Skoči na vsebino

Kak?na vozila kupujemo


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Ampak res ne vem zakaj se vsak kurac to?no vame obregne in mi pamet soli pa ?e to sem tolk previdno napisal, da je to samo moj pogled pa da ga nobenu ne vsiljujem?

 

Ampak ne, na vsak na?in mi posku?ajo dopovedat, da sem budala, ?e se obna?am malo druga?e kot si je kritizer zamislu. :ne vem:

 

Ja dej, bogi no.

 

Itak, nekdo drug ti napi?e svoj pogled nazaj, in potem sledijo tvoje litanije, katere si raz?iril ?e z ?ivljenskim slogom, delom na ?rno in nekimi finan?nimi na?rti, na katere se potem ljudje odzovejo. Kdo potem ?iri debato?

 

Ampak va?no, da ti napi?e? svoj pogled, drug ti pa ho?ejo vsilit mnenje, ane... v stilu ubogi jaz... :hohoho:

 

 

Nazaj k debati - ma ne kupim novega avta v ?ivljenju, imam poleg toliko drugih prioritet, in pa opcij, kamor bi lahko vlagal, da mi je pleh zadnja briga. No pa ajde, ko bi mel 100k ? na strani bi si nabavil nov avto za 30k ?.

 

?e dodamo ?e pod katero vlado so bili avti najdostopnej?i smo pa zmagal......

Pod Drnov?kovo se mi zdi, to je bilo cca. 10 let nazaj, ko se je spreminjal davek nja osebna vozila in so vsi avto dilerji hiteli s prodajo kupci pa na veliko kupovali... :D

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 84
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

1/2 dohodka ?e ga gledamo prej?nje in zdaj?nje leto (ne skupaj)

 

js ne odrinem n?, ko crkne crkne... poi??em drugo krntijo

sam js pa? delam projektno ob faksu kadar utegnem pa kadar je... prej nism od septembra do decembra imel ni? od ?ihta, zdej mam pa v decembru ve? kot 6x minimalne. :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na leto porabim:

3000 ? za gorivo

700 ? (ne vem to?no nimam police pri sebi) registracija delni kasko, cestnina..

500 ? za 1,5 rednega servisa + kak?ne zavorne obloge + kak?ne malenkosti ?e kaj crkne

170 ? za 0,66 kompleta 4gum

210 ? - znesek na leto, ker naredim na 10 let en velik servis + ena menjava sklopke in vztrajnika

100 ? vinjeta

100 ? kazen za prehitro vo?njo

= 4780 ?/ leto pa nisem ?tel cestnin v tujini, parkirnin … pa ?e kak?nih pi…

 

(moram povedat da ne vozim na uradni srvis, ne ?raufam pa sam ker ne znam, imam pa rad original rezervne dele razen seda kak?nih plo??ic, diskov,...)

 

Cena mazde 6 dizl TE sport kombi leta 2002 je bila 21,500?. Ker menjam avte na 12 let in ker jo bom lahko ?e vedno prodal za 1 jurja, me pride nakup nove mazde 1700?/leto . Slednje je, primerjalno s 4780 ? /leto ostalih stro?kov zato da se vozim, relativno nizek stro?ek in res ne vem od kod zgra?anje nad nakupom novega avta. :ne vem:

 

Sicer zelo groba ocena, ?e je mese?ni stro?ek ?ivljenja neke familije ena povpre?na slovenska pla?a, pa da sta pri hi?i dve taki pla?i, potem je mo?no ?parat/odpla?evat kredit bodisi za avto ali stanovanje. Ker pa je familij z dvema povpre?nima pla?ama v sloveniji kak?nih 10% potem ...

 

 

Edit: ups zara?unal sem se, ne eden pa? pa dva velika servisa na 10 let, tako da je cena eksploatacije ?e mal vi?ja.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak res ne vem zakaj se vsak kurac to?no vame obregne in mi pamet soli pa ?e to sem tolk previdno napisal, da je to samo moj pogled pa da ga nobenu ne vsiljujem?

 

Ampak ne, na vsak na?in mi posku?ajo dopovedat, da sem budala, ?e se obna?am malo druga?e kot si je kritizer zamislu. :ne vem:

Kje, a na WC-ju? :ne vem:

 

Pa ?e vedno nisi napisal koliko kratnik svoje pla?e da? za avto :harhar:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e dodamo ?e pod katero vlado so bili avti najdostopnej?i smo pa zmagal......

 

Pod Tuđmanom. Kupil izven Jugoslavije, pripeljal carina tablice do Rijeke, prijavil avto naredil prepis v slovenijo-

 

Razlika je bila pri Ford Esortu okoli 7000 mark, ?e se prav spomnim :hudicek:

 

 

labi je kle ?e ene 20 let, pa mislim da na kosovu ne govorijo srbsko, retarda?a

 

in wow, 2 avta v 20 letih (v bistvu 3 se mi zdi, ampak daewoo ne ?teje) - bogatun majkemi.

 

jaz vem kdo si.

 

Za 2 leti je hec.

"Ta ?iv?a pil"da res ne. Pravopis bo pa Labi popravu :blush:

Jaz pa ne vem kdo si ti :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na leto porabim:

3000 ? za gorivo

700 ? (ne vem to?no nimam police pri sebi) registracija delni kasko, cestnina..

500 ? za 1,5 rednega servisa + kak?ne zavorne obloge + kak?ne malenkosti ?e kaj crkne

170 ? za 0,66 kompleta 4gum

210 ? - znesek na leto, ker naredim na 10 let en velik servis + ena menjava sklopke in vztrajnika

100 ? vinjeta

100 ? kazen za prehitro vo?njo

= 4780 ?/ leto pa nisem ?tel cestnin v tujini, parkirnin … pa ?e kak?nih pi…

 

(moram povedat da ne vozim na uradni srvis, ne ?raufam pa sam ker ne znam, imam pa rad original rezervne dele razen seda kak?nih plo??ic, diskov,...)

 

Cena mazde 6 dizl TE sport kombi leta 2002 je bila 21,500?. Ker menjam avte na 12 let in ker jo bom lahko ?e vedno prodal za 1 jurja, me pride nakup nove mazde 1700?/leto . Slednje je, primerjalno s 4780 ? /leto ostalih stro?kov zato da se vozim, relativno nizek stro?ek in res ne vem od kod zgra?anje nad nakupom novega avta. :ne vem:

 

Sicer zelo groba ocena, ?e je mese?ni stro?ek ?ivljenja neke familije ena povpre?na slovenska pla?a, pa da sta pri hi?i dve taki pla?i, potem je mo?no ?parat/odpla?evat kredit bodisi za avto ali stanovanje. Ker pa je familij z dvema povpre?nima pla?ama v sloveniji kak?nih 10% potem ...

Edit: ups zara?unal sem se, ne eden pa? pa dva velika servisa na 10 let, tako da je cena eksploatacije ?e mal vi?ja.

 

Samo si pozabil,da ?e kupi? nov avto te tudi vse,kar si napisal glede stro?kov ?e ?aka. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mrau?k, je pa malo razlika ?e kupi? nov avto in ga potem ima? 12 let ali pa ga menja? na vsake 2, 3, 4, 5 let.

 

Gledam ta novo obliko Mazde 6 na avto.net. Letnikom 2008 se cene za?nejo nekje pri 11 - 12k ?. Cena nove se za?ne nekje pri 24 k?. Recimo da v prvih 3 letih izgubi vsaj 50% vrednosti.

 

In ?e to prera?unamo na tvoj primer: 21k ? vredna nova, katero bi ?ez tri leta prodal za recimo 11k ?. Torej si za avto dal 10k ? v treh letih. To je 3333 ? letno, in to je skoraj ?e enkrat ve?ji stro?ek nakupa nove mazde/leto kot v tvojem primeru.

 

Razlika je torej 1600? letno, torej glede na to, da te po tvojem izra?unu pride M6 let 1700?/mese?no na 12 let, bi lahko prakti?no za enak denar dobil 2 Mazdi 6 za dobo 12 let, kot nekdo, ki bi si vsake 3 leta omisli nov model. To se pa ?e malo druga?e sli?i, kajne.

 

Govorimo samo o nakupni ceni avta, pustimo vse tiste stro?ke avtomobila, katere si na?tel, ker ?loveku kar slabo rata, ko takole za?ne se?tevat - prakti?no delamo 2 dni na teden samo za ta faking pleh (no nekateri tudi ve? :hudicek: )

 

 

Zato pa pravim, da z menjavo avta na vsake 3-4 leta v 10 do 15 letih vr?e? denar ?ez okno ?e za en avto. Slovenski obsedenosti z novim avtomobili in potrebi po posedovanju zadnjega, najnovej?ega modela se ?udi ogromno tujcev, ki pridejo k nam, in ko sklepajo po avtomobilih vsi mislijo, kak?en standard je pri nas. V Nem?iji, skandinaviji in ?e kje je kljub vi?jemu standardu na cesti ogromno starih (10 let plus) Mercedesov, BMW-jev, Audijev, Volvotov,... . ?e jim avto dobro slu?i najve?krat sploh ne pomislijo na menjavo, ?e najmanj pa da bi menjali samo zato, ker je pri?el nov model avta na trg. Slovensko "malome??anstvo" v vsem svojem sijaju :whatever:

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pizda pol dam jaz za Cliota ?e malo na leto. ?zmeden? Sicer sem kar nekaj vlo?il vanj v dveh letih, letne in zimske gume, nov avspuh, kake malenkosti (volanski kon?niki, bremz stikalo) ampak obenem bi ga za 5000? brez te?av prodal, se pravi sem na sami ceni izgubil max 2000? (pa bi ga prodal najbr? tudi za ve?, sode? po ostalih na avto.net).

Po drugi strani vem za tipa, ki je kupil novega DS3 za 20.000?, po enem letu ga je prodal za 12.000?. :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo, da ne bo? jedel zare?en kruh. ?e kdaj pade denar naprimer. Jaz bi pa raje naro?il novega Megana Trophy kot pa 5k? cenej?ega malo rabljenega s serijsko ?tevilko 004, ki je bi testni. ?e ima? nov avto vsaj ve?, da ve? kot v fabrki pa med transportom ni bil teran/zbit. Pa ?e novega lahko dajo zbitega kot ga je dobil od sodelavca o?e. Ga je sodelavec premeril pa so ?li nazaj. Seveda so ga potem reklamirali in je dobil drugega samo, da je bil tiho. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Simon, kar je najbolj ?alostno, dejansko niti za novega ne more? bit 100% (eno je to kar si napisal za kolega), drugo pa da poznam mungelca, ki dela oz. je delal v Luki KP, ki se pohvali, kako je ganc novo Impreco WRX ali WRC in razne Lancerje EVO in podobne stroje, direkt mrzlega v?gal, ga stisnil ko svinja, total vro?ega potem ugasnu itd. Skratka bu?man ki dobesedno do 5 ne zna ?tet, ti lahko naredi ohoho ?kode. Katastrofa. :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja dej, bogi no.

 

Itak, nekdo drug ti napi?e svoj pogled nazaj, in potem sledijo tvoje litanije, katere si raz?iril ?e z ?ivljenskim slogom, delom na ?rno in nekimi finan?nimi na?rti, na katere se potem ljudje odzovejo. Kdo potem ?iri debato?

 

Ampak va?no, da ti napi?e? svoj pogled, drug ti pa ho?ejo vsilit mnenje, ane... v stilu ubogi jaz... :hohoho:

Nazaj k debati - ma ne kupim novega avta v ?ivljenju, imam poleg toliko drugih prioritet, in pa opcij, kamor bi lahko vlagal, da mi je pleh zadnja briga. No pa ajde, ko bi mel 100k ? na strani bi si nabavil nov avto za 30k ?.

 

 

Mah dej, pa? si navajen da drka? ljudi in verjetno tega tudi ne opazi?, da je iz tvoje strani ves ?as eno prcanje - verjetno iz nevo??ljivosti. :ne vem:

 

Jaz se vate nisem vtaknil niti ti ne komentiram tvoje izbire in jo spo?tujem kakr?nakoli pa? je, bi pa prosil, da spo?tuje? tudi izbire drugih pa kakr?nekoli pa? so in jih ne sodi po sebi in tvoji situaciji ter pogledu.

 

Ljudje smo razli?ni in enemu pomeni nekatere stvari, drugemu ?isto neke druge in hvala bogu, da si nismo enaki je pa najbolj primitivno, da vse, ki niso enaki s tabo posku?a? ozmerjat s malome??ani in nekimi obsedenci samo zato, ker je ?lovek pa? priden in si je za?elel, si ga lahko privo??i in si tudi kupi nov avto. Upam, da bo? enkrat presegel tisti osnovni kletni nivo in pogledal ?e malo naokrog, posku?al razumeti o ?em ljudje pi?emo in da se iz napisanega tudi lahko kaj nau?i? sploh pa to, da ni nujno, da ima? vedno prav - sam se tega zavedam ti pa o?itno ?e ne in se ?e vedno vse preve?krat obna?a? kot fijakerski konj.

 

pardon za off

 

 

 

Pa ?e vedno nisi napisal koliko kratnik svoje pla?e da? za avto :harhar:

 

Svojo pla?o sem neko? ?e napisal pa ne bi ?e 1x, ker bom spet poslu?al prcanja - si pa lahko potem izra?una? kolko pla? je to.

 

Sploh je pa nefer, da bi samo o pla?i govoril, ker obstajajo tudi drugi legalni zaslu?ki, ki niso delo na ?rno, da ne bi spet kdo od prcajo?ih imel svoje du?ebri?ni?ke izpade.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Svojo pla?o sem neko? ?e napisal pa ne bi ?e 1x, ker bom spet poslu?al prcanja - si pa lahko potem izra?una? kolko pla? je to.

 

Sploh je pa nefer, da bi samo o pla?i govoril, ker obstajajo tudi drugi legalni zaslu?ki, ki niso delo na ?rno, da ne bi spet kdo od prcajo?ih imel svoje du?ebri?ni?ke izpade.

 

Hah temo OD si je zmislu Guliko?a. Ja svojo pla?o si pa res enkrat napisal pa ti lahko dam izto?nico.

Ker si uspel na?parat za nov avto sedaj ga pa menja? na cca 5 let domnevam da pla?a? vsaj pol novega avta lahko pa manj.

Skratka verjetno da? za svoj avto v tej verigi okoli 12 tvojih dohodkov. V prenesem pa pa? 24.

 

Si pa sam napisal, da ma? tudi bonuse, torej je ?e manj sedaj :D

 

Vidi? kako enostavno je lahko :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, samo en citat iz enega izmed prvih mojih postov v tej temi, katerega si verjetno gladko spregledal:

 

Je pa res, da vsak po svoje - seveda ?e nekateri kupujemo rabljene avtomobile, morajo drugi kupovati nove, druga?e ne bi imeli od koga kupovat

 

Pri odgovorju uporabniku Mrau?k sem samo prikazal racionalni pogled, podkrepljen s ?tevilkami, da se s finan?nega vidika pogosta menjava ne izpla?a. Ni bilo namenjeno direktno tebi, te tudi nikjer nisem omenjal.

 

Nobenega ne zmerjam z malome??anom, to glede Slovencev in novih avtomobilov ni noben kletni nivo oziroma vsiljevanje mojega pogleda na zadevo, to so pa? dejstva, ki so ve?krat javno objavljena v medijih, pa tudi od samih tujcev sli?i? enake besede.

 

?e pa? tebi pa?e toliko financ namenjat za avto, potem si pa? preberi zgornji citat in ne i??i neke fov?ije v mojih postih. Prav z veseljem vozim svojega 14 let starega Xedosa, denar ki mi zaradi tega ostaja pa porabljam po svoje, ravno tako kot to po?ne? oziroma ne po?ne? sam. Prcanje - ja zelo rad uporabim besede in "metode" tistega, ki s katerim debatiram, tako da ja nastavljen ?pegu je najbolj?e "prcanje".

 

Se tudi sam opravi?ujem za off, sem zaklju?il debato z Bossom v tej temi.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ojla

 

?e jaz dodam svoje :D Vozim ?e 26+ let za?el sem z 18let starim Hro??em, in vozil vedno samo tisto kar sem "dosegel". Skoraj vsak avto sem delno kupil na kredo (najve? 40% vrednosti)

Vmes kupil stanovanje ( ne po Jazbin?ku !!) brez pomo?i (nekaj malega star?i - po svojih mo?eh). Imam 2 otroka in psa . Kredit za stanovanje je izpla?an :danzoman::notworth::ouje: Eden od otrok je ?el na svoje. Drugi je v srednji ?oli.... do zdaj sem kupil 3X nov avto vedno najbolj?e (po mojem mnenju) za pri?paran denar. Pri star?ih sem lahko imel 1/3 pla?e kredita , potem ne ve?... pred letom dni pa sem prvi? kupil NOV avto brez kak?ne ekonomske logike, saj je ta stari dobro delal, brez napak (star 7,5let). Prodal sem ga za ZELO dobro ceno (tudi slu?i jim :bravo: do zdaj ) Verjetno je to kriza srednjih let, ali glava sivi-rit nori :cheers:

Ker je stari avto ?el takoj v prodajo (ne boste verjeli, prodal ga v 15min.... :punk: ) sem 3,5 mesece ostal brez svojega vozila. Dobri sosedi v bloku (ne preselim se ven pod nobenim pogojem, samo v trugi!!) so mi DALI svoj avto v uporabo. (celo dva soseda!) Tako sem vzel revijo v roke in ?el od A do ? pogledat vse znamke. Vozil sem skoraj vse ..... in se po 2 mesecih odlo?il. Krede imam okoli 30% vrednosti vozila na 5 let, kar mi je znosno. Povpre?no, razen prvih dveh, imam avto 8-10let. Ta bo zdr?al do penzije :zvizga: , ?e nam delovno dobo podalj?ajo za 10let bo problem. Ker bo sin kmalu delal izpit za avto, smo iskali in na?li Mazdo.

Tako sem "pristal" tu :vesel: Kot drugi avto nam mora slu?iti ?e nekaj let.

Torej VSAK si kupi po svoji presoji in zmo?nosti. Kot mladi junc za?ne? pa? pri razvalinah in po?asi stopnjuje?. Nikakor pa ne sme? postati su?enj pleha. Ko "pride" pa kak?no stanovanje vmes pa vozi? kar ima?. Najprej ?talca a ne?!

Pa rad pogledam kak?en dober avto, tudi sosedov brez fau?ije :mi pijemoo: saj kupi z svojim denarjem, ne mojim a ne ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@4 momo

 

:rispekt: povedal ,vse kar je bistvenega in se 100% strinjam z vsem,kar si napisal. Edino po tej poti se da (v normalnih okoli??inah seveda ) priti do novega avta. Vse ostalo so zgolj odstopanja in bonusi,ki jih prinese? ?e v "igro" ti samo pomagajo,da vse to uresni?i? prej.Druga?e-no way. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam - hkrati imet ?ist nov avto in npr. graditi hi?o, pa da ima? neke povpre?ne finance, nekako ne gre, v vsakem posami?nem ?ivljenjskem obdobju ti je neka zadeva prioriteta, meni je logi?no bistveno va?nej?a streha nad glavo, kot to da bi lahko fural novej?ega od 8 let stare 6-ke (ki je zame trenutno ?e vedno STROJ). :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, moj na?in je podoben. Jaz vozila ne kupujem na mnogokratnik svojega osebnega dohodka, niti se ne obremenjujem, ali imam dovolj gotovine ali gre "na kredo". Tistih nekaj trgovcev, ki so me sre?ali, lahko potrdijo, da sem kot kupec zelo zahteven. Vem, kak?en avto potrebujem in nato to i??em, dokler ne najdem. Vedno pa vzamem novega. Direkt iz trgovine. Ja, vem, v prvih treh letih avto izgubi najve? vrednosti. Se sploh ne obremenjujem s tem. Vsak avto, ki sem ga imel, je bil v moji lasti vsaj 12 let (rekorder je ?e 16 let v moji lasti in ga bom zdaj najverjetneje zamenjal). In tudi ?e ga vzamem celega na kredit, ga v ?tirih, petih letih odpla?am, potem je pa ?e nekaj let mir. In ker vem, da bom avto vozil vsaj deset let, ga pa? malo bolj pazim (kot bi ga, ?e bi ga imel namen po nekaj letih prodati). In imam ob?utek, da zelo malo porabim za vzdr?evanje in popravila, vedno vozim avto, ki mi je v?e? in ki ustreza mojim potrebam in na?inu ?ivljenja in za katerega vem, kaj je prestal zadnjih 250-300 tiso? kilometrov...

 

No, to je moj na?in. Za moje pojme je to najbolj?i in najcenej?i na?in. Seveda pa ima vsaka denarnica svojo glavo in vsaka glava ima svoj prav...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hah temo OD si je zmislu Guliko?a. Ja svojo pla?o si pa res enkrat napisal pa ti lahko dam izto?nico.

Ker si uspel na?parat za nov avto sedaj ga pa menja? na cca 5 let domnevam da pla?a? vsaj pol novega avta lahko pa manj.

Skratka verjetno da? za svoj avto v tej verigi okoli 12 tvojih dohodkov. V prenesem pa pa? 24.

 

Si pa sam napisal, da ma? tudi bonuse, torej je ?e manj sedaj :D

 

Vidi? kako enostavno je lahko :punk:

 

Sej to je bil samo kot nek primer za izra?un - sem pa? vzel prera?un za avtomobilski kredit na spletni strani, ki je bil omejen na maksimalno 60mesecev zato pa? omemba 5let se pa sklada z mjim razmi?ljanjem glede namenskih prihrankov in kupovanja po svojih zmo?nostih brez kreditov. :huh:

 

To ni bil moj primer in ?e se spomni? sem v eni drugi temi napisal, da je pri meni nekje menjava predvidena ob normalnih dogodkih na nekje 200.000 prevo?enih kilometrih. Ker sem naredil v treh letih nekje 90kkm bo torej to v cca 7 letih.

 

?e vedno pa, ?e se kaj zalomi ali pa ?e se prioritete zamenjajo, ostane ogromno manevrskega prostora ali, da se gre na cenej?i nov avto ali pa na rabljenega... osebno nimam nobenih zavor glede tega. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to je bil samo kot nek primer za izra?un - sem pa? vzel prera?un za avtomobilski kredit na spletni strani, ki je bil omejen na maksimalno 60mesecev zato pa? omemba 5let se pa sklada z mjim razmi?ljanjem glede namenskih prihrankov in kupovanja po svojih zmo?nostih brez kreditov. :huh:

 

To ni bil moj primer in ?e se spomni? sem v eni drugi temi napisal, da je pri meni nekje menjava predvidena ob normalnih dogodkih na nekje 200.000 prevo?enih kilometrih. Ker sem naredil v treh letih nekje 90kkm bo torej to v cca 7 letih.

 

?e vedno pa, ?e se kaj zalomi ali pa ?e se prioritete zamenjajo, ostane ogromno manevrskega prostora ali, da se gre na cenej?i nov avto ali pa na rabljenega... osebno nimam nobenih zavor glede tega. :P

 

Boss, jaz osebno ne zavidam nobenemu ni?. Pravim takole:?e ti je nekaj res v?e? in ?e zmore? to kupiti, potem le hrabro v nakup novega in to velja za vsako stvar, ne samo za avto.Sej ne vem, ?e bom kdaj mel mogo?e ful denarja, si bom mejbi tudi sam omislil novo makino.Maj ne ve?.

Na ?ivce pa mi gredo tipi, ki ho?ejo imet vse novo in to takoj, pa se zapufajo do grla, potem ne morejo ve? pla?evati in se mi nekaj jo?ejo. :angry:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, jaz osebno ne zavidam nobenemu ni?. Pravim takole:?e ti je nekaj res v?e? in ?e zmore? to kupiti, potem le hrabro v nakup novega in to velja za vsako stvar, ne samo za avto.Sej ne vem, ?e bom kdaj mel mogo?e ful denarja, si bom mejbi tudi sam omislil novo makino.Maj ne ve?.

Na ?ivce pa mi gredo tipi, ki ho?ejo imet vse novo in to takoj, pa se zapufajo do grla, potem ne morejo ve? pla?evati in se mi nekaj jo?ejo. :angry:

 

To?no to je pravi odgovor. Vsak najde nekaj kar mu je v ?ivljenju v?e? in najbolj grozno je, da se neko? zbudi? v pozni jeseni ?ivljenja in si re?e? "zakaj si nisem takrat privo??il, ko sem bil ?e mlad, danes mi ves ta denar, ki ga imam ne pomeni ni?, lahko naredi le razdor med mojimi potomci".

 

Absolutno mi gredo tudi meni na ?ivce taki - ma glej vzemi si kredit, sam da te ne sli?im pol jamrat. Najve?ji problem pri vseh teh je, da niso samokriti?ni (niti do samega sebe :harhar: ), ker ?e brez kredita ne morejo vsak mesec dat na stran recimo 300?, kako bodo potem pla?evali 300? kredita? To je ?ist ista zgodba v vsakem primeru se mora? nau?iti pre?iveti brez teh 300?.

 

Ampak ne... vzame kredit pol ga pa ta davi vsak mesec do konca. S kreditom ni odstopanja, vsak mesec je treba poravnat obveznosti pa ?e ma? al nima?. Pri namenskem var?evanju pa te obveznosti ni, saj ?e pride kak izredni stro?ek ne odrine? denarja na stran oziroma lahko celo kaj iz privar?evanega vzame?.

 

To je velika velika razlika, ki pa jo marsikdo ne razume. Pol pa ima? take modele (poznam tudi enega osebno), ki ima na ra?unu maksimalno pove?an limit, stanovanje na kredit, avto pa na leasing. Pa ?e kako se je hvalil, da je nategnil banko, da so mu dali kredit kljub temu, da je imel leasing. A nategnil je le samega sebe in avto so mu ?e zaplenili, razglasil pa je tudi ?e osebni bankrot. :glare:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne morejo vsak mesec dat na stran recimo 300?, kako bodo potem pla?evali 300? kredita? To je ?ist ista zgodba v vsakem primeru se mora? nau?iti pre?iveti brez teh 300?.

Obstajamo tudi tak?ni, npr. jaz, ki nisem ravno discipliniran var?evalec, pa ?e mi takoj ob prejemu OD-ja s TRR-ja izpulijo kolikor je pa? znesek anuitete kredita, potem vidim - aha toliko imam ?e do konca mesca oz. naslednje runde pla?e, pa gasa.

 

?e pa sem primoran nekaj privar?evat je pa malo te?ja disciplina, vidim na ra?unu, aha imam ?e 1000?, huh - marsikaj se bo ?e dogajalo ta mesec. :P:danzoman:

 

Pa? nisem ravno ibr ?krtu?ke sorte in sem rad veliko naokrog po kak?nih izletih, se dru?im s folkom, itd.

 

To kot pojasnilo, da obstajamo vse sorte ljudje, nikakor ni mi?ljen kot komentar na nakup novega vozila (npr. s tvoje strani). :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uuuu.. po slabem letu se priklopim na forum, odprem prvo temo... in glej ga zlomka... same old stori....:aaaaa:

 

Dejstvo je, da smo slovencljni en res sme?en narod... predvsem kar se ti?e zadol?evanja.... da o voznem parku glede na osebne zmo?nosti sploh ne govorim.

 

Osebno sem v fazi ko avte kupujem mal?ek intuitivno ampak s postavljeno zgornjo mejo do kje se?em. Avto mi ?e vedno predstavlja vir zaslu?ka..... zaradi ?asa porabljenega v avtu (cca 90 - 120 kkm) pa gledam tudi na to da se v avtu maximalno dobro po?utim... in seveda varno. :D

 

Zgornjo ceno nakupa avta, sem pa vedno postavljal pribli?no glede na letni zaslu?ek.... ?e je mo?no ?e malo manj.

 

Cheeeeers... pa ne se kregaaaat!!!!! :aaaaa: :aaaaa: :aaaaa:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.