Zato res ne razumem debate, da nekateri javkajo kako je to nefer... nefer bi bilo, da nimaš alternative in za 1x letno pač greš po stari cesti brez vinjete. Se pravi obstaja možnost. 

 

Ko so se AC-ji še gradili so obstajale mitnice in ABC-ji, katere smo nekateri izdatno filali, saj sem sam letno dal več kot 1000 EUR za cestnine in še 1000 EUR za službene vožnje. Če takih uporabnikov ne bi bilo bi DARS kurac lahko naredil AC-je in seveda odplačeval kredite. Ker če bi AC-je uporabljali le tisti občasni vozniki, denarja ne za izgradnjo in ne za odplačevanje kreditov enostavno ne bi bilo in bi imeli še danes regionalke in neznosno gnečo na njih.

 

Še enkrat bom poudaril - avtocesto je treba zgraditi do konca tako za tistega, ki jo rabi 1x letno kot za tistega, ki je na njej vsak dan 2x. Smešno je predvsem, da se pa noben ne pritožije nad nadomestilom za uporabo ostalih cest, kjer nekdo z enakim avtom plača enako kot drug pa čeprav recimo prevozi 10x manj kilometrov.

 

Pa še to za konec: glede na to, da zadnje čase delam manj kilometrov bi me verjetno el. cestnina prišla celo ceneje kot zdaj vinjeta, ampak upam, da odgovornim vseeno več pomenijo življenja kot neka zlagana "pravičnost".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Boss napisal:

Meni je nekaj drugega hecno, kadar je govora o vinjeti in se vedno razburjajo tisti, ki komaj kej uporabljajo AC-je. Vožnja pa AC ne porablja AC-ja in jo je po tistem, ko pelješ čez ni nič manj, kot jo je bilo pred tvojo vožnjo. Se pravi je ne moreš obračunati po porabi, ampak le tako kot moramo vsi plačevati elektro infrastrukturo, vodovodno infrastrukturo, kanalizacijo, neomejen internet, zdravstvo, klasično nadomestilo za uporabo ostalih cest v Slo itd.

 

Torej je to nadomestilo za uporabo AC oziroma prometne infrastrukture, katero je treba narest od A do Ž pa ne glede ali se gori pelje nekdo samo 1x letno ali pa je tam nekdo drug vsak dan. Zato res ne razumem debate, da nekateri javkajo kako je to nefer... nefer bi bilo, da nimaš alternative in za 1x letno pač greš po stari cesti brez vinjete. Se pravi obstaja možnost. 

 

Ko so se AC-ji še gradili so obstajale mitnice in ABC-ji, katere smo nekateri izdatno filali, saj sem sam letno dal več kot 1000 EUR za cestnine in še 1000 EUR za službene vožnje. Če takih uporabnikov ne bi bilo bi DARS kurac lahko naredil AC-je in seveda odplačeval kredite. Ker če bi AC-je uporabljali le tisti občasni vozniki, denarja ne za izgradnjo in ne za odplačevanje kreditov enostavno ne bi bilo in bi imeli še danes regionalke in neznosno gnečo na njih.

 

Še enkrat bom poudaril - avtocesto je treba zgraditi do konca tako za tistega, ki jo rabi 1x letno kot za tistega, ki je na njej vsak dan 2x. Smešno je predvsem, da se pa noben ne pritožije nad nadomestilom za uporabo ostalih cest, kjer nekdo z enakim avtom plača enako kot drug pa čeprav recimo prevozi 10x manj kilometrov.

 

Pa še to za konec: glede na to, da zadnje čase delam manj kilometrov bi me verjetno el. cestnina prišla celo ceneje kot zdaj vinjeta, ampak upam, da odgovornim vseeno več pomenijo življenja kot neka zlagana "pravičnost".

Tudi sam sem takoj pomislil na letno dajatvo za ceste,ki je enaka za nekoga,ki naredi 3t km ali pa 20x več. 

 

Kar se pa tiče alternative se pa povsem strinjam, če in nekdo avto za po mestu in za 3x na leto na morje ,naj pač kupi tedensko ali pa se vozi po stranski. Ali pa naj kupi vinjeto in ne joka.

 

Jaz bi edino podprl idejo,da je drugačna vinjeta (ali pa je ni)za obvoznice. Sodslvka ima vinjeto zgolj za to, da se iz Trzina pripelje v lj v službo... Pa naj bo neka "pol vinjeta"za 50eur/leto,ki bi veljala zgolj ,a obvoznice.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, tej pajaci na obali isto. Raje imamo prazno, kot da bi znižali cene. Samo naj po sezoni en pisne, da rabijo kak denar, ker so bogi. Počasi me mineva sploh kam it na dopust po Sloveniji..☹️

 

https://www.24ur.com/novice/korona/obala-se-prebuja-kljub-manjsemu-povprasevanju-cen-ne-bodo-bistveno-nizali.html

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še vedno lepotica... RX-8

 

p.s. zanimivo, da je na posnetku avto, ki v desetih letih lastništva ni imel nobenega problema z motorjem

 

 

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je FuManchu napisal:

Še vedno lepotica... RX-8

 

p.s. zanimivo, da je na posnetku avto, ki v desetih letih lastništva ni imel nobenega problema z motorjem

 

 

 

A je bil 10 let v garaži :D

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A bejš no... a šele po tolkih letih smo se začel o takih zadevah javno pogovarjat. Tako kot je problem divjanje je problem tudi mečkanje.

 

947c002a07e595be38b8.jpeg
WWW.ZURNAL24.SI

Prepočasna vožnja je vse večja težava. Tudi v počasni vožnji gre iskat vzroke za nastanek nekaterih najhujših prometnih nesreč. Slovenska policija pri...

 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 urami je Boss napisal:

A bejš no... a šele po tolkih letih smo se začel o takih zadevah javno pogovarjat. Tako kot je problem divjanje je problem tudi mečkanje.

 

947c002a07e595be38b8.jpeg
WWW.ZURNAL24.SI

Prepočasna vožnja je vse večja težava. Tudi v počasni vožnji gre iskat vzroke za nastanek nekaterih najhujših prometnih nesreč. Slovenska policija pri...

 

Tudi pri nas je to problem,tista statistika je pa brezveze. Tistih 350 je samo v enem tednu pri nas!:whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odlično... končno neka navodila, ki enako nalagajo odgovornost tako kolesarju kot vozniku. Sploh film je poučen in dejansko so zbrane najbolj tipične situacije.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

Odlično... končno neka navodila, ki enako nalagajo odgovornost tako kolesarju kot vozniku. Sploh film je poučen in dejansko so zbrane najbolj tipične situacije.

Meni je tudi všeč. Jaz bi še izpostavil nevarno vožnjo proti sončnemu zahodu, iskanje očesnega kontakta in kako veš kdaj si v mrtvem kotu dostavnemu vozilu (ko v ogledalu kamiona ne vidiš obraza voznika).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, Nejc, zdaj smo pa spet pri tistem mojem preklinjanju kolesarjev, ki vozijo po sredini pasu. Izven naselja naj bi bilo 1,5 metra bočne razdalje med vozilom in kolesom. Jasno, pri 90 km/h ne moreš peljati 15 cm mimo kolesarja... Če je kolesar ob desnem robu, kje greš z avtom, ko ga prehitevaš? In če je pol metra bolj levo? Če gre kolesar po sredini voznega pasu, ga prehitevaš kot da prehitevaš avto... Ga zato, ker vozi pol metra bolj levo, kaj težje prehitiš?

 

Kakorkoli, ta kolesar trdi, da je poklicni kaskader. Ko gledam kolesarje, ki jih srečujem, ima očitno Slovenija ogromno poklicnih kaskaderjev...

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Mercedes AMG.mp4 Ta pa ni EV, ampak EZ (ima električni zaganjač) 6.3,V8, Akrapovič. 😁 p.s.: priporočam poslušanje na zvočnikih ali slušalkah
    • Tokrat nekaj,k se mi je "luštalo",od kar je prišlo ven-zadnja generacija Metabo BS 18 LTX BL Qi. Sicer imam tudi prvo generacijo 3-hitrostne Brushless LTX mašine,a je ta nova še malenkost močnejša (130 vs. 120Nm😮),lažja in kompaktnejša....res neverjetno kompaktno glede na performanse.   Ne bom veliko nakladal,je pa zanimiva predstavitev oz. test,kjer je praktično on-par z 40V Makito,poščije 18v Festool-a,36V Hikoki-ja,in kot češnja na torti-poščije tudi Bosch-a z dvovrstično 8Ah baterijo z "tamajhno" enovrstično 4Ah baterijo😮👍 Poka 10x600 vijake k za šalo😄💪   217,55€ na Baumarkteu.de https://www.baumarkteu.de/metabo-602359840-bs-18-ltx-bl-q-i-akku-bohrschrauber-18v-metabox-63714       In za tiste,ki jih zanima proizvodnja v Metabu-3ure prispevek🧐😮...sicer v nemščini,a vseeno mogoče za koga zanimivo🙄    
    • Včeraj-malo poletnega vzdušja-samo,da nisi doma,in je čist drugače...po dooolgem času v Italiji-Italianska riviera-Lignano...voda malce hladna,a čist OK za kopanje😃👍...sonček,peščena plaža,nič gužve,do 15. Maja parking zastonj🧐...šli kasneje na pizzo,šoping...lepo je bilo. Aja CX-5 poraba na relciji 7,7L...k relacija se pri meni zelo reeeedko zgodi. Navdušujoča navigacija v Mazdi...lepo vse radarje napove,in tudi sekcijsko merjenje...sproti spremlja povprečno hitrost-prvič to videl v akciji...se mi dopade. In še nekaj,k sem kupil tisti brezžični adabter za AA-pri predvajanju glasbe preko Android Avto še zmeraj lahko izbiraš onboard navigacijo,torej se sistema ne izključujeta-fino😃👍  
    • Sem se že nekdaj naučil,da "nič ni zastonj"...oz. "če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res".   Ostalo si lahko vsak sam "nariše".   Skratka mene nič ne preseneča...pač "pravljice in povesti..."   Je pa lepo,če ima človek veselje...😃👍   Mene bolj zanima,kakšen je bil spanec...je kaj sanjal...je bil kaj "polomljen" od ZOEtovih sedežev.... Kaj je kupil v pekarni🥐,in kaj je jedel za kosilo🍲...cena,je bilo okusno😋 itd...
    • Žal jaz tudi, takrat je šlo res vse narobe.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.